Imperia Online България  
Април 16, 2024, 14:11:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: не ми стана ясно, ако може - помощ  (Прочетена 1075 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
King7
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8



Профил
« -: Октомври 18, 2010, 12:40:19 »

Ето какво писмо получих -
Imperator666 изгуби 358 население към By_HadeS.
Imperator666
358 население от провинция номер 1 бе изгубено.
By_HadeS
358 население пристигна в провинция номер 1.
 *hmm*
Как ми е отвлякъл хората, и как става това?  *crazy*
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2010, 12:42:57 »

Основен ефект на Щастието - предизвикване на емиграция или имиграция. На всеки 24 часа, въз основа на класирането по нетни точки, се сформират групи от по 10 Империи, активни в последните 168 часа, след което се пресмята средното ниво Щастие на всеки акаунт, следвайки формулата:

населението на 1-вата провинция х Щастието в 1-вата провинция + населението на 2-рата провинция х Щастието в 2-рата провинция (и т.н. ако има още налични провинции) / цялото население на Империята = средното ниво Щастие на Империята

Въз основа на индивидуалните им усреднени стойности Щастие, акаунтите се подреждат в 10-скална класация и 1-вият се сравнява с 6-тия, 2-рият с 7-тия, 3-тият с 8-мия, 4-тият с 9-тия и 5-тия с 10-тия. За всяка разлика от 5 Щастие, Империята с по-висока стойност печели 1% от населението на тази с по-ниска, като този 1% се приспада по следната формула: населението на провинцията х 0,01 = населението изгубено в една провинция, а се прибавя според друга формула: броят население приспаднато от Империята с по-ниска усреднена стойност Щастие х (Щастието на провинцията / Сумарното Щастие на Империята) = спечеленото население на 1 провинция.
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2010, 12:49:58 »

ето го и примера

Текущото щастие, най-отгоре в подсказката, е щастието, което имаш в момента. За миграцията се взима щастието непосредствено след последния данък, за да може всички играчи да участват на равни начала, а не отчитането на данъка на един да се пада след миграцията и така да е на далавера. Постоянните бонуси, от сорта на храм, крепост и т.н., се пресмятат заедно с данъка, за еднократните веднага.

Ако аз имам средно 118, а ти максимум, ти ми взимаш население. Вече бройката си зависи от моето общо население, защото за всеки 5 разлика в усреднените ни стойности, аз губя 1% от населението си, а то идва при теб. В случая е 2 разлика, но се закръгля на 5.

Като писах, че засякохме проблема за равни 120 на двамата, вероятно е това - ако имаш 121 (вдигнал си фестивал за 2 щастие, за да ти го направи от 119 на макс) някой с 120 е губил към теб, защото ви пазим и точките, с които надхвърляте лимита и оттам се е получило.
Активен

King7
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8



Профил
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2010, 13:19:15 »

Да, просто докато се изяснят новите неща - ще има и въпроси...
Благодаря за разяснението  Smiley
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!