Imperia Online България  
Април 24, 2024, 01:10:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръците опорочиха нетните класации  (Прочетена 7873 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« -: Януари 14, 2011, 12:49:36 »

Трябваше да се направи възможно подаръците да не влияят на нетните точки. Много хора се борят именно за нетната, топ20 и пр. Все пак подаръците са неигрово израстване...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #1 -: Януари 14, 2011, 12:53:48 »

Пък и не само нетната...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
unqnown
Ясен
Лейтенант
***

Karma: +41/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Профил
« Отговор #2 -: Януари 14, 2011, 12:57:06 »

Точно както и 10 часовия доход. Само че и той влиза в броенето на нетните.
Или и тези нетни да се махнат? Пък и не само от нея...
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #3 -: Януари 14, 2011, 12:59:44 »

За 10-часовия логично се приема, че чрез игра се стремим да влезнем в топ 20...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Afrodita
Гост
« Отговор #4 -: Януари 14, 2011, 13:01:55 »

Точно както и 10 часовия доход. Само че и той влиза в броенето на нетните.
Или и тези нетни да се махнат? Пък и не само от нея...
За 10 часовия си плащаш ти сам и си го теглиш ако искаш. При подаръците стана друго ...Много стари ацц-та имаха натрупани кредити след рестарт, после им се зареди по 1 смс за 25 кредита и на промоциите - Ела, че гледай какво става  Grin Grin

А и едно е да теглиш 10 часов и да заредиш войска, която ти отнема население и време за обучение, друго е на готово да получиш 1М леки копия  Wink които ако искаш може до края на ерата да разпускаш в нови провинции  Wink
Активен
Afrodita
Гост
« Отговор #5 -: Януари 14, 2011, 13:08:17 »

Въпроса не е точно в дигането на нетото, просто трябваше да има ограничение, кой колко подаръци да получи от ВСИЧКИ имперци, а не само от един. За мен лично е лудост 1М леки копия от подаръци .... без никакви усилия и никакво загубено население ....  Shocked


Да не говорим, че тези леки копия мрат като мухи и изкустевено повишават Доблестта получена в една битка. Така се опорочава и класацията по Доблест.
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #6 -: Януари 14, 2011, 13:14:10 »

Част от подаръците бяха под форма на ресурс...Каква е разликата дали ще си го изтеглите с 10 - часов доход или ще го получите с подарък? Ще го усвоите така или иначе и с него ще вдигнете нетни точки...
Относно армията получена като подарък - ако с получаването и не се повиши нетото пропорционално как според Вас следва да се калкулира при загубата и?

Да, точно така е. Затова още в началото казах, че подаръците ще опорочат играта. Можеше да се помисли по въпроса. Така или иначе, след като трябва да се печелят пари, поне да имаше колона в класациите (или в скоби процент) с нетните, получени от подаръци и тази стойност прогресивно да намалява (може и по схема, определена от ИО)...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Afrodita
Гост
« Отговор #7 -: Януари 14, 2011, 13:15:27 »

Защото две седмици по-късно излиза на яве, как някой умник се е сетил да иска само леки копия ... Аз лично подаръци получих малко на фона на другите и изпратих малко, просто за да не ги обидя ... Още от началото не бях съгласна. Но бях във ваканционен МОД, върнах се и имах подаръци, нормално да си върна жеста.

Заставам си зад позицията сега и мисля, че сама за себе си, а може би и за други съм права.

Имаше и друга подобна тема по времето когато още имаше подаръци и там позицията ми беше същата.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #8 -: Януари 14, 2011, 13:17:49 »

Защото две седмици по-късно излиза на яве, как някой умник се е сетил да иска само леки копия ... Аз лично подаръци получих малко на фона на другите и изпратих малко, просто за да не ги обидя ... Още от началото не бях съгласна. Но бях във ваканционен МОД, върнах се и имах подаръци, нормално да си върна жеста.

Заставам си зад позицията сега и мисля, че сама за себе си, а може би и за други съм права.

Имаше и друга подобна тема по времето когато още имаше подаръци и там позицията ми беше същата.
Еми сетил се е..Докато някои ламтяха за огромни армии от елитни и потриваха ръце , някой си докара и ресурс и 1 млн население..Въпрос на досетливост. *pardon*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #9 -: Януари 14, 2011, 13:20:46 »

И пари.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #10 -: Януари 14, 2011, 13:26:26 »

И пари.
Не само..Макар и те да са от значение. Smiley
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
matanasov
Майор
*****

Karma: +72/-153
Неактивен Неактивен

Публикации: 588



Профил
« Отговор #11 -: Януари 14, 2011, 13:30:22 »

Доколкото се сещам можеше да се получава 100 часов доход във вид на ресурси и 100 часов добив във вид на армия. Така че имаше ограничения, а това колко можеш да получиш си зависи от дохода ти към момента и всичко беше равнопоставено Smiley
Активен
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #12 -: Януари 14, 2011, 13:31:41 »

А другите, които протестираха? И Килгор писа и обясни достатъчно точно и ясно. Но никой от взелите решение за въпросния модул не отговори в темата на въпросите, не ни обясни къде грешим в гаданията си и какво е направено, за да си останат предположенията ни само на теория.

Беше казано, че с тези неща ще се излеят в света прекалено много "виртуални" ресурси и войска "от нищото". Беше посочено, че това ще стане напълно безконтролно (10-часовият е веднъж на всеки 24 часа, а тези- бомба със закъснител). И в продължение на няколко дни пак се говореше и се показваха какви ли не случаи. Ползвайте търсачката и ще видите дали поне имаше някакво видимо забавяне в ескалирането на проблема.

Сега да напомня и друго- това кога, с какви цели и с какъв тон се представя факт не е аргумент, достатъчен да се отхвърли като нещо незначително и невярно. Форумът нали е за това- има ли въпрос, да се намери и отговор. Иска ли се дискусия- да се включат и поканените.
И, най-накрая- как един играч, който не си е регистрирал мултита, все още не членува в съюз и не си е намерил сигурни авери в играта, може със своето упорито инвестиране на 10-часови доходи, грабежи и т.н да се изправи срещу някого, който получава няколко подаръка и изведнъж мобилизира конницата на хан Аспарух? И това се случва в свят 85 примерно, който беше сравнително нов. Та... как ще повлияе това? Да предположим, че можеше да мине още месец, преди въпросният да се откаже поради липса на време или нещо такова- още 300 диаманта инвестирани. А дали пък ордата на Чингиз хан по същия начин няма да премине през още двама-трима, които пак така да се поинтересуват и даже да не си продължат Премиума? Въпросът не е в малодушието на играчите, а това, че хората внимават къде си инвестират парите. Щом плащат, искат качествено удоволствие. И сигурност. Обаче поинтересуваш ли се как един от конкурентите ти при съмнителни условия изважда армия, достатъчна да те размаже, и като разбереш легалния отговор... сам си решаваш дали да продължиш с такава игра. Като се чувстваш прецакан, не играй... ти па си 'ногу убав. Обаче аз питам не се ли прецаква самата игра така?
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 14:17:51 от Sheremetev » Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #13 -: Януари 14, 2011, 13:35:31 »

Къде по - точно сте го споделили това и сте се обявили против подаръците в играта? На четири очи, в приятелска обстановка, в мислите...?
Защото си направих труда да прегледам постовете ви и освен тези, в които мрънкате, че като изпращате подаръци ви се вземат пари насреща други не открих...

 



 *hahaha*
Браво, поздравления за труда! Подробна справка. Винаги съм твърдял, че Lady е най-работоспособния модератор. *bravo*
По отношение на подаръците - да, с приятели също... *hihi*. Вярно, от цитатите не се вижда точно твърдение, но контекста е ясен. Все пак тук не е съд, нали? Моля за повече обективност...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #14 -: Януари 14, 2011, 13:48:40 »

Само да вметна (без да твърдя, понеже не мога да го докажа, поради простия факт, че тука може да се трие, без да остават следи), че имах тема за подаръците във "Въпроси", където твърдях, че тези подаръци не са добро нещо. Но тази тема не я виждам....
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!