Imperia Online България  
Април 26, 2024, 07:23:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Играта ми открадна доблест  (Прочетена 4562 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Chrome
Редник
*

Karma: +4/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 12



Профил
« -: Октомври 23, 2010, 22:50:49 »

Аз съм Chromе и играта ми сви 11 доблест.

Шпионирам играч ААА
в прозореца АТАКУВАНЕ видях че ще ми вземе доблест заради разлика в точките и отидох да си търся друга жертва.
Намерих си играч БББ (съсед на ААА).
тръгнах на атака към БББ.
Погледнах в мисии и О ЧУДО - аз пътувам към ААА!???
Върнах.
Тръгнах наново към играч БББ.
Погледнах на мисии и ООО, ВТОРО ЧУДО - пак пътувам към ААА!???
така на третия път след рестарт на играта потеглих успешно към БББ, но вече бях минус 11 доблест
Помощ!
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2010, 23:04:30 »

Крадлива версия  Grin П.П Шегувам се...Ше го погледнат в понеделник
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2010, 00:36:17 »

В помощ на екипа, предлагам директно и поетапно описан процес за пресъздаване на проблема. Не знам дали ще стане от първия път.

http://io_v5-beta.forum.imperiaonline.org/index.php?topic=821.msg4352#msg4352

Активен

yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2010, 03:21:47 »

В помощ на екипа, предлагам директно и поетапно описан процес за пресъздаване на проблема. Не знам дали ще стане от първия път.

http://io_v5-beta.forum.imperiaonline.org/index.php?topic=821.msg4352#msg4352



Таба за атаката пази в паметта си последния атакуван или ако не е имал такъв, последния който е зареден за атака. На мен ми се случи два пъти, като единия път разбрах, чак след като атакат мина. Оттогава след атака рестартирам мозилата за да изчистя записа. Наистина е проблем.
Активен
absolute
Ilian
Капитан
****

Karma: +529/-219
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


Strenght & Honour


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2010, 16:16:09 »

Ти се радвай , че е само доблест  Grin Grin Grin

Пич , бета версия е !!!
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2010, 16:38:27 »

Спечелих с това, че не загубих повече.

Според мен проблемът си е доста сериозен и е време да се поправи. Преди търсех бъгове и го забелязах навреме, вчера човекът само доблест е загубил, ама трябва ли да чакаме следващата седмица някой да вдигне врява, като си разбие така армията, която е правил две седмици?
Активен

absolute
Ilian
Капитан
****

Karma: +529/-219
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


Strenght & Honour


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2010, 21:19:56 »

Ем да се надяваме , че се работи по въпроса ... *scratch*
Активен

James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2010, 21:30:55 »

Аз пък не смятам, че има проблем. Описанието ме навежда на мисълта, че пак кешът е извъртял номера.
Активен

Chrome
Редник
*

Karma: +4/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 12



Профил
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2010, 21:45:29 »

Аз пък не смятам, че има проблем. Описанието ме навежда на мисълта, че пак кешът е извъртял номера.

Е, проблем все пак има. Би трябвало да оправите това с кеша да не се случва.
Активен
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2010, 22:58:23 »

Играта е изцяло на флаш, алтернативи да се използват старите менюта няма. А когато нещо се флашне прекалено много, вероятността да изскочи проблем с cache-a също отива към Франкфурт (който не е на река Одер). По тази причина смятам, че ситуацията никак не е пренебрежима. Ето и извадка от международните новинарски агенции:
Активен

Chrome
Редник
*

Karma: +4/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 12



Профил
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2010, 23:48:59 »

Играта е изцяло на флаш, алтернативи да се използват старите менюта няма. А когато нещо се флашне прекалено много, вероятността да изскочи проблем с cache-a също отива към Франкфурт (който не е на река Одер). По тази причина смятам, че ситуацията никак не е пренебрежима. Ето и извадка от международните новинарски агенции:

Всъщност играта съвсем не е изцяло на флаш. Единствено картите са на флаш. Пък и така да беше, няма причина да не може да се оправи кеша. Има си програмисти за тая работа.
Активен
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2010, 23:59:08 »

Играта е изцяло на флаш, алтернативи да се използват старите менюта няма. А когато нещо се флашне прекалено много, вероятността да изскочи проблем с cache-a също отива към Франкфурт (който не е на река Одер). По тази причина смятам, че ситуацията никак не е пренебрежима. Ето и извадка от международните новинарски агенции:

Звучиш авторитетно, само дето говориш глупости.

И къде точно трябваше да се засмеем на "хумора" с новините?  *crazy*


ЕДИТ: Chrome ме е изпреварил и  е обяснил част от нещата, за които говорех.
« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 00:01:08 от James » Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2010, 00:44:43 »

1) Играта е ориентирана към възможно най-широка публика. След като във форума се поставя такъв проблем, очевидно част от потребителите нямат нужните познания и не могат да се подсигурят срещу подобни ситуации.
2) Приемам критиката на Chrome- забравих за възможността да се прати атака от командния център. Но откъде, ако не през картата, може най-лесно (или изобщо) да се прати шпионин на някого? Пък и повечето играчи биха използвали бързите бутони от глобалната карта, когато си търсят нови цели- пращане на шпионин, (изтегляне,) пращане на шпионин по друг играч, атака, фал.

П.П: Достатъчно ли е това кому как звуча, за да се задраскат всички твърдения, че проблем има?
П.П.2: Който се интересува- текстът е и препратка, ако щракне на него, ще види темата... и колко много общо има с тази в момента. Аз поне нищо смешно не виждам в цялата работа.
Активен

James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 25, 2010, 12:02:10 »

1) Играта е ориентирана към възможно най-широка публика. След като във форума се поставя такъв проблем, очевидно част от потребителите нямат нужните познания и не могат да се подсигурят срещу подобни ситуации.
2) Приемам критиката на Chrome- забравих за възможността да се прати атака от командния център. Но откъде, ако не през картата, може най-лесно (или изобщо) да се прати шпионин на някого? Пък и повечето играчи биха използвали бързите бутони от глобалната карта, когато си търсят нови цели- пращане на шпионин, (изтегляне,) пращане на шпионин по друг играч, атака, фал.

П.П: Достатъчно ли е това кому как звуча, за да се задраскат всички твърдения, че проблем има?
П.П.2: Който се интересува- текстът е и препратка, ако щракне на него, ще види темата... и колко много общо има с тази в момента. Аз поне нищо смешно не виждам в цялата работа.

1. Не са необходими особени познания за да може да натиснеш Ctrl+F5. С което не казвам, че не бива посоченото действие да се спомене отново, като решаващо даден проблем.
2. Това на Chrome не е критика, а обяснение. Той практически е обяснил защо в моя пост казах, че говориш глупости. Абсолютно не е вярно,че играта е изградена ИЗЦЯЛО на флаш. Вярно е, че е ПОЛЗВАН флаш и то в не кой знае каква степен.
3. Препратката в текста е към нещо, което няма НИЩО общо с тази тема. Даже са си го написали хората, ама като не си наясно за какво иде реч... Това не ти ли се струва смешно?

Човек не може да разбира от всичко, но може поне да не се прави на много знаещ. Авторитетният тон, с който говориш, не променя ни най-малко факта, че говориш глупости.  *hmm*
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2010, 19:15:31 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=31183.msg0#new

Казах ли, че ще има размазани? Вече има. Колко ли ще станат?
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!