Imperia Online България  
Април 27, 2024, 03:04:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: щастие  (Прочетена 16524 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
taslakoff
Лейтенант
***

Karma: +51/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 102


Още един ден в тинята!


Профил
« Отговор #45 -: Октомври 18, 2010, 17:41:00 »

Два дни подред губя по стотина население...,днес не загубих,но и не получих....демек да разбираме,че не всеки ден се тегли тотото Huh? Smiley
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #46 -: Октомври 18, 2010, 17:43:11 »

Два дни подред губя по стотина население...,днес не загубих,но и не получих....демек да разбираме,че не всеки ден се тегли тотото Huh? Smiley

Не е тото, цялата миграция следва определена логика и последователност. Просто в двойката за сравнение двата акаунта са били на равни стойности шастие.
Активен

Svet0slav
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #47 -: Октомври 18, 2010, 18:40:26 »

Никой не е казвал, че е на случаен принцип, не хвърляме зарчета за миграцията.

Въз основа на класирането по нетни точки, се сформират групи от по 10 Империи, активни в последните 168 часа, след което се пресмята средното ниво Щастие на всеки акаунт.

Тоест, сравняват се акаунти с подобно развитие и много близко в класирането.
И още един въпрос - според класирането се прави класация от 10 играчи, но как се подреждат те? Примерно от първо до 10-то място, после от 11 до 20-то и т.н.? И ако е така, то аз съм примерно 55-ти и се сравнявам с 60-тия?
Активен
kralitsa
Лейтенант
***

Karma: +15/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Профил
« Отговор #48 -: Октомври 18, 2010, 20:29:13 »

излиза,че ако наблягам на население и увеличавам медицина,при щастие очаквано 120 и същото очаквано щастие от сравняващия се с мен,но с по-малко население-той печели,тогава не пипам проучване медицина и всеки ден ще ми пристигат хора на готово.махай те го това щастие,май само това нещо остана неразбрано от почти всички
Активен
kralitsa
Лейтенант
***

Karma: +15/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Профил
« Отговор #49 -: Октомври 18, 2010, 20:33:46 »

ами да,вчера развих ниво медицина,пуснах и гилдия лечител и днес ми взеха дефакто това за което харчих ресурс снощи,а предните дни не ги бях пипала и идваха при мен хорица,ето логиката,никаква медицина и си прибираме чужди работници на готово
Активен
Svet0slav
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #50 -: Октомври 18, 2010, 21:11:37 »

Според мен пък идеята за щастието е добра, но може би е по-добре да няма никаква миграция, когато разликата е по-малка от 5. И ако може отговорете на по-горния ми въпрос Tongue.
Активен
krest
Лейтенант
***

Karma: +34/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 144



Профил
« Отговор #51 -: Октомври 18, 2010, 22:13:40 »

kralitsa при една провинция няма никакво значение колко е медицината и  населението ти  (поне за миграцията Wink ) ,  важно е  колко е било и ще бъде очакваното щастие  Smiley

 пример : (1000 население Х 120 щастие)/1000 население = 120 щастие
              (220 население Х 120 щастие )/220 население= 120 щастие

При равни нива на щастие няма мигриция на население т.е. това че аз днес бях с 120 щастие и загубих население е вследствие на бъг който е отстранен  Smiley

В момента на анексиране на провинция щастието на империята се понижава . т.е. тогава е важно провинцията с най-много население да бъде и  с най-високо щастие (столица +20) , естествено ще има момент при който в една група от 10 играча ще попадат такива със  120 щастие и някои със анексирана провинция и примерно 116 щастие (и двамата на максимум - но единия ще губи население )

В "как да играем" е  описано кое и как влияе на щастието .
 
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #52 -: Октомври 18, 2010, 22:20:37 »

излиза,че ако наблягам на население и увеличавам медицина,при щастие очаквано 120 и същото очаквано щастие от сравняващия се с мен,но с по-малко население-той печели,тогава не пипам проучване медицина и всеки ден ще ми пристигат хора на готово.махай те го това щастие,май само това нещо остана неразбрано от почти всички
сравнявай ако искаш... аз съм с медицина 4 Smiley и съм имперец мисля, че добре се справям откъм население поне засега

Цялото Население    17 153
Прираст на населението    88
Текущо Щастие    119/120

забравих имам и гилдия на лечителите, а утре си мисля дали да не пусна медицина 5
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #53 -: Октомври 18, 2010, 22:32:03 »

излиза,че ако наблягам на население и увеличавам медицина,при щастие очаквано 120 и същото очаквано щастие от сравняващия се с мен,но с по-малко население-той печели,тогава не пипам проучване медицина и всеки ден ще ми пристигат хора на готово.махай те го това щастие,май само това нещо остана неразбрано от почти всички

При равни нива на (очаквано, както в последствие се разбра) щастие миграция няма (така е планирано, това е в идеалния случай, когато бъг няма). И не ти зависи ни от текущото население, ни е от гилдии, ни от проучвания.
Активен

kralitsa
Лейтенант
***

Karma: +15/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Профил
« Отговор #54 -: Октомври 18, 2010, 22:33:06 »

аз съм номад и съм по -добре от теб,прираст 100 на час,а щастието ми винаги го поддържам 120,но .....................неясно е бъдещего на миграцията,предлагам на мастото на готината иконка на щастието да се сложи старата статистика на играчо по растояние и съюзи,перфектно ще е
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #55 -: Октомври 18, 2010, 22:38:16 »

аз съм номад и съм по -добре от теб,прираст 100 на час,а щастието ми винаги го поддържам 120,но .....................неясно е бъдещего на миграцията,предлагам на мастото на готината иконка на щастието да се сложи старата статистика на играчо по растояние и съюзи,перфектно ще е
еми какво идялно за теб... и аз съм така моето не пада под 120 грешката като в първия ден няма да я допусна... а 100 на час с ие доста добре, но да не забравяме че номадите за население имате 20% бонус. скоро всички като се усетят и си държат щастието на 120 няма да може да им взимаме населението  Cry Cry Cry
Активен

kralitsa
Лейтенант
***

Karma: +15/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Профил
« Отговор #56 -: Октомври 18, 2010, 22:40:40 »

не ми и трябват,предпочитам моите да си се плодят както знаят,тея чуждите може и да са шпиони *hahaha*
Активен
nana3a
Лейтенант
***

Karma: +36/-86
Неактивен Неактивен

Публикации: 137


Πάπαςα


Профил
« Отговор #57 -: Октомври 18, 2010, 22:48:18 »

еми какво идялно за теб... и аз съм така моето не пада под 120 грешката като в първия ден няма да я допусна... а 100 на час с ие доста добре, но да не забравяме че номадите за население имате 20% бонус. скоро всички като се усетят и си държат щастието на 120 няма да може да им взимаме населението  Cry Cry Cry

Чакай да направиш по 2 или повече провинции и ще видиш как ще се чудиш защо губиш население при мак щастие  Grin
Активен

За в бъдеще поставяйте по-малки снимки в подписите си!
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #58 -: Октомври 18, 2010, 22:54:17 »

Извинявам се за подвеждащата информация, която съм дал в една друга тема- бонусът в прираста на номадите става доста по-значителен от 20% (макар и в началото да е чувствително по-малък), с цената на определено количество ресурс заради фермите. Както и да е, нека се върнем на темата за щастието, ще обобщя до момента изписаното, пък утре нека някой от екипа да хваща червения химикал, ако е нужно:

1) При сравняване се гледа очакваното щастие.
2) Всички играчи се разделят на по групи от по 10 и се сравняват през 5: примерно първият в класирането с шестия, вторият със седмия, 11-ият с 16-ия...
3) Ако сравняваните играчи имат равно количество щастие, миграция НЯМА да има.
4) Всичко останало (пък и това) е описано тук: http://www18.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/index.php?page=economyi
5) Само ще добавя, че максималното щастие в провинциите (където не е столицата) може и да е над 100. Например провинциите от втори кръг си имат постоянен бонус към щастието от +2 до +8, което пък е описано по-надолу в страницата от горната препратка.
Активен

kralitsa
Лейтенант
***

Karma: +15/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Профил
« Отговор #59 -: Октомври 18, 2010, 22:58:05 »

 *ok*надявам се да е така и най-накрая да приключим с това щастие
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!