Imperia Online България  
Април 25, 2024, 01:40:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Срив на щастието с 20 пункта! Моля за спешна намеса!  (Прочетена 1731 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« -: Март 18, 2011, 19:24:59 »

Снощи ме бяха запалили в 5 провки. Намалих данъците до упор за да намаля ефекта от намалялото щастие. Навсякъде бях на големи плюсове и щастието ми беше стигнало над 80 и се покачваше. Малко преди миграцията изтеглих 10ч. добив, като преди това вдигнах данъците на макс и след това ги върнах на 0 с изключение на васалните провки. Догледах си филма и когато погледнах се оказа, че ми е избягало почти 100к население, а щастието ми се е сринало с още 20, глобално за цялата империя. В накои от васалните провинции имам усещането че спадът е дори по-голям - в една от тях дори е спряло данъкоплатството!

Моля, разгледайте случая и вземете спешни мерки! Спрял съм всички данъци, заради този срив и армията ще ми изяде ушите, а -40 щастие докато възстановя, ще ми избяга половината население  Cry

св. 82, Dushevadeca

П.П. В екрана на щастието не показва никакви действия повлияли на щастието ми днес - явно нещо се е случило точно преди миграцията
Активен
TKT_I
Редник
*

Karma: +0/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #1 -: Март 18, 2011, 19:48:57 »

Щастието ти е паднало след изтеглянето на 10ч доход - играта приема че 10ч всички данъци са ти били на мах във всички провинции  и съответно с толкова ти е намалило щастието, а в екрана не ти показва действия които са повлияли на щастието защото данъците не ги отразява там. Все пак е добре да ти отговори някой админ.
« Последна редакция: Март 18, 2011, 20:03:10 от TKT_I » Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #2 -: Март 18, 2011, 22:00:44 »

Явно наистина е така - направих сметки и така излиза, колега.
Във васалните например макс данъка е на -75*10/24=-31,25. Точно с толкова е срива там. В другите провки също, според зависи колко е минуса на макс данък.

Надявам се утре сутрин да се намесят админите и да оправят тази мацаница, която се получи Sad
Активен
monticar
Гост
« Отговор #3 -: Март 18, 2011, 22:23:49 »

Щастието ти е паднало след изтеглянето на 10ч доход - играта приема че 10ч всички данъци са ти били на мах във всички провинции  и съответно с толкова ти е намалило щастието, а в екрана не ти показва действия които са повлияли на щастието защото данъците не ги отразява там. Все пак е добре да ти отговори някой админ.

Прав си,точно така е.Пробвал съм го нарочно и е така :-)
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #4 -: Март 19, 2011, 10:38:07 »

Това точно е станало, взел си 10-часовия на макс злато и максимална загуба на щастие.
Активен

Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #5 -: Март 19, 2011, 10:41:23 »

Бъга значи е изяснен, и какво правим сега?  *scratch*
« Последна редакция: Март 19, 2011, 10:48:13 от Aryan » Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #6 -: Март 19, 2011, 11:52:09 »

Тъй като няма отговор приемам, че се има впредвид "бития бит, е*ания - е*ан". Демек, да си мислил, ние не сме ти виновни...
Да, ама не е така!

1. Никъде в ръководството не пише за този допълнителен "бонус"
Цитат
Закупуване на ежедневни екстри:

    * Мигновен строеж
    * 10-часов доход – еднократно получаване, на всеки 24 часа, на определено количество от всеки един ресурс, равняващо се

на добива на този ресурс на час х10.
Както е видно предупреждение за "бонуса" щастие, обаче, НЯМА!

2. Екстрата е платима с реални пари, което предполага, както е и написано по-горе някаква екстра, демек нещо в повече. В играта платена "екстра" означава по-бърз икономически или военен растеж. Каква е равносметката обаче:

10д(1лв) + 921,3K дърво + 81 000 желязо + 695,4K камък + 1.2млн злато = 92К изгубено население(това е вчера, днес ще избягат още толкова, въпреки малкия фестивал, най-вероятно и утре), дотук над 1млнзагуби на злато, неполучено от данъци, поради заниженият данък за възстановяване на щастие, ще нарасне доста, защото ако не ми възстановите населението и щастието ще трябва да спра данъците изцяло, което ще доведе до 90к/ч при статична армия или 130к/ч при армия в поход, загуби от недобит ресурс от изгубеното население и т.н. Т.е. за тази "екстра" получавам икономически колапс и желанието да потърся някаква блокираща програма за бутона, да не би случайно да го цъкна по погрешка.

За да не се случи този кошмарен сценарий, ще трябва да набия нови 10 диаманта за ваканционен мод, да пусна щастието на макс и да се надявам след 48ч. всичко да се е оправило, като междувременно избегна по този начин миграциите и нови загуби на население. Ще ми спре обаче икономическото развитие и растежа на населението и освен това няма да бъда от полза за съюза, с който водим 2 войни.

На мен и двата варианта ми звучат много неприятни.

Всичко това сочи, че или "бития и е*ания" трябва да бъде оправено като бъг, а загубите ми възстановени след като съм си платил за тях(колкото и безумно да звучи) или напишете ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за хората, които дръзнат да го използват какво ТОЧНО ще получат за парите си. Ако такава ви е икономическата стратегия, то аз бих я назовал простичко - некоректна е!

Надявам се да вземете положително решение по случая бързо, защото новата миграция е в 17.50, а утре е почивен ден.
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #7 -: Март 19, 2011, 12:23:41 »

Бъга значи е изяснен, и какво правим сега?  *scratch*

Това не е бъг. По-правило когато вземаш 10 часов доход, получаваш или ти отнема щастие в зависимост от данъците които си сложил. Например ако щастието в дадена провинция ти е +5/24, то при вземането на 10 часов доход ще получиш +2,08 щастие ( 5/24*10 ). Ако обаче си вдигнал данъците на максимум и щастието в същата провинция ти е -15/24, то тогава ще ти отнеме 6,25 ( 15/24*10 ). Все едно си бил 10 часа с данъците при които вземаш 10 часов доход.
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #8 -: Март 19, 2011, 14:32:23 »

Тъй като няма отговор приемам, че се има впредвид "бития бит, е*ания - е*ан". Демек, да си мислил, ние не сме ти виновни...
Да, ама не е така!

1. Никъде в ръководството не пише за този допълнителен "бонус" Както е видно предупреждение за "бонуса" щастие, обаче, НЯМА!

2. Екстрата е платима с реални пари, което предполага, както е и написано по-горе някаква екстра, демек нещо в повече. В играта платена "екстра" означава по-бърз икономически или военен растеж. Каква е равносметката обаче:

10д(1лв) + 921,3K дърво + 81 000 желязо + 695,4K камък + 1.2млн злато = 92К изгубено население(това е вчера, днес ще избягат още толкова, въпреки малкия фестивал, най-вероятно и утре), дотук над 1млнзагуби на злато, неполучено от данъци, поради заниженият данък за възстановяване на щастие, ще нарасне доста, защото ако не ми възстановите населението и щастието ще трябва да спра данъците изцяло, което ще доведе до 90к/ч при статична армия или 130к/ч при армия в поход, загуби от недобит ресурс от изгубеното население и т.н. Т.е. за тази "екстра" получавам икономически колапс и желанието да потърся някаква блокираща програма за бутона, да не би случайно да го цъкна по погрешка.

За да не се случи този кошмарен сценарий, ще трябва да набия нови 10 диаманта за ваканционен мод, да пусна щастието на макс и да се надявам след 48ч. всичко да се е оправило, като междувременно избегна по този начин миграциите и нови загуби на население. Ще ми спре обаче икономическото развитие и растежа на населението и освен това няма да бъда от полза за съюза, с който водим 2 войни.

На мен и двата варианта ми звучат много неприятни.

Всичко това сочи, че или "бития и е*ания" трябва да бъде оправено като бъг, а загубите ми възстановени след като съм си платил за тях(колкото и безумно да звучи) или напишете ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за хората, които дръзнат да го използват какво ТОЧНО ще получат за парите си. Ако такава ви е икономическата стратегия, то аз бих я назовал простичко - некоректна е!

Надявам се да вземете положително решение по случая бързо, защото новата миграция е в 17.50, а утре е почивен ден.

Не е нужно да го пише в ръководството, ако при взимане на дохода има таблица с ясно и точно посочени загуби или прибавяния на щастие за всяка провинция. Винаги е било така, не е отсега, никой не го е крил, вижда се, прозрачно е. Не е бъг.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!