Imperia Online България  
Април 27, 2024, 06:44:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щастие..  (Прочетена 3909 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
doker
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50



Профил
« -: Януари 22, 2011, 18:12:42 »

От една седмица ми бяга по 19000 население всеки ден.-Номад съм ..нямам загуба на население от ферми.. Общото щастие в ийперията ми е 98.8...от два дена даже пуснах и пътуващи панаири +10 е във всички провки и все пак багат по 19к население ..Днес същата работа ..Докога ще бягат и какво да направя да не бягат .
Активен
doker
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50



Профил
« Отговор #1 -: Януари 22, 2011, 18:20:12 »

Тоест населението не ми мигрира заради липса на щастие ...
Активен
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #2 -: Януари 22, 2011, 19:03:46 »

Ниско ти е средното щастие на империята.Сравнява те с играчи чието средно щастие е по-високо от твоето.
единият вариант е да си колонизирал провинции от 3-тикръг преди да си взел всички от 2-ри и 1-ви.
Другият вариант е да си с по-малко население от тях, а третият е да си голям карък.
За първите 2 има решение и варианти за коригиране, за третият - миииии, Баячка.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
doker
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50



Профил
« Отговор #3 -: Януари 22, 2011, 19:42:26 »

Позна анексирах провка от 3 кръг. Но какво да правя сега ,даже и пътуващите панайри немогат да помогнат.. *xxx*
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #4 -: Януари 22, 2011, 19:49:16 »

А столицата къде е , в коя провка ?
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #5 -: Януари 22, 2011, 19:52:25 »

Нищо не можеш да направиш - просто да не ти дреме Smiley
В 3-ти кръг с ферми +60к няма да имаш проблеми с прираста и почваш с 50-70к начално население и добре развити сгради и крепости. А тия бунаци дето са взели 1-ви кръг с 6к население, крепост 1, умрели сгради и -20к ферми доста време ще драпат за да ти настигнат икономиката Wink
Активен
doker
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50



Профил
« Отговор #6 -: Януари 22, 2011, 20:45:10 »

Столицата е в 4 планинска ,ама е сменена преди 2 месеца .За населедието е така за два дена се родиха 69к население в 14 планиска  от 3 ти кръг,тази дето я анексирах преди  3 дена ...но максималното и щастие е 71/71 ..максимума ..Ще видя какво ще правя .Дано не бегат ,че ще трябва да ги коля преди да избегат зада има какво да ядат войниците ми..
Активен
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #7 -: Януари 22, 2011, 21:30:46 »

следващата анексирана я направи от 2-ри кръг, и столица сложи някоя от 2-ри с най много максимално щастие.
и вдигай населението там. друго незнам с какво да ти помогна Sad
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
perun
Гост
« Отговор #8 -: Януари 23, 2011, 03:13:46 »

От една седмица ми бяга по 19000 население всеки ден.-Номад съм ..нямам загуба на население от ферми.. Общото щастие в ийперията ми е 98.8...от два дена даже пуснах и пътуващи панаири +10 е във всички провки и все пак багат по 19к население ..Днес същата работа ..Докога ще бягат и какво да направя да не бягат .

Цялата работа идва от там, че имперците са с повече население и сравняването им с номади винаги е на тяхна страна. И аз се издокарах на това дереже като теб номад съм и като се сравня с имперци от съюза ми съм с 2-3 единици по нещастен. Това за кръговете нещо май не работи ... от какво зависи максималното щастие на столицата примерно ако ми отговори някой ще съм много доволен. В момента има играчи с по 126, други с по 120 и 124 щастие. И не ми обяснявайте, че е заради колониите, това го гледам от преди въвеждането им.  Много бъгове станаха....
Активен
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #9 -: Януари 23, 2011, 11:47:10 »

Еми аз докато играех, ама то едва ли е сменено, провинциите, които са ти от първи кръг имаха положителен модификатор към своето щастие. От +2 до +8. И така, ако преместиш столицата в такава провинция, щастието там може да стигне чак до 128.

Ако обаче твърдиш, че си видял играчи на 124 щастие в Провинция 1- това вече е проблем и може би СМ ще ги интересува да получат едно ЛС с имена на такива акаунти.
Активен

Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #10 -: Януари 23, 2011, 13:33:53 »

Цялата работа идва от там, че имперците са с повече население и сравняването им с номади винаги е на тяхна страна. И аз се издокарах на това дереже като теб номад съм и като се сравня с имперци от съюза ми съм с 2-3 единици по нещастен. Това за кръговете нещо май не работи ... от какво зависи максималното щастие на столицата примерно ако ми отговори някой ще съм много доволен. В момента има играчи с по 126, други с по 120 и 124 щастие. И не ми обяснявайте, че е заради колониите, това го гледам от преди въвеждането им.  Много бъгове станаха....

Както е обяснил колегата преди мен - Щастието в столицата зависи от това колко е щастието на провинцията (максималното де).
в 3-та (РГ) щастие 108, ако реша да ми е столица ще стане 128.
Но да прав си че откъм щастие номадите са тотално прецакани. единственото им спасение е да почнат да палят наред имперците около тях и да се надяват да са палнали некой с когото ги сравняват.

ако не бркам първите 5 провинции са еднакви за всички играчи като терен и щастие.
за останалите нямам наблюдения.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
doker
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50



Профил
« Отговор #11 -: Януари 23, 2011, 17:49:17 »

Номад съм и днес пак избягаха 19000 население .бягат почти едно и също колочество....Вдигах ферми храмове и няма ефект ,това със щастието исрявняването със други играчи е егати прецакването от страна на играта..Просто нямам думи..Казваш да паля а доблестта ..Тук не е като в другите ери само да си седиш и ти секачва доблестта ..няма такива екстри.. *gamer*
Активен
perun
Гост
« Отговор #12 -: Януари 24, 2011, 01:22:23 »

Еми аз докато играех, ама то едва ли е сменено, провинциите, които са ти от първи кръг имаха положителен модификатор към своето щастие. От +2 до +8. И така, ако преместиш столицата в такава провинция, щастието там може да стигне чак до 128.

Ако обаче твърдиш, че си видял играчи на 124 щастие в Провинция 1- това вече е проблем и може би СМ ще ги интересува да получат едно ЛС с имена на такива акаунти.

Щастието в 1-ва провинция е 120 там няма промяна, но сигурно тълкувам грешно ръководството.. " Максимален Бонус Щастие – сборът от бонусите към Щастието на провинциите от първия кръг е точно 20". Като се смени столицата , защо не се сменя този първи кръг ?  Според мен щастието в столицата трябва да е 120 и да е константа , а в зависимост от това къде е тя, да ти се разпределя този бонус от 20 щастие в провинциите които са около нея. Така имперец преместил си столицата в такава която е с +8 щастие винаги дърпа много напред (за съжаление при мен максималното е +6).  Аз ли грешно разсъждавам ?
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #13 -: Януари 24, 2011, 01:35:45 »

И с една провинция щастието пада
 И аз има едно питане  щасието ми е на 120 само с една провка съм
Пише че имигриа  в моита поровинция 1000 население а го няма
Какво става с това население  къде утива  *scratch*
Активен

Авторското Право  Grin
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #14 -: Януари 24, 2011, 01:53:03 »

ако си на макс с населението само си пише а нищо не идва
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!