Imperia Online България  
Април 29, 2024, 06:29:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фермер - хамбари и други въпроси  (Прочетена 11658 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« -: Януари 07, 2008, 17:00:12 »

Колко рано и колко хамбари да прави един фермер, че да успее да заварсши в топ5? Знам, че и други неща са много важни,но конкретно се интересувам от хамбарите.
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 17:37:49 от Stalin » Активен
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #1 -: Януари 07, 2008, 17:18:56 »

Зависи в кой свят играеш.

Ето ти един пример:


Активен

Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #2 -: Януари 07, 2008, 17:29:56 »

Играя в дългите светове. Има ли толкова голяма разлика в кой сват съм? Защо само 20 нива на хамбари имаш?

Медицината до колко трябва да се вдига и най-вече на какъв принцип я дигате? На определени точки имате определена медицина или как?
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #3 -: Януари 07, 2008, 17:32:58 »

значи принципно в тази игра много малко са хората чисти фермери..повечето са фермери до едно време и после бузят войска и мачкат всичко..буквално последните 15-20 дни от ерата стават от редници маршали...
Активен
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #4 -: Януари 07, 2008, 17:35:53 »

И на мен това ми е целта. Искам да имам поне 1 000 000 нетни и да сам в ТОП5. Последният месец смятам да водя война  Cool
Можеш ли да ми отговориш на горените въпроси?
Активен
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #5 -: Януари 07, 2008, 19:01:59 »

Нещата са доста относителни.

Горната картинка е от Ера 1 на бързият свят - тогава ерата беше около 31 дни, което горе-долу се равнява на 4 месечен свят. Но пък тогава централизираната власт беше по евтина както е в свят 1.
В края на ерата бях към 900 000 точки и 1 500 000 войска, която можех да движа(не съм пускал атака), но на предела на възможностите. Дохода ми стигаше само за издръжката на армията и то при много високи цени на дърво и желязо. До колкото си спомням имах 2 играчи х2 обхват и даже да исках нямаше кого да атакувам.

Според мен повече от 17-20 ново хамбари няма смисъл, освен ако искаш да наместиш ресурса някъде и да вдигаш точки. Медицина 17-18, повече ако имаш време, но аз не виждам смисъл дали ще имаш равнинна 245 000 или 250 000 все тая.
Но дали на 1 000 0000 точки в дългите светове ще имаш достатъчно играчи с армия в обхвата си да нападаш, не знам.

Това са мой виждания и не претендирам, че всичко е оптимално.
Активен

duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #6 -: Януари 07, 2008, 19:26:06 »

1 Aко си в дългите светове медицината не е от такова значение за фермера, тя е нужна за войника зада възтановява по-бързо военните загуби
2 Има смисъл от високи хамбари (20) ако провинцията ти е п., или пг. , в полянките може да са ти по-малки (10-13), иначе си е набутване.
3 Тези неща трябва и да се съчетават с бюрокрацията .. голям праз като имаш много провки и огромно население, като аз го произвеждам съшия ресурс с половината на твоите провки, но навсякъде със 100% събираемост и с високи крепости 6-7.

Stalin иска да стане в топ 5 по нетни, не по доблест, или по военни точки. Въпрос на избор е дали това го кефи най-много в играта. Лесно всеки може да стане номер 1 по нетни точки, според мене ... по-трудно е да си от най-добрите по военни. Тогава е най-увлекателна играта...не, че не се отклоних от конктерната тема, ама давам само тема на размисъл за Stalin! ...
Ако си в началото на ерата и ти е първа такава, пробвай от всичко ... фермерство, война , дипломация и виж кое ти е присърце. Втората, или третата ти ера вече ще можеш да се ориентираш колко точно плевни ти трябват и за какво. Просто няма универсален отговор на въпроса ти, тъйкато ти самия нямаш изградена стратегия за играта, а от нея зависи всичко. Е и не само от нея ... от тренените на близките провинции, от съседите ти, от съюза в който си, от времето което имаш за играта и т.н.
Ако се намираш близо до мене схеата да стигнеш 1 000 000 нетни е никаква  ;D , освен ако не си любител на белите байраци де  >Sad
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 19:44:19 от duralumin » Активен

enjoy the silece
Spiridon
Сержант
**

Karma: +57/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 67


Профил
« Отговор #7 -: Януари 07, 2008, 19:44:15 »

Играя в дългите светове. Има ли толкова голяма разлика в кой сват съм? Защо само 20 нива на хамбари имаш?

Медицината до колко трябва да се вдига и най-вече на какъв принцип я дигате? На определени точки имате определена медицина или как?


В момента никой не може да ти даде достатъчно точен отговор, понеже просто никой не е изиграл цяла ера в осеммесечен свят. Принципът при хамбарите и медицината е, че колкото повече - толкова по-добре. Обаче при по-високите нива цената твърде много нараства и съответно изгодата от такова вложение става съмнителна. Всъщност изгодата от тях е не толкова по-високият абсолютен максимум на населението, колкото по-високият му прираст. Точно прираста ти позволява да наемаш определено количество войници на денонощие, без това да се отразява драстично на добива ти. Като гледам собственото си развитие в свят 5 и се има предвид, че никога не съм играл изключително за нетни точки мисля, че месец преди края на ерата ще е постижимо за играч от топ 10 по нетни точки да има 12 провинции, медицина 18 минимум и хамбари 20-25. Ако се концентрираш изцяло върху икономическите проучвания може да направиш и медицина 20, не знам. Струва ми се обаче, че няма да мога да стигна университет 25, както планирах в началото на ерата.
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #8 -: Януари 07, 2008, 20:41:03 »

1 Aко си в дългите светове медицината не е от такова значение за фермера, тя е нужна за войника зада възтановява по-бързо военните загуби
2 Има смисъл от високи хамбари (20) ако провинцията ти е п., или пг. , в полянките може да са ти по-малки (10-13), иначе си е набутване.
3 Тези неща трябва и да се съчетават с бюрокрацията .. голям праз като имаш много провки и огромно население, като аз го произвеждам съшия ресурс с половината на твоите провки, но навсякъде със 100% събираемост и с високи крепости 6-7.

Stalin иска да стане в топ 5 по нетни, не по доблест, или по военни точки. Въпрос на избор е дали това го кефи най-много в играта. Лесно всеки може да стане номер 1 по нетни точки, според мене ... по-трудно е да си от най-добрите по военни. Тогава е най-увлекателна играта...не, че не се отклоних от конктерната тема, ама давам само тема на размисъл за Stalin! ...
Ако си в началото на ерата и ти е първа такава, пробвай от всичко ... фермерство, война , дипломация и виж кое ти е присърце. Втората, или третата ти ера вече ще можеш да се ориентираш колко точно плевни ти трябват и за какво. Просто няма универсален отговор на въпроса ти, тъйкато ти самия нямаш изградена стратегия за играта, а от нея зависи всичко. Е и не само от нея ... от тренените на близките провинции, от съседите ти, от съюза в който си, от времето което имаш за играта и т.н.
Ако се намираш близо до мене схеата да стигнеш 1 000 000 нетни е никаква  ;D , освен ако не си любител на белите байраци де  >Sad

а бе да те питам откога медицина възтаноява загубите при битка,че тва нещо не си го спомням  Huh?
Активен
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #9 -: Януари 07, 2008, 20:49:07 »

Мерси за отговорите!

Първо да спомена, че играя в 12 месечен свят. Имам цяла година на разположение да постигана минимума си от 1 000 000 нетни.
До скоро играх и в един друг свят, но се отказах.

Знам някои тънкости на играта, защото познавам хора, които се водят напреднали  Tongue  Проблемът идва от там, че тези хора не са фермери, а бойци или хибриди и не могат да ми дадът добър съвет за фермерство.

Смятам да се бия, но чак когато съм 100% сигурен в победата си. Няма да имам проблем с това дали ще има кои да нападам, защото в правилата на света пише, че може да се атакува чак до 5х точки  *freak*

За мен тази игра е за нетни точки и икономика. Военните точки показват, че можеш да се биеш, а ако имам 3х твойте точки, за мен това показва, че мога да те срина, ако реша... и това е достатъчно. Да не говорим, че на теория освен с най-много нетни, мога да завърша и с най-много военни. За мен това е състезание или печеля, или губя.

Та върховната ми цел е икономика тип галактическа империя  Shocked и след това евентуално война всеки. Не напразно ника ми във форума е Сталин я   >Grin  Cool

Само нещо, което не ми е 100% ясно е лимита на населението. Как мога да го увелича и кога горе-долу се стига той?
Също така бих пробал да подобря рекордите за макс провинции и макс нетни точки, ако мога. Какви са точно рекордите за тези неща?



« Последна редакция: Януари 07, 2008, 20:50:58 от Stalin » Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #10 -: Януари 07, 2008, 20:55:21 »

100% сигурен никога не можеш да бъдеш гаранция ти давам Smiley)))1 000 000 нетни в 12 месечен свят ако играеш поне по 10  часа на ден ще ги направиш без проблем та даже можеш и 2 000 000 точки да направиш без никакъв проблем..хубавото на тези светове е че накрая ще има грандиозни битки с по 2-3 милиона войска Smiley))
Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #11 -: Януари 07, 2008, 21:35:29 »

Цитат
а бе да те питам откога медицина възтаноява загубите при битка,че тва нещо не си го спомням  Huh?
Нали като си воиник се биеш =>
имаш загуба на армия =>
наемаш за попълване на загубите, а с част от спечеленото злато правиш нова =>
губиш селяни =>
нужно е висока медицина зада го възтановиш по-бързо и да почнеш цикъла отначало  Cool
*dance* *dance* *dance*
Съгласен с тебе Stalin тактиката ти е добра, ако имаш около себе си по-миролюбиви хора, ако попаднеш близо до чисти бойци, или по-скоро бойци отколкото фермери, спукана ти е работата. Ще те бозаят непрекъснато и щеш не щеш ще трябва да развиваш и военните науки и да правиш войска, за да правиш армия за защита от набезите, т.е. ставаш играч с предимно фермерска стратегия, а не чист фермер. Обикновенно това е тактиката на повечето фермери за начало на играта ... някъде докъм 100к. после си обречен на унищожение, ако не станеш войник, или не капитулираш от целият свят!  Cool
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 21:52:35 от duralumin » Активен

enjoy the silece
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #12 -: Януари 07, 2008, 21:40:06 »

Нали като си воиник се биеш =>
имаш загуба на армия =>
наемаш за попълване на загубите, а с част от спечеленото злато правиш нова =>
губиш селяни =>
нужно е висока медицина зада го възтановиш по-бързо и да почнеш цикъла отначало  Cool
*dance* *dance* *dance*
ем то не става само с атаки иска и акъл....па я си го немам баце ко да напраим  *freak* *freak* *hahaha*
Активен
Stalin
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #13 -: Януари 07, 2008, 22:00:50 »

Е разбира се дипломацията ще ми е едно от основните оръжия  Cool , ако не и основното. Имам няколко скрити аса в джоба, които може да ми помогна, може и нищо да не направят  *freak* А и смятам да се спукам да капитулирам когато имам нужда и това е възможно.

Някой може ли да ми отговори на въпросите?
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #14 -: Януари 07, 2008, 22:30:22 »

Е разбира се дипломацията ще ми е едно от основните оръжия  Cool , ако не и основното. Имам няколко скрити аса в джоба, които може да ми помогна, може и нищо да не направят  *freak* А и смятам да се спукам да капитулирам когато имам нужда и това е възможно.
казаха ти вече всичко е относително...попринцип 20-22-ро ниво на хамбарите стига..трябва ти високо ниво на бюрюкрация,университет и двете архитектури тва е от мен Wink

Някой може ли да ми отговори на въпросите?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!