Imperia Online България  
Април 27, 2024, 02:07:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бонус щастие от висока доблест  (Прочетена 1212 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
perun
Лейтенант
***

Karma: +30/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 121



Профил
« -: Февруари 27, 2011, 19:21:01 »

Защо има лимит на щастието от висока доблест ? Днес направих малко доблест и се шашнах като видях , че има лимит до 5 щастие за висока доблест. Съвсем се обезсмислят високите нива   Sad
Активен

Не е важно какво мислиш, а какво вършиш.
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2011, 12:13:10 »

Защо има лимит на щастието от висока доблест ? Днес направих малко доблест и се шашнах като видях , че има лимит до 5 щастие за висока доблест. Съвсем се обезсмислят високите нива   Sad

За да не се получи ситуация, в която при висока доблест да не ти е необходимо да се съобразяваш с никой от другите фактори, за да поддържаш положителен баланс на щастието при висок данък или много висок данък.
Активен

perun
Лейтенант
***

Karma: +30/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 121



Профил
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2011, 13:06:51 »

Ами някакви бонуси за висока доблест, няма ли предвидени ? Да му мислят имперците , по 4 палежа минимум на ден ще правя като няма никаква полза от доблестта
Активен

Не е важно какво мислиш, а какво вършиш.
Kilgor
Гост
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2011, 13:24:25 »

Ами някакви бонуси за висока доблест, няма ли предвидени ? Да му мислят имперците , по 4 палежа минимум на ден ще правя като няма никаква полза от доблестта

За съжаление няма как да правиш повече от 4 палежа на ден. Но ако си мислиш че така ще си смъкнеш доблестта, лъжеш се. Аз натрупах над 600 доблест за една седмица още с тежките армии, само от палежи. Все някой си е забравил армията в провинцията с най-много население  *pardon*

Иначе сериозно, смятам че за номади разрешените пожари трябва да са поне 6-8 за 24 часа.
Активен
perun
Лейтенант
***

Karma: +30/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 121



Профил
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2011, 13:30:20 »

За съжаление няма как да правиш повече от 4 палежа на ден. Но ако си мислиш че така ще си смъкнеш доблестта, лъжеш се. Аз натрупах над 600 доблест за една седмица още с тежките армии, само от палежи. Все някой си е забравил армията в провинцията с най-много население  *pardon*

Иначе сериозно, смятам че за номади разрешените пожари трябва да са поне 6-8 за 24 часа.

В интерес на истината, не съм се спирал с пожарите имам 107 на брой, но поне щастието ако скачаше щеше да е добре. Отговорът на Йована  малко  не ми се връзва, защото се взима 5 щастие при сегашното положение.  Не виждам лошо да е до 20 примерно. Може да се направи след 1000 доблест да се взема не на всеки 200 по 1 щастие , ами на всеки 300 примерно.  По този начин все ще има някакъв стимул да печелиш доблест.
Активен

Не е важно какво мислиш, а какво вършиш.
Kilgor
Гост
« Отговор #5 -: Февруари 28, 2011, 14:06:54 »

В интерес на истината, не съм се спирал с пожарите имам 107 на брой, но поне щастието ако скачаше щеше да е добре. Отговорът на Йована  малко  не ми се връзва, защото се взима 5 щастие при сегашното положение.  Не виждам лошо да е до 20 примерно. Може да се направи след 1000 доблест да се взема не на всеки 200 по 1 щастие , ами на всеки 300 примерно.  По този начин все ще има някакъв стимул да печелиш доблест.

Според мен има нужда от цялостно преразглеждане на раздаването на доблест. В началото прогнозирах че ще има играчи с над 50 000 доблест накрая. След това намалиха раздаването на доблест и в известна степен обезсмислиха трупането на над 1000 такава. Но мисля че модела е сбъркан. Не е нормално на 4 месец от ерата да има играчи с по 8-9к доблест. Също не е нормално за 1-2 месеца да се достигнат максималните бонуси от висока доблест. При тези стойности, 1000, 2000 доблест в повече или по-малко е без значение за даден играч.

Мисля че ще е по-интересно и логично доблестта да се печели по-трудно и в силно ограничени количества. Например всяка спечелена битка да дава по 1 доблест, ако победителя е загубил 10% от стойността на армията си. По 2 доблест ако е загубил 20% и т.н. В момента генералите и маршалите в 82ри свят имат средно между 1000 и 2000 битки. Но тъй като далеч не при всички са губили по 10% собствена армия, мисля че в средата на 4ти месец от ерата биха имали по 500-600 доблест. Което ми се вижда нормално. Така към 7-8месец биха достигнали 1000 доблест при която се получават максималните бонуси за висока доблест - 20 морал и 5 щастие. Така в последната третина от ерата ще могат да си ползват максималните бонуси. Трупането на доблест над 1000 би имало смисъл само за индивидуалната класация.

И мисля че ако се дава по 1 щастие на всеки 100 доблест, максимално до 10 щастие при 1000 доблест,няма да се изкриви данъчният баланс.
Активен
Nomadness
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #6 -: Февруари 28, 2011, 18:42:02 »

хах май не ви е ясно , че в тази версия се опитват да убият стимула на атакуващите , 80% от промените са в полза на фермерите . Започвам тотално да се разочаровам , такава зарибявка беше като почнах на версия 4-и , а тука вече на 1-ия месец почва да ми писва
Активен
perun
Лейтенант
***

Karma: +30/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 121



Профил
« Отговор #7 -: Март 01, 2011, 00:44:42 »

намерих му цаката Grin  Бой по малките асс-та дето имат ресурс, и без това не ме бърка колко доблест губя  *pardon*
Активен

Не е важно какво мислиш, а какво вършиш.
azsymbabo
Гост
« Отговор #8 -: Март 01, 2011, 01:04:32 »

отдавна спрях да обръщам внимание на какво съм ти направил като ви премахнаха доблестта на мен ли трябва да си го изкарваш даса мислили и да са вдигали армии
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!