Imperia Online България  
Април 19, 2024, 04:31:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЗАЩО И КАК ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ТЪРСАЧКАТА?  (Прочетена 4927 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« -: Ноември 01, 2010, 11:24:43 »

Защо?
Представителите на екипа не са длъжни да отговорят на един и същи въпрос, ако е поставен в 16 теми- на първата такава се дава отговор, но за следващите гаранция (и смисъл) няма. Преди да се създаде тема, трябва да се проверят две неща- не е ли зададен вече въпросът и получил ли е отговор, както и не съществува ли отключена тема, в която е подходящо да го зададем. Така ефективността на форума се повишава и е по-вероятно потребителят да получи отговора си в рамките на няколко минути, вместо да рискува да е седмият, деветият или двадесетият човек, задал този въпрос- никой не е длъжен да му отговори с нещо повече от препратка към темата, която четете сега. Междувременно, докато гледа в други подобни теми, може да научи и още неща по интересуващия го проблем и вероятно да си го реши сам.

Как?
Форумът има две опции за търсене:

Просто търсене - намира се малко под банера на форума (или щракнете върху синия текст тук), въвеждат се няколко ключови думи за търсене и се натиска бутона Търси. В този случай НЕ въвеждайте предлози, съюзи или кратки числа, които могат да доведат до прекалено много резултати. Примерно избягвайте "и", "от", "когато", "но", "11" и други такива.

Експертно търсене - чрез него се стига от препратката в тази тема или когато полето за търсене е оставено празно и се натисне бутона Търси. При съобщението за грешка в долния ляв ъгъл се натиска Експертно търсене. То е значително по-удобно, тъй като по подразбиране се търсят всички думи (Match all words) следователно може да се ползват и предлози, както и само от публикации на даден потребител- в полето by user се задава името му. Полетата Търси, Match any/all words и By user: * не се влияят едно от друго- можете да ползвате всякакви комбинации, за да е по-ефективно търсенето. Ето няколко примера кое до какво води:

Пример 1: Търси: Крепостна обсада ; Match any words ; By user: * ; ще даде всички публикации във форума, които съдържат поне една от думите "крепостна" или "обсада"
Пример 2: Търси: Крепостна обсада ; Match all words ; By user: *
Така ще намерим само тези публикации, които съдържат всяка една от думите "Крепостна" и "обсада".
Пример 3: Търси: Крепостна обсада ; Match all words ; By user: *krum
Като пример 2, но ще се виждат само онези публикации, чиито автор е Krum.
Пример 4: Търси: "Крепостна обсада" ; Match all words ; By user: *
Обърнете внимание, че са поставени кавички около думите. Заради тях ще се появят единствено онези публикации, където съществува фразата "Крепостна обсада", а не просто двете думи отделно една от друга. Кавичките могат да се ползват и при просто търсене- резултатът ще е същият.

Пример 5: Интересува ме загубата на морал заради разлика в точките; Сигурен съм, че ме интересува именно загубата на морал, както и че е свързана с някакви правила за точките и разликата, но не ми е ясно как точно. Също така, знам че нашият любимец Krum обикновено отговаря от името на екипа, затова може да му се вярва:
 Търси: "Загуба на морал" разлика точки ; Match all words ; By user: *
Търсачката ми намира автоматично всички теми, в които става въпрос именно за загуба на морал, както и се споменава за разлика и точки. Ако не бях сложил кавички, резултатите от търсенето отново щяха да съдържат каквото ме интересува, но и още малко информация, която няма директно отношение по въпроса.
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 11:32:44 от Sheremetev » Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!