Imperia Online България  
Април 16, 2024, 22:30:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щастие  (Прочетена 3958 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #15 -: Октомври 17, 2010, 15:40:11 »

Skarlet знам кое как и къде го пише, но ил иаз не мога да чета или никой не се хваща да ми отгови на въпроса... защото артекс не е посочил неша които отнемат само текущо щастие или са за очакваното щастие... явно пак сам ще трябва да разбирам  нещата  *freak*

Аз лично имах предвид ръководството "Как да играем", раздел Икономика, там доста подробно е описано кое как влияе на щастието...

Действия с положителен ефект върху Щастието:

Строеж на сгради, генериращи Щастие еднократно:
- Крепост – от 1-во до 3-то ниво дава 5 Щастие; от 4-то до 6-то дава 10; 7-мо до 9-то дават 20.
- Ферми – всеки 5 нива дават по 1 Щастие.

Действия, генериращи Щастие редовно на всеки 24 часа:
Крепост: 1во ниво – 1; 2-ро ниво – 2; 3-то ниво – 3; 4-то ниво – 4; 5-то ниво – 5; 6-то ниво – 6; 7-мо ниво – 7; 8-мо ниво – 8; 9-то ниво – 10.
- Храм – всяко ниво генерира по още +2 Щастие.
- Университет – всеки 3 нива генерират по 1 Щастие за цялата Империя.
- Столицата на Империята се ползва с ежедневен бонус +20 точки Щастие.
- Контрол над терен, разположен върху специален ресурс. (Научете повече за бонусите на специалните ресурси в Икономика > Разширяване на Империята > Колонии > Терени със Специален Ресурс)

Организиране на еднократни фестивали на Централния Площад - малкият, платен в злато, представляващо 20% от населението на провинцията, има базов ефект +1 Щастие, а големият, платен с фиксирана сума диаманти: 5 за 1-вия, 4 за 2-рия, 3 за 3-тия, 2 за 4-тия, а от 5-тия Фестивал насетне цената е константа 1 диамант. Големият Фестивал има ефект +2 Щастие.

Фестивалите са ограничени до 1 на денонощие, но техният базов ефект може да бъде завишен с вдигане нива на Централния Площад. Всяко ниво дава по още една точка Щастие за малък Фестивал и 2 за Голям. Максимално ниво - 10.
Спиране на опожаряване чрез победоносни битки в защита - +10 точки Щастие, но само при първото опожаряване в рамките на 24 часа.
Нулева ставка за данъци - +5.
Работни места за цялото население - +5.
Висока доблест на владетеля – на всеки 200 Доблест се дава по 1 Щастие. Лимит - 5.
Разпускане на армия – процентът разпусната армия от населението на провинцията е равен на процента Щастие, който се печели. Този ефект има своя лимит – ако разпуснатата армия е повече от 20% от населението, спира да се генерира Щастие.
Под влиянието на собствен Съюзен Замък - +5 Щастие ежедневно.
Победоносна война - +10 точки Щастие за всеки член.
Поправка на Крепост (само при първата поправка в рамките на 24 часа) - +5 Щастие.
Нова анексирана провинция или колония (с влияние върху цялата империя) – +20 Щастие.
Присъствие на армия в провинцията - процентът армия от населението в провинцията е равен на процента Щастие, което се увеличава, но ако армията съставлява повече от 20% от населението, спира да се генерира Щастие.


Еднократните бонуси се отразяват на текущото щастие, т.е. ако в момента щастието е 100, а максимума за провинцията 120, построяването на крепост 5 (например) ще увеличи щастието на 105 (и това ще е база за пресмятане на постоянните плюсове и минуси).

ПП Това в зеленото не съм сигурна дали е с постоянен ефект, или трябва да бъде към еднократните бонуси.
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 15:44:42 от Skarlet » Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #16 -: Октомври 17, 2010, 17:28:10 »

а щастието от фестивалите постоянно ли се генерира или са еднократно?
Активен

unqnown
Ясен
Лейтенант
***

Karma: +41/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Профил
« Отговор #17 -: Октомври 17, 2010, 17:29:56 »

еднократно
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #18 -: Октомври 17, 2010, 18:26:42 »

единия ми съюзник пита: "kogato ti saborqt krepsota shtastieto ti shte bade 115 ot 120 vazmojno i shte si ostane 115 dokato ne popravish krepsota" (цитат е, затова е на латиница)
според мен отговора е този. ако има играч 120/120 щастие би трябвало да падне до 110/120 поради: "Загубена битка – минус 5 Щастие" и "Съборена крепост (само при първото й разрушение в рамките на 24 часа) – минус 5 Щастие". След това може да се възстанови с "Поправка на Крепост (само при първата поправка в рамките на 24 часа) - +5 Щастие" и щастието става 115/120, но това става едва след нейното поправяне. До тук май съм го сметнал, но искам да видя дали съм прав в разсъжденията си...
Ако има нова атака преди поправянето на крепостта със всяка атака ли ще пада с по 5 щастие и така до нула ли може да пада? Следователно имаме 110/120 и с 10 атаки по минус 5 щастие прави 60 щастие, ако са 20 става 10 и т.н... тук вече е въпрос на математика колко атаки ще трябват до нула ако има поправка на крепостта и пуснати фестивали и т.н... Просто искам да разбера дали логиката ми е правилна?
Активен

alex_1
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Профил
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2010, 18:32:49 »

"Съборена крепост (само при първото й разрушение в рамките на 24 часа) – минус 5 Щастие"

Ти сам си отговорил с този цитат. Щастие се губи само при първото разрушаване според написаното.
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #20 -: Октомври 17, 2010, 18:35:46 »

"Съборена крепост (само при първото й разрушение в рамките на 24 часа) – минус 5 Щастие"

Ти сам си отговорил с този цитат. Щастие се губи само при първото разрушаване според написаното.
не ми е в това въпроса, аз съм го отчел това, като еднократно в дадения случай, просто ми е интересно дали моралът на играч може да бъде сринат с 25 атаки примерно...
Активен

Svet0slav
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2010, 19:57:44 »

Ако може да кажете само това за емиграцията на население при по-ниско щастие кога се получава? И къде отива изгубеното населеине? И възможно ли е да се върне обратно?
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #22 -: Октомври 17, 2010, 20:13:15 »

Ако може да кажете само това за емиграцията на население при по-ниско щастие кога се получава? И къде отива изгубеното населеине? И възможно ли е да се върне обратно?
отива при някой друг, затова не е точно изгубено. получаваш съобщение в което пише колко наслеени при кого отива... ето така се смята: "Въз основа на индивидуалните им усреднени стойности Щастие, акаунтите се подреждат в 10-скална класация и 1-вият се сравнява с 6-тия, 2-рият с 7-тия, 3-тият с 8-мия, 4-тият с 9-тия и 5-тия с 10-тия. За всяка разлика от 5 Щастие, Империята с по-висока стойност печели 1% от населението на тази с по-ниска, като този 1% се приспада по следната формула: населението на провинцията х 0,01 = населението изгубено в една провинция, а се прибавя според друга формула: броят население приспаднато от Империята с по-ниска усреднена стойност Щастие х (Щастието на провинцията / Сумарното Щастие на Империята) = спечеленото население на 1 провинция. "
Активен

yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2010, 10:40:22 »

Да допълня само поста на The_God. При равни стойности усреднено щастие на двата акаунта, които се сравняват, не трябва да има миграция.
Активен

Markedjani
Лейтенант
***

Karma: +18/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 181



Профил
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2010, 10:58:23 »

Да допълня само поста на The_God. При равни стойности усреднено щастие на двата акаунта, които се сравняват, не трябва да има миграция.
ако е така защо вчера пристигнаха над 100 селяка при мене след като моето щастие бе 120 и на загубилия беше 120 Huh?
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2010, 11:02:39 »

Да допълня само поста на The_God. При равни стойности усреднено щастие на двата акаунта, които се сравняват, не трябва да има миграция.
значе миграцията зависи само и единствено от щастието? няма нищо общо с населението? някой беше писъл, че във формулата се взима и населението особено когато са равни усреднените стойности на щастието. значе не е вярно... мерси много това доста ми отвори очите за да я разбера най-накрая тая формула... *rose*
Активен

yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #26 -: Октомври 19, 2010, 10:40:59 »

значе миграцията зависи само и единствено от щастието? няма нищо общо с населението? някой беше писъл, че във формулата се взима и населението особено когато са равни усреднените стойности на щастието. значе не е вярно... мерси много това доста ми отвори очите за да я разбера най-накрая тая формула... *rose*

Всъщност, тъй като формулата на средното щастие е

населението на 1-вата провинция х Щастието в 1-вата провинция + населението на 2-рата провинция х Щастието в 2-рата провинция (и т.н. ако има още налични провинции) / цялото население на Империята = средното ниво Щастие на Империята

Има значение и населението, но действително ако се стараете да поддържате високо щастие, максимално в оптамален вариант, населението не е от значение, защото винаги ще сте и на максимално очаквано средно щастие. По-сложните сметки идват, когато се борави вече не само с една провинция, защото другите провинции няма да са с лимит на шастието 120, а 100. Което не бива да ви тревожи, защото, когато вие самите сте на примерно 3 провинции, се предполага, че и акаунтите, с които се падате в една 10ка в класирането, също не са на 1 провинция.
Активен

Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!