Imperia Online България  
Април 29, 2024, 03:37:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фермер - хамбари и други въпроси  (Прочетена 11657 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #15 -: Януари 07, 2008, 22:44:06 »

Имах предвид лимита на популацията в различните релефи и как да го променя, ако може - виж пост номвер 9.
Активен
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #16 -: Януари 07, 2008, 22:56:43 »

ферма номер 30 и общ хамбар 17 ,23 е добър вариянт на 9 провки :Pа ако си военно ноастроен мина желязо на 40 42 е добрия вариянт Smiley
Активен

Age of Extinction
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #17 -: Януари 08, 2008, 12:33:31 »

Здравей, мисля че мога да ти дам няколко съвета относно топ-нетни ( аз също играя само за това и не водя битки изобщо ). Значи в кратките светове ( 4 мес. ) около 60% от точките ако не и повече идват от войска и както беше писано по-горе може да се издържа само когато метала и дървото достигнат високи цени. В дългите светове ( в момента играя в 8 аз ) нещата са доста по-различни по простата причина, че от армия взимаш ресурса х2, а не х3, което е огромна разлика. Като компенсация университета ти сваля времето доста , а и при толкова дълга ера имаш време за доста науки. Наи-много нетни точки ще донесат науки които искат само злато - имаш най-голяма възвращаемост на ресурса, така че според мен след определено време е добре да спреш с провинциите примерно като имаш 13-14 и да вдигаш само нещо за пари. Без армия не може разбира се , аз правя нещо от рода на 200К фаланги, 200К гвардия и колкото може паладини, разбира се едва ли ще можеш да се биеш с някой или ако ще го правищ трябва да е по-средата не накрая, тогава няма да има с кой. Хамбари 18-20 наистина е предостатъчно, както и медицина 13-14, аз не виждам смисъл от повече. Бюрокрация 20 е задължителна след като имаш 10 провиции. Крепост 8 реално не може да си върне парите само от 10% бонус-а, но пък 15-16К войска издръжка като ти спестява е повече от достаъчно да имаш 8-ци навсякъде :-) Друго не се сещам, самата икономика е доста лесна базирана само на крепости, бюрокрация и брой провинции.

Поздрави DimDragon
Активен
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #18 -: Януари 08, 2008, 12:50:54 »

Мерси за отговора  Smiley

Само да те питам няколко дребни въпросчета:
1.Кога почваш да правиш армия? Знам, че това е много образно нещо, което зависи директно от дадената ситуация, но по какви критерии разбираш, че е време да правиш армия?
2.Играя в 12 месечен свят - ниво 8 крепост осигурява ли ми добра защита? Имам предвид в заградена планинска провинция.
3.За момента логиката ми на колонизиране е следната - след всяка колонизирана провинция правя 4 нива на бюрокрация и чак тогава обмислям колонизиране на друга провинция. Това добре ли е или да търся още по-бърз вариант за колонизиране?
Активен
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #19 -: Януари 08, 2008, 13:18:02 »

Ами с войската разбира се зависи от хората в обхвата, ако и те са фермери няма голям проблем, защото и те ще извадят армия по късно.  По принцип е важно да не смяташ, че като правиш армия те дърпа назад в развитието, защото губиш население, това изобщо не е верно и според мен е грешка, която допускат доста хора. След като икономиката ти е една от най-добрите ти си този, който губи най-малко от инвестиция във военни проучвания, аз лично предпочитам да съм един от първите с тежки войници и после елитни, разбира се няма да си първи в това тъй като си отделил време за университети и повече провинции, но аз лично гледам винаги да разполагам с голяма войска, която не може да буде разбита от един играч сам. В началото крепостите са за предпочитане, една 7-ца с 12К тежки коня и 1000 стрелеца ще ти пази ресурса дълго време, тъй като в дългите светове не се правят елитни лесно, а с тежки не може да се вземе лесно. Задължително имай коне обаче, защото требучети се стигат сравнително лесно и може да те изненадат ;-). След като излезнат елитките вече крепостите не са от голямо значение за отбрана след като с 600 - 1000 требучета ще те навестят винаги ако нямаш армия да ги спреш. Относно схемата за вдигане на бюрокрация не съм съвсем съгласен - първите 8 нива не ги броим, че са без пари, после префереция имат провинциите, защото тази бюрокрация няма да ти даде кой знае какъв доход докато нямаш население, на този етап медицината е доста по-важна. По-скоро бих предложил нещо от рода на : след 8ма - бюро 9-12, след 9та - бюро 13-16 и след 10та - 17-20, разбира се това е само ориентировачно и аз не съм ги правил точно така :-)

Поздрави DimDragon
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 15:09:43 от DimDragon » Активен
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #20 -: Януари 08, 2008, 13:37:49 »

Мерси за изчерпателният и полезен отговор  Cool

Последен въпрос към всички (поне засега) Колко точно е лимита на различните видове релеф и как мога да го повиша?
Активен
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #21 -: Януари 08, 2008, 14:33:30 »

Аз доколкото знам не може да се повиши. На двете равнини след 240К минаваш на минус растеж, двете хълмисти до 220К и планините до 200К това съм видял аз, мисля че хамбарите не помагат тука. Ти реално можеш с войска да ги направиш колкото си искаш ама минаваш на отрицателен растеж.

Поздрави, DimDragon
Активен
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #22 -: Януари 08, 2008, 14:42:53 »

Забравих одеве да коментирам мита за битките с огромни армии. Поради начина по-който се провеждат битките тези 'битки' не могат да се състоят освен с няколко камикадзета по простата причина, че след определена бройка защитника не може да бъде победен и с два-три пъти по-голяма войска. Който иска нека се пробва на калкулатора да разбие в заградена провинция нещо от рода на 200К фаланги, 200К гвардия и 300К паладини. Просто не стигат ходовете на битката да не говорим за издръжката на похода, така че ако ще играеш за нетни , съвета ми е да не правиш такива подвизи :-)

Поздрави, DimDragon
Активен
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #23 -: Януари 08, 2008, 14:56:46 »

DimDragon
Мерси много, особенно последният съвет беше много полезен.
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 15:04:29 от Stalin » Активен
MC_MISHO
свят 3
Капитан
****

Karma: +127/-112
Неактивен Неактивен

Публикации: 406


El Diablo


Профил
« Отговор #24 -: Януари 08, 2008, 16:02:04 »

абе от хамбари 14 нагоре си е харчене на излишни ресурси за глупости  *pardon*
Активен

realm 3
Spiridon
Сержант
**

Karma: +57/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 67


Профил
« Отговор #25 -: Януари 08, 2008, 16:37:04 »

Забравих одеве да коментирам мита за битките с огромни армии. Поради начина по-който се провеждат битките тези 'битки' не могат да се състоят освен с няколко камикадзета по простата причина, че след определена бройка защитника не може да бъде победен и с два-три пъти по-голяма войска. Който иска нека се пробва на калкулатора да разбие в заградена провинция нещо от рода на 200К фаланги, 200К гвардия и 300К паладини. Просто не стигат ходовете на битката да не говорим за издръжката на похода, така че ако ще играеш за нетни , съвета ми е да не правиш такива подвизи :-)

Поздрави, DimDragon

Точно тука много бъркаш, но няма да навлизам в подробности и детайлни обяснения. Smiley  Все пак темата е за хамбарите на фермерите.
Активен
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #26 -: Януари 08, 2008, 17:13:31 »

Съгласен съм, че темата е друга, но все пак ми е интересно с каква точно армия ще победиш посочената без използване на камикадзета преди това ? И след като посочиш тази армия ми е интересно също така, колко пъти си имал подобна или си виждал подобни атаки с такива размери ?

Поздрави, DimDragon
Активен
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #27 -: Януари 08, 2008, 17:33:40 »

Спорете си на воля. Аз лично пробвах подобни комбинации... 200к фаланги 200к елитни меча + 200-300к паладина в заградена крепост ниво 7 не могат да се бият. Поне 27-28 милионна армия не може да ги бие..
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #28 -: Януари 08, 2008, 18:24:56 »

абе 27-28 милиона армия ти давам гаранция че може да ги бие..
пробвай с по 300 000  паладини,гвардия и елитни стрелчета 400 000 фаланги и 5000 требушета при 7-ца планинско гориста с 14 фортификация.Тръгваш на 95 морал щото един фермер е логично да иам тактики поне на 10-11 ниво  *freak* *freak* *freak*
Активен
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #29 -: Януари 08, 2008, 18:47:42 »

Аз съм забравил требушетите  ;D *freak* Embarrassed  И ако трябва да сме точни, по това време ще бъде крепост 8 не 7, вие ще кажете разликата.. давайте спорете..
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!