Imperia Online България  
Април 24, 2024, 21:02:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Битки  (Прочетена 4189 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« -: Октомври 18, 2010, 21:25:13 »

Четирите провинции около основната ми имат ресурсче по малко. Имат и войска обаче. След 50 проби с калкулатора установих, че във всички варианти на атака губя от избитите си войници повече, отколкото ще отмъкна. Когато му дойде времето да ги разбивам без големи загуби, тия ресурси ще ми изглеждат смешно малко. А както разбирам, след всяка атака те се възстановявали, което още повече обезсмисля нападенията.
Правилно ли преценям нещата или изпускам нещо?
Активен
knijaria
Редник
*

Karma: +9/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 24


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2010, 21:58:08 »

че на всичко отгоре им пада и производителноста след всяка атака затова по добре когато му доиде време да е анексираш
Активен
duda
Гост
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2010, 22:13:31 »

няма смисъл и да ги правиш васали,данъка е нищожен
Активен
Commoner
Programmer
*

Karma: +14/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 30


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2010, 09:54:42 »

Нямам идея как точно се опитвате да ви превземате, но лично съм го правил и твърдя, че дори провинциите с крепост 1 и с по 4к ресурс има смисъл да се нападат поне 3-4 пъти преди да стане нерационално спрямо загубите. Също така не мога да разбера хората, които се оплакват че васалите давали много малко злато... Нека Ви запитам нещо: Една провинция с по 22к ресурс и с 1300 население ако я атакувате 10 пъти и вземете по 120к от всеки ресурс и накрая я васализирате и сложите Нисък данък то да ще взимате по 13 Злато, но това е Злато гратис.

Броят на населението в свободните провинции, както и данъка който дават може да търпят промени за да са по-доходоносни за играчите, но в никакъв случай не мисля че са безсмислени.
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2010, 10:00:10 »

Войската в провинцията се регенерира след всяка атака, ресурсът също, но с 2% по-малко. Има смисъл в ограбването, но не до 10та атака - при последните атаки действително загубите са повече от заграбения ресурс, но с прилична армия си се разграбват без проблем първите няколко пъти. Ако ресурсът не намаляваше, атаките не се изчерпваха и армията не се регенерираше, щеше да се получи едно безлрайно фермене, от което особен смисъл нямаше да има, тъй като всичко щеше да е предложено на тепсия.

Васалният данък не е голям, не се забогатява от него, но не са големи и инвестициите, които трябва да вложите, за да се сдобиете с васал. Идеята на васала е дава допълнителен доход без особени усилия. Не е задължително да се васализира, нито е задължително да се разграбва, има ги като опция, за да има всеки възможност да избира.
Активен

yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2010, 10:04:08 »

Нямам идея как точно се опитвате да ви превземате, но лично съм го правил и твърдя, че дори провинциите с крепост 1 и с по 4к ресурс има смисъл да се нападат поне 3-4 пъти преди да стане нерационално спрямо загубите.

От четирите ми околни една е с 1 крепост и 100 стрели вътре. Има ресурс - 4000/4000/4000. Атакувам с 600 меча и 50 стрели. Измират ми 100 меча = 10 900 дърво, 3300 желязо.
С кое точно да покрия загубите?
Активен
Markedjani
Лейтенант
***

Karma: +18/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 181



Профил
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2010, 10:14:31 »

късметлия аз съм с крепости 2,2,2 и 3 като 2-ката с наи малко армия вътре 200 стрели е планината ...
Активен
krest
Лейтенант
***

Karma: +34/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 144



Профил
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2010, 10:19:58 »

Войската в провинцията се регенерира след всяка атака, ресурсът също, но с 2% по-малко
 
Ресурса се намаля с 10 % от максимума всеки път ?! поне така беше -максимум 10 разграбвания


За васалите неприятното е че ако вземаш 1 ден данък трябва един ден да не вземаш - или да правиш масов фестивал във всички провинции за да се възстанови щастието , но си имат и предимство може да се сложи най- високия данък ударно за 24 ч и след това да не получваш данък седмица от тях докато не се възстанови щастието им , но с няколко васала може да се получи приличен доход в рамките на тези 24ч Smiley

Всеки има симулатор и може да си направи сметка струва ли си едно разграбване .
късметлия аз съм с крепости 2,2,2 и 3 като 2-ката с наи малко армия вътре 200 стрели е планината ...
Верно си късметлия аз съм обграден само с 3-ки , това разпределяне на случаен принцип  прави малко неравностоен старта на всички  Smiley
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2010, 10:21:43 »

Има един тънък момент с васалните провинций. Аз така се прецаках в Алфата. За да се анексира васална провинция, щастието в нея трябва да е максимално. Обаче за да се получава злато от нея, трябва да и се сложи данък и щастието пада. То може да бъде вдигано само с фестивали или ако се махне данъка ще възстановява по 5 на ден ( бонус от липсата на данък ). Така или трябва да се сложи най-ниският данък, който ще дава по 1 злато на 100 работника на час. И после когато ще я анексираш, трябва да се махнеданъка 1 ден предварително. При положение, че ще се взема по 13 злато на час или около 300 злато на де, просто няма сметка от вдигане на щастието с фестивали. Предложението ми е при васализиране, населението в провинцията да започва да расте. Така хем ако е по-дълго васална дадена провинция ще започне да носи приходи, хем когато и дойде ред за анексиране ще има повече население. В момента васализирането е безмислено, още повече че няма да покрие и загубите от атаката с която ще бъде превърната във васал.

П.П. yoyotintin малко е армията с която смяташ да атакуваш. Пък и можеш да се огледаш за провинция с по-малко стрелци, дори да е с по-голяма крепост. Да се бутне дори и крепост 3 не е проблем, ако стрелците в нея са по-малко, за сметка на другите видове войска.
Активен
Commoner
Programmer
*

Karma: +14/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 30


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2010, 10:24:01 »

Ресурса се намаля с 10 % от максимума всеки път ?! поне така беше -максимум 10 разграбвания.

Да така е 10 атаки са и на всяка се намалява с 10% от максимума. Yovanna е казала 2% тъй като първоначалния ресурс в крепостите е 20% от техния капацитет. Реално с 2% от капацитета и на атака по-малко или с 10% от първоначалния ресурс. Едно и също е.
Активен
yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2010, 10:40:45 »

П.П. yoyotintin малко е армията с която смяташ да атакуваш. Пък и можеш да се огледаш за провинция с по-малко стрелци, дори да е с по-голяма крепост. Да се бутне дори и крепост 3 не е проблем, ако стрелците в нея са по-малко, за сметка на другите видове войска.

Заложих в калкулатора 1000 меча. Пак имам загуба 100 меча = пак същите загуби, пак няма достатъчно ресурс за взимане, че да наваксам загубите. А по-малко стрели просто няма из околните провки.
Та пак питам - къде е смисъла на тези атаки? И моля отговаряйте с цифри.  Smiley
Активен
JGCWJ47
Гост
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2010, 11:03:01 »

От четирите ми околни една е с 1 крепост и 100 стрели вътре. Има ресурс - 4000/4000/4000. Атакувам с 600 меча и 50 стрели. Измират ми 100 меча = 10 900 дърво, 3300 желязо.
С кое точно да покрия загубите?
Като (ако) натовариш всичко, взимаш златен еквивалент 20000, а 10900 дърво и 3300 желязо са 13700 златен еквивалент. Кажи ми на загуба ли си или на печалба?
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #12 -: Октомври 19, 2010, 11:17:09 »

Заложих в калкулатора 1000 меча. Пак имам загуба 100 меча = пак същите загуби, пак няма достатъчно ресурс за взимане, че да наваксам загубите. А по-малко стрели просто няма из околните провки.
Та пак питам - къде е смисъла на тези атаки? И моля отговаряйте с цифри.  Smiley

Не знам на въпроса "какъв е смисъла" как се отговаря с цифри, но направих симулация срещу крепост 1 с 50 гарнизон (няма как да е повече, на крепост 1 е винаги 50 стрелеца за имперци) с 600 меча и 100 стрелеца и никакви проучвания от моя страна. Загубите ми са само 48 меча, което оправдава атаката.

В момента в доклада са разменени местата на победител-победен, така че и да печелите ви пише, че губите, но в момента го оправят.
Активен

yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2010, 11:23:01 »

Като (ако) натовариш всичко, взимаш златен еквивалент 20000, а 10900 дърво и 3300 желязо са 13700 златен еквивалент. Кажи ми на загуба ли си или на печалба?

Еквивалента при 4000/4000/4000 е 16000  Grin Но и така да е - това си е малък омагоьсан кръг - процента печалба изобщо не си струва да си трепя войската. Още повече че нали с течение на времето ресурса там намаля. А иначе от сутринта съм минал 5-6 атаки по други играчи и съм спечелил доста повече.
Активен
yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2010, 11:24:26 »

Не знам на въпроса "какъв е смисъла" как се отговаря с цифри, но направих симулация срещу крепост 1 с 50 гарнизон (няма как да е повече, на крепост 1 е винаги 50 стрелеца за имперци) с 600 меча и 100 стрелеца и никакви проучвания от моя страна. Загубите ми са само 48 меча, което оправдава атаката.

Аз съм номад, вътре има 100 стрели и губя даже над 100 меча.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!