Imperia Online България  
Април 19, 2024, 19:10:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръка за това кой да е модератор в ИО!  (Прочетена 8232 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #30 -: Февруари 25, 2011, 16:45:07 »

Аз пък ще задам един друг въпрос-как пристрастен модератор би могъл да повлияе на играта на някой?  *scratch*

Ха, има как. Най-малкото да се примоли да направят на някого проверка, при положение, че проверките по доклади са спрени... Undecided
Според мен не трябва да се ограничават модераторите къде ще играят и къде ще модерират. Просто трябва да се подбират добре и да се гледат под лупа, а ако трябва да си ползват други бонуси - кредити, премиуми...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #31 -: Февруари 25, 2011, 16:51:09 »

Ха, има как. Най-малкото да се примоли да направят на някого проверка, при положение, че проверките по доклади са спрени... Undecided
Според мен не трябва да се ограничават модераторите къде ще играят и къде ще модерират. Просто трябва да се подбират добре и да се гледат под лупа, а ако трябва да си ползват други бонуси - кредити, премиуми...


От това разбирам , че искате 1 Модератор ако играе версия 5 , то да е модератор за версия 4 , и обратното. А аз да попитам , как 1 Модератор може да ти бъде полезен , ако не играе в тази версия  *pardon* Разделяне не бива да има
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #32 -: Февруари 25, 2011, 16:51:52 »

По много начини..Като използва контактите си с Екипа.Като докладва някой , а спестява докладването на друг..Като ходатайства за дребни услуги през главата на С.М.Трябва да се разбере едно - С.М не са слънце да огреят навсякъде..Не проверяват всяка сутрин кошчетата..Когато беше практика да се искат проверки чрез форума и модераторите , достатъчно е да "забравя" някоя или да ускоря друга..С правото ми да трия и да слагам банове много лесно биха се покрили неудобни неща..Не казвам че е ставало..Казвам че има възможност..Нали това беше въпроса.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #33 -: Февруари 25, 2011, 16:52:18 »


От това разбирам , че искате 1 Модератор ако играе версия 5 , то да е модератор за версия 4 , и обратното. А аз да попитам , как 1 Модератор може да ти бъде полезен , ако не играе в тази версия  *pardon* Разделяне не бива да има
Явно или не разбираш или не четеш внимателно...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #34 -: Февруари 25, 2011, 16:58:57 »

пак започнахте с глупостите ,децата нямат спирачки
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
huligan
huligan
Капитан
****

Karma: +57/-83
Неактивен Неактивен

Публикации: 268


TERROR


Профил
« Отговор #35 -: Февруари 25, 2011, 17:14:55 »


 Разделяне не бива да има
Разделяй и владей  Grin то това е замисъла на тая тема така ще са ни подвластни админите и няма има проблеми  Grin
Активен

Шуши
Гост
« Отговор #36 -: Февруари 25, 2011, 17:22:59 »

ммм търсим теле под вола, преди да имаме вол  Wink
Активен
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #37 -: Февруари 25, 2011, 17:48:33 »

Да няма форум, сините да забранят комуникацията на играчите с тях - то частично отдавна е факт. Да им се зарине супорта с хиляди писма, защото друг начин няма да има за връзка. И тогава ЙО ше цъфне и ше върже.
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Нов Световен Враг
Гост
« Отговор #38 -: Февруари 25, 2011, 18:19:49 »

Крайно време е да го направи, според мен...  *ok*
Така ще отпадне на 100% нуждата от модератори и никой няма да реве от "лошите, пристрастни и престъпни модове" Smiley
Няма да има интриги. Всичко ще е спокойно и нормално...
Аз съм "за" затварянето на форума... *pardon*
Едва ли! Връзките на хора от Екипа с Вас и колегите Ви ще си останат едни и същи ... Просто няма да е публично това! *ok* Както и всички стари играчи ще знаят кой в играта е "бивш" Модератор и кой новобранец...

Форума е хубаво нещо, всяка игра има Форум, не виждам защо трябва да се променят нещата. Може би нови лица в този Форум, които да заемат мястото на старите и вече изморени Модератори ще е по-добър вариант.
Като в същото време те да се изберат от играчите с анонимна анкета...
Активен
Нов Световен Враг
Гост
« Отговор #39 -: Февруари 25, 2011, 18:24:48 »

По много начини..Като използва контактите си с Екипа.Като докладва някой , а спестява докладването на друг..Като ходатайства за дребни услуги през главата на С.М.Трябва да се разбере едно - С.М не са слънце да огреят навсякъде..Не проверяват всяка сутрин кошчетата..Когато беше практика да се искат проверки чрез форума и модераторите , достатъчно е да "забравя" някоя или да ускоря друга..С правото ми да трия и да слагам банове много лесно биха се покрили неудобни неща..Не казвам че е ставало..Казвам че има възможност..Нали това беше въпроса.
Аз пък казвам, че става като страничен наблюдател и като човек, който никога не е бил в Екипа.
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2011, 18:40:05 »

По много начини..Като използва контактите си с Екипа.Като докладва някой , а спестява докладването на друг..Като ходатайства за дребни услуги през главата на С.М.Трябва да се разбере едно - С.М не са слънце да огреят навсякъде..Не проверяват всяка сутрин кошчетата..Когато беше практика да се искат проверки чрез форума и модераторите , достатъчно е да "забравя" някоя или да ускоря друга..С правото ми да трия и да слагам банове много лесно биха се покрили неудобни неща..Не казвам че е ставало..Казвам че има възможност..Нали това беше въпроса.
Мислех да не пиша ,но този отговор ме провокирв .Иво  помниш ли преди време ерата е свят1 в която играхме табелки  ,или ерата преди това в свят10 /блиц/ ,когато пак се бяхме събрали да направим срещу приятели по една хубава ера .Помниш ли как преминаха и двете посочени ери ....а ко ли не да ти припомня  ...в свят1 как те палеха семейно приятелите от Самоков , в блица вечното наглеждане и пускане на атаки от един човек от няколко акаунта на Ровена и компания  .Та помниш ли тогава в колко теми се писа и в модераторската секция колко проверки за честна игра се поискаха .... помниш ли колко такива проверки и наказани имаше ....нито една и нито един наказан ....защо сега аджеба говориш такива неща и настройваш хората срещу тези с които си работил  .... защо ги заблуждаваш ,че има начин да въздействат на екипа за да оправят пристрастията си към този или онзи  ....Кажи честно с ръка на сърцето ...колко пъти видя някой от модераторите да е заставал зад гърба на даден играч и да е искал протекций за него , колко пъти модераторите са пропускали или забравяли да докладват нещо което го е имало във форума или получили на лично .... и ако незнаеш да ти кажа,защото нямаше навика да ставаш сутрин рано /е вечер пък затова стоеше до късно/ но първата работа на Отон всеки ден е било прегледа на коша ...за да види какви сме ги свършили ...дали не сме прекалили някъде или сме злоупотребили ...нали си спомняш че ние достъп до този кош нямахме ...и последно да ти кажа Крум първото нещо което правеше беше да прегледа темата с докладите . Е сега се чудя защо говориш така  ...
Активен

Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #41 -: Февруари 25, 2011, 18:55:16 »

Отдавна са разработени ясни правила и кодекс на поведение, които модераторите трябва да спазват, за да се избегнат дори и най-малки съмнения за тяхната обективност.
Екипът следи поведението на модераторите и предприема стъпки за решаване на проблеми, когато това е нужно.
Екипът си запазва правото да избира потребители, на които да слага различни табелки. Да предоставим избирането на модератори на самите потребители е най-малкото проблематично, защото тогава наистина ще се породят скандали и напрежение, свързани с обективността на модератора.
Сами знаете колко е лесно да се манипулира подобен вот, а и след това отново ще има дрязги относно "тоя мод е човек на тия, оня е човек на ония".
Нека екипът да носи отговорност за избора на доверени лица във Форума, ние достатъчно си го гледаме и можем да преценим дали някой е заслужил или не.

А, и на последно място, но не и по важност - От днес Форумът има още една забрана:

"Забранява се обсъждането, коментирането и критиките към начина, по който Форумът се модерира."

Модераторите трябва да имат спокойствие, да имат свобода и с тях всички потребители на Форума трябва да се съобразяват, за да има ред. Всеки един от тях е достатъчно заслужил, за да носи табелката, която носи. Да не говорим за огромния труд, който полагат, както и за това колко пъти същите тия модератори са спасявали играта от проблеми, които биха могли да се задълбочат.

Модераторите са тук, за да работят, не за да се забавляват, за разлика от повечето от потребителите.
И дори и някой от тях понякога да проявява емоции - всички сме хора и всички грешим.
Но аз знам, че почти винаги първите хора, които ще ми се обадят, за да ме уведомят, че ИО се е строшила, ще са модераторите.
« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 18:59:29 от Oton » Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!