Imperia Online България  
Април 26, 2024, 16:01:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как работят формулите в Империя Онлайн?  (Прочетена 71666 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
burgas
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #60 -: Септември 12, 2009, 06:43:34 »

http://www.codegrrrl.com/imperia/ - включва инструменти за пресмятане на меле атаката и фортификацията на противника(базирани на военния доклад)     
Аз ли бъркам или калкулатора не е предвиден да изчислява меле атаката и фортификацията на противника към крепости в планинско-гористи провинции. Пробвах го с един рапорт от планинско-гориста, даде ERROR. Някой може ли да ми даде линк към друг подобен инструмент.
Активен
petardan
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #61 -: Октомври 13, 2009, 16:14:09 »

Здравейте!
Абсолютен нууб съм, прочетох доста теми, но пак не разбрах.Вдигането на нивото на Архитектура и Университет трябва да поевтиняват цената за строеж на сгради и съответно на науките.Оообаче, строя аз Университет на ниво 3, но базовата цената за построяване на Централна власт си остава същата.Същата си остана и цената за построяване на Архитектура от ниво 2 за ниво 3.И когато построих Архитектура от 2 на 3 цената за Университет 3 си остана същата.
Та въпросът ми е: кое поевтинява? - цената като цяло, или оскъпяването за следващото ниво?
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #62 -: Октомври 13, 2009, 16:24:11 »

Здравейте!
Абсолютен нууб съм, прочетох доста теми, но пак не разбрах.Вдигането на нивото на Архитектура и Университет трябва да поевтиняват цената за строеж на сгради и съответно на науките.Оообаче, строя аз Университет на ниво 3, но базовата цената за построяване на Централна власт си остава същата.Същата си остана и цената за построяване на Архитектура от ниво 2 за ниво 3.И когато построих Архитектура от 2 на 3 цената за Университет 3 си остана същата.
Та въпросът ми е: кое поевтинява? - цената като цяло, или оскъпяването за следващото ниво?
При такива ниски нива разлика не се вижда ,всяко ниво уни намалява оскъпяване и времето за проучванията ,същото и за архитектура относно сгради.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
petardan
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #63 -: Октомври 13, 2009, 16:41:58 »

Значи намалява оскъпяването за следващо ниво!
Мерси!
Защото както е написано навсякаде в помощта за играта, илиза че намаляват цената на текущото ниво.
Пример: вдигам нивото на университета и чакам на екрана да ми изпише по-ниска цена на текущите  проучвания, които следва да бъдат пуснати.
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #64 -: Октомври 13, 2009, 16:50:38 »

Всяко следващо ниво е по-скъпо от предходното с:
2-ро ниво 1.96 пъти по-скъпо от 1-во ниво
3-то ниво 1.92 пъти по-скъпо от 2-ро ниво
4-то ниво е 1.88 пъти по-скъпо от 3-то ниво
и т.н. – всяко следващо ниво намалява коефициента с 0.04 пъти.
Колкото повече Уни и Архитектура ,толкоз по-добре ;D
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
petardan
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #65 -: Октомври 13, 2009, 21:22:05 »

Формулата за поскъпването на следващото ниво спрямо предходното ми стана ясна.
Но не ми стана чсно Уни и Арх кое намаляват.Пример:
имам Уни 3 ниво, на екрана пред мене седи цената ми за вдигане на 4 ниво, вдигам нивото на Арх което следва да намали цените на вси4ки сгради, нали, поне така пише в описанието за тази наука? Но уви цената за 4-то ниво на Уни седи същата, както и цените на другите сгради не се променят.Не е ли логично след като съм вдигнал нивото на проучването Арх, да се намалчт цените за строеж на следващите нива на вси4ки сгради, както пише в описанието.
Коя цифра в крайна сметка се намаля от вдигане на нивата на Уни и Арх.
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #66 -: Октомври 13, 2009, 21:25:11 »

Формулата за поскъпването на следващото ниво спрямо предходното ми стана ясна.
Но не ми стана чсно Уни и Арх кое намаляват.Пример:
имам Уни 3 ниво, на екрана пред мене седи цената ми за вдигане на 4 ниво, вдигам нивото на Арх което следва да намали цените на вси4ки сгради, нали, поне така пише в описанието за тази наука? Но уви цената за 4-то ниво на Уни седи същата, както и цените на другите сгради не се променят.Не е ли логично след като съм вдигнал нивото на проучването Арх, да се намалчт цените за строеж на следващите нива на вси4ки сгради, както пише в описанието.
Коя цифра в крайна сметка се намаля от вдигане на нивата на Уни и Арх.

Преди да поръчате новата сграда или проучването ... независимо, че сте си пуснали унито или архитектурата ... или се логнете наново в играта или минете през ОТЧЕТИ/ПРОВИНЦИЯ .... един лек стар бъг  Smiley
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
petardan
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #67 -: Октомври 13, 2009, 22:23:45 »

Ебааааси...!!!!
Щом е стар бъг и до сега не е оправено, напишете го в правилата, даже по-добре да бъде първото нещо което съветника казва на току-що започналия играта.
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #68 -: Октомври 13, 2009, 22:34:31 »

Ебааааси...!!!!
Щом е стар бъг и до сега не е оправено, напишете го в правилата, даже по-добре да бъде първото нещо което съветника казва на току-що започналия играта.

А тия претенции не към мен ... Аз съм наказан от екипа с мълчание  Lips Sealed

Има едни с червени табелки ... на тях ... защото ония със сините табелки не позволяват да им тревожите съня с ЛС-та  Grin
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #69 -: Октомври 13, 2009, 22:39:50 »

Ебааааси...!!!!
Щом е стар бъг и до сега не е оправено, напишете го в правилата, даже по-добре да бъде първото нещо което съветника казва на току-що започналия играта.
Да..За оправяне е..Проблема се явява ако проучването стане готово ,докато сте онлайн..Ако сте извън играта , няма проблем - при логване отчита поевтиняването..Както ви каза Крокодил , добре е да отидете или на отчет провинции или да излезете и влезете в играта..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
petardan
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #70 -: Октомври 13, 2009, 23:12:16 »

Ами докато го оправите приемете съвета ми и добавете един ред в монолога на съветника.
Понеже ако не бях прекалено любопитен, и безсрамен да питам за такива елементарни неща, нямаше никога да го разбера.
Разбирам, че не е нормално толкова официално да признавате за бъговете си в играта на току-що започнал новобранец, което може да го накара да се замисли за качеството на играта, но както има хиляди безсрамници, които се осмеляват да задават "глупави" въпроси по форумите ви, така и Вие проявете подобна по сила смелост.Или направете един голям раздел във форума си озаглавен "Често срещани бъгове".
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #71 -: Октомври 13, 2009, 23:22:10 »

Ами докато го оправите приемете съвета ми и добавете един ред в монолога на съветника.
Понеже ако не бях прекалено любопитен, и безсрамен да питам за такива елементарни неща, нямаше никога да го разбера.
Разбирам, че не е нормално толкова официално да признавате за бъговете си в играта на току-що започнал новобранец, което може да го накара да се замисли за качеството на играта, но както има хиляди безсрамници, които се осмеляват да задават "глупави" въпроси по форумите ви, така и Вие проявете подобна по сила смелост.Или направете един голям раздел във форума си озаглавен "Често срещани бъгове".
Нещо не ви разбрах..Попитахте - казах ви за евентуален проблем ако проучването ви стане готово докато сте онлайн..Кой квалифицира въпроса ви като глупав и къде , и за каква смелост ми говорите...И откога задаването на въпроси е безсрамно действие? За качеството на играта може да съдите след като поиграете на нея , ако имате желание..Щом се играе от стотици хиляди по целия свят,предполагам има за какво да се играе..Успех и ако имате каквито и да е въпроси , ги поставяйте във Форума без колебание..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #72 -: Януари 27, 2010, 04:13:42 »

...Ако някой направи някакъв уеб базиран инструмент е добре дошъл да го сподели в тази тема...

 Нещо което бяхме започнали с приятелите , но така и няма да довършим . Нищо че не уеб базирано , на някой може да му е от полза.Ще ви е необходим Excel 2007 за да отворите файла .

 ПП Забелязах грешка в изчисляването на времето на проучванията , оправена е и обнових файла ...

 ППП Файла е качен на ново , качил съм го и в DOX.BG
« Последна редакция: Януари 01, 2011, 21:46:57 от Groznii » Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
mario65
Сержант
**

Karma: +4/-53
Неактивен Неактивен

Публикации: 70



Профил
« Отговор #73 -: Юни 29, 2010, 11:55:13 »

какъв е смисъла да правиш университет след 25 ниво  *crazy* *crazy* *crazy* *crazy*
Активен

ЗАРАДИ ТОВА ОБИЧАМ БЛИЦ
10 blitz   ник: m4r1o
mario65
Сержант
**

Karma: +4/-53
Неактивен Неактивен

Публикации: 70



Профил
« Отговор #74 -: Юни 29, 2010, 15:50:47 »

Същият, какъвто и като правиш преди 25- то ниво - сваля ти цената на проучванията, които пускаш да се правят...
неможе , как ще е същия. поне след 25 ниво (25*0.4)=100 % демек трябва да надвиши 100 процента намаление и цените на там са еднакви или по-ниски Grin аз знам че тоя бразилеза така е направил 560 университет и така сяко проучване не си променя цената ( примерно: военна медицина 10 ниво --- 1М .. военна медицина 11 ниво --- 1м ) което е безмислено Grin кажи ако не е така къде бъркам ?
Активен

ЗАРАДИ ТОВА ОБИЧАМ БЛИЦ
10 blitz   ник: m4r1o
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!