Imperia Online България  
Април 26, 2024, 02:47:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щастие  (Прочетена 3971 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« -: Октомври 15, 2010, 22:31:55 »

какво е значението на "собствен Съюзен Замък" и как мога да го придобия? също така има и "вражески съюзен замък"
има ли значение дали щастието е в рамките от 51 до 120 или е бъркам, защото именно под 50 щастие може да имам проблем като метеж и т.н...? и именно в тези рамки(51-120) империята ми е в един вид безопасност...
"Въз основа на индивидуалните им усреднени стойности Щастие, акаунтите се подреждат в 10-скална класация и 1-вият се сравнява с 6-тия, 2-рият с 7-тия, 3-тият с 8-мия, 4-тият с 9-тия и 5-тия с 10-тия." ето това колкото и да го чета не мога да вдяна каква му е ролята и между кой точно се правят тия сравнения? само в топ10 или на всеки следващи 10 и т.н.
« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 22:53:49 от The_God » Активен

Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2010, 00:49:08 »

Деленето на 10-ки важи за абсолютно всички (май до 50 нетни точки си в протекция и не участваш). В зависимост от това колко ви е разликата, можеш да имаш всякакви миграции. Единият примерно губи 3000 човека и те отиват при другия (с повечето щастие).
Активен

king_hoi
Сержант
**

Karma: +39/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 89



Профил
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2010, 22:34:58 »

хич не схващам за кво иде реч все още..... Избрах имперец... Нямам и 50 точки още, а сутринта некви 2-3к население се довлече от някъде *pardon*. Верно, че моите са много хепи (120/120) ама гледам хората получават някакви съобщения по тоя повод.... При мен ни вест , ни кост.... Гледам ги едни такива... щастливи...Рекох да вдигна данъка, който е нисък сега. Обаче! мога само да го сваля..., към вдигане не мърда плъзгача.... Трябва ми злато, а при тая цена на войската и тези добиви......  Cry
Активен

и с десет чифта крила червеят няма да се превърне в орел!
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2010, 22:36:51 »

данъка след кат минеш мисията на помощника Smiley
Активен

Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2010, 22:37:30 »

Докато е активен съветника - няма мърдане.
А иначе - имай предвид, че дори и да увеличиш данъка, ефектът ще се усети едва при "засичането" (за ориентиране часът е същия като при щастието) и ще важи за следващите 24 часа.
Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2010, 10:27:25 »

пак за това пусто щастие... значе като наема войска пада с 1, но никъде не е упомената че пада текущото  *xxx*  а като направя нещо друго ми се отразява в прогнозируемото плюс това от наемането за постоянно ли седи тоя минус ил ие временен. въпроса ми е кои действия и гради променят текущото щастие и кои се отразяват на следващия ден и като очаквано щастие. никъде не се упоменават тези неща а мисля, че са важни
Активен

Artex
Сержант
**

Karma: +55/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Artex ]:)


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2010, 10:58:20 »

Действия с отрицателен ефект върху Щастието:
Данъци – колкото по-високи, толкова повече загуба на Щастие. (Научете повече за взаимовръзката между данъчната ставка и стойността на Щастието в Икономика > Показатели > Данък)
Наемане на военни единици – процентът новобранци, на обучение в казармитe, от населението в провинцията се равнява на процента Щастие, който се приспада.
Успешно опожаряване – процентът опожарено население се равнява на отнетите точки Щастие, като максималното отнето Щастие е 30.
Загубена битка – минус 5 Щастие.
Загубена война – минус 10 Щастие.
Обявяване на война – минус 10 Щастие.
Негативна доблест на владетеля - минус 5 Щастие.
Липса на работни места - минус 5 Щастие.
Съборена крепост (само при първото й разрушение в рамките на 24 часа) – минус 5 Щастие.
Загуба на провинция или колония - минус 5 Щастие с ефект върху всички имперски владения.
Под влиянието на вражески съюзен замък (във война) – минус 5 Щастие с ефект върху всички имперски владения.
 Tongue Tongue Tongue
Активен

Глупавите хора са способни да направят това, за което умните дори не се осмеляват да помислят.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2010, 11:38:50 »

Artex мога да чета и те уверявам, че не съм го чел един път и съм доста наясно с написаното, но не разбирам кое е за текущо отразяване на минус щястие... а и има ли неща които се отразяват като плюс за текущо щастие?
Активен

Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2010, 13:41:37 »

Има, естествено.
Пак там го пише  Tongue
Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
Artex
Сержант
**

Karma: +55/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Artex ]:)


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2010, 13:44:55 »

Има, естествено.
Пак там го пише  Tongue
Един + от мен

Пише го дори и в описанието на сградите в самата игра  Wink
Активен

Глупавите хора са способни да направят това, за което умните дори не се осмеляват да помислят.
Markedjani
Лейтенант
***

Karma: +18/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 181



Профил
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2010, 14:08:48 »

относно щастието може ли някои да каже след като максимума е 120 във столицата има ли значение + са отгоре защото в момента моментното ми щастие е 120 а има още което го докарва към 132 ,смисъл 100 от провката 20 от столица и става макс 120 ,следва бонус уни +1,бонус от воиска в провката +1,бонус крепост +3,бонус храм +2 , бонус за достатъчно свободно население +5 а съм стартирал и двата фестивала които са 1 % и 2 % още ... та има ли значение дали го докарвам над 120 щастието или да си пукам данъка които в момента ми е -15 щастие и пак съм над границата на максимума ...
Активен
Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #11 -: Октомври 17, 2010, 14:14:36 »

Щастието не може да бъде над максималното за провинцията (120 за столицата)
Това, което виждаш като положителни стойности, се отчита при изчисляването на щастието в момента на засичането (това са постоянни бонуси) и компенсират минуса от данъчната ставка.
Т.е. ако имаш моментно щастие 110, минус от данъчна ставка -30 и натрупани "плюсове" (от крепост, университет и др.) +35, щастието в момента на отчитането ще бъде 115.
Не се налага да го смяташ, графата "Очаквано щастие" в информативния прозорец отразява точно това.
Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
Markedjani
Лейтенант
***

Karma: +18/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 181



Профил
« Отговор #12 -: Октомври 17, 2010, 14:24:42 »

Щастието не може да бъде над максималното за провинцията (120 за столицата)
Това, което виждаш като положителни стойности, се отчита при изчисляването на щастието в момента на засичането (това са постоянни бонуси) и компенсират минуса от данъчната ставка.
Т.е. ако имаш моментно щастие 110, минус от данъчна ставка -30 и натрупани "плюсове" (от крепост, университет и др.) +35, щастието в момента на отчитането ще бъде 115.
Не се налага да го смяташ, графата "Очаквано щастие" в информативния прозорец отразява точно това.
съгласен съм но при -15  щастие очакваното ми е пак 120 и т.н. след като промена данъчната ставка нищо не се променя както и дохода от данъка ... знам че има засичане в 12 полунощ  но ако промена сега ставката това означава ли че след 24 часа от промената тогава ще влезе в сила ... вече имам някакви такива наблюдения и маи ще се окажа прав а това ако е така ще е мега простотия от екипа създал новата версия. Само да обясна в момента данъка ми е 0 злато след като данъка ми е на 300 + дохода които получавам е НУЛА ,и съм сигурен че това което съм задал ще е активно ча утре сутринта ... по същия начин снощи когато теглих 10 часовия доход не взех никакво злато поради факта че предната вечер в 11 :00 я промених на 0 заради напусналото ми население от същия ден ... след като бе променена дне сутринта доидоха над 100 селяка от друг играч при мене ...
Активен
Skarlet
Лейтенант
***

Karma: +31/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 162



Профил
« Отговор #13 -: Октомври 17, 2010, 14:27:28 »

Данъкът се определя в момента на засичане на щастието, т.е. каквато е ставката тогава, толкова ще бъде през следващите 24 часа. Колкото и да си играеш през това време да го променяш, няма абсолютно никакъв ефект.
Активен

Мечтать не вредно, вредно не мечтать...
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #14 -: Октомври 17, 2010, 14:50:21 »

Markedjani със оставащо време до пресмятането може да видиш кога точно ще се извърши новата промяна и зададения от теб данък като стойност ще седи 24 часа, т.е. до другото пресмята. Ако не зададеш друга стойност ще си седи същата, която си избрал до момента.
Skarlet знам кое как и къде го пише, но ил иаз не мога да чета или никой не се хваща да ми отгови на въпроса... защото артекс не е посочил неша които отнемат само текущо щастие или са за очакваното щастие... явно пак сам ще трябва да разбирам  нещата  *freak*
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 14:52:30 от The_God » Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!