Imperia Online България  
Април 27, 2024, 12:36:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 20 години назад, а искахме Демокрация ....  (Прочетена 45473 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #90 -: Октомври 31, 2010, 17:57:28 »

Ахиле - погледни статистиката за психически заболявания и смъртност сред работоспособното население на България и после пак ми обяснявай,че живеем в невероятно удобна за живот социално-икономическа система. Апропо скоро ще ни лишат и от право на пенсия,но не и от прогресиращият процент вноска върху месечният ни доход за нея! Иначе е страхотно - да,можем да пътуваме и хората с пари вече могат да си купят абсолютно всичко ( даже имагинерни понятия като "живот" и "смърт" се купуват вече )!
Не знам къде ме видя да казвам , че съм доволен от това , което става в държавата през последните 20 год. Huh? Напротив - и аз съм на мнение , че прехода беше направен по възможно най-уродливият начин..И още не е завършил..Казвам само , че рано или късно у нас ще се установят нормални отношения..И че пред това ,което беше от1945 до 1989 , може би единствено  фашизма е по-лошия вариант.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #91 -: Октомври 31, 2010, 18:06:43 »

Ами ето къде е разликата значи - аз пък не смятам, че ще се установят "нормални отношения"! Нещо повече - смятам,че вървим към пълно икономическо иго на световният монопол,пред което османското "присъствие" наистина ще ни се струва само присъствие.
Да.Тук имаме различия в мненията..Според мен след около 10-15год в България ще има що годе нормални отношения , ако не скачаме от месия на месия..Казвам що годе , защото според мен формирането на капитала в държавата стана по абсолютно престъпен начин..Само дето след 50 години това никой няма да си го спомня.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #92 -: Октомври 31, 2010, 18:13:06 »

Според теб капитала се е формирал в България?!?!?!?  *hahaha*
Абсолютно.И е преразпределен и съсредоточен в група олигарси на прехода , под пряката диктовка на управляващите преди 1989г.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #93 -: Октомври 31, 2010, 18:21:16 »

Аз пък смятам,че съвсем наивно интерпретираш случилото се в т.нар. преход..........не искам да те обидя,не ме разбирай погрешно! Не, че ти и аз разполагаме с факти - просто интерпретираме информацията, до която се доберем по различен начин очевидно! *beer*
Абсолютно..Ние нямаме на каква  друга база да интерпретираме освен на добитата информация.Оттам нататък е въпрос на анализ и виждане.. *beer*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
absolute
Ilian
Капитан
****

Karma: +529/-219
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


Strenght & Honour


Профил
« Отговор #94 -: Октомври 31, 2010, 19:05:59 »

Голямо крадене на наш гръб ...да обобщя държавата ни за момента !!!
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #95 -: Октомври 31, 2010, 19:28:33 »

Накратко- от комунизма не запазихме нищо хубаво, защото ни го представиха като много лошо и остаряло. А всичко лошо... го сменихме за по-лошо, но с шарена опаковка, което ни казват, че е добро и модерно.

П.П: А преходът ни е толкова преход... по онова време на "просветление" е излязла информация в американски вестник за имотите на сина на Живков в Америка. И оригинален брой на вестника е бил занесен в централата на тогавашното СДС. Странно, как най-големите борци срещу стария строй са предпочели да си затворят очите за подобно престъпление срещу хората.
Активен

st_Michael
Archangel
Капитан
****

Karma: +213/-189
Неактивен Неактивен

Публикации: 381


The Hand of God


Профил
« Отговор #96 -: Октомври 31, 2010, 21:59:02 »

съгласен съм че комунизмът е отишъл там от където е дошъл...в утопичните мисли на някои хора,които обаче много добре са го осъзнавали и казали...но сега ква е разликата?сега-пак с риск да бъда обвинен в семитизъм-защо хитлер е решил да избива точно евреите?може да ви звучи като легенда,но слуховете са следните-от 10 члена на борда на кока кола-8 са евреи...от 10 на крафт(тая компания притежава и филип морис,но се крие по принцип)-9 са евреи..борда на пепси кола се припокрива 80 процента с тоя на на кока кола-хитър ход-правиш добър продукт,осъзнаваш че някой ще иска да го копира и да те конкурира и решаваш сам да създадеш конкуренцията и да си разделиш пазара-замислете се що пепси е номер 1 по продажби в щатите,а в българия няма пари дори и нови коли да купи на търговските си...разделяне на пазара му викат...ние работим за тия умни хора...според мен сега е много по зле,комунизма можеше да се свали и го свалиха...ама капитализма няма да може...това е,заробваме се все повече и повече...бачкаме за умните хора...хитлер не е бил глупав,знаел е в кого са парите...
Активен


IF YOU WANT TO LEARN HOW TO FLY,BETTER FIRST LEARN HOW TO KNEEL
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #97 -: Октомври 31, 2010, 22:03:21 »

Ето го отново и сега гледайки го отново и отново си мисля, дали една Гражданска война не би накарала тези пусти управници да се замислят - КЪДЕ СГРЕШИХА?Huh?
повярвай ми не го искаш... не можеш да си представиш какво означава ужаса наречен война... а гражданска война в България означава отново кръв и смазване на обикновения човек или тези които са се вдигнали на война... Това е единствена война, при която един народ се самоубива. А демокрацията по принцип е създадена точно заради това, за да няма братоубийствени войни...

Абсолютно..Ние нямаме на каква  друга база да интерпретираме освен на добитата информация.Оттам нататък е въпрос на анализ и виждане.. *beer*
нали претендираше, че приказваш с факти? както и да е не ми е целта да се заяждам...
още веднъж казах няма да цитирам хора с тяхните финансови възможности и как и кое са правили, защото не искам сам да се прецакам, все пак ЦЦ гледа... Само ще ви попитам знаете ли колко от депутатите на Трибагреника са милионери и колко са били просто заможни преди да станат депутати? Знаете ли в Несебър как се строи законно хотел на улицата и напрактика тротоара е частна собственост, а улицата скъсена с метър защото е продадена? Знаете ли как е изградена Структурата на младежкия Трибагреник? На какви принципи и устои? Знаете ли какви хора участват там? Знаете ли как се печели общинска поръчка /повеярвайте ми не винаги става само с пари и връзки/? Знаете ли, че в Бургас една улица от 300 метра се прави за култовите 10 месеца и като закъснее с пусковия срок изпълнителя нищо не му се случва? Знаете ли какви хора остали в Столетницата? а какви ще учредяват новата партия на Гоце? Знаете ли защо на Ковачки нищо не му направиха, когато уж го бяха погнали като Капоне за данъци? Защо Бойко Геройко спаси Брикел, заради хората ли, едва ли? Знаете ли още колко неща не знаете или си мислите, че ги знаете, а отговора е много просто и пред очите ви, но просто няма как да го видите...
Не ме е срам да го кажа аз дадох много за кампанията на Герб да спечелят изборите, помагах не малко, но когато започнах да навлизам в самата система и почнаха да ме питат айде ела ся стани член и т.н. Аз им казах нека да мине малко време и ще видим. О те ами какво има да гледаме идвай печелим изборите и сме ние. И аз им отговорих много кратко и ясно. Няма да отида в нито една политическа партия докато не се уверя, че не са мошеници, които не гонят само парите, а са хора които ще поставят Българския национален интерес над всичко.. и съответно от тогава вече и по улиците не ме поздравяват... после ме искаха и от БСП... еми какво да ви кажа там пак са банда заблудени души, които даже не знаят как да сформират една опозиция. А в последно време започнаха да подкрепят ГЕРБ в общинския съврет на град Бургас. Еми по-очеизвадни измекярски неща(факти) от тези няма... ДОКАТО В БЪЛГАРИЯ НА ВЛАСТ СА ПАРИТЕ, А НЕ НАЦИОНАЛНИЯ ИНТЕРЕС НЯМА ДА ИМАМЕ СВЯСТНА ДЪРЖАВА НЕЗАВИСИМО ОТ НЕЙНАТА ФОРМА НА УПРАВЛЕНИЕ.
Аз не познавам комунизъм само съм чувал разкази и съм чел за него, но в последните 5 години разбрах доста повече какво не трябва да е, от колкото би могло да бъде... т.нар. от мен Мъникрация за съжеление никога няма да се махне и така мечтите и желанията на хора като Афродита никога няма да се сбъднат по простата причина, че на никой не му пука за тях.
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 22:06:01 от The_God » Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #98 -: Октомври 31, 2010, 22:07:00 »

повярвай ми не го искаш... не можеш да си представиш какво означава ужаса наречен война... а гражданска война в България означава отново кръв и смазване на обикновения човек или тези които са се вдигнали на война... Това е единствена война, при която един народ се самоубива. А демокрацията по принцип е създадена точно заради това, за да няма братоубийствени войни...
 нали претендираше, че приказваш с факти? както и да е не ми е целта да се заяждам...
още веднъж казах няма да цитирам хора с тяхните финансови възможности и как и кое са правили, защото не искам сам да се прецакам, все пак ЦЦ гледа... Само ще ви попитам знаете ли колко от депутатите на Трибагреника са милионери и колко са били просто заможни преди да станат депутати? Знаете ли в Несебър как се строи законно хотел на улицата и напрактика тротоара е частна собственост, а улицата скъсена с метър защото е продадена? Знаете ли как е изградена Структурата на младежкия Трибагреник? На какви принципи и устои? Знаете ли какви хора участват там? Знаете ли как се печели общинска поръчка /повеярвайте ми не винаги става само с пари и връзки/? Знаете ли, че в Бургас една улица от 300 метра се прави за култовите 10 месеца и като закъснее с пусковия срок изпълнителя нищо не му се случва? Знаете ли какви хора остали в Столетницата? а какви ще учредяват новата партия на Гоце? Знаете ли защо на Ковачки нищо не му направиха, когато уж го бяха погнали като Капоне за данъци? Защо Бойко Геройко спаси Брикел, заради хората ли, едва ли? Знаете ли още колко неща не знаете или си мислите, че ги знаете, а отговора е много просто и пред очите ви, но просто няма как да го видите...
Не ме е срам да го кажа аз дадох много за кампанията на Герб да спечелят изборите, помагах не малко, но когато започнах да навлизам в самата система и почнаха да ме питат айде ела ся стани член и т.н. Аз им казах нека да мине малко време и ще видим. О те ами какво има да гледаме идвай печелим изборите и сме ние. И аз им отговорим много кратко и ясно. Няма да отида в нито една политическа партия докато не се уверя, че не са мошеници, които не гонят само парите, а са хора които ще поставят Българския национален интерес над всичко.. и съответно от тогава вече и по улиците не ме поздравяват... после ме искаха и от БСП... еми какво да ви кажа там пак са банда заблудени души, които даже не знаят как да сформират една опозиция. А в последно време започнаха да подкрепят ГЕРБ в общинския съврет на град Бургас. Еми по-очеизвадни измекярски неща(факти) от тези няма... ДОКАТО В БЪЛГАРИЯ НА ВЛАСТ СА ПАРИТЕ, А НЕ НАЦИОНАЛНИЯ ИНТЕРЕС НЯМА ДА ИМАМЕ СВЯСТНА ДЪРЖАВА НЕЗАВИСИМО ОТ НЕЙНАТА ФОРМА НА УПРАВЛЕНИЕ.
Аз не познавам комунизъм само съм чувал разкази и съм чел за него, но в последните 5 години разбрах доста повече какво не трябва да е, от колкото би могло да бъде... т.нар. от мен Мъникрация за съжеление никога няма да се махне и така мечтите и желанията на хора като Афродита никога няма да се сбъднат по простата причина, че на никой не му пука за тях.
Е фактите какво са ,ако не  добита достоверна информация?! И на тази база всеки си прави анализи и интерпретации..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
st_Michael
Archangel
Капитан
****

Karma: +213/-189
Неактивен Неактивен

Публикации: 381


The Hand of God


Профил
« Отговор #99 -: Октомври 31, 2010, 22:07:34 »

предлагам да не коментираме действията на хората които ни управляват-зад тях винаги ще има сили с които няма да се преборим...просто да си дадем съвети,как по лесно,по добре и по стойностно да си изживеем живота...
Активен


IF YOU WANT TO LEARN HOW TO FLY,BETTER FIRST LEARN HOW TO KNEEL
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #100 -: Октомври 31, 2010, 22:18:01 »

Е фактите какво са ,ако не  добита достоверна информация?! И на тази база всеки си прави анализи и интерпретации..

Да бе, и CNN даваше достоверна информация лятото на '08. Контролът над информацията е доста добър инструмент- мерси, че даваш добър пример за това чрез собственото си участие. Smiley
Активен

Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #101 -: Октомври 31, 2010, 22:19:10 »

  Афродита, клипа ти не е от падането на режима...

  В началото кадрите мисля , че са от :

Цитат
Подпалването на Партийния дом

На 26 август 1990 г. пред Партийния дом се събират членове на движение “Инициатива за гражданско неподчинение”. Пламен Станчев, член на движението, заплашва да се самозапали, ако от Партийния дом не се свали петолъчката, символ на друга държава. Поетът Радой Ралин и депутатът Йосиф Петров водят със Станчев безрезултатни преговори. Константин Тренчев, председател на КТ “Подкрепа”, дава ултиматум на БСП до един час петолъчката да бъде свалена, в противен случай сградата ще бъде щурмувана. В 21,30 ч хората, които са се събрали в подкрепа на това искане, се втурват към входа на клуба на БСП. По радио София президентът Желю Желев призовава всички политически сили да се въздържат от насилие. Към полунощ целият Партиен дом е обхванат от пламъци. Опожарени са долните етажи на сградата, разграбено и унищожено е имуществото в 94 помещения. Жертви и виновни няма. Слуховете бяха, че сградата е подпалена от самите комунисти, за да се компрометира опозицията.

 Тълпата - нея никой не може да я спре , тя не мисли , дейстава като разерено животно .

Вие пак говорите за избор. Бихте избрала да живеете при онези условия, а не при тези. Хубаво. Вие не разбирате, че онези условия са изкуствено създадени, говорим чисто икономически. Ресурсът за тяхното поддържане свърши. Режимът, понеже не можеше да ги поддържа повече, си замина.

 И за другите ти постове имам само отговор от две думи - Китай и Виетнам .

Древните Българии
Българите — това е народът, който имаше всичко,
което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за
тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е
народът, на който се учудваше светът.
Магнус Феликс Енодий , 486 г.

Сблъскали се два народа, които никога не са се плашили от смъртта. Чудили се един на друг, че се намират равни на себе си и че в човешкия род Гот се осмелява да противостои на Българин и Българин на Гот. Най-сетне готите победили Това е народът(на българите),който преди тебе имаше всичко,което е пожелавал; народ,в който този е придобивал титли,който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,в който бойното поле прославя рода,понеже у тях се смята без колебание за по-благороден оня,чието оръжие е било окървавено в сражение;те са народ,комуто преди битката с тебе(крал Теодорих) не се е случвало да срещне противник,който да му устои,и народ,който дълго време е извършвал войните само с набези.Тях не са поставяли в затруднение,както трябва да се очаква,нито планинските масиви,нито изпречилите се реки,нито липсата на храна,понеже смятат,че е достатачно удоволствие да пият кобилешко мляко.Кой би устоял срещу противника,който се носи и храни от своето бързо животно? По-рано вярваха,че светът е открит за тях,сега смятат,че за тях е затворена само тази част от земята,която ти пазиш.

"Two nations collided, to which retreat has never been helpful in battle. Both the Goths and the Bulgarians wеre surprised that people like them could be found and that among the mankind they could find an adversary equal to themselves… They, the Bulgarians, which never doubted in their victory and from which the world was astonished…! This is the nation that before you had everything it wanted – a nation, which acquired titles, which bought its nobility with the blood of its enemy. A nation, in which the battlefield glorifies the family, because for them, without a hesitation, the nobler is considered he whose weapon is more blood-stained in battle. Earlier, they – the Bulgarians – believed that the world is open for them, but now they think that closed for them is only that part of the land, which you keep!"

Enodius from “Eulogy for the Gothic king Teodorikh”, V century AD

Направо чета и не мога да повярвам... Хората още бог както ги е създал са различни, защо някой иска да ги прави еднакви - равни. Едни са по-умни, други са по-красиви, трети са по-високи, четвърти, пети и тн, ...

 И аз направо чета и не мога да повярвам , как може да има толкова големи расисти . Всички сме равни , всички сме еднакви , каквото и да смятаме , колкото и стени и препяствия да изграждаме за да доказваме обратното .

 
http://www.vbox7.com/play:ea9d719a

Ето го отново и сега гледайки го отново и отново си мисля, дали една Гражданска война не би накарала тези пусти управници да се замислят - КЪДЕ СГРЕШИХА?Huh?

 Искрено се надявам това за гражданската война да си го кажала просто ей така - изобщо не трябва да се мисли за такова неща , камо ли да се стигне до там


 Темата се изроди достатъчно . Не намирам смисал да пиша повече по-нея , само като поседен пост да кажа за последно моето мнение : Системата и преди и сега не струват за нищо . Ако имах право да избирам между тях двте , бих си избрал системата преди 1989 . Сега хората живеят с много повече лишения отколкото тогава . Ако важните неща са какви дънки имам и каква кола карам , моля Ви се , не сме примитивни хора ... Комунизма е бъдещото на света , но човечеството не е дорасло за равенство и единение .
http://www.millionaire.bg/article.jsf?articleId=2751&flashCategoryId=1
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 22:30:13 от Groznii » Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #102 -: Октомври 31, 2010, 22:21:37 »

Е фактите какво са ,ако не  добита достоверна информация?! И на тази база всеки си прави анализи и интерпретации..
аз гледам да отбягвам интерпретациите... винаги едно нещо пречупено през няколко призми може да се гледа разностранчиво, а факта няма как Wink

предлагам да не коментираме действията на хората които ни управляват-зад тях винаги ще има сили с които няма да се преборим...просто да си дадем съвети,как по лесно,по добре и по стойностно да си изживеем живота...
тоя филм не е възможен, защото човек е устороен да иска по-доброто и по-хубавото не може да задоволи с това, което има, а ние живеем точно в такава ера, в ерата на потребление, където всеки ден излзиа нещо по-хубаво и човек иска да си го купи. Какво му е нужно на човек за да е щастлив, питъл ли си се? Аз в момента без пари съм 100 пъти по-щастлив и ми е спокоен живота, от колкото като си скъсвах гъза от бачкане и се чудех как да изкарам още един лев за да мога да си угодя на потребностите... Различните финансови възможности създават и различните потребности у човека, а ламтежа, за повече реализирани потребности прави човека нещастен. За мен лично стойността на живота е при близките хора и когато загубиш много хора на куп може би тогава усещаш нещата много различно и започваш да се замисляш кое ти е нужно, за какво се бориш, от това което правиш има ли смисъл... искаш съвет ето го моя живей си живота както на теб ти е кеф без да се съобразяваш с другите, живей с хората, с които ти е кеф и, с които би се съобразил до някаква степен, живей го така, че утре като се обърнеш назад да има с какво да се гордееш, а не да искаш да късаш страниците от един грозно написан роман, никога не свеждай глава пред никой, защото ти си човека и те трябва да се съобразяват с теб... това са неща, които или ги имаш или ги нямаш, нито комунизма ще ти ги даде, нито демограция, нито аз или някой друг ще те научи как да живееш...
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #103 -: Октомври 31, 2010, 22:23:49 »

Да бе, и CNN даваше достоверна информация лятото на '08. Контролът над информацията е доста добър инструмент- мерси, че даваш добър пример за това чрез собственото си участие. Smiley
Достоверна според кого?! Факт обикновено е нещо, което се е случило в действителност и чието съществуване е безспорно и не подлежи на съмнение- това е факт. И това идва при нас като добита достоверна информация , на чиято база всеки прави оценки и анализи , според собствените си възприятия..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #104 -: Октомври 31, 2010, 22:25:03 »

аз гледам да отбягвам интерпретациите... винаги едно нещо пречупено през няколко призми може да се гледа разностранчиво, а факта няма как Wink
тоя филм не е възможен, защото човек е устороен да иска по-доброто и по-хубавото не може да задоволи с това, което има, а ние живеем точно в такава ера, в ерата на потребление, където всеки ден излзиа нещо по-хубаво и човек иска да си го купи. Какво му е нужно на човек за да е щастлив, питъл ли си се? Аз в момента без пари съм 100 пъти по-щастлив и ми е спокоен живота, от колкото като си скъсвах гъза от бачкане и се чудех как да изкарам още един лев за да мога да си угодя на потребностите... Различните финансови възможности създават и различните потребности у човека, а ламтежа, за повече реализирани потребности прави човека нещастен. За мен лично стойността на живота е при близките хора и когато загубиш много хора на куп може би тогава усещаш нещата много различно и започваш да се замисляш кое ти е нужно, за какво се бориш, от това което правиш има ли смисъл... искаш съвет ето го моя живей си живота както на теб ти е кеф без да се съобразяваш с другите, живей с хората, с които ти е кеф и, с които би се съобразил до някаква степен, живей го така, че утре като се обърнеш назад да има с какво да се гордееш, а не да искаш да късаш страниците от един грозно написан роман, никога не свеждай глава пред никой, защото ти си човека и те трябва да се съобразяват с теб... това са неща, които или ги имаш или ги нямаш, нито комунизма ще ти ги даде, нито демограция, нито аз или някой друг ще те научи как да живееш...
Да не отиваме в полосата на чашата , пълна наполовина с вода.. Wink *beer*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!