Imperia Online България  
Март 28, 2024, 12:24:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Миграция  (Прочетена 2158 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« -: Октомври 16, 2010, 02:10:05 »

Нещо ми се губи контрола върху моите селяни, щото досега трябваше да има вече миграция, ама нищо не ми показа, че вече е минала. Кога става тая миграция? Как се разбира как точно е протекла? Как може да проверя дали някой админ не ме дялка с бройката?
Активен
Crownless
Гост
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2010, 03:09:40 »

Нещо ми се губи контрола върху моите селяни, щото досега трябваше да има вече миграция, ама нищо не ми показа, че вече е минала. Кога става тая миграция? Как се разбира как точно е протекла? Как може да проверя дали някой админ не ме дялка с бройката?
като задържиш мишока на щастието ще ти покаже коклко време остава до пресмятането...  ако загубиш население получаваш писмо.. ! Няма дялкане, няма глупости... Wink
Активен
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2010, 09:27:58 »

Цитат
Основен ефект на Щастието - предизвикване на емиграция или имиграция. На всеки 24 часа, въз основа на класирането по нетни точки, се сформират групи от по 10 Империи, активни в последните 168 часа, след което се пресмята средното ниво Щастие на всеки акаунт, следвайки формулата:

населението на 1-вата провинция х Щастието в 1-вата провинция + населението на 2-рата провинция х Щастието в 2-рата провинция (и т.н. ако има още налични провинции) / цялото население на Империята = средното ниво Щастие на Империята

Въз основа на индивидуалните им усреднени стойности Щастие, акаунтите се подреждат в 10-скална класация и 1-вият се сравнява с 6-тия, 2-рият с 7-тия, 3-тият с 8-мия, 4-тият с 9-тия и 5-тия с 10-тия. За всяка разлика от 5 Щастие, Империята с по-висока стойност печели 1% от населението на тази с по-ниска, като този 1% се приспада по следната формула: населението на провинцията х 0,01 = населението изгубено в една провинция, а се прибавя според друга формула: броят население приспаднато от Империята с по-ниска усреднена стойност Щастие х (Щастието на провинцията / Сумарното Щастие на Империята) = спечеленото население на 1 провинция.

http://www18.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/index.php?page=economyi
Активен

yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2010, 10:11:34 »

Sheremetev, тия неща и аз мога да си ги прочета. Благодаря за усилието, но въпроса ми беше: Как да разбера кога и с какъв ефект е преминала миграцията? Наблягам на втората част на въпроса. Регнах се преди 40 часа да речем, та поне една трябваше да е минала досега. Ако няма да получавам информация поне какво е станало, все едно съм си предоставил населението на някой си там.
Активен
Artex
Сержант
**

Karma: +55/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Artex ]:)


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2010, 10:27:03 »

Ще получиш съобщение с информация за това колко селяни и от къде са дошли или къде са отишли. Вчера и аз очаквах да има миграция, но нямаше  *hihi*
Активен

Глупавите хора са способни да направят това, за което умните дори не се осмеляват да помислят.
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2010, 10:36:38 »

вчера нямаше миграция ...и отговора от екипа беше ,че все още много малко хора бяха минали 50 точки когато е станало засичането
Активен

Artex
Сержант
**

Karma: +55/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Artex ]:)


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2010, 10:41:16 »

Дам, прочетох го това  *freak*
Активен

Глупавите хора са способни да направят това, за което умните дори не се осмеляват да помислят.
yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 16, 2010, 10:57:38 »

По кое време става това засичане - когато се засичат всички за нетната или когато ми свърши брояча на щастието (или на данъка)? И колко време след това става миграцията? И трябва ли пак да се излиза и влиза като с лихвите в 4-та версия?
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2010, 11:00:20 »

Като задържиш мишката на усмихнатата жаба, ти излиза една статистика най-отдолу на която пише след колко време се засича щастието. Засичането става мигновенно и веднага получаваш писмо в което пише колко население е избягало или дошло. Има възможност и да не се извърши миграция, ако те е сравнило с някой който има равни показатели с твоите.
Активен
yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2010, 11:13:32 »

Значи ли това, че на всички играчи щастието се засича по едно и също време? Защото за да си разменим с някой друг населението и при него трябва да се извърши засичане.
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2010, 11:15:41 »

да ..когато се засича и данъка и щастието се засичат за всички по едно и също време
Активен

yoyotintin
Лейтенант
***

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2010, 11:17:42 »

Иииииииииии, разгеле  Smiley. Разбрахме се.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!