Imperia Online България  
Март 29, 2024, 05:08:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Минус щастието при наемане на армия се отчита некоректно  (Прочетена 1343 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« -: Март 20, 2011, 13:33:03 »

св. 82, ак. Dushevadeca

Цитат
Наемане на военни единици – процентът новобранци, на обучение в казармитe, от населението в провинцията се равнява на процента Щастие, който се приспада.

При 137к население, наемам 500 ел. стрели и 700 фаланги - общо 1200, което прави 0,8% от населението. В действителност, обаче ми се отнема -2 щастие:

Цитат
Обучение на войска    -1
Обучение на войска    -1

Това е в провинция 5.

В 11-та, при 124069 население, наемам същото количество - 1200 или 0,96%. Отново ми се отнемат 2т. щастие - по 1т. за всяко наемане!
Цитат
Обучение на войска    -1
Обучение на войска    -1

И т.н. във всички провки е едно и също положението.
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #1 -: Март 20, 2011, 13:53:11 »

Правилно, всеки випуск се отчита по отделно. Това за процентите важи за випуск, а не изобщо. Ако един нает випуск е под 1% от населението, взема 1 щастие. Ако имаш големи казарми и един нает випуск е от 1 до 2 процента, взема 2 щастие и т.н. Ако наемеш 5 випуска по 1 войник, ще ти отнеме 5 щастие.
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #2 -: Март 20, 2011, 14:02:30 »

Не става въпрос за випуски, а за различни видове армия. Не виждам начин да наема в един и същи момент и фалангите и стрелците => играта ме прецаква. А тъй като там пише %население - %щастие => трябва да се сумират и на всеки започнат процент да се отнема щастие. Но да наемам 0.8%, а да ми взима като за 2% ми звучи некоректна сметката.
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #3 -: Март 20, 2011, 14:07:52 »

Не става въпрос за випуски, а за различни видове армия. Не виждам начин да наема в един и същи момент и фалангите и стрелците => играта ме прецаква. А тъй като там пише %население - %щастие => трябва да се сумират и на всеки започнат процент да се отнема щастие. Но да наемам 0.8%, а да ми взима като за 2% ми звучи некоректна сметката.

Не е така. Естествено че става дума за випуски. Ти няма как да наемеш различни видове армия в един випуск. Съответно си наел 2 випуска. Един в казарма стрелци и един в казарма пехота. Логично ти е взело по 1 щастие за всяко наемане. Много праволинейно приемаш това което си прочел. Никъде не е казано че трябва да се сумират, това си е твоя интерпретация - погрешна.
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #4 -: Март 21, 2011, 10:42:29 »

Не е така. Естествено че става дума за випуски. .... Логично ти е взело по 1 щастие за всяко наемане. Много праволинейно приемаш това което си прочел. Никъде не е казано че трябва да се сумират, това си е твоя интерпретация - погрешна.

Аз чета какво пише в ръководството:
Цитат
Наемане на военни единици – процентът новобранци, на обучение в казармитe, от населението в провинцията се равнява на процента Щастие, който се приспада.

Пише за процентЪТ новобранци, т.е. общия процент на наетите във ВСИЧКИ казарми! Никъде не пише за випуски, че да е "естествено", че са випуски. Нищо не интерпретирам, а чета на чист Български!

По тая крива логика с випуските ако наема 8 випуска по 1 войник, ще ми вземе 8 щастие? Що? От какво ще стане нещастно населението, че 8 цървула от 200к ще сложат брони и ще патрулират пред двореца ми, като гвардейска рота. Даже напротив хората специално ще идват да им се кефят!  Wink
Всичко е точно като замисъл, %население - %щастие, само че явно като изпълнение не е направено, което опорочава борбата с щастието и затова го докладвам за проблем.
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #5 -: Март 21, 2011, 10:48:28 »

Изчислява се за всеки випуск отделно, не за общия сбор единици наети за деня. Всичко под 1% се закръгля на 1.
Активен

Kilgor
Гост
« Отговор #6 -: Март 21, 2011, 10:48:40 »

Текста може и да има нужда от корекция, но пък и никъде не пише че е "общия процент на наетите във ВСИЧКИ казарми" От самото начало по тази логика приспада щастието.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!