Imperia Online България  
Март 29, 2024, 01:20:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: НН - Края на ерата наближава - Равносметки, размисли, въпроси и .....  (Прочетена 11100 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
JGCWJ47
Гост
« Отговор #30 -: Октомври 22, 2010, 13:02:16 »

Аз коментирам какво би станало ако се променят правилата.
Както каза Скелетан:
Ако променят правилата...

Активен
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #31 -: Октомври 22, 2010, 13:07:10 »

Не казвам, че да играеш за непобеден е лесно, но зависи изцяло от теб и твоята стратегия, когато обаче се бориш за топ3, нещата са далеч само извън твоя контрол. Има чужди стратегии, има харчене в последния момент и тн, все фактори които правят това класиране доста неясно до последния момент. Реално ако си непобеден, след последната битка знаеш дали си или не, а ако играеш за нетна, накрая имаш да изхарчиш едни 20КК желязо дето идват приход и никой не знае колко ще успее да изхарчи и дали ще успее и другите му конкуренти колко ще успеят. Реално и за мен класацията по нетни е най-релевантния показател, всичко друго може да бъде манипулирано с коефициенти, задържане на ресурси и тн и тн.
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #32 -: Октомври 22, 2010, 13:12:56 »

дори за нетната битките се пресмятат два пъти повече...принципно,отколкото за непобеден....защото освен да спечелиш  самата битка се гледат и другите неща
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
Kilgor
Гост
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2010, 13:13:49 »

Както каза Скелетан - изборът за това дали да пускаш или не е част от стратегията.

Ясна позиция. Щом твърдите че няма как класацията да е по-първи признак брой животи и едва след това по нетни.Вие си знаете най-добре как стоят нещата. Казвате че ще ни избиете с атаките. Добре. Тогава победителя може да е с 6 живота например, защото няма да има никой с повече животи. Идеята ми е който е спрял най-много атаки да има предимство, все пак най-добре се е справил със задачата. Медицината, фермата и т.н. не помагат много срещу варвари.

П.П. Лично аз за наградите, съм по-склонен да ги няма никакви, отколкото да изкривяват играта. По една грамота е достатъчно. Но явно от предложенията ми с които преследвах едни цели, се стигна до твърде много промени. Давам си сметка че няма да промените толкова радикално една успешна игра.
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2010, 13:16:24 »

именно на тези играчи,които играят за нетната са най-добрите битки....ще ме прощаваш *pardon*...та кое е по-важно да е по-качествена битката или да са повече на брой *pardon*
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
lord4eto
Гост
« Отговор #35 -: Октомври 22, 2010, 13:34:33 »

според мен,турнира не трябвало да се променя по какъвто и да било начин.все пак съществуват чисто технически ограничения.сигурен съм,че след време ще стане факт изцяло нов турнир,в който ще има щастие,миграция,диаманти и т.н.бих искал само едно бутонче ново,с което цялата наета армия да се самомобилизира в съответната провинция в съответен час.управляваме почти милион население,милиони злато харчим,от нас зависи живота на много селяни,а ние остаряваме бавно.това според мен ще вдигне морала на всички нас Smiley
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2010, 13:34:56 »

По принцип да се играе за непобеден не е толкова трудно.
Тази ера играх с един акаунт почти без кредити, ползвал съм два пъти 10 часов.
Никак не беше трудно да посрещам атаките.
Проблемът идва, когато се опитваш, хем да спираш атаки хем да развиваш икономика, хем да пазиш население.
Класацията по нетни е най- трудна, аз лично все се дъня, точно когато почват силните атаки.
Все се оказва, че съм с малко паладини и се налага да пропусна някоя крепостна обсада.
Тази ера трябваше да пускам в 8-ца. Smiley
Активен
spayro
Редник
*

Karma: +7/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Профил
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2010, 14:22:02 »

И аз да се включа на финала.

Да,никак не е трудно да се играе за непобеден дори и почти без кредити,но при едно условие:ако стоиш извън топ 50.Може би заради това ми се струва,че тази ера някак си е по-лесна от миналата.Може и да греша.Но натикаш ли се по-нагоре в класацията и играеш за непобеден,нещата се усложняват.Дори мисля,че е по-трудно от това да играеш за нетни(лично мнение).Понякога ресурса е проблем,понякога населението.Но всеки сам решава за какво и как играе.

Тази ера научих две нови неща:от самото начало трябва да си наясно за какво играеш и пропуснеш ли дори само една атака неумишлено,няма шанс за възстановяване.

Иначе като цяло добра ера,предвидими атаки.
Но и на мен ми липсват приказките на Отон,а и на останалите,защото те допринасят изключително много за духа на играта.И по отношение на това първа ера беше Велика и Неповторима.


Късмет на всички непобедени!

Късмет и на тези които играят за първите места!
Дано видим 3 bgflag на върха.
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2010, 14:26:59 »

то едното е за сметка на другото, не може да се каже, че си по-добър боец, защото си направил 90% от битките при по-добри показатели, а другите си ги загубил... защото ако ги беше спрял останалите 10%, щеше да ти се влоши и резултата на изиграните,
няма черно и бяло - нещата са взаимосвързани - за да направиш по-добри битки,освен смятането на самата битката- трябва да имаш по-добри проучвания,за да имаш по-добри проучвания ти трябват повече пари - съответно повече добив - съответно по-добре развита икономика,съответно развиваш нещо друго за сметка на бройката армия и трябва да се лишиш от нещо -съответно трябва да прецениш кое как и защо не само за днеска,ами и за след примерно една седмица-  съответно в повечето случаи лишаването  е във вид на войска -  съответно сядаш и смяташ и докарваш битката с минимум население - демек войска и с максимум приходи ...и пак така...

....между другото като имам в предвид "сметки" - не е само цъкане на калкулатора,ами и логическо мислене Tongue
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
tarankoly
Сержант
**

Karma: +64/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Редови крокодил от ВМС на БА


Профил WWW
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2010, 16:24:14 »

 Embarrassed
Даааа ........ като поствах темата нямах предвид да се дърлим и да се доказва кое е по стойностното - да играеш за нетни в това число за паричните награди или да играеш за непобеден или за морално удовлетворение че си успял да спреш всички атаки. Но това решение си го взема всеки играч сам за себеси.
   Няма спор че най лесно се става непобеден когато си извън топ 50 до края на ерата и това ще се докаже и тази ера, но има и играчи най вече като Boil който през цялата ера беше ако не в топ 10 поне в двайсетицата РЕСПЕКТ! Стискам му палци да остане непобеден и след последната вълна, защото преди вчерашната атака очаквах да пусне опожаряванията и да се бори за нетната класация, което ме изненада приятно.
   Няма спор че за да си в челото на класирането трябва да си си направил план за проучвания, армия, сгради и най вече битките как да ги вземеш с най малко загуба на нетни точки и кога ще ти е по изгодно да пуснеш атака за да спечелиш. Но това е стратегия и е в реда на нещата.

   И според мен ерата имаше запомнящи се неща, но нямаше нищо изненадващо

Но да не се отплесвам и да мина на това за това за което я почнах темата.

   1. Ерата протече по сценария на предходните една - две ери и атаките бяха почти едентични с малки козметични промени, че човек можеше само от докладите от предходните ери да си направи стратегията на битките;
   2. Единственото нововъведение - преразпределянето на наградния фонд от кредити не постигна целта си да има по голям брой играчи в края на ерата;
   3. Още в началото почти нямаше информация за започването на турнира извън ИО с което доста играчи не разбраха навреме за започването му
   4. Липсва романтиката и лириката от първата ако мога да я нарека "класическа" ера с творчеството на имперци и номади /най вече приказките на Отон  Cry /
   
   Могат да се намерят още точици ама ще стана  отегчителен, а не искам и да давам предложения за промени макар че и тази ера имаше доста интересни предложения / освобождаване на пазара, заключване на менюто статистика след атаката, спиране растежа на населението за 24 часа след опожаряване, комбинирани атаки и т.н./ но само човек от "кухнята" на играта може да каже кое може да стане за да се разчупи стериотипа

И накрая УСПЕХ НА ВСИЧКИ ИМПЕРЦИ борещи се за място под слънцето  bgflag
Активен

[img]http://s4.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=53073
lord4eto
Гост
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2010, 16:29:09 »


на теб страшно много ти благодаря за акаунта
стискам ти палци за последната атака.каквото и да се случи,ти се представи отлично *ok* за разлика от мен,който за пореден път се успа Grin
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2010, 18:05:45 »

мерси, моят извод е, че една планинска си е доста добра идея да имаш при номадите, добиваш с бонус ресурсите, има добри показатели при защита, а спира поне две-три разграбвания повече от равнината само с гарнизон - добре, че я беше колонизирал, иначе аз никога нямаше да се спра на такава Wink
може би обаче трябва да е трета по ред, а не втора, защото в началото много дърпа назад с населението... това като едно разсъждение, което да споделя с всички

Виж Хана, Райх и Таранколи - втора и трета са планини - далавера си е, но мен ме мързи да смятам в различни терени, пък и ако бях на тоя вариант още вчера щях да съм без население....
Активен

delenda est!
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!