Imperia Online България  
Април 29, 2024, 19:50:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с комп  (Прочетена 9283 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #30 -: Октомври 03, 2010, 11:53:47 »

Извади и RAM паметта и виш дали ще пиука , ако пиука би трябвало проблема да не е от захранването , а пък и щом върти вентилаторите  *pardon*

 Това че върти вентилаторите и ако махне рамта пищи , незначи че захранването подава правилното напрежение ...
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #31 -: Октомври 03, 2010, 11:55:21 »

Въпреки, че @James е описал повечето неща, ще напиша и аз нещо.

Като за начало е добре да се увери, че монитора и кабела който свързва монитора с видеокартата работят.
Ако монитора работи, изключва от захранващият кабел компютъра и откача всички допълнителни устройства от дъното - твърди дискове, оптични устройства, ако има допълнителни лан карти, звукови карти, tv тунери и т.н.
Да остане само дъно, захранване, рам и видео ако е с допълнителна платка. Добре е да извади рам-та и видео карата да почисти от прах слотовете им и тези на дъното. Ако пак не светва монитора при включване на компютъра - да пробва смяна на захранване, памет и видео, за да види от къде идва проблема. Ако и така не проработи компютъра - отвива към дъно или процесор. Може да се пробва и ресетване на биоса и подмяна на батерията на дъното.

А най-добре да занесе компютъра в сервиз и там да го погледнат.
Активен

absolute
Ilian
Капитан
****

Karma: +529/-219
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


Strenght & Honour


Профил
« Отговор #32 -: Октомври 03, 2010, 12:00:02 »

Dylga procedyra ... биос и дъно не се скапват така изведнъж ... просто трряба да си замени захранването на компа
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 12:01:50 от absolute » Активен

Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #33 -: Октомври 03, 2010, 12:04:15 »

Може и от него да е но него на по-късен етап бих го погледнал Smiley В нашия отдел има една машина за проверяване на дънни платки ( аз и викам Франкенщайн ) слагаш дъното свързваш я и то си ти показва бачка или не  *gamer*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
absolute
Ilian
Капитан
****

Karma: +529/-219
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


Strenght & Honour


Профил
« Отговор #34 -: Октомври 03, 2010, 12:06:33 »

е и ти каква работа вършиш там ..гледаш машините ли
?
Активен

Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #35 -: Октомври 03, 2010, 12:08:39 »

То се водя програмист в Информационния отдел на една фирма ! Носят ни компове за поправки преинсталации и прочие  Smiley
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
absolute
Ilian
Капитан
****

Karma: +529/-219
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


Strenght & Honour


Профил
« Отговор #36 -: Октомври 03, 2010, 12:10:46 »

То се водя програмист в Информационния отдел на една фирма ! Носят ни компове за поправки преинсталации и прочие  Smiley
Гледай да не попаднеш на мен ... Wink
Активен

Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #37 -: Октомври 03, 2010, 12:14:35 »

Гледай да не попаднеш на мен ... Wink
Ще ме пляскаш ли Grin Ти гледай да не попадаш на мен че 3 дни само пиене ще се леее  Tongue Grin
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #38 -: Октомври 03, 2010, 12:16:58 »

Абе хора, имах същия проблем преди 2 месеца. захраването върти, процесора вентилатора върти и нищо. Смених захранването  и ето ме!
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
absolute
Ilian
Капитан
****

Karma: +529/-219
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


Strenght & Honour


Профил
« Отговор #39 -: Октомври 03, 2010, 12:29:22 »

Абе хора, имах същия проблем преди 2 месеца. захраването върти, процесора вентилатора върти и нищо. Смених захранването  и ето ме!
Ем аз ко казвам !!!!!
Активен

James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #40 -: Октомври 03, 2010, 12:59:01 »

То се водя програмист в Информационния отдел на една фирма ! Носят ни компове за поправки преинсталации и прочие  Smiley

Като си програмист, да знаеш, че Грозни е прав за захранването- въртенето на вентилаторите не значи, че захранването е читаво.  ;D
Активен

Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #41 -: Октомври 03, 2010, 13:15:10 »

Като си програмист, да знаеш, че Грозни е прав за захранването- въртенето на вентилаторите не значи, че захранването е читаво.  ;D
E млад съм все още да знам всичко от теорията до практиката (перпетомобиле) ни дели Wink Иначе както вече казах в по горен пост на по-късен етап бих погледнал захранването  Wink Всеки със стила си на работа  ;D
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #42 -: Октомври 03, 2010, 13:52:01 »

E млад съм все още да знам всичко от теорията до практиката (перпетомобиле) ни дели Wink Иначе както вече казах в по горен пост на по-късен етап бих погледнал захранването  Wink Всеки със стила си на работа  ;D

 Човек се учи с практика само ... теорията често пъти е непонятно нещо и не научава на нищо .
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #43 -: Октомври 03, 2010, 13:57:16 »

E млад съм все още да знам всичко от теорията до практиката (перпетомобиле) ни дели Wink Иначе както вече казах в по горен пост на по-късен етап бих погледнал захранването  Wink Всеки със стила си на работа  ;D

Какво е общото на практиката с перпетуум мобиле?  *scratch*
Активен

Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #44 -: Октомври 03, 2010, 13:57:54 »

Човек се учи с практика само ... теорията често пъти е непонятно нещо и не научава на нищо .
Емм зависи от много променливи фактори Smiley В случая аз бих постъпил по един начин , ти по друг и така според зависи от човека и знанията му Wink Още имам много да уча занаята Grin
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!