Imperia Online България  
Март 28, 2024, 17:13:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: НН - Края на ерата наближава - Равносметки, размисли, въпроси и .....  (Прочетена 11099 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #15 -: Октомври 22, 2010, 11:37:32 »

аха *freak* - ще те питам ако се успиш за някоя атака или закъснеш да преместиш със секунди ...и трябва да се откажеш от играта изцяло...което е неприемливо *pardon*
....по другото ти предложение,което принципно си противоречи с това да имаш един живот - ако след пожар се заключи провинция да не дава добив и да не можеш да наемаш население за армия - ще спреш следващите грабежи знаеш ли кога.....на есен в сряда Grin

....между другото идеята е именно стратегия - а не да се бъхтиш както ти падне *WALL*просто заради боя.... просто това не е интересно
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 11:40:06 от LadyROVENA » Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
Bokex
Редник
*

Karma: +20/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #16 -: Октомври 22, 2010, 11:48:07 »

аха *freak* - ще те питам ако се успиш за някоя атака или закъснеш да преместиш със секунди ...и трябва да се откажеш от играта изцяло...което е неприемливо *pardon*
....по другото ти предложение,което принципно си противоречи с това да имаш един живот - ако след пожар се заключи провинция да не дава добив и да не можеш да наемаш население за армия - ще спреш следващите грабежи знаеш ли кога.....на есен в сряда Grin

....между другото идеята е именно стратегия - а не да се бъхтиш както ти падне *WALL*просто заради боя.... просто това не е интересно


Леиди, моите уважения, и съм съгласен че всеки има различна стратегия в зависимост каква цел/калсиране гони, но т. н. стратегията да останеш непобеден, не бих я оприличил - да бъхтиш както ти доиде.
Активен
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #17 -: Октомври 22, 2010, 11:51:42 »

Защото ако се гони някаква симулация на средновековен свят, няма как армията да пие бира в съседната провинция, докато варварите насилват жените и майките им и отвличат децата им в робство. Ще защитават своето село ( кралство с цената на собственият си живот ). Доблест и чест, а не сметки.

Стратегийте са винаги в рамките на дадени правила. Променят се правилата, променят се и стратегийте. И нищо не пречи сърцето да е само едно.

за първото не си прав.Това е Турнир и класирането и наградите са по нетни точки, така че предложението ти е неоснователно.
това че голяма част от играчите решаваме да играем за непобеден няма общо с правилата на турнира.

м/у другото за популяризирането на турнира съм за с 2 ръце.
аз лично от самото начало не съм пропуснал турнир, а този щях за няколко часа да го изпусна.принципно поне 2 пъти в месеца проверявах дали има някаква информация кога ще започне, и по случайност уцелих деня в който почваше.
Много ли е трудно да се прати по един мейл на всички регистрирани в НН потребители с дата на стартиране на турнира.
Аз лично нямам време да играя която и да е от останалие игри на ИО така че ако не влизам в форума няма как да разбера кога ще почне турнира.

за останалото освежаване на турнира Екипът сам ще прецени какво и дали е нужно.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
kirlivanof
Лейтенант
***

Karma: +59/-237
Неактивен Неактивен

Публикации: 125



Профил
« Отговор #18 -: Октомври 22, 2010, 11:58:56 »

За пръв  тът играх  и докато влезна в час минана 3-4 атаки Tongue, не е зле еричката като цяло, но много еднообразна и монотонна.Като казах че вече съм в час преди последните 3 атаки че може да се намат на  влакче войска
 *wall*.Би требвало да се помисли атаките да са смесени палежи и разграбвания. Отределено края на играта не ми харесва , свършва ейтака в
нищото, асо имаш късмет последните битки да ти са сметнати първи и вземеш военния приход може теоритично  поне 30к нетни да вдигнеш.

 Ще иргая със сигурност и следващата поне , за да видя дали съм
 научил нещо Grin


А Отон след такъв бой дето яде как да пише Горкия
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #19 -: Октомври 22, 2010, 11:59:55 »


Леиди, моите уважения, и съм съгласен че всеки има различна стратегия в зависимост каква цел/калсиране гони, но т. н. стратегията да останеш непобеден, не бих я оприличил - да бъхтиш както ти доиде.
това го казвам в отговор на тези реплика
Защото ако се гони някаква симулация на средновековен свят, няма как армията да пие бира в съседната провинция, докато варварите насилват жените и майките им и отвличат децата им в робство. Ще защитават своето село ( кралство с цената на собственият си живот ). Доблест и чест, а не сметки.

нямам нищо против доблестта и честта - но реално всичко си е сметки....ако не правиш сметки - няма как да останеш непобеден...мисля *scratch*...та без сметки - за мен си е бъхтене как дойде *pardon*
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 12:02:30 от LadyROVENA » Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
Kilgor
Гост
« Отговор #20 -: Октомври 22, 2010, 12:03:22 »

за първото не си прав.Това е Турнир и класирането и наградите са по нетни точки, така че предложението ти е неоснователно.
това че голяма част от играчите решаваме да играем за непобеден няма общо с правилата на турнира.

За първи път играя и може да пропускам нещо. Но нали целта на играта е да бъдат отблъснати варварските атаки ? Който не е успял какви награди търси ? Нагарди че е изял боя ли ?

аха *freak* - ще те питам ако се успиш за някоя атака или закъснеш да преместиш със секунди ...и трябва да се откажеш от играта изцяло...което е неприемливо *pardon*
....по другото ти предложение,което принципно си противоречи с това да имаш един живот - ако след пожар се заключи провинция да не дава добив и да не можеш да наемаш население за армия - ще спреш следващите грабежи знаеш ли кога.....на есен в сряда Grin

....между другото идеята е именно стратегия - а не да се бъхтиш както ти падне *WALL*просто заради боя.... просто това не е интересно

Според статистиката е имало непобедени всяка ера до сега. Значи е възможно да играеш без да те опожарят и следователно няма да имаш проблем със следващото разграбване. От чисто човешки грешки никой не е застрахован и следва да си им носи последствията. То можеш да забравиш и да зададеш на армията да отстъпва и отиде стратегията  Grin
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #21 -: Октомври 22, 2010, 12:05:25 »

това го казвам в отговор на тези реплика
нямам нищо против доблестта и честта - но реално всичко си е сметки....ако не правиш сметки - няма как да останеш непобеден...мисля *scratch*...та без сметки - за мен си е бъхтене как дойде *pardon*


Съгласен че са сметки. Мисля даже че за непобеден са повече сметките. Ама да си правиш сметки как да те запалят.... Ако си римски иператор може и сам да се запалиш  Grin Grin Grin
Активен
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #22 -: Октомври 22, 2010, 12:18:38 »

Официалната цел е първото място в класацията по нетни точки, защото за тази класация се дават парите.
Ако променят правилата така, че да печели този, който е спечелил всички /или повече/ битки, а при равенство този с повечето нетни, тогава няма да пускат нарочно и ще се бъхтят. Разбира се, задължаването да посрещаш намалява вариантите за стратегически избор.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #23 -: Октомври 22, 2010, 12:34:30 »

аз като някакъв тъпак и слагач ще прозвуча, но кво да направя, като скелета дава най-хитрите идеи.... "да печели този, който е спечелил всички /или повече/ битки, а при равенство този с повечето нетни" - те това е истината
Тогава никой няма да спечели, защото ще направим атаките така, че да ви избием всички.
Защото всички, които искат да играят за непобедени, ще стоят извън Топ 50, за да не посрещат армии с коефициенти.

Единствената класация, която може да бъде що годе коректна, е по нетни точки.
Всички други класации могат да се изкривят.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #24 -: Октомври 22, 2010, 12:38:32 »

Един въпрос, а може ли да се направи така че при изчисляване на крайното класиране след 33-та вълна наличният ресурс да се обърне в нетни точки и да се добави към наличните.
знам че бутнатите крепости и заемите ги изчислявате.би трябвало да може и ресурса да се добави.
Това би било по-коректно към играчите чиито битки се изчисляват по-късно и нямат време да си изхарчат ресурса.

това с мешаните атакаи беше предлагано и мосля че отговора за възмжоно изпълнение беше отрицателен.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
JGCWJ47
Гост
« Отговор #25 -: Октомври 22, 2010, 12:41:28 »

Тогава никой няма да спечели, защото ще направим атаките така, че да ви избием всички.
Защото всички, които искат да играят за непобедени, ще стоят извън Топ 50, за да не посрещат армии с коефициенти.

Единствената класация, която може да бъде що годе коректна, е по нетни точки.
Всички други класации могат да се изкривят.
А защо да не сработи? Просто и класацията за определяне на коефициентите за атаките ще се прави на същия принцип - Първи критерий животи, при равенство - нетни точки.
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #26 -: Октомври 22, 2010, 12:42:59 »

А защо да не сработи? Просто и класацията за определяне на коефициентите за атаките ще се прави на същия принцип - Първи критерий животи, при равенство - нетни точки.
При този геймплей, който имаме, няма да сработи, повярвай ми.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #27 -: Октомври 22, 2010, 12:49:33 »

А защо да не сработи? Просто и класацията за определяне на коефициентите за атаките ще се прави на същия принцип - Първи критерий животи, при равенство - нетни точки.

Тогава в топ50 по нето всички ще са с 15 живота и коефициента пак ще се влияе от нетото.
Активен

JGCWJ47
Гост
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2010, 12:54:37 »

Нали идеята е да се премахне "стратегическото" пускане на пожари. При такъв начин на класиране, с пускане на пожар губиш шансове за призово класиране. Наясно съм че е доста голяма промяна и ако се въведе ще промени турнира коренно.
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #29 -: Октомври 22, 2010, 12:56:43 »

Както каза Скелетан - изборът за това дали да пускаш или не е част от стратегията.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!