Imperia Online България  
Април 24, 2024, 09:31:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щастие  (Прочетена 3744 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Markedjani
Лейтенант
***

Karma: +18/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 181



Профил
« Отговор #15 -: Октомври 17, 2010, 18:30:39 »

относно щастието на 120 и миграцията предполагам че макар да сте изпълнили максимума 120 ,явно този до вас е имал над 120 или нещо от сорта ,имам предвит бонусите които не ги отчита над 120 ... друго не ми иде на ум ,днес ми пристигнаха 100 и няколко заблудени души от съсед които също бе 120 по скалата ... писах и на друго място за това над 120 щастие и мисля че това е номера на китаиката  Grin
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #16 -: Октомври 17, 2010, 18:33:48 »

относно щастието на 120 и миграцията предполагам че макар да сте изпълнили максимума 120 ,явно този до вас е имал над 120 или нещо от сорта ,имам предвит бонусите които не ги отчита над 120 ... друго не ми иде на ум ,днес ми пристигнаха 100 и няколко заблудени души от съсед които също бе 120 по скалата ... писах и на друго място за това над 120 щастие и мисля че това е номера на китаиката  Grin
при равни нива на щастието се гледа кой има повече население... това е така поради факта ,че се изчислява от тази формула: "За всяка разлика от 5 Щастие, Империята с по-висока стойност печели 1% от населението на тази с по-ниска, като този 1% се приспада по следната формула: населението на провинцията х 0,01 = населението изгубено в една провинция, а се прибавя според друга формула: броят население приспаднато от Империята с по-ниска усреднена стойност Щастие х (Щастието на провинцията / Сумарното Щастие на Империята) = спечеленото население на 1 провинция.", в която е включено и населението на играчите.
Активен

GALAKTIKA
Сержант
**

Karma: +22/-63
Неактивен Неактивен

Публикации: 51


Профил
« Отговор #17 -: Октомври 17, 2010, 19:36:41 »

относно щастието на 120 и миграцията предполагам че макар да сте изпълнили максимума 120 ,явно този до вас е имал над 120 или нещо от сорта ,имам предвит бонусите които не ги отчита над 120 ... друго не ми иде на ум ,днес ми пристигнаха 100 и няколко заблудени души от съсед които също бе 120 по скалата ... писах и на друго място за това над 120 щастие и мисля че това е номера на китаиката  Grin


Има резон във тая работа. *scratch*
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2010, 09:39:29 »

Напишете си потребителските имена, ако все още имате проблем с плъзгача на данъка.
Активен

Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #19 -: Октомври 20, 2010, 13:09:11 »

Проблема с миграция на населението при 120 щастие (моментно, очаквано и каквото там има още) продължава и днес.
 Grin
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #20 -: Октомври 20, 2010, 14:51:39 »

Кажи акаунт, защото при всички с 120, за които знам, нямаше.
Активен

Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2010, 15:21:12 »

Не мога, ще разваля впечатлението на пожарникаря. Сега като се замисля, започвам да се разкайвам за горния си пост, какво ли ще си помисли тиранинът!
Факт е, че проблема съществува.
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
lola76
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #22 -: Октомври 20, 2010, 23:58:45 »

може би мястото на поста ми не е тука, но незнам къде да си напиша въпроса: Според дъ_год при равни нива щастие се гледа кой има пове4е население и той губи  хора (ако съм разбрал правилно). не виждам логика в това защото: ако аз имам медицина 4 а съседа 1 е нормално да имам пове4е население от него. Защо трябва да бягат? И това обезмисля медицината защото колкото и да се родят все ще бягат, а съседа ще събира народ на чужд гръб
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2010, 00:30:03 »

може би мястото на поста ми не е тука, но незнам къде да си напиша въпроса: Според дъ_год при равни нива щастие се гледа кой има пове4е население и той губи  хора (ако съм разбрал правилно). не виждам логика в това защото: ако аз имам медицина 4 а съседа 1 е нормално да имам пове4е население от него. Защо трябва да бягат? И това обезмисля медицината защото колкото и да се родят все ще бягат, а съседа ще събира народ на чужд гръб
обичам като ме споменават.... и то не е според мен, а го бях чидял от някъде и го писах, но после yovanna изясни всичко. ще ти дам отговорите и после накрая и темата, ако ти се чете всичко...

kralitsa: и последно по тая тема,това ли е единствения фактор по който се засича-текущо щастие
yovanna: Миграцията не се влияе от текущото щастие, а от очакваното щастие, това, с което се участва в миграцията.
The_God: ще дадеш ли най-накрая някакъв пример с цифри и параметри та да знаме как се смята... с играчи x и y и примерни стойности, че постоянно все се казва по нешо ново... сега текущото не влияело, а само очакваното... а това над 120 брои ли се? и има ли вероятност да е бъг? моето очаквано е 122, но поради границата спора на 120.. може ли при пресмятането да има бъг?
yovanna: Текущото щастие, най-отгоре в подсказката, е щастието, което имаш в момента. За миграцията се взима щастието непосредствено след последния данък, за да може всички играчи да участват на равни начала, а не отчитането на данъка на един да се пада след миграцията и така да е на далавера. Постоянните бонуси, от сорта на храм, крепост и т.н., се пресмятат заедно с данъка, за еднократните веднага.

Ако аз имам средно 118, а ти максимум, ти ми взимаш население. Вече бройката си зависи от моето общо население, защото за всеки 5 разлика в усреднените ни стойности, аз губя 1% от населението си, а то идва при теб. В случая е 2 разлика, но се закръгля на 5.

Като писах, че засякохме проблема за равни 120 на двамата, вероятно е това - ако имаш 121 (вдигнал си фестивал за 2 щастие, за да ти го направи от 119 на макс) някой с 120 е губил към теб, защото ви пазим и точките, с които надхвърляте лимита и оттам се е получило.

обяснение на yovanna за това как се получават драстичните разлики в миграцията: Империята с по-висока стойност печели 1% (за всеки 5 разлика в стойностите на щастието) от населението на тази с по-ниска, като този 1% се приспада по следната формула: населението на провинцията х 0,01 = населението изгубено в една провинция, а се прибавя според друга формула: броят население приспаднато от Империята с по-ниска усреднена стойност Щастие х (Щастието на провинцията / Сумарното Щастие на Империята) = спечеленото население на 1 провинция.

Тоест, ако в една и съща група един акаунт на 120 средно щастие печели 1000 население, а друг само 150, това е или заради различният брой население на губещият (номадите към момента имат по-голяммо население и следователно процентно губат повече; имперец печели повече от номад, отколкото от друг имперец) и/или от разликата в средните стойности щастие на сравняваните 2 акаунта (тоест ако ми се е паднал за сравнение Пешо със 100 щастие, а аз съм на 120, ще му взема 4% от населението, ако Пешо е номад и, съвсем обективно погледнато,  има 25к население, ще му взема 1000 население, а ако ти си с 120 и се паднеш за сравнение с Гошо, който е имперец и е на 15к население и 110 щастие, ще му вземеш 300). Така се получават разликите. Но ако един ден се падна с номад и се облажа, не значи, че на следващия късметът си продължава.

Като цяло това е най-важното за щастието, като отговор на твоя въпрос... ако искаш прочети цялата тема, но другото е по-скоро спам, защото се измества доста темата. пак е свързана със щастието, но за бъдещи анексирани провинции и т.н. http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=30871.0

ако пак не ти е ясно нещо питай ще помагаме Wink
Активен

Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!