Imperia Online България  
Април 29, 2024, 16:05:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: оставете една отворена тема за щастие  (Прочетена 1939 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
az_skeleta
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« -: Октомври 27, 2010, 12:44:43 »

1. стига сте заклю4вали темите за щастие.

2. в столицата щастието ми е 120 а в анексираната провка е 104/104. Т. е. и в двете съм на максимума. и полу4их следното съобщенийце:440 от населението на az_skeleta мигрира при LUCIFER. ..................... За кво бягат като по голяма наслада от тая немога да им предоставя? вси4ко е на макс.
Активен
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2010, 12:52:03 »

Да кажем Луцифер има една провка 120/120. Тогава общото му щастие за империята е 120. Вашето общо щастие е [(120*населението в столицата + 104*населението във втората провка) / общото население в двете провки]. Така общото щастие в империята на Луцифер е по-голямо от вашето и селяните ви бягат.

Ако да кажем Луцифер има три провки, столица 120/120, втора провка 106/106 и трета провка 104/104, тогава пак общото му щастие щеше да е повече от вашето и най-вероятно пак щеше да има миграция от вас към него.

Да кажем Луцифер има две провки, столица 120/120 и друга 104/104, също като вас. Да, обаче Луцко например има повече население в столицата си и така общото му щастие е повече от вашето, затова има миграция.


По точка едно - напълно съм съгласен.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
az_skeleta
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2010, 12:58:09 »

еми много хитро!!!! това озна4ава 4е към дявола винаги ще ходят от моите селян4ета!!! И аз нищо немога да направя!!! хаха. Голяма логика пак!!! Няма ли на4ин тоя слу4аен принцип да се махне? Щото ми прили4а на един виц, ма няма да го пиша 4е ще го изтриете.
Активен
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2010, 13:00:39 »

Ако се падате да се сравнявате все с дявола при равни други условия - засега да, все ще ходят към него. Стискате палци да се паднете с друг, с по-ниско от вашето щастие.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2010, 13:02:40 »

аз съм със 116 шастие и пак дойдоха селяните към мен  Tongue
Активен

az_skeleta
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2010, 13:05:28 »

цялата работа доколкото разбрах е от тоя слу4аен принцип на избиране на щастието. Неможе ли да се направи да е твърд. Така вси4ки ще сме на равни на4ала. Аз ли4но предпо4итам нито да бягат нито да идват 4е ми бъркат плановете и в двата слу4ая
Активен
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 27, 2010, 13:31:14 »

Има определена твърда процедура. Формират се десетки по нетни точки, играчите в тях се сравняват един с друг по определен начин.
Случайно е например дали провката, която сте избрали да анексирате, има +2 или +8 бонус точки щастие. Да кажем имаме двама играча, които са напълно с равни показатели, еднакво население в столицата, еднакво щастие и са решили да анексират все една и съща провинция, да кажем номер 2. Обаче при единия тази провинция му носи максимално ниво на щастие в нея 108, а на другия 102. После те се сравняват, бидейки еднакви съответно са и с подобни нетни, и при единия отива част от населението на другия без разлика в стратегиите.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
az_skeleta
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2010, 13:39:58 »

братле, аз това го разбрах. Въпроса ми е неможе ли да се направи твърдо щастието на анексираните провинции? Защото така тоя с който ме сравняват ще има винаги по голямо или по малко щастие. До сега само един ден не е имало съобщение за преместване на население при мене. И като цяло съм на +. Притесняваме само слу4айноста, Защото немога да направя нищо по въпроса и винаги ще бягат или идват, защото това е заложено в играта
Активен
Imperator77
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Свят 82 - НЕ НАПАДАМ БЪЛГАРИ !!!


Профил
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2010, 14:48:04 »

Нещо смисъла на играта се изменя според мен, от логика и стратегия към игри на късмета от рода тука има - тука нема  *freak* Играеш, премяташ и накрая някакъв късмет определя 2000 селяка на минус  Cry
Активен
danchogeo
Редник
*

Karma: +3/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2010, 15:20:55 »

Да помогнем малко на администраторите. Бонуса който се дава за 1-кръг е изписан на последният ред от бобусите, като се отиде на щастие (зеленото човече). Там пише ("Местоположение на Провинцията    +5"). Може да е +3 и тн. Общият сбор след като се анексират провинциите трябва да даде +20. Ако не е така тогава ще имаме проблем. Но нека ги завладеем и ще видим.
Активен
danchogeo
Редник
*

Karma: +3/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2010, 15:41:10 »

Според мен би трябвало ако във всички провинции си на максимално щастие да играе роля само населението, а именно ако си 120/120, 105/105 и тн. средното щастие да си е 120 и тук само населението ще е важно. Но тук има и нещо друго пише че на всеки 5 щастие разлика се взима 1% от населението това според мен означава, че ако аз съм със 5 щастие по малко от някой друг чак тогава би трябвало да ми се взима, а не като сега аз съм със 119 а някой със 120 и ресто на населението. Не е редно според мен. Има вариант да се направи на всяко 1 щастие разлика да се взема 0.2% така е по справедливо немислите ли.
Активен
az_skeleta
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2010, 15:44:20 »

ако наистина е така ще е добре. И има някакъв смисъл. .............. само 4е трябваше ли да отваряш нова тема? Неможе ли да е една тема за щастието и толкова. Да не отваряме само нови теми, а и като е на едно вероятността да пропуснеш нещо е по малка
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2010, 16:12:31 »

+20 е, да. Защо да е проблем?
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!