Imperia Online България  
Март 29, 2024, 03:23:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Доволни ли сте от промените във форума-изтрити теми и наложен литературен стил
Не
Да

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стилът в новите правила за раздел "Хроники на събитията"  (Прочетена 36446 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
danielaion
Редник
*

Karma: +14/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 18


Профил
« Отговор #150 -: Февруари 04, 2011, 01:08:44 »

тоя па отон нещо пак е пушил.
заговор е май надушил.иска кинти той да вземе.
ама как да стане,като му не дреме.
паралиите избегаха.спамаджиитее останаха.
нека си ги гледка тех.та да стане той за смех.
Активен
vallall
Майор
*****

Karma: +511/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 504


Профил
« Отговор #151 -: Февруари 04, 2011, 01:09:44 »

Като го четем тоо форум
имам чувството че съм у некакъв кворум.
ПочнАли сте да пишете У рими
и ми приличате на балерини Grin Grin Grin


Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #152 -: Февруари 04, 2011, 01:18:51 »

Едно време имало едно малко врабче,което докато летяло на юг замръзнало и паднало на земята.За да стане още по-лошо  минала една крава и се изсрала върху него.Но торта била топла и го размразила.И тогава,затоплено и щастливо че е живо то почнало  да чурулика.Но една котка го чула.Дошла, извадила го от торта и изяла малкото врабче.
  Поуката от тази история е:
 Не всеки който сере отгоре ти,задължително ти е враг.
 И не всеки който те вади от лайната ти е приятел.
Не всеки , който пише художествено е за четене и не всеки който пише нормално е за пренебрегване. Smiley
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
nana3a
Лейтенант
***

Karma: +36/-86
Неактивен Неактивен

Публикации: 137


Πάπαςα


Профил
« Отговор #153 -: Февруари 04, 2011, 01:24:15 »


Ох, започвам са си мисля –
то, мираж, но –
ми и аз суджуче искам,
щот` е блажно.

Да го туря във чинийка,
във средата,
па да сипна пръст ракийка
с два домата.

Па да бодна, па да резна
със ножлето,
да отпия, да замезна.
Ей шишето!

Ох, суджуче, с гарнитура
(к`вато има) –
их, каква литература
ме обзима!
Активен

За в бъдеще поставяйте по-малки снимки в подписите си!
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #154 -: Февруари 04, 2011, 01:26:59 »

Седя и се чудя, защо човек се сърди, кога му речеш: магаре,свиня или вол; и не се сърди - дори още се радва, - кога му речеш: пиленце, гълъбче, славейче, дори още котенце и теленце? Дали славеят принася повече полза в обществото на човеците, отколкото благородната свиня, тази производителна сила в природата на животните, на която само като погледне човек, наумява му нещо аристократическо, нещо възпитано и на дължина, и на широчина? Дали пилето има повече мозък, повече ум, отколкото почтеното магаре, този философ не само между животните, но и между човеците? Или пък гълъбът е по-непорочен и по-достоен в нещо от скопения вол, туй подобие на нашия търпелив народ?


Будилник, г. I, брой 1 от 1 май 1873 г.
Хр. Ботев

добре, че не са го изтрили него още
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #155 -: Февруари 04, 2011, 01:45:24 »

Надявам се и утре след 09:00 пак да я видя тази тема  Grin че ходят тук разни там световни врагове Grin И на Отон няма да му позволи литературната му съвест да я запрати в небитие.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
TEFAL
Капитан
****

Karma: +141/-70
Неактивен Неактивен

Публикации: 298



Профил
« Отговор #156 -: Февруари 04, 2011, 01:46:19 »

простете че вероятно ще повдигна вече дискутиран въпрос (обичам да чета форума и със сигурност после като се видя във време че прочета 12те прескочени страници), та ...
Какво толкова страшно написахте в хрониките та предизвикахте заличаването на всички теми?  *scratch*
 *crazy* а теми с емотиконки и поздрав с манджа оцеляха


едит: ей.... ahilix ми обра точките начи  *bravo*

маса самопризнания за измами без последствия се заличиха
мдам... това изискване за художествения формат на хрониките си е отклоняване на вниманието
« Последна редакция: Февруари 04, 2011, 04:58:26 от TEFAL » Активен
viki4
Гост
« Отговор #157 -: Февруари 04, 2011, 11:20:30 »

24 часа изминаха от новите въведения и до тук се случи следното: форума е пуст *hmm*, хрониките са празни  Undecided, играчите се отказват  Cry или казано накратко ИО умира - Е ТОВА ЛИ Е ЦЕЛТА, КОЯТО ИСКАХТЕ ДА ПОСТИГНЕТЕ?

ЖАЛКО ЗА ВСИЧКО!  *hmm*
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #158 -: Февруари 04, 2011, 11:47:38 »

Вероятно се налага да направя за пореден път разяснение относно същността, структурата и функциите на форума. И съм абсолютно сигурен, че това разяснение няма да се хареса на форумните "бунтовници" и "войни".

Форумът на ИО изпълнява служебни функции преди всичко.
Това, че в него са допуснати зони, свободни за изказ, в които контролът е, меко казано, "разхлабен", е жест и рядък лукс от страна на собствениците на играта. Вероятно защото играта е военна, напрегната, а и значително социална - затова хората, които я играят, изпитват потребност да изпускат парата във форума, даже - да преместят конфликтите си от играта в него. Но това не бива да става за сметка на разрушаването на структурата и функциите на форума като цяло.
Именно поради тази причина се създават "Общи приказки" - там всеки може да си говори и да си прави каквото си иска. С малки изключения, разбира се, но общо взето там не се месим.
Всички останали раздели на форума попадат в категорията СЛУЖЕБНИ.
В служебните секции контролът е абсолютен и там всяко едно отклонение има своите последствия. Въпреки това, обаче, много пъти в служебните секции са допускани и фриволности, брутални критики към Екипа и към модераторите и какво ли още не. В един момент, обаче, глупостите стават твърде много и чашата на търпението прелива. Колкото и да не ми се иска (ей, Богу, така е, изобщо не желая да ми се мъдри табелката по форума, освен ако не съм написал нещо за Номадите, примерно), трябва да взема радикални мерки.
Крум с тия неща не може да се занимава, защото си има достатъчно проблеми на главата, него го интересуват по-важни неща от форумните войни. Затова пък аз държа във форума да има ред, да е прегледен и да функционира правилно и даже обръщам внимание на хората, които влизат в него. Все някой трябва да го прави. Защото, ако не го прави някого, после началниците и Флинстоун ми бучат, че форумът не прилича на нищо.
Всъщност, те не бучат, те нищо не казват, защото са изключително свестни хора, никога не се карат. И това още повече ме подтиска, понеже не съм си свършил работата, както трябва.
И още повече ме мотивира, разбира се.

Аз съм търпелив човек. Съзнавам нуждата от това хората да се изявяват във форумите и приемам, че е нормално да критикуват мен, колегите и фирмата като цяло. Не ми пречи това и никога не ми е пречело. Но разберете, че и аз имам търпение, което свършва в един момент. И когато това търпение свърши, аз не правя разлика между това кой е писал история в Хрониките и кой е писал глупости. Наречете ме глупак, наречете ме самозабравил се тиран, наречете ме както искате. Може и да съм.
Но проклет да съм, ако допусна анархия и грозотия в тоя форум. Така и така всекидневно съм заобиколен от грозотия в реалния ми живот, хайде - не и във форума.
Да, съгласен съм, вие играете военна игра. Разбира се, че ще има конфликти. Разбира се, че играта е бъгава.
Но тоя форум е частен, а неговите собственици (които аз напълно подкрепям) имат за него виждане и искат в него да има ред.

И ще има ред, повярвайте ми.
И вие ще се научите на ред.
Защото, ако не го направите... Наистина съм крайно решен да изтрия цели раздели от този форум и да останат в него само служебните. А като останат само служебните, ще ни отнема точно половин час на ден да трием хора и публикации, които не са подходящи за служебни секции. И тогава форумът наистина ще започне да си изпълнява истинските функции. Никой никого няма да обижда, потребителите, като влязат, няма да им се налага да се ровят в тонове спам, няма да гледат голи жени и простотии, от които и аз се червя, а ще си намират каквото ги интересува и всичко ще е наред.

Помислете за всичко това, когато следващият път решите, че в тоя форум няма демокрация.
Моля ви.

А, колкото до художествената форма на Хрониките... Не е непременно изискване да имате литературно образование и да сте поет, за да пишете в хрониките.
Просто трябва да използвате този раздел по предназначение - да разказвате истории от световете, в които играете, както е написано в мотото му.
Всичко друго... е първосигнална реакция и ваши си собствени интерпретации.

И ако в този раздел отново започне да се лее помия - ще ми отнеме точно 5 минути, за да го "стерилизирам" отново.
И ще го правя непрекъснато, докато не започне да изпълнява истинските си функции.
Ако искате да си четете историята на играта, пишете история, а не междусъюзнически помии и псувни.

А, Вики4...
ИО умира вече 5 години.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
zoozoo48
Редник
*

Karma: +1/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Профил
« Отговор #159 -: Февруари 04, 2011, 11:54:45 »

най-сетне нещо да се промени към добро!

Браво за промяната!
Активен
viki4
Гост
« Отговор #160 -: Февруари 04, 2011, 11:58:05 »

ИО като сайт-игра може да е жива и 30 год, но духа и емоциите умряха, играта я правеха жива играчите, които отказахте с всички недостатъци.
Приемам всяка промяна но поднесена по адекватен начин и ще задам няколко прости въпроса.

1. Защо не се въведе просто правило за културна реч с уважителни елементи в хрониките, а се въведе рамково правило на литературен изказ?
2. Защо старите хроники, които са историята на ио не се сложиха в папка Архив, за да напомнят за себе си /покрай грозните коментари имаше и много истини -там бяха разкрити бъгове и измами, имаше история на играчи легенди.
3. С новото правило не обезсмисляте ли ролята на модераторите - няма  да следят за правила във форум, който остана на командно дишане? Няма форумджии-няма форум.
4. Защо има форум, в който няма свобода на слово като подчертавам свобода ограничени спрямо нормите и културния изказ? Направете го служебен тогава.
5.Защо литературен изказ, защо не терминологичен, юридически ами точно художествен? Така не ограничавате ли масата от потребители?
« Последна редакция: Февруари 04, 2011, 12:00:15 от viki4 » Активен
Шуши
Гост
« Отговор #161 -: Февруари 04, 2011, 12:07:29 »

Поне да бяхте оправили и секцията на "Номадски нашествия"
А да "Много рядък лукс" беше да има зони за "свободен изказ" и о чудо, но това го има и в други форуми на онлайн стратегически игри, но благодаря за предоставената възможност да творим  *rose*
Активен
cvest
Лейтенант
***

Karma: +128/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 142


Профил
« Отговор #162 -: Февруари 04, 2011, 12:08:12 »

...
И вие ще се научите на ред.
...

То и Настрадин Ходжа се беше опитвал да научи магарето си да не яде  Grin
Знаем какъв е резултата  ;D
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #163 -: Февруари 04, 2011, 12:29:18 »


Евгеника

Евгениката е система, при която хората се размножават под строг контрол, подобно на домашните животни, с цел да се постигнат най-добрите резултати. Предложена е от атинския философ Платон (429 - 347 г. пр. Хр.) в неговата книга „Държавата". Той си представя държава, управлявана от настойници, които се избират по техните необикновени физически и интелектуални умения, както и по тяхната смелост. Върховният управител избира най-добрите от тях в репродуктивна възраст и от време на време ги чифтосва. Тази практика трябва да бъде маскирана или като теглене на жребий - тогава отхвърлените настойници няма да се обидят, или като награда за проявена смелост. Бебетата веднага се отнасят в детски ясли и само качествените рожби на най-добрите се отглеждат.

Приложение на евгениката

За пръв път евгениката е приложена в практиката от нацисткия режим в Германия през трийсетте години на XX век. Избрани жени са свързвани с образцови офицери в специални домове, поддържани от държавата.
Да припомня и "потёмкинские деревни" -красиви отвън за шефове.
А ние "павианите" ще си стоим в джунглата на "Общи приказки", докато не я отсечеш и нея *hmm*
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
zahir
Сержант
**

Karma: +54/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 64



Профил
« Отговор #164 -: Февруари 04, 2011, 12:33:49 »

24 часа изминаха от новите въведения и до тук се случи следното: форума е пуст *hmm*, хрониките са празни  Undecided, играчите се отказват  Cry или казано накратко ИО умира - Е ТОВА ЛИ Е ЦЕЛТА, КОЯТО ИСКАХТЕ ДА ПОСТИГНЕТЕ?

ЖАЛКО ЗА ВСИЧКО!  *hmm*
За първи път се съгласявам с теб.
Единственото, което ще вметна е, че не са 24 часа, а няколко месеца се върви в посока на отърваване от играчите. Няма смисъл да повтарям всички действия или бездействия, които съсипват версия 4 и класиките, но с всеки ден установявам, че изпитвам удовлетворение, че се отказах от тази игра. Сега влизам от време на време да чета форума, но слава богу, Отон реши и този ми проблем за губене на ценно време - изтри цялата хронология. Май трябва дори да му благодаря за това  *hmm*
Сигурно ще има много нови играчи, които ще се захласнат по ИО, защото играта си струва определено, но и те ще прогледнат един ден, само че няма да знаят, че има и други, които са извървяли този път. И тук се сещам за една мисъл, че народ, който няма история, е обречен да повтори старите си грешки.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!