Imperia Online България  
Април 19, 2024, 18:56:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: НН - Края на ерата наближава - Равносметки, размисли, въпроси и .....  (Прочетена 11119 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tarankoly
Сержант
**

Karma: +64/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Редови крокодил от ВМС на БА


Профил WWW
« -: Октомври 21, 2010, 14:16:36 »

Има - няма остават по малко от ден и половина до края на поредната ера в номадски нашествия и е време за равносметки на сътвореното от имперците и екипа на турнира.
По мое мнение с което не ангажирам никого турнира тъпче здраво на едно място ако не се връща и на зад. Не му помогна и единственото нововъведение тази ера - преразпределянето на наградния фонд в топ 50.
Нека да започна със констатираната от мен статистика с малко коментари
Регистрации за турнира /според Отон/ 1400 но при третата атака /опожаряване към 8 пр./, Отон отчете 1364 атаки от които 310 победи на имперците. Допускам тогава да е имало още поне 100 играещи загубили по една или друга причина , но ми се струва доста голяма бройка "мъртви души" да се водят на отчет в "Отоновия списък"
Преди предпоследната атака статистиката показва че са останали само 59 имперци с поне едно *heart*, а след нея по всяка вероятност ще са останали под 50
В момента непобедените имперци са 14, но със сигурност след последната атака ще са доста по малко

Какви са причините за малкия интерес към турнира и отказването на доста играчи в края му?
Първото което ще се чуе и в голяма степен ще е вярно е загубата на битка и излизане от борбата за "непобеден имперец", но едва ли само това са причините в края на всяка ера да завършват 20-30 стари муцуни и някои и друг нов ентусиаст

Не искам да давам идеи за нововъведения защото отново ще са глас в пустиня, но ако се продължава в същия дух идеята за елитен турнир скоро ще умре

Не е ли време екипа на играта да се замисли и да не убива една прекрасна игра !!!

Активен

[img]http://s4.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=53073
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2010, 14:35:13 »

Ами една бърза забележка от въздуха - слаба му беше рекламата на тоя турнир. В героя не се мярна никакво съобщение, а може би някои хора от там щяха да се включат.......
Активен

delenda est!
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2010, 15:39:50 »

 Smiley

Erata si be6e strahotna bagodara na Kilgor 4e me napravi sapri4asten i zritel ot vip logata

Strahotna era i za neslomenite imper si Respekt Wink

A i predpolagam 4e za drugite izdania 6te ima promeni 6te e interesno da ima izdanie v5 Smiley
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
FeniX
Гост
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2010, 15:55:43 »

Ерата си беше добре, само че наистина нещата започват да се повтарят.
Може би малко хаос в атаките би направил нещата по интересни. В момента всичко е предвидимо.
Активен
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2010, 16:20:32 »

Ерата е хубава, нормално е много да се отказват, все пак това е доста труден турнир и малко могат да се справят с предизвикателството. Като цяло последните атаки не са много балансирани, 29та дойде доста трудна, после една много лесна на фона на 29та - 31ва атака и така малко се загуби изненадата. Според мен ставането по нощите отказва най-много хора и с пускането на опашката за войската тоя елемент беше неутрализиран, но опашката на проучванията е другия аспект по който да се помисли. Аз лично за това не стартирах със собствен акк, а играя партия, заради лудите ставания по нощите да се пускат проучвания и тн. Допълнително наградите които преди бяха за топ 10, сега като са разпределени в топ 50, реално връщат половината инвестиция на всички в топ 50, но обезмислят играта за по-предно място, освен ако не се бориш за топ 3. Според мен 500 к-та на топ 20 би било по-изгодно за всички, така хем тия в топ 20 ще имат стимул, хем и повече хора ще се борят за топ 20, а тая ера има повече кандидати за непобеден, според мен точно заради наградите, които се дават за такъв - плакет и 1000 к-та Smiley
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2010, 16:23:39 »

Турнира си е турнир ... и това, че някой играе всичките ери по един и същ начин и за едно и също ... не означава, че турнира му  е виновен Wink
Има достатъчно възможности и предизвикателства .... и единственото нещо, което се загуби а беше добра идея ... беше именно различи статистики (които да бъдат и текущи) , които да се дават ... за най-много първи места, за най-кървав военачалник, най-добър генерал и т.н.

И малко повече реклама .. определено няма да е излишна ...  Smiley

Всеки, който познавам и играе за първи или втори път в турнра .... е много заинтригуван и с нетърпение очаква следващото издание  *beer*
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 16:26:22 от Krokodil » Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
atillah
Капитан
****

Karma: +196/-184
Неактивен Неактивен

Публикации: 339



Профил WWW
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2010, 17:14:13 »

Според мен липсата на яснота след последната атака обезсмисля надпреварата за нетна / въпреки изказвания че ако си сметнеш добре нещата не е въпрос на бързи пръсти и нет /
За опашка на проучванията съм съгласен че трябва да я има  Smiley
За топ 10 - 1 000 кредита и плакет с две ръце за  Smiley
Иначе турнира е 50 процента знания и 50 процента режим който да се спазва  Wink
Активен

Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2010, 17:19:51 »

На мен не ми харесва военния приход. Отначало беше въведен за да стимулира играещите да не пускат атаки, после за това уж се въведоха животите. Сега стоят и двете, нещо идеята не е избистрена. Военният доход дава предимство на тези, класирали се по-напред, поне в 85-90 % от атаките. Което пък противоречи на идеята за коефициента на атакуване, която би трябвало да затруднява повече класиралите се напред.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2010, 09:47:56 »

турнирчето е зарязано, атаките са почти едно към едно с миналата ера с финни корекции, и на две атаки им размениха местата в началото,...миналата ера имаше малко повече разнообразие в сравнение с по-предната и се налагаше да се смята,тази ера просто отварям старите атаки и готово *pardon*  - честно казано, чак ми дотегна Sad ...и хъс нямам Undecided
....между другото плакетчета няма - ще кажем на Хана да направи едно копи-пейст поне на плакетите за непобеден и да раздава Grin - да имат хората спомен от турнирчето,за другите класации ще трябва някой да рисува *PAINT*
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2010, 10:58:52 »

явно върши работа, но сигурно медицината ти е 100 Wink
пустите леки копия ще ми изядат главата...
напротив ...медицината ми е 11 и то доста късно я вдигнах ,но успях да компенсирам явно с по ранното наемане на копията и паладините ....и поддържах почти до края растеж на населението в провка по 1000 на час .
Иначе за турнира ...хареса ми както винаги ...с изключение на това ,че печелившите провинций са равнини и равнинногористите ....който заложи на друго просто за първите места няма как да играе  .Както казаха и други еднообразието в ерите -убива ,затова и повечето хора играят за непобеден ...просто дава по голямо разнообразие . Имам и едно предложение ,за да вкараме и другите провинций в играта ...да направим пазара подобен на версия4 ....самите играчи да качват ресурса на него /може и офертата де нечака а веднага да се качва / ...да видим тогава с равнини как се правят крепости ....от там и атаките които ще се генерират от екипа ще бъдат коренно различни от досегашните ....
Активен

Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2010, 11:03:25 »

Опс ...и не на последно ....ОТОНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ  ...липсват ни приказкитееееееее  ....хайде направи една ера ,кат ера 1  ....ще видиш каква разлика ще има .... и другото ...нали ще раздадете плакетите ,че племенника много хареса първия и само ме ръчка в ребрата ,дали ще имам втори Smiley
Активен

LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 22, 2010, 11:12:32 »

да омешат малко атаките - пожари+грабежи едновременно...да са непредвидими и да ни изпушат малко главите Grin Grin Grin,тогава ще е интересно  *pardon*

....по-предната ера призрака имаше 16 медицина и 18 хамбари - на финала пак нямаше население *hihi* ....то в номадите трябва да комплектоваш ферменето с боя  *gamer*
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 11:15:27 от LadyROVENA » Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
Kilgor
Гост
« Отговор #12 -: Октомври 22, 2010, 11:14:06 »

За пръв път играя НН и много ми харесва като цяло. Супер надпревара и съревнование между играчи при напълно равни други условия. Две неща ми правят неприятно впечатление и ще ги кажа под формата на предложения:

1. При успешно опожаряване от страна на врага, опожарената провинция, в рамките на 24 часа да не дава добив и населението и да не може да бъде мобилизирано. Все пак хората скърбят за отведените в робство близки и роднини. - Така смятам силно ще намалеят умишлено пуснатите пожари. Не е нормално в една игра чиято цел е да спираш вражеските атаки, да ги пускаш защото гониш класация която трябва да е вторична.

2. След атака и до пускането на следващата, меню Статистика да бъде заключено. Така ще се затрудни разпускането на армий в името на тънки сметки. Последните няколко дни цари луда надпревара в разпускането. И аз разпускам, от което ме е срам, но нямам избор всички около мен го правят. При заключена Статистика пак ще може да се разпуска, но на сляпо и така практиката ще отшуми.

Мисля че турнира ще бъде по-близо да рицарските времена ако се въведат тези или аналогични промени. Ще даваме всичко от себе си в името на битките и честта. Ще се бием дори и при сигурни загуби, защото така повелява кодекса на рицарите Smiley .
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 22, 2010, 11:19:38 »

защо да не пускаш атаки? това си влиза в стратегията - тия 15 живота за красота ли са ни... - да си виждаме сърчице като отворим страницата на номадите  - *heart* *PINKGLASSES*
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
Kilgor
Гост
« Отговор #14 -: Октомври 22, 2010, 11:23:31 »

защо да не пускаш атаки? това си влиза в стратегията - тия 15 живота за красота ли са ни... - да си виждаме сърчице като отворим страницата на номадите  - *heart* *PINKGLASSES*

Защото ако се гони някаква симулация на средновековен свят, няма как армията да пие бира в съседната провинция, докато варварите насилват жените и майките им и отвличат децата им в робство. Ще защитават своето село ( кралство с цената на собственият си живот ). Доблест и чест, а не сметки.

Стратегийте са винаги в рамките на дадени правила. Променят се правилата, променят се и стратегийте. И нищо не пречи сърцето да е само едно.
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!