Imperia Online България  
Март 28, 2024, 14:58:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: телепортация  (Прочетена 12246 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tripi
Гост
« Отговор #15 -: Октомври 22, 2010, 19:35:43 »

трипи афродита ти отговори много точно на зададения от теб въпрос *stop* това, че не си съгласен не означава, че не е направено правилно и да доближено е максимално правилно до средновековието, защото и ти го каза 40 минути ти е подготовката и пътя ти е 5 минути, което прави 45 минути на отиване и 5 минути на връщане. Логиката е тази, че за приготовление за атката ти е нужно време, в което ти оседлаваш конете, решиш им гривата, който от войниците не е отишал до кенафа го прави, че нали път и бой ги чака, всеки прави каквото му е нужно да се приготви за боя. Ето това са 40-те минути подогтока, която армяита я няма при връщане след боя, защото те отиват бият и се връщат. Не се подготвят на ново, защото нямат устроен лагер, а са си със оседланите коне и т.н. и затова навръщане е само пътя 5те минути  Wink

п.п.: ако искаш чакай отговор на екипа, но това е тяхната офиална позиция просто аз я разказах по мой начин Wink
отговори на последното което представих като факт
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #16 -: Октомври 22, 2010, 19:37:23 »

Това става наистина за по-напреднал стадии на играта лошо . Някой си ме нападне аз контрирам и ме посреща със същата войска  Grin Това е глупаво в старите версии добре си бе замилено . Май това е въведено за ферми  ...  Lips Sealed Grin
аз досега по-военна версия на играта не съм виждал... стига с тия ферми... писна ми да слушам как било за фермери, а не мислите ли, че е ограничено по-един или друг начин пускането на провинция и анексирането на определени? това пак ли е фермерско? защото в най-крайните какъв е минуса от щастието за тях? я помислете малко и тогава мрънкайте...
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #17 -: Октомври 22, 2010, 19:39:26 »

ок , я ми кажи като си толкова запознат, как по време на движени армията оседлава конете точи мечовете слага бронята и т.н. ПО ВРЕМЕ НА ДВИЖЕНИЕ, аз знам че това се прави на място, чакаш 30-40 минути и тогава можеш да тръгнеш ИДЕЯТА доста ми допада, но ПО ВРЕМЕ НА ПЪТ ДА СЕ ПОДГОТВЯШ моля смешно е Smiley
конете са си оседлани и не ги оседлаваш на ново, к'ва броня ще им слагаш ,ако не си им я свалял на мечовете? те имат само да преберат ресурса от хазната ... няма за какво да се подтовят, много е просто...
Активен

Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #18 -: Октомври 22, 2010, 19:39:36 »

Добре де аре кажете ми тогава какво ще правите ако до вас има някой с по-силна войска ми не 1 , а  двама да са . Капитулираш от първия  , а втория те забира яко . Имаш войска да го контрираш ама неможе понеже след битката той ще се прибере по-бързо отколкото ти отиваш до него . И в крайна сметка какво излиза че неможеш и с пръст да го пипнеш  *pardon*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #19 -: Октомври 22, 2010, 19:41:30 »

аз досега по-военна версия на играта не съм виждал... стига с тия ферми... писна ми да слушам как било за фермери, а не мислите ли, че е ограничено по-един или друг начин пускането на провинция и анексирането на определени? това пак ли е фермерско? защото в най-крайните какъв е минуса от щастието за тях? я помислете малко и тогава мрънкайте...
По-военна версия  *hahaha* Блица е 400 пъти с повече бой .
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
tripi
Гост
« Отговор #20 -: Октомври 22, 2010, 19:42:14 »

Добре де аре кажете ми тогава какво ще правите ако до вас има някой с по-силна войска ми не 1 , а  двама да са . Капитулираш от първия  , а втория те забира яко . Имаш войска да го контрираш ама неможе понеже след битката той ще се прибере по-бързо отколкото ти отиваш до него . И в крайна сметка какво излиза че неможеш и с пръст да го пипнеш  *pardon*
направено е точно така, пътуваш 40 мин а господин агресора вече е паднал на 20 мин и се връща за 1 мин което прави 21  мин, нон стоп трябва да седим вътре за да няма такива изцепки, и като сметнеш че трябва да ходя на работа ем фаида от версията и шума около нея
Активен
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #21 -: Октомври 22, 2010, 19:43:12 »

конете са си оседлани и не ги оседлаваш на ново, к'ва броня ще им слагаш ,ако не си им я свалял на мечовете? те имат само да преберат ресурса от хазната ... няма за какво да се подтовят, много е просто...
Ами ранените , умрелите . Искате реалистичност ,а нали някой трябва да ги погребе , да ги занесе до родното им място това пак е време ?
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
tripi
Гост
« Отговор #22 -: Октомври 22, 2010, 19:43:57 »

конете са си оседлани и не ги оседлаваш на ново, к'ва броня ще им слагаш ,ако не си им я свалял на мечовете? те имат само да преберат ресурса от хазната ... няма за какво да се подтовят, много е просто...
абе ти си много бос ми се струва подготовката на армията е в въоражаването и оправянето на армията не спят с ризниците и мечовете както и конете не седят оседлани, не се обаждай като не си наясно с нещо стига ръсил мозък
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #23 -: Октомври 22, 2010, 19:47:54 »

абе ти си много бос ми се струва подготовката на армията е в въоражаването и оправянето на армията не спят с ризниците и мечовете както и конете не седят оседлани, не се обаждай като не си наясно с нещо стига ръсил мозък
я ми кажи как точно след като е минал боя те трябва да се оседлават на ново? ил ида си слагат ризниците? като не са ги сваляли? аз може да съм бос и като имам ръся, който няма пита и му се обяснява Wink

Добре де аре кажете ми тогава какво ще правите ако до вас има някой с по-силна войска ми не 1 , а  двама да са . Капитулираш от първия  , а втория те забира яко . Имаш войска да го контрираш ама неможе понеже след битката той ще се прибере по-бързо отколкото ти отиваш до него . И в крайна сметка какво излиза че неможеш и с пръст да го пипнеш  *pardon*
ако имаш армия да го контрираш можеш да го посрещнеш и в базата Wink

Ами ранените , умрелите . Искате реалистичност ,а нали някой трябва да ги погребе , да ги занесе до родното им място това пак е време ?
при такава реалистичност трябва да се правят нови сгради нови единици в играта и още мног одруги работи и тогава няма да говорим за ИО за някаква друга игра...

ако съм аз няма да ги погребвам.. защитника да се оправя с мъртвите на него ше му пречат.. на негова територия остават, защо да си мъкна с мен 10к народ ?
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #24 -: Октомври 22, 2010, 19:49:02 »

Три пъти чети, седем мисли, веднъж пиши.

А щеше ли да е хубаво и мечоносците да се обучават реалистично дълго? Те са си преценили, че е нужна 40-минутна подготовка- събиране на войската, строяване, разпределяне... и после за няколко секунди твоите стигат от един град до съседния. Когато ударят, се връщат за същото време, но, понеже всеки си бърза към къщата, въобще не се церемонят още 40 минути пред портите на замъка.

Ако удряш някого за 56 минути отиване, връщането ще е само 16. А при оттегляне на атаката първите 40 минути войската наистина се "прибира" на момента.

За оргазнизиране на контра бях пуснал едно предложение, но не намирам стария форум...
Активен

Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #25 -: Октомври 22, 2010, 19:50:06 »

...Имаш войска да го контрираш ама неможе понеже след битката той ще се прибере по-бързо отколкото ти отиваш до него . И в крайна сметка какво излиза че неможеш и с пръст да го пипнеш  *pardon*

На теория ако видиш атаката до 41-42 минута можеш да пуснеш контра атака. Разбира се ако атаките са видими 60 мин. преди достигането на целта.
Активен

Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #26 -: Октомври 22, 2010, 19:51:58 »

я ми кажи как точно след като е минал боя те трябва да се оседлават на ново? ил ида си слагат ризниците? като не са ги сваляли? аз може да съм бос и като имам ръся, който няма пита и му се обяснява Wink
ако имаш армия да го контрираш можеш да го посрещнеш и в базата Wink
при такава реалистичност трябва да се правят нови сгради нови единици в играта и още мног одруги работи и тогава няма да говорим за ИО за някаква друга игра...

ако съм аз няма да ги погребвам.. защитника да се оправя с мъртвите на него ше му пречат.. на негова територия остават, защо да си мъкна с мен 10к народ ?
Ние и сега не говориме много за ИО . Ти под контра какво разбираш , аз бутане на крепост , палене Huh? Как да го посрещам удома като бягам от него да не ме разбие и го  нападам .  *xxx*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Bella
Сержант
**

Karma: +114/-147
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


СПАРТА E ЗА ЧЕСТНА ИГРА!


Профил WWW
« Отговор #27 -: Октомври 22, 2010, 19:54:53 »

Крум е написал във форума начина на придвижване на армията. Всичко извън описаното тук е бъг и се докладва.  Cool
"Придвижване на армията:
- Войниците се движат с различни скорости.
- Винаги армията се придвижва с темпото на най-бавната единица.
- Когато се праща армията на битка, се плаща по-голяма издръжка за времето, за което армията е на поход (един вид вредни и дълги снабдителни линии). Колкото часа я няма, толкова време се плаща повече издръжка. Издръжката се изчислява, като се умножи х3 нормалната издръжка на всяка единица.
Армията има нужда от предварителна подготовка за похода, след което има нужда от време за да изпълни задачата си. Това време се добавя към времето за път.
Картата на играта е с размер 4000х4000 ИМ (Империална Миля). Единица движеща се със скорост 1 (копиеносец), преминава една точка (ИМ) за 4,5 секунди. Тъй като света е кръгъл (или нещо такова), най-далечното разстояние на което може да се намира някой враг е 2000ИМ, с други думи 1 копиеносец би стигнал до всеки играч за най-много 2 часа и половина…Към времето за пътуване се добавят 40 минути и в едната и в другата посока. Това е времето необходимо на армията да се подготви за тръгване и след като проведе битката да приключи със задачата си.
Картографията може да скъси времето за пътуване, но не може да намали задължителното време за подготовка."
Активен

"Тези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност". Бенджамин Франклин, 1775 г.
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2010, 19:55:31 »

На теория ако видиш атаката до 41-42 минута можеш да пуснеш контра атака. Разбира се ако атаките са видими 60 мин. преди достигането на целта.
На 100 % е така  *ok* Но какво правим ако влезнем и остават 14 минутки до сблъсака  *pardon*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #29 -: Октомври 22, 2010, 19:55:50 »

Ние и сега не говориме много за ИО . Ти под контра какво разбираш , аз бутане на крепост , палене Huh? Как да го посрещам удома като бягам от него да не ме разбие и го  нападам .  *xxx*
ей сега си намерихте майстора, аз на тази контра винаги съм се дразнел... да ме палят докато атакувам. това, че не ви харесва на вас не означава, че не е хубаво и практично за други.
аз обикновенно ги посрещам с хляб и сол, после ги карам в публичния дом, където ги изколвам до крак  >Grin ти както искаш така си ги посрещай
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!