Imperia Online България  
Април 25, 2024, 05:27:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Някои идейки за промени  (Прочетена 1340 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« -: Ноември 04, 2010, 01:16:33 »

Копирал съм поста на The_God дословно и без промени..Има и интересни идеи , затова го отделям в тема , в която спам няма да се толерира..Свободна е за дискусии по самата игра, както и за предложения..Надявам се от време на време да се чете и от хора от Екипа..Все пак играчите знаят най-добре и силните и слабите страни на играта


"Идеята за платени турнири ми хареса Smiley нека да се направят 1ви, 2ри, 3ти и 4ти свят платени турнири, като да си има и награди... регистарциите остават на старите играчи и който иска влиза и играе. Всеки знае, че за да спечелиш първо по военни в класиката си иска кредити не става. Но нека да знам, че накрая на ерата ще има някаква възвръщаемост даже и да съм на загоба да взимам всеки ден 10часовия. Поне тогава ще се знае, е и мултащината няма да я има. Наздради се дават от първо до 3то за 4те класиции - Военна, Нетна, Доблест и Съюзна. Няма да се раздават кредити за участие, тук олимпийския принцип не важи. Нека всеки един от световете да се направи по различен начин и всеки да може да си избира къде да играе според своите предпочитания.
1ви свят - Онлайн статистка; ограничен подох, т.е. след 1500 растояние ти отчита разстпта времето което ти изминаваармяита до 1500, май нещо такова е и в момента...; без каси; без ограниче за машините към армията. все едно се играе империя период 4-5 години.
2ри свят - Онлайн статистика; без ограничение в похода, на колкото ги пуснеш толкова си пътуват; без каси; с ограничение за машините
3ти свят - без онлайн статистика; с ограничение в похода; без каси; с ограничение за машините
4ти свят - без онлайн статистика; без ограничение в похода; с каси; с ограничение за машините
Това е моята концепция леко недоразвита, но идеята я имате Wink Ако се направи това с лека реклама, т.е преди пускането на турнирите се оповести поне 15 дни предварително и се дадат правилата като притурка за всеки един свят хората ще могат да преценят къде искат да играят. Така например аз искам в първи свят да играя, защото си е чистата класика

Ето и какво трябва да се приложи към правилата и да се прилага по отношение на мултащината  *freak*

I.Акаунти
На всеки Играч /физическо лице/ се полага само по един акаунт в една Империя.
Играч, регистрирал 2 или 3 акаунта, всеки от които в различни Империи, не се счита за нарушител на това правило.

ІІ. Забрани и наказания

1.Мултиакаунтинг

1. 1 Мултиакаунтингът представлява регистрацията на повече от един акаунт от един играч в една империя. Това е строго забранено и се наказва с блокирането на всички акаунти без предупреждение. Наказанията за нарушаването на това правило се прилагат независимо дали акаунтите са нулеви или развити.

1. 2 Участниците, които ползват един и същи компютър, задължително трябва да се въведат взаимно като ситъри веднага след регистрацията на повече от един акаунт. Акаунти, които не са взаимно въведени като ситъри и игрят от един компютър, се считат за нарушители и следва да бъдат наказани. При игра от един и същ компютър играчите нямат право да:

* захранват други акаунти от същия компютър с ресурси;
* оказват никаква помощ на акаунти от същия компютър;
* участват в никакви координирани действия с участници от същият компютър срещу трети лица;
* логват повече от един акаунт на един и същ компютър едновременно;
* правят каквито и да е атаки помежду си *.

*Изключение се прави ако полетите не са били осъществени (били са върнати преди да достигнат дестинацията си).

1.3 За Мултиакаунтнинг също се считат всякакви преки или непреки действия между два и повече акаунти като например:

* иизточване на ресирси с една или повече атаки;
* постоянни атаки с по-малка армия с цел създаване на повече доблест, която получава другия акаунт.
* Прането на ресурси - преминаването на ресурси под различни форми през няколко акаунта докато достигнат основния такъв.

Забележка: Това са само част от примерите за пряк или непряк мултиакаунтинг.


2.Бейбиситинг или т.нар. наглеждане

За бейбиситинг се счита влизане в чужд акаунт от лице, притежаващо свой акаунт в Империяонлайн, независимо от времетраенето и причините за това.

3. Подмятане на акаунти.
При размяната или прехвърлянето на акаунт от един играч към друг (независимо от причината за размяната /подаряването) новия собственик е задължен да уведоми администратора на играта. Задължително е да смени и пощата с която е регистриран акаунта. Ако играч поема нов акаунт той е задължен или да намери собственик на стария си акаунт или да го изкара във ваканционен мод докато не бъде изтрит за неактивност. Всяко влизане в стария акаунт на потребител след като е поел нов такъв се счита за мултиакаунтнинг и е наказуемо според текущите правила. Потребители, които участват в подобна размяна/подаряване на акаунт/и сами носят отговорност за произтичащи от това действия, недоразумения и проблеми между тях. Такива се считат за морални и екипът на играта не се ангажира с разрешаването им или взимане на административно становище по въпроса, освен в случаите на нарушаване на правилата.

III. Забранена е продажбата на акаунти в играта. Забранена е търговията на ресурс срещу кредити, пари или каквото се сетите(българина е изобретател все пак) и обратното.

Но във класиките трябва да се върне стария начин за даване на военни точки. Нали все пак са класики Wink ако някой не го помня аз ще го припомня:
при празни крепости:
Крепост 1 ниво - 0.5 военни точки
Крепост 2 ниво - 1 военни точки
Крепост 3 ниво - 2 военни точки
Крепост 4 ниво - 4 военни точки
Крепост 5 ниво - 8 военни точки
Крепост 6 ниво - 16 военни точки
Крепост 7 ниво - 32 военни точки
при пълни крепости, което ще рече да е убита 5% от армията на нападателя (така е и при доблестта, ако измрат 5% от армията на нападателя му се дава 2 доблест при успешна битка рабира се)
Крепост 1 ниво - 1 военни точки
Крепост 2 ниво - 2 военни точки
Крепост 3 ниво - 4 военни точки
Крепост 4 ниво - 8 военни точки
Крепост 5 ниво - 16 военни точки
Крепост 6 ниво - 128 военни точки
Крепост 7 ниво - 256 военни точки
ако бъркам с цифрите на военните точки ще моля да бъда извинен, но го карам на спомени от преди 3 години и половина, когато беше сменен модела...

доходите да станат еднакви за всикчи ... в смисъл да няма разделение както сега на 6 часов и 10 часов... примерно 6 часовия да струва 6 кредита и който иска, но да е еднакво за всички, да са равнопоставени...

Това е само малко от част от идеята ми да се направят класиките като турнири... има още много неща, които ми се въртят в главата и като цяло концепцията е доста обширна и би могла да бъде доста почеливша.

Надявам се админите да му обърнат поне малко внимание и дано се замислят... та този труд да не е отишъл подяволите...

п.п.: правилата съм ги поизменил малко, но са взети от друга игра Wink и там има още други интересни неща, които биха могли да са отполза при оформянето на правилата за турнирите Smiley като източването, ползването на кредитите и т.н...."
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Afrodita
Гост
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2010, 01:46:38 »

Това с регистрацията на няколко акаунта в един свят и забраната му и пресилено, ако играеш с дедени хора от години и искате да сте един до друг, е нормално да регнете няколко акаунта, докато се намерите по картата, все пак играта е и съюзна, а аз знам колко е трудно да си на по 2000-3000 разтояние от съюзниците си...
Идеята от свят 5 за наглеждач/и ми харесва може да се приложи и в Класиките и версия 4а - но само по двама максимум. Въпреки, че никога не е гаранция от къде влизаш в ОИ, дали от интернет клуб или от компютъра на приятел с който си пиете ракийката в тях ....
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 01:51:26 от Afrodita » Активен
Pavel_
Капитан
****

Karma: +193/-153
Неактивен Неактивен

Публикации: 355



Профил
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2010, 01:51:52 »

наи хубавото нещо е да се паднеш на 2000-3000 растояние от саюзниците си така ще има пове4е хора за биене но това е друг въпрос ве4е  Grin Grin  а ина4е не вярвам някои да пусне 4 турнирни свята  да кажем 2 свята по може или един.. да се оставят 2 класики едната с онлаин статистика другата без па да видим кво ше се полу4и  *freak*
Активен
billyes
DRAGON
Майор
*****

Karma: +1109/-656
Неактивен Неактивен

Публикации: 643


Голям и лош .... DRAGON


Профил
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2010, 07:18:59 »

 *bravo*
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2010, 11:31:35 »

Това с регистрацията на няколко акаунта в един свят и забраната му и пресилено, ако играеш с дедени хора от години и искате да сте един до друг, е нормално да регнете няколко акаунта, докато се намерите по картата, все пак играта е и съюзна, а аз знам колко е трудно да си на по 2000-3000 разтояние от съюзниците си...
Идеята от свят 5 за наглеждач/и ми харесва може да се приложи и в Класиките и версия 4а - но само по двама максимум. Въпреки, че никога не е гаранция от къде влизаш в ОИ, дали от интернет клуб или от компютъра на приятел с който си пиете ракийката в тях ....
знаеш, че не е редно да се регват по няколко акаунта... за моменти, в които влизаш от компа на приятел си има лесното пишеш на екипа и те разглеждат случая ти... ама нали се сещаш, че няма да пиеш ракия през вечер и един и същи приятел. Идеята е да се направи един турнир, който е много по-различен и да има и награди. То тогава много хора ще пращат смс-и и така ще печелят и шефовете. Елементарно е само се иска воля. Разбира се там има един таблици, според които трябва да се види дали си заслужава едно такова начинание като инвестиция.

само да добавя за кредите... вчера смятах. 1смс е 60 кредита. ако всеки ден си взимаш 6-часовия(за 6 кредита) както е и моето предложение по-горе това прави 180 кредита за един месец, което си е 3 смс-а и 18 лв от човек, на месец и т.к. ерата е 4 месеца това прави 72лв от човек само за доход. Доказно е, че когато се играе за класация всеки праща смс за да си вземе дохода и така да може да се задържа във върха и да стане първи Smiley отделно има хора, които могат да си позволят другите екстри като премахване на рекламните банери и т.н., от което също се печели... редичката от по 4 и автоматичното пускане на сгради и проучвания може да се таксуват по 10 кредита на месец, което отново си е печалба. много идеи имам само някой да иска да ги разработи и напрактика няма как фирмата да е назагуба. 10 човека да играят с дохода само прави 72 лв за една ера(4 месеца), ако са 40 човека с тях се избиват заплатите на нощната смяна(примерно). Всики, който се е занимавал поне малко с прогнозиране и планиране и е в бил в бизнес среда разбира накъде бия.
Мързи ме да пиша повече, ако някой от екипа се заинтересува имам скайп, телефон или както искат там мога да им давам препоръки. Пари не искам, а само играта да върви...

п.п.: според моите разчети играта няма да е назагуба и може да печели повече и от В5  Wink
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!