Imperia Online България  
Април 26, 2024, 01:22:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Определяне на максимален възможен заем и теглене на сума по избор до този размер , а не както досега - фиксирани само 3 опции  (Гласуването приключено: Януари 12, 2011, 00:14:50 )
За - 22 (91.7%)
Против - 1 (4.2%)
Нямам мнение - 1 (4.2%)
Общ брой гласове: 19

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предложение за заема  (Прочетена 2558 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« -: Януари 09, 2011, 00:12:36 »

Навестих ИХ отново и ми хрумна следната идея - заемите да са със таван в досегашния размер , но всеки да може да взима произволна сума до този таван , а не както досега - 3 фиксирани..В ИХ е точно така , а и човек като тегли кредит взима колкото му трябва.Моля само да не спамите.Мисля че ако това се осъществи , ще е крачка напред за играта. Забравих да спомена - лихвата трябва да е фиксиран процент за заема..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #1 -: Януари 09, 2011, 00:16:35 »

Като намалиш работници - намалява заема (Версия 4А), за класиката си знаем  ;D(без промени)
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #2 -: Януари 09, 2011, 00:19:06 »

Като намалиш работници - намалява заема (Версия 4А), за класиката си знаем  ;D(без промени)
Намалява , но до определено ниво..На теб може да ти трябва половината от малкия или сума по средата между два от посочените..И тогава изпадаш в ситуация да взимаш нещо , което не ти трябва. Wink
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #3 -: Януари 09, 2011, 00:26:21 »

Намалява , но до определено ниво..На теб може да ти трябва половината от малкия или сума по средата между два от посочените..И тогава изпадаш в ситуация да взимаш нещо , което не ти трябва. Wink
В 4а безработни хора злато не вадят.Има частен сектор, не е като в класика. И по тоя начин можеш да вземеш заем ,какъв-то си искаш.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
taslakoff
Лейтенант
***

Karma: +51/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 102


Още един ден в тинята!


Профил
« Отговор #4 -: Януари 09, 2011, 00:27:41 »

Ами да не виждам смисъл да има точно 3 определени и строго фиксирани заеми ...всички знаем как да си натъкмим заема така,че да ни стигне и да не е прекалено голям...Гласувам с две ръце за ...добра идея поздравявам автора !!!  *ok*
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #5 -: Януари 09, 2011, 00:29:00 »

В 4а безработни хора злато не вадят.Има частен сектор, не е като в класика. И по тоя начин можеш да вземеш заем ,какъв-то си искаш.
За съжаление в класиката не е така.Но дори в 4 та ще е по удобно просто да напишеш сумата - не да се разхождаш и да гласиш и тъкмиш население..А и след като нищо не се променя , мисля е добре ако се въведе. Smiley
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #6 -: Януари 09, 2011, 00:30:45 »

разбрах идеята  Grin( не знам на колко промила съм вече)
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
vallall
Майор
*****

Karma: +511/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 504


Профил
« Отговор #7 -: Януари 09, 2011, 00:34:02 »

Аз съм ЗА предложението на Ahilix, в сегашния си вариянт заемите не са никак удобни, и лихвата не е фиксиран процент.
Много по добре ще бъде да можеш сам да си избереш сумата която да изтеглиш, по точно която ти трябва.
+
Активен
Afrodita
Гост
« Отговор #8 -: Януари 09, 2011, 00:39:08 »

Да можеш в 4а да варираш между суми, но пак си е доста тегаво да го правиш до желаната сума, аз лично и по 30 мин. съм се занимавала, а когато си под атака или ти спенка много и 30 мин си е много време. Така, че аз приемам предложението на Ахил и се надявам да се разгледа от екипа, щом в ИХ може значе не е сложно модула и тук да се промени  *rose*
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #9 -: Януари 09, 2011, 00:42:09 »

За съжаление в класиката не е така.Но дори в 4 та ще е по удобно просто да напишеш сумата - не да се разхождаш и да гласиш и тъкмиш население..А и след като нищо не се променя , мисля е добре ако се въведе. Smiley
Стандартно е да се случва  в недовършен продукт..Предполагам още малко неща трябва да се напасват , но определено ще затрудняват играещите.
*pardon*Това го каза за "другата версия".Ако е лесно, няма да е интересно ;D
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Kinoff
Гост
« Отговор #10 -: Януари 10, 2011, 06:55:19 »

Много добро предложение. Адмирации *bravo*
Активен
huligan
huligan
Капитан
****

Karma: +57/-83
Неактивен Неактивен

Публикации: 268


TERROR


Профил
« Отговор #11 -: Януари 10, 2011, 14:52:47 »

Добро предложение. Ако се въведе и възможноста за предсрочно погасяване на теглен заем при определени условия ще е перфектно  *ok* *rose*
И аз съм за предсрочното погасяване  *ok* и за седмична лихва според размера на заема може и да зависи от банкерството колкото по голямо по малка лихва Smiley
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!