Imperia Online България  
Април 19, 2024, 17:31:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Загуба на щастие при наемане на войска  (Прочетена 2251 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« -: Октомври 17, 2010, 16:52:00 »

Още е рано и не се усеща, обаче предлагам да се отстрани проблемът докато е време. А именно- номадите ще са жестоко ощетени откъм щастие, ако играят агресивно (а нали това е идеята).

При наемане на армия, номадите трябва да наемат двойно повече единици от имперците. А загубеното щастие и за двете страни се смята по една и съща формула- брой наети*100 / общ брой на селяните. Ще кажете, че номадите имали двойно по-голям прираст на население- ами не е така, двоен е само в ефекта от настоящето население, но има толкова много други модификатори (недохранване, обща база,...), че този бонус се претопява до неефективни в случая стойности. И така, ако един имперец загуби 12% щастие от някакво наемане, при номада, за да се наеме еквивалент на същата войска в номадски единици, ще заминат минимум 20% щастие (ако приемем, че населението на номада е повече от това на импереца, заради бонуса).

П.П: Тези сметки според мен си противоречат доста с това, което четем в хрониките, излезли изпод перото на Отон, така че не спорете с мен- имам СМ на моя страна :Р
Активен

akrigtan
Сержант
**

Karma: +4/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 51


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2010, 17:05:37 »

може би си прав но като гледам топ 10  на класацията, съжалявам вече че не съм номад,9 от 10 са номади.а в топ 40 29/11 за бръснатите.
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 17:08:32 от akrigtan » Активен
Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2010, 17:10:49 »

Обикновено съм съгласна с всичко, което казваш и заставам изцяло зад идеите, но не и в този случай.
Имперците, освен, че имат занижен прираст, строят разни къщи, за да осигурят място на хората...

Номадите ползват и други бонуси, свързани с атакуващия си (по презумпция) стил на игра, така че тази загуба на щастие заради наемането на войска се претопява.

Знаеш, че няма да мога да изразя в цифри всичко това, но предполагам разбираш цялостната идея  Embarrassed
Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2010, 17:15:50 »

В средна и късна игра няма да съжеляваш, спокойно. В четвърти ден на бета сървър класацията не е фактор. А и между другото, представи си тези хора, ако тръгнат да наемат армия, ще губят два пъти повече работна ръка. Отделно, всеки техен боец има два пъти по-малко живот.

И изобщо номадите ще имат големи демографски проблеми- прочети от Номадски нашествия коя е основната тема на разговора покрай последните вълни. Което ме подсеща и че номадите ще страдат много повече в големи войни.
Активен

Kilgor
Гост
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2010, 17:27:19 »

Има и един друг момент. Бонусът от налична армия в провинцията зависи от числеността на армията. При около 10 000 армия имах 20 щастие бонус. Та мисля в този случай, загубеното щастие при наемане на армия, ще се възвърне след приключване на обучението й. И в даден момент от играта, когато се работи с големи армий, щастието няма да е никаква грижа, дори и при най-високия данък.

П.П. Някой имперец да каже за каква армия колко бонус е получавал. Защото няма как да съм сигурен, дали на имперците не им дава за по-малочислена армия същия бонус. Съмняваме да е така, но...
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2010, 17:44:24 »

аз мисля че не си прав... до колкото успях да разгледам всяка раса си има своите положителни и отрицателни страни. Затова и това е една минусова страна на номадите. Та нали в началото номадите правят повече население и по-бързо. Тези 20% да не са малко. В последствие те ще си правят сметка и къде и как да поръчват войска. Все пак като един играч си избира раса добре проучва нещата и решава каква раса да играе...
Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2010, 23:56:36 »

Временно оттеглям въпроса по щастие и загуби на население при наемане на войски, понеже бонусът за население се оказа по-значим в средно развитие.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!