Imperia Online България  
Март 28, 2024, 11:19:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двадесет и четвърта атака  (Прочетена 8619 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #15 -: Май 04, 2010, 16:35:46 »

за съжаление няма елка под ръка а в новит свто ве едосада въвеждането но това хич не ми изгрежда дора армиа леки копия леки стрели и то яко има за попълване според мен да набучиш паладините в центъра не ми се вижда добра идея

В случая не е толкова зле .. противника има много Мечове и много Гвардия ... и относително малко фаланга ... паладините са печеливши при всяко едно единоборство на отрядите, многото копия (фаланги) за защитника понясят сериозни поражение от мечове(гвардия) на нападателя така, че увеличаването им не довежда до съществено подобряване на крайния резултат ... въпреки, че Аз никога не бих построил защита без нито един стрелец от какъвто и да е клас  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #16 -: Май 04, 2010, 16:42:15 »

не виждем логика да се защитава така при положени че баш населенито не им е проблем за сега в топ 20 Wink

аз лично ще спирам на калетат по планите с армия на полето  Smiley

за равнината слагам артъците и въпреки че съм с 2 планини не се поколебах да наема 35 к леки копия до атакта прираста е толкова ама то всеки си има свое виждане  *pardon*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Bokex
Редник
*

Karma: +20/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #17 -: Май 04, 2010, 16:52:52 »

от стелци, каквито и да било, не видях смисъл, т.е. разлика минимална, за фалангите или копия и да изтикат цялата конница на фланга пак си отиват и полза нулева, иначе рес и население има, но не съм убеден че влагането му в още армия е наи подходящо.
Балгодаря ви за съветите, успешна и притна игра.
Активен
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #18 -: Май 04, 2010, 17:00:48 »

аз пък мисля,че този път са тръгнали на баш си бой номадчетата ...с меч в ръка...по-точно с много мечове  Grin - та тука няма тънки атаки...това да не са копията, дето я мушнат някого от имперските войничета,я не - яко армия  - всички видове да се включват - времето на скатавките мина *BOSS* и това е *pardon*
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #19 -: Май 04, 2010, 17:40:32 »

аз пък мисля,че този път са тръгнали на баш си бой номадчетата ...с меч в ръка...по-точно с много мечове  Grin - та тука няма тънки атаки...това да не са копията, дето я мушнат някого от имперските войничета,я не - яко армия  - всички видове да се включват - времето на скатавките мина *BOSS* и това е *pardon*

Издръжка на войската за час     11333   Tongue Tongue Tongue Tongue  има още мегдан за скатаване Wink
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #20 -: Май 04, 2010, 18:08:13 »

за съжаление няма елка под ръка а в новит свто ве едосада въвеждането но това хич не ми изгрежда дора армиа леки копия леки стрели и то яко има за попълване според мен да набучиш паладините в центъра не ми се вижда добра идея
Нали за равнина става дума? Защото аз като смятах снощи нито от копия, нито от стрели имаше смисъл, даже гвардия толкова не ми трявбаше за тази атака, просто я имах, само паладини колкото повече, толкова повече, това е за тази атака, не виждам нужда да са на фланга всичките... Едва ли не каквото и да добавиш към паладините, че все пак има и някакво смешно количество копия и това е...

С две думи аз срещам с 17К гвардия и 5К паладини, мисля че няма нужда да го смятам, за да ми е ясно че х2 с х2.4 паладини повече, просто си ги премазва както си иска, въпреки че армията му всъщност е само х1.6 като стойност на моята...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
BPATAP
Гост
« Отговор #21 -: Май 04, 2010, 18:39:12 »

Нещо грешиш...
Ето това показва моя калкулатор горе долу веднъж от 10 случая:
Цитат
Рунд 11
********************************************************
Стена на крепостта - 1833424
Атака от обсадните машини - 1800000  [Тарани(0) Катапулти(600) Трибушети(0)]
Атака от войници - 37962  [ Гвардейци(513)]
-------------------------------------------------------------------------
Нападател
Брой войници = 897,Общо убити = 2260,Морал = 147,Брой отряди = 30
 
Гвардейци = 513  (Преди рунда = 1820)  (Убити =1307)
F Тежка Конница = 384  (Преди рунда = 1337)  (Убити =953)
-------------------------------------------------------------------------
ЗАЩИТНИК
Брой войници = 14081,Общо убити = 0,Морал = 9991,Брой отряди = 101
 
Копиеносци = 1
Елитни Стрелци = 14080
-------------------------------------------------------------------------
********************************************************
КРАЙ НА КРЕПОСТНАТА ОБСАДА
********************************************************
Стената на крепоста е съборена
********************************************************
Финален резултат - Проведени 11 рунда
Печели НАПАДАТЕЛЯТ
Затова бягам от този вариант. Ще проверя и твоя с малкото стрели и паладините отпред и ще преценя. Все още има време да наема още малко стрели.
Активен
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #22 -: Май 04, 2010, 20:00:10 »

Ето това показва моя калкулатор горе долу веднъж от 10 случая:Затова бягам от този вариант. Ще проверя и твоя с малкото стрели и паладините отпред и ще преценя. Все още има време да наема още малко стрели.
Ако са ти вярни сметките , правилно бягаш от такъв вариант.Специално в номадите при 3 атаки и шанс 1:10 считай че са вътре ....
Успех на всички и да няма успали се (освен мен разбира се  Smiley ) и  *beer* предпразнично.
Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #23 -: Май 04, 2010, 21:49:28 »

За първи път чувам да има вариации при крепостна обсада и гарнизон само от стрели... В смисъл че нямаме битка на полето... После не говорим за бягаме от нисък морал че да се чудиш влиза ли не влиза ли... Няма къде да се случи друг вариант освен този че или ги избиваш до крак или не... А тук ги избиваш при 14-ки и това е... Не разбирам как калкулаторите ни дават различни неща, аз снощи след битката смятах 100-тина пътим въпреки че знам че и 1 стига в случая, но загуба така и не ми даде, с твоите проучвания и по 14 за него... Някой друг най-добре да провери, къде е грешката при мен или при теб Smiley

Вече ако са по 15, забравих да ти кажа, но ти трявба да си знаеш от миналите подобни битки... А и сега пак ти казвам, отпред застраховката ти е до 2К загуби, което е застраховка и за 14 съответно, а предполагам и за 16 и кой знае още колко нагоре... Защото цялата работа е подлагането да избие достатъчно пехота че после да не може да ти бъде съборена стената само с машини, при което също няма много вариации, защото машините си бият еднакво и въпроса е само избиваш ли достатъчно армия! Обсадните машини сами нищо не правят в случая и това е... Няма какво да се чудиш Smiley Най-вероятно ги спираш и по 20 с подлагане от пред, а те просто над 14 няма да са. Силно те съветвам да запазиш повече армия за следващата атата, а че не си успял да пуснеш стрели 16 също не е грешка, те няма да ти трябват за следващата, по-скоро брони 15, но само ако ти остане достатъчно ресурс за необходимата армия... За да стане това обаче, трявба да имаш уни19, за да са броните на 25:40... С две думи вдигай университета и пази населението и ресурса преди да видиш атаката, защото започват големите пожари... Така мисля аз, време е просто   *SPITEFUL*
« Последна редакция: Май 04, 2010, 21:52:19 от ZAX » Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #24 -: Май 04, 2010, 22:18:44 »

Днес съм наемал едно към гьотьоре....  Grin ЕТо какво е станало в бързината :

Копиеносци = 10457
Фаланги = 11700
Елитни Стрелци = 4600
Гвардейци = 11072
Паладини = 679
F Паладини = 8476

Загуба нето - към 4500-4800 в провка, бе на кой му пука! Кръъъъъв!  wassup wassup wassup wassup

Към дванайсе ги изтъпанчвам на полето и ще си къртя като пич, пък вие тук се тръшкайте кой колко точки щял да загуби!  Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue
Активен

delenda est!
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #25 -: Май 04, 2010, 22:20:57 »

аз лично като видях що армия ще се пръкне 4 часа след битката си смених на 100% стратегията просто ще се бие това е и не виждам голама логика да се пести от тук на сетне и аз сглупих че пуснах  стрели 15 при побожение че можеше да имам брони 15 но ако не се греши всички ще са първи и то непобедени  *pardon*


УСПЕХ НА ВСЕКИ  Smiley КОЙ ЗА КАКВОТО СИ Е НАУМИЛ ДА ИГРАЕ  Wink *beer* *beer* *beer* *beer* *beer*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #26 -: Май 04, 2010, 23:05:05 »

 *beer* *beer* *beer* *beer* *beer* *beer*

Айде, лека и успешна от мен. Тъй като съм гроги и не съм сигурен, че ще се излюпя в 4.30, всичко е строено и готоно вече.

Издръжка на войската за час     192449  *freak* *freak* *freak* *freak* *freak*
Активен

delenda est!
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #27 -: Май 04, 2010, 23:50:10 »

На мен пък за да ми е по-интересно, последните войници и ВМ и ми стават около 15 мин преди битката  *freak* Успех и от мен на всички императори.
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #28 -: Май 05, 2010, 03:46:45 »

Много време си е това, при мен до последната минутка се използва Smiley Но май ще трявба и аз да почна като Енравота, преди да легна да ги вадя, нека пасат докато спя, пък като/ако стана, само тогава да си ги прибирам... Загубите са големи, но не по-големи отколкото ако се оспиш...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #29 -: Май 05, 2010, 05:18:22 »

Общо за империята
Налични ресурси
Дърво   3315180
Желязо   1596537
Камък   6158327
Злато   22626
      Добив на час
Дърво   75376
Желязо   0
Камък   220776
Злато   1184

Население
Общо население   670627
Лимит на населението   767718
Безработно население   3492
Работници   667135
Прирaст на час   1320
Издръжка на войската за час   43776
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!