Imperia Online България  
Март 29, 2024, 13:14:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двадесет и седма вълна  (Прочетена 15080 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
revenge
Редник
*

Karma: +9/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #15 -: Май 07, 2010, 20:24:03 »

Реших да дремна, като видях че няма как да сваля цената на войската под 5М за провка... После колкото и да го мъча, само успях да сваля до 4.5 с доста голяма вероятност за победа и разумен риск при най-лошите варианти да ми избягат на отрицателен морал или при най...най...най-лошия вариант да ми влязат на 5-10 морал, доста малко вероятно, определено оправдан риск, но и така ресурса пак не стига, а надолу и риска става неудобно по-голям... И тогава ми просветна!!! Ама то имало едно такова нещо, дето заем го наричат, че и точно стига, даже ще се изплаща в празната провка  Grin Затова спете преди да смятате  Grin Сега само да видим останало ли е достатъчно време за наемане...

Мхм... аз пък все пак си мисля, че мисълта трябва да си е остра постоянно за турнира... все пак секундата на 2 се цепи, последните 4 атаки си бяха изпълнени добре тактически и прилъгаха доста хора да пуснат 8-ци. Ма ето намерил си решение - заема, но все пак тия дет се борят за непобеден не могат да си позволят да заключат толкова от рано провка, че даже и да я занулят.
Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #16 -: Май 07, 2010, 20:56:25 »

х15 к паладини в провка другото са гарнитури това за 1.6

още се чудя население ли да спястя или да прежаля 15к коне общо  *scratch* наемаки само леки пики  *SCRATCH*в оганичена бройка или да надробя пики до откат  *freak*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #17 -: Май 07, 2010, 21:02:36 »

Мхм... аз пък все пак си мисля, че мисълта трябва да си е остра постоянно за турнира... все пак секундата на 2 се цепи, последните 4 атаки си бяха изпълнени добре тактически и прилъгаха доста хора да пуснат 8-ци. Ма ето намерил си решение - заема, но все пак тия дет се борят за непобеден не могат да си позволят да заключат толкова от рано провка, че даже и да я занулят.
Ми и аз се борех за непобеден и ако не се бях успал да ми палнат 2ПГ преди няколко вълни... въобще нямаше да имам проблем с ресурса и населението и щях да спра и миналия пожар и 8-ма да не пада под 100К население никога, а трите планини да са около 200К в същото време!!! Че и отгоре, защото тогава не бих имал проблем и медицината да поддържам на ниво, а не сега да съм с отрицателен прираст... Но уви, възстановяването на планините ми струваше 8-ма, нямаше как... Затова беше по-добре да я зануля и да донапомпам планините, конкретно за допълнителния доход и после да си наемам от тях, колкото да не са на отрицателен прираст и пак няма да паднат под 180К. Другият вариант беше да оставя 8-ма на 20-30К и да я пазя, при което планините ми щяха да си останат на 150, ако не и по-малко, там колкото падаха след пожара... просто нямаше смисъл... Най-малкото защото така губех повече население и много повече ресурс... От там и за този грабеж нямаше да ми трябва заем и т.н. Smiley Но тъйкато това се е случило така или иначе, гледам да ми пречи минимално, нищо че не виждам смисъл да завършвам ерата Smiley И всъщност нямам проблем с населението Smiley А след заема нямам проблем и с ресурса... Вярно че лихвата е точно колкото да оставя да ми бутнат седмицата в 8-ма, но пък после военния доход ще ме компенсира напълно Smiley Отделно при това положение ми беше ясно че ако пусна 8-мицата най-вероятно ще го закъсам след това, но ресурса беше отдавна събран, нямаше общо с последните атаки, които може да са подлъгали някой друг, но не и мен Smiley И с риск да се повторя, АКО НЕ СЕ БЯХ УСПАЛ, не 1 а 2, дори 3 осмака можех да пусна и то по-рано отколкото едвам пуснах сега един с клизма, с ясната мисъл че при създалата се обстановка, най-вероятно ще стане още по-лошо от това, но аз вече нямам какво да губя и си поемам умерен риск, за сега напълно оправдан... Само да видим следващите няколко вълни дали ще стигнат  *heart*

Та след последната редакция ще успея да се застраховам за техни проучвания х16, макар да не е необходимо, не мисля че ще са над 14-15, но няма как, длъжен съм да се застраховам максимално, предвид риска... Само не съм смятал дали нямаше да ми е малко по-добре да бях останал по-нагоре, но едва ли, защото разпуснах само леки копия и стрели и съвсем малко елитни стрели, за да падна в х1.2 и в крайна сметка:
Р
Копиеносци = 32000
Елитни Стрелци = 6000
Гвардейци = 8000
F Паладини = 10000
ПГх3
Копиеносци = 28000
Елитни Стрелци = 5000
Гвардейци = 8000
F Паладини = 9000

П.П. Грозното е че Крум пак се лигави и пуска лесни пожари и трудни грабежи... Не е редно този грабеж да не може да се спре със седмици в планини, дори базовата атака, независимо от каквито и да било екстри по проучванията не е възможна на стената или с подлагане... А няма как някой да има готова 8-мица за тази атака, просто отново атаките не са преценени или умишлено не са коректни и пак се толерира играта само с равнини и то от самото начало на ерата... Дали съзнателно или не, но е факт... А не един път съм им обяснявал, че слухтенето на топ10 не е начина... В стремежа си да им пречат, но без да ги убиват, всъщност се оказва че само им помагат и убиват всички надолу помеждодругото... Като заключение, 5-та ера, а все още не могат да пускат атаките като хората...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #18 -: Май 07, 2010, 21:10:27 »

не мисля че пожарите трябва да са трудни а грабежите леки напротив това темпо на грабежите си е важно хем тормози адки тея дето играят за нето хем и по интересно така  Wink
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
FeniX
Гост
« Отговор #19 -: Май 07, 2010, 21:31:56 »

40 000 ф
19 000 стр
12 500 гв
13 000 пал.

за х2 в равнина
ако стрелците не са елитни въобще не става, а иначе често пада под 50 морал.
На мен 2 пъти са ми бягали на 49 в номадите
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #20 -: Май 07, 2010, 21:34:27 »

В х1.8 ми ги редува победа-загуба през 1 с тази конфигурация. С 15х за нападателя и морал 125, атаки 15х за защитника и 16х брони. Иначе след тия 2 палежа, не остана население...


@bokex - Няма ли да стане по-добре ако намалиш гвардията?

 *ok* не толкова често, но все пак има такава възможност. При мен е меле 14, за сметка на това "неработещото" проучване е 13, може би това дава отражение. Свалих мечовете на 6к, вдигнах конете на 13 и фалангата на 25, дава по-добри резултати, да видим...
Активен

delenda est!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #21 -: Май 07, 2010, 21:50:10 »

не мисля че пожарите трябва да са трудни а грабежите леки напротив това темпо на грабежите си е важно хем тормози адки тея дето играят за нето хем и по интересно така  Wink
НЕ, грабежите не трябва да са леки, но не трябва и да бъдат невъзможни... Това грабежи ли са или пожари с обсада...  *crazy*
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #22 -: Май 07, 2010, 22:17:18 »

че грабежът какво е *scratch*...доколкото помня всеки грабеж си почва с полева  *pardon*.....в играта как е принципно - нали примерно като грабя някой и иска да ме спре - слага армия на полето...тука е същото :Smiley
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #23 -: Май 07, 2010, 22:23:44 »

Този грабеж си е труден, но в никакъв случай невъзможен. Пък и е съвсем нормално на този етап да става все по-трудно. Респективно Закс ще е все по-недоволен от нещо - това теорема ли ще дойде, аксиома ли - да кажат по-знаещите.  Grin Grin Grin Grin
Активен

delenda est!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #24 -: Май 07, 2010, 22:51:34 »

Този грабеж си е труден, но в никакъв случай невъзможен. Пък и е съвсем нормално на този етап да става все по-трудно. Респективно Закс ще е все по-недоволен от нещо - това теорема ли ще дойде, аксиома ли - да кажат по-знаещите.  Grin Grin Grin Grin
Като не е невъзможен, спри го с крепост!  Grin

П.П. Всъщност е хипотеза отнесено строго към тази ера и чак след края й може да се превърне в аксиома или теорема, според това дали се е случило, дали преди се с случвало и дали пак ще се случи и дали може да се докаже това за всички възможни паралелни вселени  *freak* Освен ако не го направиш доказателството на база миналите ери, което няма да е много трудно и излиза че е теорема, защото аксиома няма как да е... От друга страна в условието имаме противоречие, защото за предните две атаки не бях доволен че са прекалено лесни и тук се сгромулясва цялата ти теория Smiley

От друга страна аз съм недоволен само че се успах, защото сега щях да съм също толкова облагодетестван като всички останали в топ50, въпросът е обаче, че уж точно ние трябва да сме максимално затруднение, а не сме... Само подаръци и от там следва че по-скоро тази ера се случва обратното на твоята хипотеза за оценката ми над атаките...
« Последна редакция: Май 07, 2010, 23:02:21 от ZAX » Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #25 -: Май 07, 2010, 23:09:04 »

ако стрелците не са елитни въобще не става, а иначе често пада под 50 морал.
На мен 2 пъти са ми бягали на 49 в номадите

за по-голяма устойчивост може да се добавят още 2-3 000 стрели, но също така зависи и с какви проучвания и морал ще дойдат и с какво разполагаме. Това е като прогнозата за времето.
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #26 -: Май 07, 2010, 23:31:27 »

Препоръчвам ти да послушаш Феникс, според мен той е най-добрият войн тази ера, а май и попринцип.

При мен също излиза че леките стрели не са добра идея... Независимо от проучвания и т.н. Има значение само дали имаш ресурса за тях... Но поне при моите разигравания днес цял ден винаги излизаше че за да са равностойни, трябва да са равностойни и като стойност, при което губиш повече население и за капак каточели битката е някак по нестабилна... Аз лично също ще заложа на елитни стрелци, въпреки че ресурса не стига, предпочетох да се лиша от фалангите, а ти като гледам имаш достатъчно, така че...

П.П. Как действат на морала не съм гледал, при мен го няма поне този проблем в момента за щастие, а той е най-големия...
« Последна редакция: Май 07, 2010, 23:33:06 от ZAX » Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #27 -: Май 07, 2010, 23:32:03 »

Като не е невъзможен, спри го с крепост!  Grin

П.П. Всъщност е хипотеза отнесено строго към тази ера и чак след края й може да се превърне в аксиома или теорема, според това дали се е случило, дали преди се с случвало и дали пак ще се случи и дали може да се докаже това за всички възможни паралелни вселени  *freak* Освен ако не го направиш доказателството на база миналите ери, което няма да е много трудно и излиза че е теорема, защото аксиома няма как да е... От друга страна в условието имаме противоречие, защото за предните две атаки не бях доволен че са прекалено лесни и тук се сгромулясва цялата ти теория Smiley

От друга страна аз съм недоволен само че се успах, защото сега щях да съм също толкова облагодетестван като всички останали в топ50, въпросът е обаче, че уж точно ние трябва да сме максимално затруднение, а не сме... Само подаръци и от там следва че по-скоро тази ера се случва обратното на твоята хипотеза за оценката ми над атаките...
Да ти ръкопляскаме ли какво ли ...Манифестацийка да ти направим .... Знаеш ли какво ми стана в главата докато се реша да разпусна 30к гвардия ....
Спри се колко си велик ...и само дето си се успал .Айде нема нужда .......
Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #28 -: Май 07, 2010, 23:34:38 »

хаха извинявам се грешката е вярна боравя само с елитни стрели.  *hihi*
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #29 -: Май 07, 2010, 23:40:29 »

Да ти ръкопляскаме ли какво ли ...Манифестацийка да ти направим .... Знаеш ли какво ми стана в главата докато се реша да разпусна 30к гвардия ....
Спри се колко си велик ...и само дето си се успал .Айде нема нужда .......
Има нужда Smiley Последното ми наемане, ако имам късмет е 9 часа преди битката и до тогава има голяма нужда да не заспя, за да не се успя пак... Като използвам времето за да си размишлявам на глас... Също така обсъждаме с другите потребители... За съжаление повечето вече спят или просто още не са изтрезнели от последния празник, някой и без празник... Ако на теб това ти пречи, не виждам защо въобще ме четеш... Разпусни и останалата гвардия и всичко е точно  Grin

Освен това не мога да разбера какво толкова ревеш за тази гвардия, като тя за точно за тази вълна е бойната единица, която трявба в най-малки количества, независимо от терена и коефициента... Хем си имал късмет и си уцелил какво да разпуснеш, че да ти идва по-лесна атака, хем си недоволен... Но и да не беше така, не разбрах къде е връзката? Кой те кара да разпускаш, аз ли?!

И ДА, базовата атака трявба да може да се спре само с гарнизон!
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!