Imperia Online България  
Март 28, 2024, 12:33:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 20 години назад, а искахме Демокрация ....  (Прочетена 45388 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
st_Michael
Archangel
Капитан
****

Karma: +213/-189
Неактивен Неактивен

Публикации: 381


The Hand of God


Профил
« Отговор #105 -: Октомври 31, 2010, 22:26:17 »

аз гледам да отбягвам интерпретациите... винаги едно нещо пречупено през няколко призми може да се гледа разностранчиво, а факта няма как Wink
тоя филм не е възможен, защото човек е устороен да иска по-доброто и по-хубавото не може да задоволи с това, което има, а ние живеем точно в такава ера, в ерата на потребление, където всеки ден излзиа нещо по-хубаво и човек иска да си го купи. Какво му е нужно на човек за да е щастлив, питъл ли си се? Аз в момента без пари съм 100 пъти по-щастлив и ми е спокоен живота, от колкото като си скъсвах гъза от бачкане и се чудех как да изкарам още един лев за да мога да си угодя на потребностите... Различните финансови възможности създават и различните потребности у човека, а ламтежа, за повече реализирани потребности прави човека нещастен. За мен лично стойността на живота е при близките хора и когато загубиш много хора на куп може би тогава усещаш нещата много различно и започваш да се замисляш кое ти е нужно, за какво се бориш, от това което правиш има ли смисъл... искаш съвет ето го моя живей си живота както на теб ти е кеф без да се съобразяваш с другите, живей с хората, с които ти е кеф и, с които би се съобразил до някаква степен, живей го така, че утре като се обърнеш назад да има с какво да се гордееш, а не да искаш да късаш страниците от един грозно написан роман, никога не свеждай глава пред никой, защото ти си човека и те трябва да се съобразяват с теб... това са неща, които или ги имаш или ги нямаш, нито комунизма ще ти ги даде, нито демограция, нито аз или някой друг ще те научи как да живееш...
-точно това искам да кажа...това трябва да ни е идеята...само така бихме се запазили като народ,бит,националност и най вече като хора...и така трябва да възпитаме и децата си...
Активен


IF YOU WANT TO LEARN HOW TO FLY,BETTER FIRST LEARN HOW TO KNEEL
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #106 -: Октомври 31, 2010, 22:31:52 »

 
 И аз направо чета и не мога да повярвам , как може да има толкова големи расисти . Всички сме равни , всички сме еднакви , каквото и да смятаме , колкото и стени и препяствия да изграждаме за да доказваме обратното .


Еми аз не искам да съм равен с теб или с който и да било другиго. Аз не мисля, че съм по-умен, по-красив, по-....., но аз съм индивидуалност и искам да си остана такава, да правя каквото искам и да говоря каквото искам и да не може някаква "висша" партия да ми казва какво да правя. Сори Грозни но отдавна ми е писнало от твоя популизъм и непрекъснатото издигане на националното знаме, с цел обединение и евентуално бунт, при неясни резултати и последствия.
Активен
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #107 -: Октомври 31, 2010, 23:17:09 »

Ако комунизма е бъдещето на света, да си тегля куршума още сега!
 *hahaha*
Как да се избира между две системи, като този избор е невъзможен, като тя едната система не може да съществува и сама го доказа. Сама си отиде. Комунизмът падна още с Перестройката. Тези палят партийния дом, щото са им сърбали попарата. 90та година, не 86та.
Относно Китай:
http://www.epochtimes-bg.com/communist_atrocities/communist_atrocities_world_1.htm
Относно икономиката - извадка от Уикипедия:
"Китай и Виетнам обаче се отличава с бързо развиваща и почти пазарна икономика през последните 20 г., което е в открито противоречие с марксистките доктрини. Това е доказателство, че комунистическите власти и партии в различните държави, са различни една от друга." Китай и Виетнам прилагат "реформистки тип комунизъм". Все пак е интересно да се знае колко заработва средностатистическия китаец, колко му се плаща, как живее, такива неща.

Дилемата между демокрация и свобода от една страна и комунизъм и диктатура от друга, между равенство в правата и върховенство на партията, между свободата на словото и концентрационните лагери оставям на болните промити мозъци.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #108 -: Октомври 31, 2010, 23:27:29 »

Пак го играеш агитатор от "комунистически" тип! Ако ти поставя избор между живот в контейнер за боклук и живот в контейнер (просто контейнер) - кое би предпочел и би ли правил изобщо избор! ;D
Равенство в правата.......да,да и аз така си помислих!
Ти смяташ че твойта представа за избор е меродавната представа за избор и там ти е грешката.Има хора които виждат избор извън посоченият от теб, съответно не им се налага да избират между твоите опции Smiley
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 23:31:09 от ahilix » Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #109 -: Октомври 31, 2010, 23:33:39 »

Посоченият пример от мен е просто метафоричен синтез на цитата, който репликирах........и извън този контекст би звучал като някаква клошарска дилема! Нали разбираш?  [:-}
Метафоричен синтез според теб , въз основа на това което ти виждаш.Затова ти казвам че избора за някой се простира извън това , което ти виждаш и синтезираш.Въпрос на възприятия.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #110 -: Октомври 31, 2010, 23:35:54 »

Аз съм от десните!
 *freak*
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #111 -: Октомври 31, 2010, 23:39:23 »

Сега предлагам Ахил да го заиграе като партията-майка и да ви затрие всички постове и бан по IP и каквото се сетите, та да се почувствате като по комунистическо и да ви е сладко.
 *freak*
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #112 -: Октомври 31, 2010, 23:43:52 »

Колко вида "виждания" разпознаваш и ако не те затруднява да ги споделиш,че да се науча и аз как да се настроя да виждам полихармонично?
Две..Чуждото и моето..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #113 -: Октомври 31, 2010, 23:45:08 »

Сега предлагам Ахил да го заиграе като партията-майка и да ви затрие всички постове и бан по IP и каквото се сетите, та да се почувствате като по комунистическо и да ви е сладко.
 *freak*
Мда..Това би било заглушаване на опозицията *hahaha*..Ама няма как да ги изправим пред Народен съд и да ги качнем на въженцето , та да разберат съвсем. *freak*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #114 -: Октомври 31, 2010, 23:49:47 »

Е,с две си добре де.........че почнах да се притеснявам!  Grin
Grin *beer*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #115 -: Ноември 01, 2010, 03:34:26 »

Сега предлагам Ахил да го заиграе като партията-майка и да ви затрие всички постове и бан по IP и каквото се сетите, та да се почувствате като по комунистическо и да ви е сладко.
 *freak*
аз съм ЗА комунизма - трийте ми постовете,ако трябва ще мълча с месеци....обаче трябва да дадете работа и заплати на всички...работил не работил,партията майка крепи народа....демек-играл,не играл, кредити в размер поне на минималната работна заплата всеки месец да си виждаме в акаунтите:D Grin Grin....макар че май трябва да ползвам и надбавките за стаж и вредни заради световете в които играя Grin /в Кремиковци навремето са раздавали по 4 кофички кисело мляко *pardon*/
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #116 -: Ноември 01, 2010, 03:40:01 »

 В началото кадрите мисля , че са от :

 Тълпата - нея никой не може да я спре , тя не мисли , дейстава като разерено животно .

 И за другите ти постове имам само отговор от две думи - Китай и Виетнам .

Сблъскали се два народа, които никога не са се плашили от смъртта. Чудили се един на друг, че се намират равни на себе си и че в човешкия род Гот се осмелява да противостои на Българин и Българин на Гот. Най-сетне готите победили Това е народът(на българите),който преди тебе имаше всичко,което е пожелавал; народ,в който този е придобивал титли,който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,в който бойното поле прославя рода,понеже у тях се смята без колебание за по-благороден оня,чието оръжие е било окървавено в сражение;те са народ,комуто преди битката с тебе(крал Теодорих) не се е случвало да срещне противник,който да му устои,и народ,който дълго време е извършвал войните само с набези.Тях не са поставяли в затруднение,както трябва да се очаква,нито планинските масиви,нито изпречилите се реки,нито липсата на храна,понеже смятат,че е достатачно удоволствие да пият кобилешко мляко.Кой би устоял срещу противника,който се носи и храни от своето бързо животно? По-рано вярваха,че светът е открит за тях,сега смятат,че за тях е затворена само тази част от земята,която ти пазиш.

"Two nations collided, to which retreat has never been helpful in battle. Both the Goths and the Bulgarians wеre surprised that people like them could be found and that among the mankind they could find an adversary equal to themselves… They, the Bulgarians, which never doubted in their victory and from which the world was astonished…! This is the nation that before you had everything it wanted – a nation, which acquired titles, which bought its nobility with the blood of its enemy. A nation, in which the battlefield glorifies the family, because for them, without a hesitation, the nobler is considered he whose weapon is more blood-stained in battle. Earlier, they – the Bulgarians – believed that the world is open for them, but now they think that closed for them is only that part of the land, which you keep!"

Enodius from “Eulogy for the Gothic king Teodorikh”, V century AD
 
 И аз направо чета и не мога да повярвам , как може да има толкова големи расисти . Всички сме равни , всички сме еднакви , каквото и да смятаме , колкото и стени и препяствия да изграждаме за да доказваме обратното .

 
 Искрено се надявам това за гражданската война да си го кажала просто ей така - изобщо не трябва да се мисли за такова неща , камо ли да се стигне до там


 Темата се изроди достатъчно . Не намирам смисал да пиша повече по-нея , само като поседен пост да кажа за последно моето мнение : Системата и преди и сега не струват за нищо . Ако имах право да избирам между тях двте , бих си избрал системата преди 1989 . Сега хората живеят с много повече лишения отколкото тогава . Ако важните неща са какви дънки имам и каква кола карам , моля Ви се , не сме примитивни хора ... Комунизма е бъдещото на света , но човечеството не е дорасло за равенство и единение .
http://www.millionaire.bg/article.jsf?articleId=2751&flashCategoryId=1
Човек , за какво равенство и единение ми говориш?! Да убият баща ти , да те изселят , да те вкарват по трудови лагери, да не можеш да кажеш какво мислиш свободно, да не можеш да се придвижваш свободно и по-лошо - да те закрепостят на определено място за живеене,избора да ти е сведен до повелите на Партията - майка и да те командват партийни секретари със селски каскети и отрицателен коефициент на интелигентност..Моля ти се , не сме примитивни хора..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #117 -: Ноември 01, 2010, 08:44:02 »

в Кремиковци навремето са раздавали по 4 кофички кисело мляко *pardon*/
млякото не се е давало, защото е комунизъм, а поради факта, че длъжни в някои производства, където има вредни за човека вещества...

Човек , за какво равенство и единение ми говориш?! Да убият баща ти , да те изселят , да те вкарват по трудови лагери, да не можеш да кажеш какво мислиш свободно, да не можеш да се придвижваш свободно и по-лошо - да те закрепостят на определено място за живеене,избора да ти е сведен до повелите на Партията - майка и да те командват партийни секретари със селски каскети и отрицателен коефициент на интелигентност..Моля ти се , не сме примитивни хора..
аз винаги съм казвал, че ако съм живял по онова време до падането на режима, ако съм жив де съм щял да си чукам камъни някъде... при какъвто и да е режим винаги има терор и няма свобода, а при Мъникрацията както сега има свободия, ама не съм с чук в ръка и съм жив  Wink *beer*

http://vbox7.com/play:abeeb0bd лошото е, че каквото и да стане вианги се връщаме към тия песни.. красиви, но някак вече трябваше да са отминали, да са за друга епоха, да са минало, а не настояще, но това което имаме e потресаващо...
ето го и моето послание отпрвено, чрез един човек, който много уважавам http://vbox7.com/play:c6625705 тук са казани много истини...
http://vbox7.com/play:b08a52c9 [:-}
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 09:26:27 от The_God » Активен

LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #118 -: Ноември 01, 2010, 10:05:30 »

млякото не се е давало, защото е комунизъм, а поради факта, че длъжни в някои производства, където има вредни за човека вещества...
интересно....след 90година производството в Кремиковци да не стана по-малко вредно,че спряха киселото мляко
....така или иначе онова време няма да се върне - имало си е добри и лоши страни,както и сега - винаги едно нещо е за сметка на друго нещо,хората си спомнят с носталгия за онова време поради простата причина,че всички са имали работа,което ще рече постоянни доходи,нямало е толкова престъпност,храната е била евтина - хладилниците пълни с много по-качествена от сега храна,транспортът евтин,образованието безплатно и много по-добро от сегашното,медицината безплатна,консумативите безплатни или минимални като съотношение към работната заплата....въпросът е, че всичко това сега е заменено с правото да говориш свободно и да пътуваш свободно....обаче за някои това е "кел файда" при положение,че семействата им мизерстват *pardon*
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #119 -: Ноември 01, 2010, 10:17:39 »

интересно....след 90година производството в Кремиковци да не стана по-малко вредно,че спряха киселото мляко
аз до колкото знам кремиковци не бачка с кой знае какви капацитети и мощности, ак овъобще произвежда някаква продукция... а нефтозавода и до ден днешен дават мляко на малкото останли работници
Активен

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!