Imperia Online България  
Март 28, 2024, 23:11:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 33-та вълна  (Прочетена 13015 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2010, 18:14:14 »

Юстус напряви страхотна ера и напълно си заслужи наградата, браво на него!
Активен

delenda est!
Boreto
Капитан
****

Karma: +499/-474
Неактивен Неактивен

Публикации: 300


Какво му трябва на човек.................


Профил
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2010, 18:27:57 »

Браво на Мармота, че ни отсрами........... Устус, направи много различна стратегия, а румънеца беше твърдо постоянен и стабилен.......... изглежда, че дори с всичките ми сметки, идеии и стратегии, една две малки на пръв поглед незначителни грешки ми изиграха много лоша шега  Sad Завърших ерата с 100 човечета население, макар че имах 15 медицина и 22 хамбари.... но конфигурацията на армията не ми беше толкова добра..... както и де.

Поздрави за всички непобедени  *beer*, надявам се следващата ера, повече българи да се съсредоточат на нетната. Защото каквото и да си говорим, тя е най трудна. Най много съжелявам за Бойл, посрещаше най тежките атаки, и малшанса му попречи.... адмирации от мен.
Активен

Kilgor
Гост
« Отговор #47 -: Октомври 24, 2010, 20:10:08 »

Последните ми две вълни като ги смятах, поради недостиг на население с малочислени и нестабилни армий, калкулатора много ми играеше. Имах случай, при едни и същи други условия да ми дава от 17 до 67 морал. А за последната вълна, дори и вграденият калкулатора от версия 5, дето винаги е най-стабилен и точен, ми даваше много различни резултати.
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #48 -: Октомври 24, 2010, 20:14:01 »

Честито на всички, които са постигнали нещо! Браво!
Аз обаче съм недоволен. Бях решил да си трая и да не развалям приповдигнатото настроение, но ще си излея, каквото съм си намислил...
Преди последната атака направих изчисления на посрещането, като първо сметнах равнините, защото са две, а и предчувствах, че са уязвими в по-голяма степен. След като проиграх множество пъти с калкулатора, стигнах до формация, която ми даваше победи винаги в зеления сектор на морала, като пробвах проучвания на намодите от 16 до 18 в различни конфигурации. Едва тогава започнах да редя другите две провинции - РГ и Планина, като най-много риск, поради липса на население, поех в планината, където пак си ми даваше победи, но имаше някакъв минимален процент под 50 морал, както и загуби - пак поради бягство.
НО - в равнините ми са сто процента еднакви условията и в едната битка съм с победа, като ги избивам до крак и оставам с 60 морал, а в последната битка??? съм паднал заради нисък морал. ЗАЩО ЛИ? Знам, че ще прозвучи параноично, но имам известни съмнения за вмешателство в "случайния" принцип на сблъсък между различните отряди. Все пак 15 непобедени са твърде много Wink

Дава различни резултати в зависимост от калкулатора, който използваш.
Опитай да сметнеш с онлайн калкулатора.
Аз вкарах твоята армия и ми даде 1 загуба за теб от 10 опита
http://www25.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=webcalc/50/2010_10_24/50000612_11109149
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #49 -: Октомври 24, 2010, 20:38:16 »

Колуега, гадно е и мен така ме пробиваха цели две ери, затова се стремях битките ми да са доста в зелената област по възможност над 60. Предполагам, че математиците могат да обяснят зависимостта, на за мен поради разлика в проучванията над 2 нива и мовогото битки, изчислявани едновременно се получава тоя гаф.
Активен

delenda est!
FeniX
Гост
« Отговор #50 -: Октомври 24, 2010, 20:54:16 »

Колуега, гадно е и мен така ме пробиваха цели две ери, затова се стремях битките ми да са доста в зелената област по възможност над 60. Предполагам, че математиците могат да обяснят зависимостта, на за мен поради разлика в проучванията над 2 нива и мовогото битки, изчислявани едновременно се получава тоя гаф.
Не е заради проучванията, има някакви разлики между калкулаторите.
Аз също загубих битка, а съм смятал поне по 100 пъти, без нито веднъж да ми даде загуба.
След битката пробвах онлайн калкулатора и се оказа, че там е различно.
Активен
zahir
Сержант
**

Karma: +54/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 64



Профил
« Отговор #51 -: Октомври 24, 2010, 22:04:30 »

Не знам има ли логика, но при пожарите по-верни симулации ми даваше стария полеви калкулатор, а при разграбванията - онлайн калкулатора. Но определено последната вълна вариациите в морала бяха значителни, а дори и един случай на 10 да има в червена зона, вече е поемане на риск.
Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!