Imperia Online България  
Април 24, 2024, 20:21:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ех това щастие...  (Прочетена 22861 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
taslakoff
Лейтенант
***

Karma: +51/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 102


Още един ден в тинята!


Профил
« -: Ноември 04, 2010, 16:40:10 »

Аз ли не съм разбрал или нещо ми се бъгна...изчезна ми щастието +5 за достатъчно свободни работни места..... *freak*
Активен
kralitsa
Лейтенант
***

Karma: +15/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Профил
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2010, 16:49:47 »

Текущо Щастие      119.72/120  Undecided
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2010, 16:50:03 »

Е тук вече няма да заключвам..Явно е дефицит щастието в новата версия..Нека всички си постват проблемите тук , за отговор от Екипа. *pardon*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2010, 16:52:06 »

Аз ли не съм разбрал или нещо ми се бъгна...изчезна ми щастието +5 за достатъчно свободни работни места..... *freak*

Вече няма такъв бонус. Нито минус за недостатъчно работни места.
Активен

yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2010, 17:10:19 »

Изчислява се и се обновява в реално време. Ежедневните бонуси и минусите от данъчни ставки се разпределят пропорционално на всяка минута (на принципа на раздаването на ресурси). Например, ако имате минус 5 Щастие като резултат от много нисък данък, +5 от Крепостно ниво 5, +4 от Унивеситет 12, +10 от Храм 5 и 20 бонус на столицата (ако провинцията е столица), ще получавате по ~ 0,0237 на минута. Еднократните бонуси или минуси се отчитат веднага и техният ефект върху Щастието е незабавен и отразен веднъж, но в цялостния си вид.
Активен

yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2010, 17:24:18 »

След като тази тема ще стои отключена, за да се говорят съществени неща по така проблемното щастие, трия всякакъв спам
Активен

taslakoff
Лейтенант
***

Karma: +51/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 102


Още един ден в тинята!


Профил
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2010, 17:31:44 »

Последния ми пост не беше спам...Зададох въпрос относно лоялността към съюза даваща 1 щастие...Ще се покачва ли или ще си стои така...И ако ще се покачва по какъв начин се вдига :Huh?
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2010, 17:34:58 »

на отчети, дава щастието с доста цифри след десетичната запетая, ако не е цяло число де?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2010, 17:36:59 »

Последния ми пост не беше спам...Зададох въпрос относно лоялността към съюза даваща 1 щастие...Ще се покачва ли или ще си стои така...И ако ще се покачва по какъв начин се вдига :Huh?

Етапите на Лоялност определят размера на индивидуалния базов бонус на тези, които се ползват с такъв, както и размера на Щастието, генерирана глобално на цялата империя на всеки 24 часа, както следва:

    * От 1-ви до 29-ти ден - 50% индивидуалния базов бонус (ако се ползва такъв) и Бонус Щастие +1 за цялата Империя на всички Младши Лидери и Офицери.
    * От 30-ти до 119-ти ден - 100% индивидуалния базов бонус, Бонус Щастие +5 за Лидери и Офицери и +2 за обикновени членове.
    * От 120-ти до края на Ерата - 150% индивидуалния базов бонус и Бонус Щастие +10 само за членовете на Лидерското и Офицерското Крило с такъв статус.

Активен

Kilgor
Гост
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2010, 17:37:58 »

Изчислява се и се обновява в реално време. Ежедневните бонуси и минусите от данъчни ставки се разпределят пропорционално на всяка минута (на принципа на раздаването на ресурси). Например, ако имате минус 5 Щастие като резултат от много нисък данък, +5 от Крепостно ниво 5, +4 от Унивеситет 12, +10 от Храм 5 и 20 бонус на столицата (ако провинцията е столица), ще получавате по ~ 0,0237 на минута. Еднократните бонуси или минуси се отчитат веднага и техният ефект върху Щастието е незабавен и отразен веднъж, но в цялостния си вид.

Значи, ако съм разбрал правилно, след като таймера за засичане на щасието изтече, започва за всяка минута да се начислява да речем 0,0237 щастие и така след 10 часа примерно ще имам 14,22 щастие. И в момента когато се извършва миграцията ще се сравняват тези моментни стойности ли. Или всичко за 24 часа ? Да речем за последните 24 часа ( между две засичания на щастието ) съм събрал 34,128 щастие в столицата, плюс щастието в другите и ме сравнява с някой.
И друго, ако разчитам на бонус от присъствието на войска в провинцията, в мнутите които армията ми пътува, бонусът от нея ще се взема ли под внимание ? Или за тези минути ще генерирам по-малко щастие на минута ?
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2010, 17:39:26 »

на отчети, дава щастието с доста цифри след десетичната запетая, ако не е цяло число де?

Ако въпросът е защо е такова криво число, тогава:

Например, ако имате минус 5 Щастие като резултат от много нисък данък, +5 от Крепостно ниво 5, +4 от Унивеситет 12, +10 от Храм 5 и 20 бонус на столицата (ако провинцията е столица), ще получавате по ~ 0,0237 на минута.

Тоест балансът от ежедневни минуси и бонуси се дели на 24 и после на 60, за да се разбере колко се дава (ако балансът е положителен) или взима (ако е отрицателен) на минута.
Активен

JGCWJ47
Гост
« Отговор #11 -: Ноември 04, 2010, 17:39:45 »

айде сега и ново двайсе:
Получаване на 10-часовия доход
Ще получите 10 часовият доход генериран от всички мини в империята Ви.
Цена на услугата: 10 диаманта.
Може да използвате услугата веднъж на 24 часа.
Щастие   
Провинция 1    +0.83
Провинция 2    -31.25
Провинция 3    +0.83
Провинция 4    +5

Взимането на 10-часов доход влияе върху щастието. Как се смята това? Защо в една провинция е -31 а в друга е +5?
Активен
Norman
Редник
*

Karma: +6/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #12 -: Ноември 04, 2010, 17:43:46 »

A кое наложи премахването на бонусите за налични свободни работни места?
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #13 -: Ноември 04, 2010, 17:44:24 »

Значи, ако съм разбрал правилно, след като таймера за засичане на щасието изтече, започва за всяка минута да се начислява да речем 0,0237 щастие и така след 10 часа примерно ще имам 14,22 щастие. И в момента когато се извършва миграцията ще се сравняват тези моментни стойности ли. Или всичко за 24 часа ? Да речем за последните 24 часа ( между две засичания на щастието ) съм събрал 34,128 щастие в столицата, плюс щастието в другите и ме сравнява с някой.
И друго, ако разчитам на бонус от присъствието на войска в провинцията, в мнутите които армията ми пътува, бонусът от нея ще се взема ли под внимание ? Или за тези минути ще генерирам по-малко щастие на минута ?

В миграцията ще се участва само с текущи стойности, тоест това което виждате. Часът на миграцията няма да е еднакъв за всички, затова всеки си има таймер. Сравняването ще става пак на базата  на нетни точки, но няма да се сравнява с отделен човек, а ще става така:

На всеки 24 часа се сформират групи от определен брой империи, активни в последните 168 часа и на равни или приблизително равни нетни точки. След това се пресмята средното ниво Щастие на всеки акаунт, следвайки формулата:

населението на 1-вата провинция х Щастието в 1-вата провинция + населението на 2-рата провинция х Щастието в 2-рата провинция (и т.н. ако има още налични провинции) / цялото население на Империята = средното ниво Щастие на Империята

После се пресмята общата средна стойност Щастие на цялата група - събират се индивидуалните средни стойности Щастие и се делят на броя империи, участващи в в групата.

Империите над общото средно Щастие печелят население, а тези под него губят, като за всеки 5 точки Щастие разлика, съответно, се печели или губи 1% от населението. Всяка цифра по-мала от 5 се закръгля на 5.


Ако армията пътува няма бонус за присъствие, т.е. по-малко ще е на минута.
Активен

Imperator77
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Свят 82 - НЕ НАПАДАМ БЪЛГАРИ !!!


Профил
« Отговор #14 -: Ноември 04, 2010, 17:45:54 »

И аз нямам щастие за свободни работни места  *hmm*
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!