Imperia Online България  
Април 29, 2024, 01:19:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: НОВИТЕ КВОТИ ДИСКУСИИ  (Прочетена 5475 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2010, 23:26:37 »

и аз имам 2-3 ма освободени от квота какво правим  *crazy* *crazy* *crazy*
или освобождаваш всички , или плащат всички - средно положение няма
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2010, 23:29:18 »

Всички плащат или никой не плаща. *pardon*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #17 -: Ноември 26, 2010, 23:46:14 »

айде малко повече думи де все пак 35 човека чакат да им обясня нещо дето и аз почти неразбирам  *hihi*

 Teжка е     *KING*    Grin
 Моите хора отдавна вече са просветени по въпроса с новите въведения и неговите тълкувания, дори се замислям за малко морални поощрения и компенсации под формата на кредити на изтормозените лидери  Embarrassed
 
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
Afrodita
Гост
« Отговор #18 -: Ноември 26, 2010, 23:54:33 »

Ми да намалят цените и на съюзните проучвания тогава   *scratch* То така става .... малко не честно спрямо големите дето вкарват по 1.5М на ден  Grin
Активен
pelikana
Капитан
****

Karma: +33/-48
Неактивен Неактивен

Публикации: 355



Профил
« Отговор #19 -: Ноември 27, 2010, 00:00:29 »

Ми да намалят цените и на съюзните проучвания тогава   *scratch* То така става .... малко не честно спрямо големите дето вкарват по 1.5М на ден  Grin
Нали знаеш правилото "каквото за единия това и за другия"  *rose*
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #20 -: Ноември 27, 2010, 00:03:57 »

ако намалят цените на проучванията вие ще пуснете 1 проучване а по големите ще пуснат 2 :Д - нека по добре не се пипа повече по правилата че може и по зле да стане
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #21 -: Ноември 27, 2010, 00:05:28 »

Поне се минимизират щетите от много активно пълнещите касите и неправещи нищо друго акаунти.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #22 -: Ноември 27, 2010, 00:11:03 »

Поне се минимизират щетите от много активно пълнещите касите и неправещи нищо друго акаунти.
да , с това съм напълно съгласен
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2010, 00:24:41 »

да , с това съм напълно съгласен
Това беше и целта на промяната. Smiley
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Shadowfax
Редник
*

Karma: +3/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 15



Профил
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2010, 00:37:21 »

Сигурно ставам досаден, но мира не ми дава мозакът ми, когато немога да намеря отговор на даден въпрос (такъв съм си по природа). Оказва се че всичко исписано до момента по адрес на новите правила, засягащи съюзната хазна, не е вярно. Хаблюдавам и стигам до следните изводи:
1. Съюзът ми е с администрация 1 - което означава 30% от нетните ми точки, които пък в от тази сутрин са 1117 ... 30% от 1117 = 335.1 - това би трябвало да е лимита който мога да внеса в хазната към дадения момент. Е да ама ето какво казва играта когато отворя "Съюзи/Съюзна каса": Може да внасяте колкото желаете. Количество:(тук има текстово поле в което да въведа дадената сума) 27965 (а това е лимита, който мога да внеса). Този лимит, за мое учудване се оказва точно толкова колкото злато притежавам в момента в наличност.
2. Незнам как точно ще се извършва снемането на злато от играчите (според определения процент) и пренасянето му в хазната ... но това определено няма да е по принципа на заема. Може би ще е веднъж дневно в 00:00 например (ще разберем след около 25 мин.), а може би ще е веднъж седмично (другия петък да речем) ... тук можем само да гадаем към момента. Това което мога да кажа е, че към 17:30 зададох 50%-ов съюзен данък, а цифрите не са помръднали. Нито наличното злато в хазната е нарастнало, нито златото внесено от съотборниците ми ...
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #25 -: Ноември 27, 2010, 00:40:24 »

Сигурно ставам досаден, но мира не ми дава мозакът ми, когато немога да намеря отговор на даден въпрос (такъв съм си по природа). Оказва се че всичко исписано до момента по адрес на новите правила, засягащи съюзната хазна, не е вярно. Хаблюдавам и стигам до следните изводи:
1. Съюзът ми е с администрация 1 - което означава 30% от нетните ми точки, които пък в от тази сутрин са 1117 ... 30% от 1117 = 335.1 - това би трябвало да е лимита който мога да внеса в хазната към дадения момент. Е да ама ето какво казва играта когато отворя "Съюзи/Съюзна каса": Може да внасяте колкото желаете. Количество:(тук има текстово поле в което да въведа дадената сума) 27965 (а това е лимита, който мога да внеса). Този лимит, за мое учудване се оказва точно толкова колкото злато притежавам в момента в наличност.
2. Незнам как точно ще се извършва снемането на злато от играчите (според определения процент) и пренасянето му в хазната ... но това определено няма да е по принципа на заема. Може би ще е веднъж дневно в 00:00 например (ще разберем след около 25 мин.), а може би ще е веднъж седмично (другия петък да речем) ... тук можем само да гадаем към момента. Това което мога да кажа е, че към 17:30 зададох 50%-ов съюзен данък, а цифрите не са помръднали. Нито наличното злато в хазната е нарастнало, нито златото внесено от съотборниците ми ...
за да разбереш парво трябва да въведеш колко % да се удържат - мога да ти гарантирам че се удържа на всяка минутка , а до лимита , ако правилно си сметнал според правилата ще разбереш че ти е 33510 злато
« Последна редакция: Ноември 27, 2010, 01:13:40 от house83 » Активен

pepipepino
Редник
*

Karma: +5/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #26 -: Ноември 27, 2010, 00:53:34 »

това с новите квоти е идеално за такива като мен, които играят индивидуално или с малки и компактни съюзчета и не им дреме за съюзните проучвания, а равиват собствените си. от друга страна пък съм потърпевш, защото обичам агресията. като правите тази глупост с квотите, то направете обевяването на войната  безплатно! ако ли пък не сменете името от ИО на инперия ферма. вместо войници нека да се наемат мотики, лопати (права и крива), разсад, овошки и прочие земеделски глупости. с новите промени разбрах едно - искате сами да си играете играта (безплатната игра) и ние да се махнем. ми като искате ще успеете. пуснахте анкета за или против наглеждането и играта с повече от един акаунт и излязохте със селското оправдание, че се интересувате от мнението ни. резултата бе против и понеже се развивате в отрицателна насока спряхте да извършвате проверки за мулти. направо ме кефите! замислям се дали да не взема да ви звънна, че от толкова кеф ми иде да ви залиба  *hahaha*
Активен
Shadowfax
Редник
*

Karma: +3/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 15



Профил
« Отговор #27 -: Ноември 27, 2010, 00:59:24 »

за да разбереш парво трябва да въведеш колко % да се удържат - мога да ти гарантирам че се удържа на всяка минутка , а до лимита , ако правилно си сметнал според правилата ще разбереш че ти е 33510 злато

Моля дай повече инфо, явно излиза че аз не правя нещо като хората. Дай подробности как точно го сметна това 33510 и не е ли задаването на процента следното :
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #28 -: Ноември 27, 2010, 01:04:09 »

значи - ти си с 1117 нетни , обърнато в злато е 111700 (толкова ресурс си вложил за да станеш 1117 нетни точки) и от тук вече вземаш тези 30%
Активен

funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #29 -: Ноември 27, 2010, 01:05:57 »

Моля дай повече инфо, явно излиза че аз не правя нещо като хората. Дай подробности как точно го сметна това 33510 и не е ли задаването на процента следното :

Както казваш - ти си на 1 117 нетни точки. Златният еквивалент им е 111 700. 30 % от 1 117 000 = 335 100 - лимитът ти в момента.
Това, което виждаш в меню съюзна каса, като възможност за внасяне е само наличното злато в съответната провинция.
« Последна редакция: Ноември 27, 2010, 22:58:44 от funtomas » Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!