Imperia Online България  
Април 19, 2024, 09:31:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ех това щастие...  (Прочетена 22854 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Commoner
Programmer
*

Karma: +14/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 30


Профил
« Отговор #135 -: Ноември 09, 2010, 16:18:57 »

Поглеждайки снимката мога веднага да Ви кажа причината за загубата на население - имате прекалено ниско средно Щастие на империята, тъй като сте преместил столицата си от 1ва в 4та провинция.
Активен
tiesto_
Гост
« Отговор #136 -: Ноември 09, 2010, 16:29:58 »

Поглеждайки снимката мога веднага да Ви кажа причината за загубата на население - имате прекалено ниско средно Щастие на империята, тъй като сте преместил столицата си от 1ва в 4та провинция.
А другото което попитах няма ли да коментирате Smiley защо ми пише начално 84 за деня и така е от 2 дена като ми е 107 и не е мърдало....това дето ми пише 84 също влияе на средното ми щастие...... защо е така
Активен
tiesto_
Гост
« Отговор #137 -: Ноември 09, 2010, 16:33:55 »

знам за грешката си с столицата и вече си я смених вдигна се средното щастие но проблема за които дефакто и постнах снимката и което съм отбелязал на нея си остава Smiley
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #138 -: Ноември 09, 2010, 16:36:50 »

А другото което попитах няма ли да коментирате Smiley защо ми пише начално 84 за деня и така е от 2 дена като ми е 107 и не е мърдало....това дето ми пише 84 също влияе на средното ми щастие...... защо е така

Само си го пише, не влияе. На мен ми пише че е 108 началното щастие за деня, но реално ми е 120 и ми го смята като 120. Така, че това няма отражение върху средното щастие. Единственит ти проблем е че си сменил столицата.
Активен
tiesto_
Гост
« Отговор #139 -: Ноември 09, 2010, 16:38:26 »

аз столицата си оправих но въпреки вс това си е проблем където пише и трябва да се оправи някои от екипа да се ангажира и ще дам nick да погледне ако трябва.. Smiley
Активен
gggg
Редник
*

Karma: +2/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 38



Профил
« Отговор #140 -: Ноември 09, 2010, 16:47:24 »

А на мен някой ще ми обясни ли що за чудо е това и с коя математика е правена тази игра.  *xxx*

Текущо Щастие 122.9/123 и човечето ми е с щастие 122  *crazy* *stop*
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #141 -: Ноември 09, 2010, 16:58:20 »

А на мен някой ще ми обясни ли що за чудо е това и с коя математика е правена тази игра.  *xxx*

Текущо Щастие 122.9/123 и човечето ми е с щастие 122  *crazy* *stop*

Докато не стане 123, ще изписва 122. Няма никакъв смисъл да се изписват там десетични запетаи, ще се счупи картинката, в самото прозорче си изписва точната цифра.
Активен

LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #142 -: Ноември 11, 2010, 14:08:12 »

средното щастие на  имперци и номади се сравнява на едно ли - без значение коя раса си?

« Последна редакция: Ноември 11, 2010, 14:24:33 от LadyROVENA » Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #143 -: Ноември 11, 2010, 14:18:36 »

средното щастие на  имперци и номади се сравнява на едно ли - без значение коя раса си?
да, еднакво е и за двете раси
Активен

LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #144 -: Ноември 11, 2010, 14:33:14 »

... как и да го смятам - имперците са ощетени.... - ще ме сравнява  с хора с 2х и  повече население от мойто.....като всяка нетна точка отгоре ми носи по-висока бройка бягащо население,при положение,че вдигнатите нетни са примерно от ферми и медицина...по мойта логика когато вдигам проучвания и сгради влияещи върху растежа на население - би трябвало да подобрявам по някакъв начин емиграцията - аз наблюдавам обратния ефект 4ти ден поред

Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
JGCWJ47
Гост
« Отговор #145 -: Ноември 11, 2010, 14:45:08 »

... как и да го смятам - имперците са ощетени.... - ще ме сравнява  с хора с 2х и  повече население от мойто.....като всяка нетна точка отгоре ми носи по-висока бройка бягащо население,при положение,че вдигнатите нетни са примерно от ферми и медицина...по мойта логика когато вдигам проучвания и сгради влияещи върху растежа на население - би трябвало да подобрявам по някакъв начин емиграцията - аз наблюдавам обратния ефект 4ти ден поред
Не мога да разбера как стигна до такива заключения.
Първо: Ако приемем че най-високото щастие е в столицата, то всеки селянин извън столицата намалява средното щастие, а всеки селянин в столицата го увеличава. При мен (вече) повечето селяни са извън столицата, въпреки че армията я наемам само от странични провинции. Оттам и средното щастие пада.
Второ - колко население ще ти избяга зависи много, ама много косвено от нетните точки.
А колкото до ефекта дето го наблюдаваш 4-ти ден подред - преди колко време премести столицата? Без да гледам съм сигурен че е сменена, и то най-вероятно преди 4 дни.
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #146 -: Ноември 11, 2010, 14:53:51 »

Първо: Ако приемем че най-високото щастие е в столицата, то всеки селянин извън столицата намалява средното щастие, а всеки селянин в столицата го увеличава.
....именно - гледам номадите около мен - под 120к население в първа провинция не виждам...мойто население е 60к в първата...че съм преместила столицата - преместила съм я,но това не прави изводите ми грешни....бройката на бягащото население се увеличава *pardon*
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
JGCWJ47
Гост
« Отговор #147 -: Ноември 11, 2010, 15:09:01 »

....именно - гледам номадите около мен - под 120к население в първа провинция не виждам...мойто население е 60к в първата...че съм преместила столицата - преместила съм я,но това не прави изводите ми грешни....бройката на бягащото население се увеличава *pardon*

Аз умишлено се спъвам в икономически план и пак имам 134К в първата. А бройката няма как да не се увеличава - бяга определен процент от цялото население. Например днес имаш общо 130К население - бягат 1300, утре имаш 140К - бягат 1400. Аз имам съюзник който също си смени столицата и е анексирал провинция от втория кръг - на него му бягат по 12-15 хиляди на ден. Аз съм с три нива медицина по-малко от него и имам същото население.
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #148 -: Ноември 11, 2010, 15:18:14 »

еми добре бяга определен процент - къде е логиката да вдигам медицини и ферми тогава - като с тяхното вдигане ми бяга все  по-голяма бройка население,проучванията и сградите стават все по-скъпи,а ефекта от тях все по-минимален...и какво точно трябва да пусна за да мога да се изравня с тези около мен..като приемем,че по-голяма част от тях са номади
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
JGCWJ47
Гост
« Отговор #149 -: Ноември 11, 2010, 15:27:49 »

еми добре бяга определен процент - къде е логиката да вдигам медицини и ферми тогава - като с тяхното вдигане ми бяга все  по-голяма бройка население,проучванията и сградите стават все по-скъпи,а ефекта от тях все по-минимален...и какво точно трябва да пусна за да мога да се изравня с тези около мен..като приемем,че по-голяма част от тях са номади
Логиката е че колкото и да е неприятно че бягат, все пак не бягат всичките които се раждат за 24 часа.
Ето какво може да се направи(според мен):
Ако се гледа едностранчиво - само откъм щастието - столицата да е в провинцията с най-много население.
Ако по някакви съображения, столицата трябва да е в друга провинция - да се ограничи прираста на население (къщи, ферми) извън столицата, докато тя стане с най-много население.
Ако и това не е приемлив вариант - остава да се чака всички (от групата с които се сравнява щастието) да си преместят столицата, а дотогава да се търпи.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!