Imperia Online България  
Април 29, 2024, 14:52:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с прехвърлянето на злато между играчи в съюза  (Прочетена 1105 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Norman
Редник
*

Karma: +6/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« -: Март 02, 2011, 11:45:54 »

Здравейте - забелязвам следния бъг (поне мисля че е такъв):

Примерно когато един човек праща злато на друг, има момент в който заради търговският дефицит се удържа количество злато от изпратеното. По този начин примерно ако Аз съм изпратил 2 000 000, другият играч е получил 1 500 000. Но в моя текущ баланс е записано: - 2 000 000, докато за другия играч: +1 500 000. Което ще рече, че ако той трябва да ми върне цялата сума - неговият текущ баланс ще бъде: - 500 000. А ако ми върне 1 500 000, моят ще бъде - 500 000. С една дума тук нещо не е като хората. Проверете си го и вие. Но аз съм вкарал данните в excel и там цифрите не лъжат. Вчера доста народ ми изпрати пари и реших да си направя точна сметка, какво дължа и на кого. Мислех че съм ги разбрал нещата, но явно не е точно така. Има проблем и то сериозен. Вижте при вас как е - и ми кажете дали греша нещо.
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #1 -: Март 02, 2011, 16:45:56 »

Не е бъг, по план така работи. Ако ти пращаш 2 000 000, цялата тази сума ще се отрази на търговския баланс, тъй като за изпращача има отношение изтеглената от наличното злато сума, а не нетната сума, която ще се получи след удържане на така наречените такси или мита. Ако от тия 2М, при получателя реално пристигат 1,5М (заради собствения му търговски баланс), при него върху баланса ще се отрази получената сума в чист вариант, а не изходната сума преди удържане на такси/мита, които са винаги изцяло за сметка на изпращача. Той трябва сам да си прецени дали може да си позволи да изгуби определено количество злато на вятъра, за да може негов приятел да получи някакво злато помощ.
Активен

цецо
Лейтенант
***

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 188


Профил
« Отговор #2 -: Март 02, 2011, 19:17:06 »

Запознах се със термина който ползвате "търговски валанс" понеже сметнах, че се бъркате понеже въобще не говорим за търговия също така споменавате мита и пр. Но добре да приемем, че това което сте взели като решение ще остане.
Във поста си пишете че таксата или митото което се взима от изпращача зависи от т.н. "търговски валанс" на получателя т.е. колкото повече се доближавамедо лимита му толкова по-голяма е сумата (таксата) всичко до тук ми е ясно но мога ли да го видя във стойности или формула да кажем...
Благодаря предварително
Активен

България над всичко
цецо
Лейтенант
***

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 188


Профил
« Отговор #3 -: Март 05, 2011, 09:37:19 »

Супер доволен съм вече. Изненадан съм от бързата ви реакция. Вече не ме интересува как сте го решили и направили след като се вижда Търговският баланс и загубата на злато от получателя.
"XXXX Ви изпрати 191000 злато. Получихте 191000 злато. 0 злато беше изгубено поради търговски дефицит. Вашият търговски баланс сега е -4025505."
Благодаря.
Активен

България над всичко
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!