Imperia Online България  
Април 29, 2024, 07:14:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сагата продължава ера 16  (Прочетена 69375 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
scila
Редник
*

Karma: +14/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 15


Профил
« Отговор #255 -: Май 12, 2011, 14:11:05 »

Ама какво да ти кажа Smiley) удвоявам е ама мойта искам не неговата хаха а неговата колкото по малка толкова по добре Smiley) ахах Smiley


3 пъти го набихме .. на 3-тият път успях ме .. да го удвоим ..


и след тия колосални успехи, накарахте да му я махнат служебно армията ... 4е следващия път щяхте и да я утроите ...  *hahaha*
Активен
scila
Редник
*

Karma: +14/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 15


Профил
« Отговор #256 -: Май 12, 2011, 14:27:30 »

Армията и дали следва да бъде махната или не?!?....
Нека бъдем достатъчно коректни всички...Никой на никого не е ревал. И няма нужда...
Въпрос на проста математика е. Не може от 10 да извадиш 3 и да получиш пак 10. Подобен вариант не съществува....
След като играч А има примерно 100 000 войници. Играч Б го напада и избива 30 000 от неговите. Вариант играч А да продължи в ерата със 100 000-на армия не съществува. Логично тези "в повече4 ще му бъдат отнети...
Не виждам защо следва да коментираме нещо елементарно и просто *pardon*

Квото каже шефа .... като ми се случи ще се докладвам .... математиката трябва да излиза винаги :*
Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #257 -: Май 12, 2011, 14:31:48 »

тя за това е точна наука Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #258 -: Май 12, 2011, 14:41:37 »

Армията и дали следва да бъде махната или не?!?....
Нека бъдем достатъчно коректни всички...Никой на никого не е ревал. И няма нужда...
Въпрос на проста математика е. Не може от 10 да извадиш 3 и да получиш пак 10. Подобен вариант не съществува....
След като играч А има примерно 100 000 войници. Играч Б го напада и избива 30 000 от неговите. Вариант играч А да продължи в ерата със 100 000-на армия не съществува. Логично тези "в повече4 ще му бъдат отнети...
Не виждам защо следва да коментираме нещо елементарно и просто *pardon*

Лейди, след като армията е преместена .. хваната ли е ?
т.е. кое е с приоритет .. хващането или бягството ?

Ако играча е имал 100 К армия и е избягал и е получил от загубената битка 30 К армия ... т.е. армията му е станала 130 К ... може да му се махнат 30 К ... но да му се махнат 100 К ... не виждам логика ?
Но тогава трябва да се махнат и паричните постъпления на нападателя от  битката, получената доблест и получените военни точки ... след, като е нямало битка ... от къде са дошли ?

Или е имало битка ... или е имало успешно бягство (в тези два случая няма спор какво се случва) .... или е имало и двете .... и тогава най-справедливо е да има частичен бекъп само за участниците в битката (битките) ...  *pardon*
« Последна редакция: Май 12, 2011, 14:44:28 от Krokodil » Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
CrishtiaN
From the Ashes a Fire shall be Woken...
Лейтенант
***

Karma: +128/-100
Неактивен Неактивен

Публикации: 237


JuDiCaToR


Профил WWW
« Отговор #259 -: Май 12, 2011, 14:42:21 »

очевидно искаш да се толерират бъговете.....

sad story ...
Активен

Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #260 -: Май 12, 2011, 14:45:49 »

очевидно искаш да се толерират бъговете.....

sad story ...

Не ... не искам да се толеритрат бъгове, искам да има равнопоставеност  ...

Не ми отговори .. след, като е успял да премести армията си (а в това няма спор) ... това означава ли, че служебно трябва да се отчете победа за нападателя ?
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #261 -: Май 12, 2011, 14:47:03 »

Лейди, след като армията е преместена .. хваната ли е ?
т.е. кое е с приоритет .. хващането или бягството ?

Ако играча е имал 100 К армия и е избягал и е получил от загубената битка 30 К армия ... т.е. армията му е станала 130 К ... може да му се махнат 30 К ... но да му се махнат 100 К ... не виждам логика ?
Но тогава трябва да се махнат и паричните постъпления на нападателя от  битката, получената доблест и получените военни точки ... след, като е нямало битка ... от къде са дошли ?

Или е имало битка ... или е имало успешно бягство (в тези два случая няма спор какво се случва) .... или е имало и двете .... и тогава най-справедливо е да има частичен бекъп само за участниците в битката (битките) ...  *pardon*
до сега винаги са се махали остатъците от армията, която се е била, т.е. тези "30к".

Относно другото приели са, че битка е имало, бягство - не.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #262 -: Май 12, 2011, 14:49:06 »

до сега винаги са се махали остатъците от армията, която се е била, т.е. тези "30к".

Относно другото приели са, че битка е имало, бягство - не.

Ако са махнати 30-те К само .. значи няма проблем .. всичко е точно ... но дали е така, ще ми отговорят играещите в ерата  ... аз няма как да знам  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #263 -: Май 12, 2011, 14:52:59 »

Мисля, че е имало битки, незнам защо  Кро  казва че е избягал.

Защото ако не е избягал навреме, няма как да се получи ....
В същност бъга идва от това, че в един и същ момент (който е назнам си колко милисекунди) сървара получава две заявки за преместена армия и за проведена битка и изпълнява и двете.

Именно, за това споря ... кое е с предимство ... ако няколко милисекуди по-рано беше постъпила заявката за бягство .. армията щеше да се изнесе и нямаше да има спор, ако неколко милисекунди по-рано беше постъпила заявката за битка ... бягството нямаше да се осъществи, понеже състава на армията няма да отговаря на заявения брой за преместване ...

След като са в един и същ момент ... значи .. трябва да се анулират и двете или да се признаят и двете ... ако говорим за справедливост  *pardon* Макар, че в ИО това е доста отвлечено понятие  Grin
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #264 -: Май 12, 2011, 14:57:17 »

Ок, но има доклади от битки.  Да  приемем, че махат само клонираните на защитника и той си остава със старата армия.  Тогава загубите на нападателите какво ги правим(армията де)    *scratch*

Ами аз за това казвам бекъп ... за двамата или повече участници. Армии, ресурси, доблест, войници.
Знам, че няма как да стане на 100 % но може да е в доста приемливи разумни граници  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #265 -: Май 12, 2011, 15:06:42 »

ааа, тва като формули на Виет бре  Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
CrishtiaN
From the Ashes a Fire shall be Woken...
Лейтенант
***

Karma: +128/-100
Неактивен Неактивен

Публикации: 237


JuDiCaToR


Профил WWW
« Отговор #266 -: Май 12, 2011, 15:24:27 »

факт са битките и че му ги няма 90к нето
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #267 -: Май 12, 2011, 15:29:13 »

след като не могат да  победят Nakazatel в играта с игрови средства, на Трой им е останало само да се молят на Крум да му махне армията Smiley)))))))...... това е извода..........
Не те разбрах?! За 8 часа беше засечен два пъти и армията му разбита.Имаш доклади в съюза - погледни ги..По - скоро след като не може да си пази армията да вземем да му я дублираме след всяка загуба че да остане в играта? Моята армия кацна 1 секунда след неговата.Това , че някой неправомерно използва бъг и не го докладва не е мой проблем..Битките бяха проведени , армията му смазана и се вижда с какво остава от докладите..Това е  и армията която трябва да има.Та какво говориш? Играта , игровите средства?! Нали ги видя в докладите.Другото не са игрови средства , а бъг , който ако някои хора имаха малко достойнство щяха сами да докладват. Smiley

Едит: Значи , казваш , игровите средства са при проведена битка между нас двамата , аз да губя това , което сочи доклада , а на наш човек армията му да се увеличава..Не съм го срещал това в ръководството и играта. Grin
« Последна редакция: Май 12, 2011, 16:13:15 от ahilix » Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
CrishtiaN
From the Ashes a Fire shall be Woken...
Лейтенант
***

Karma: +128/-100
Неактивен Неактивен

Публикации: 237


JuDiCaToR


Профил WWW
« Отговор #268 -: Май 12, 2011, 15:37:21 »

3 пъти не 2 пъти
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #269 -: Май 12, 2011, 15:44:04 »

Лейди, след като армията е преместена .. хваната ли е ?
т.е. кое е с приоритет .. хващането или бягството ?

Ако играча е имал 100 К армия и е избягал и е получил от загубената битка 30 К армия ... т.е. армията му е станала 130 К ... може да му се махнат 30 К ... но да му се махнат 100 К ... не виждам логика ?
Но тогава трябва да се махнат и паричните постъпления на нападателя от  битката, получената доблест и получените военни точки ... след, като е нямало битка ... от къде са дошли ?

Или е имало битка ... или е имало успешно бягство (в тези два случая няма спор какво се случва) .... или е имало и двете .... и тогава най-справедливо е да има частичен бекъп само за участниците в битката (битките) ...  *pardon*
Кроки , бъга в случая е буквално следният - влизам аз и то СЛЕД неговата армия..Битката се провежда - има доклад , аз си губя армията която е упомената в доклада..След мен влиза Кристиан , битката се провежда и има доклад..Кристиан губи войската от доклада ..След втората битка Наказател е шпиониран и в наличност има останалата от последният доклад армия/ по спомен по около 3-4 к от всеки вид/ плюс цялата първоначална от битката с мен..Де факто финишира с повече армия отколкото започва.Не виждам смисъл от спорове и коментари.Има битки и доклади , ясно е кой с какви армии трябва да остане след тях.Нетото също е променено спрямо загубите.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!