Imperia Online България  
Април 24, 2024, 18:11:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблеми в ИО и належащи неща ,които трябва да се оправят  (Прочетена 35117 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
cck
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 19


Профил
« Отговор #165 -: Април 27, 2010, 08:24:34 »

И аз съм радостна , че се въведе тоя БЛОК!!!!:))))Когато започнах да играя преди три години си го имаше!:)))Сега естествено ще се прибегне до сейф , но това аз си го правя вече три години , именно защото не съм , а и не знам как се ползват тия програмки , а и не съм им фенка!Който тук е против Блока , е всъщност Чекър манияк! Grin Grin Grin Но за да сейфаш трябва да си поразчовъркаш мозъчето къде , за колко време , а като се върне армията да си я посрещнеш , а и да продадеш може би ресурс , за да не си на минус , а с тоя пазар не стават мигновенно нещата, бе въобще супер си е!:)))))И до голяма степен ще се върнат играчите , на които играта им харесва , но не са залепени за комповете , такива като мен! Wink Wink ;)Въобще иамте едно голямо БРАВО от мен , а мисля ,че не само от мен!:)))Е айде чао

Правилно Борянче, който е провтив блока има чекър. Точно така мислят повечето "играчи" във форума. Според мен с въвеждането на този 6 часов блок се се губи до някаква част чара от играта, а до колкото до "поразчовъркването на мозъчето" мога да ти кажа от личен опит, че доста трябва да го човъркаш това мозъче, когато играча е постоянно на линия. На мен това ми харесва, харесва ми да разбия някой който е на линия и да види че армията му се прибира и моята идва след него и да се чуди какво да прави ресурс ли да крие армия ли да спасява. Това е чара на играта да хванеш армията на накой а не по лесния начин както повечето искате тук, както се казва така и баба може за 6 часа и да смяташ и да не смяташ все че хванеш армията на противника. В интерес на истината с този 6 часов блок е по-добре да си фермер от колкото да имаш някаква армия с 6 часовия добив и 2-та часа от фейс-а ще си възтановил загубите при една евентуална атака за 6 часа без да имаш разходи за войската.
За чекерите както са направени така могат и да се махнат стига да има желание и ресурс един ако не може да ги махне , то друг ще дойде и ще го направи. А и все пак който иска да играе със старата версия на пазара с 6 часов блок и показване на играча който кога последно е бил на линия ако не ме лъже паметта има такъв свят и може да си играете там, все пак всеки има право на избор и може да си го направи.
С този блок играта се улеснява доста но дали ще стане по интересна само времето може да покаже.
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #166 -: Април 27, 2010, 08:42:39 »

Правилно Борянче, който е провтив блока има чекър. Точно така мислят повечето "играчи" във форума. Според мен с въвеждането на този 6 часов блок се се губи до някаква част чара от играта, а до колкото до "поразчовъркването на мозъчето" мога да ти кажа от личен опит, че доста трябва да го човъркаш това мозъче, когато играча е постоянно на линия. На мен това ми харесва, харесва ми да разбия някой който е на линия и да види че армията му се прибира и моята идва след него и да се чуди какво да прави ресурс ли да крие армия ли да спасява. Това е чара на играта да хванеш армията на накой а не по лесния начин както повечето искате тук, както се казва така и баба може за 6 часа и да смяташ и да не смяташ все че хванеш армията на противника. В интерес на истината с този 6 часов блок е по-добре да си фермер от колкото да имаш някаква армия с 6 часовия добив и 2-та часа от фейс-а ще си възтановил загубите при една евентуална атака за 6 часа без да имаш разходи за войската.
За чекерите както са направени така могат и да се махнат стига да има желание и ресурс един ако не може да ги махне , то друг ще дойде и ще го направи. А и все пак който иска да играе със старата версия на пазара с 6 часов блок и показване на играча който кога последно е бил на линия ако не ме лъже паметта има такъв свят и може да си играете там, все пак всеки има право на избор и може да си го направи.
С този блок играта се улеснява доста но дали ще стане по интересна само времето може да покаже.

Въпреки, че не бях добре тия дни успях да се напъна и да прочета писанията ти в няколко теми  ....хубаво е като пишеш да пишеш само от единия си акаунт ... така и неразбрах разумен довод защо аджеба ти си против блока ...ще те помоля да го структурираш в един отговор като точки и срещу всяка от тях да има обяснение ,за да може да се получи нормална дискусия.
Активен

SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #167 -: Април 27, 2010, 09:00:29 »

Въпреки, че не бях добре тия дни успях да се напъна и да прочета писанията ти в няколко теми  ....хубаво е като пишеш да пишеш само от единия си акаунт ... така и неразбрах разумен довод защо аджеба ти си против блока ...ще те помоля да го структурираш в един отговор като точки и срещу всяка от тях да има обяснение ,за да може да се получи нормална дискусия.

Чингизе много ще си регнат по още 1-2 акк, само и само да не се вижда кой точно лае, че нали са честни, не ползват програми, ама и не спят  Grin Grin Grin Grin Евала за нововъведението, не само беше време, ама беше крайно време Smiley
По темата има едно бъгче със съюзните воини. Не е нужно да имаш дог, за да обявиш безпл такава на съюза агресор, можеш просто да предложиш съюзен дог и в момента, в който има предложение вече воината е безплатна. Така някой съюзи доста лесно пускат воини и тормозят по-войнствено насторените такива Smiley И ние сме го ползвали Smiley
Активен
Root
Гост
« Отговор #168 -: Април 27, 2010, 09:46:32 »

тва не е бъг...никъде в правилата не го пише че неможе да обявиш война на агресор ако сключиш договор със отсрещтният съюз. *pardon*
Активен
cck
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 19


Профил
« Отговор #169 -: Април 27, 2010, 10:11:36 »

Въпреки, че не бях добре тия дни успях да се напъна и да прочета писанията ти в няколко теми  ....хубаво е като пишеш да пишеш само от единия си акаунт ... така и неразбрах разумен довод защо аджеба ти си против блока ...ще те помоля да го структурираш в един отговор като точки и срещу всяка от тях да има обяснение ,за да може да се получи нормална дискусия.

Еми може да провериш с колко акаунта съм регистритан във форума има си ИП-та засичане и т.н. Може би или не съм се изразил правилно или не сте ме разбрали не съм против този блок, против съм начина му на въвеждане а именно по никое време от БГ6 са минали около 3 месеца и до сега имах една стратегия на игра с въвеждането на този блок стратегията ми отива на майната си. Коренните промени в играта се правят преди играта да започне а не по средатата. Ето за това съм против а и пак ви казвам който може да играе и дали си с чекър или не дали те наглеждат все тая пак ще те разбият , просто повече упорство трябва.

Активен
cck
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 19


Профил
« Отговор #170 -: Април 27, 2010, 10:13:39 »

Чингизе много ще си регнат по още 1-2 акк, само и само да не се вижда кой точно лае, че нали са честни, не ползват програми, ама и не спят  Grin Grin Grin Grin Евала за нововъведението, не само беше време, ама беше крайно време Smiley
По темата има едно бъгче със съюзните воини. Не е нужно да имаш дог, за да обявиш безпл такава на съюза агресор, можеш просто да предложиш съюзен дог и в момента, в който има предложение вече воината е безплатна. Така някой съюзи доста лесно пускат воини и тормозят по-войнствено насторените такива Smiley И ние сме го ползвали Smiley

Стига се се обяснявал аман от разбирачи ето ми го ацц-то cck007 БГ6 от миналата ера играя 200 ацц-та съм регистрирал и гледам да не ме хванат като пиша във форума
Активен
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #171 -: Април 27, 2010, 10:33:40 »

тва не е бъг...никъде в правилата не го пише че неможе да обявиш война на агресор ако сключиш договор със отсрещтният съюз. *pardon*

Нещо не ме разбра Smiley Не е нужно да скл дог, а само да дадеш предложение за такъв Smiley
Пример: Знаеш че 3-4ч през ноща е неактивно време за игра. Съюз А е обявил воина на съюз Б, ти обаче се нямаш със съюз Б, защото няколко пъти сте изнасяли техни играчи. В 4ч сутринта ти примерно пускаш едно предложение за съюзен дог към съюз Б, веднага след това пускаш безпл воина на съюз А и малко след това отказваш предложението за дог със съюз Б. Така реално ти не си имал дог със съюз Б, но си се възползвал от правото на безпл воина Smiley
Надявам се тоя път да съм бил по-ясен Smiley
Активен
Root
Гост
« Отговор #172 -: Април 27, 2010, 10:37:00 »

да напълно Smiley
Активен
Borqna
Редник
*

Karma: +37/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #173 -: Април 27, 2010, 10:43:40 »

Каси трябва да има -то не са каси а (Изоставени империи) , никой не ги прави изкуствено те сами се появяват в даден етап от Ерата! Сега с Блока  ще са нужни на всички , дори на Чекърчета!:)))) А за такива като мен дето често отцъстваме от играта за по 12 часа ,са единственото спасение , ако искаме да имаме някаква армия!!!! Smiley Wink Smiley
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #174 -: Април 27, 2010, 12:13:06 »

Еми може да провериш с колко акаунта съм регистритан във форума има си ИП-та засичане и т.н. Може би или не съм се изразил правилно или не сте ме разбрали не съм против този блок, против съм начина му на въвеждане а именно по никое време от БГ6 са минали около 3 месеца и до сега имах една стратегия на игра с въвеждането на този блок стратегията ми отива на майната си. Коренните промени в играта се правят преди играта да започне а не по средатата. Ето за това съм против а и пак ви казвам който може да играе и дали си с чекър или не дали те наглеждат все тая пак ще те разбият , просто повече упорство трябва.


за да напиша нещо ,значи съм проверил от кое айпи колко акаунта пишат тук ...това за акаунтите ....сега искам да ми обясниш другата част от изказването ,защото аз ..така да се каже не играя от самото начало на играта /включих се около месец след започването на бетата/ ...та на въпроса ...как да хвана армия на някой който го наглеждат 24 часа в денонощието или ползва прослувутия чекър ....като тази армия не мърда от провките си никога ...освен в случаите когато някой я напада ....дали за да избяга ,дали да го посрещне ....няма харчове ...не се крият ресурси ,а се събират вечер да се олихвят и да се изкара за дневната издръжка  .... е това ми го обясни и ще съм доволен ,че съм научил нещо ново в тази игра ...
Активен

cck
Редник
*

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 19


Профил
« Отговор #175 -: Април 27, 2010, 12:46:04 »

за да напиша нещо ,значи съм проверил от кое айпи колко акаунта пишат тук ...това за акаунтите ....сега искам да ми обясниш другата част от изказването ,защото аз ..така да се каже не играя от самото начало на играта /включих се около месец след започването на бетата/ ...та на въпроса ...как да хвана армия на някой който го наглеждат 24 часа в денонощието или ползва прослувутия чекър ....като тази армия не мърда от провките си никога ...освен в случаите когато някой я напада ....дали за да избяга ,дали да го посрещне ....няма харчове ...не се крият ресурси ,а се събират вечер да се олихвят и да се изкара за дневната издръжка  .... е това ми го обясни и ще съм доволен ,че съм научил нещо ново в тази игра ...

И какво си проверил че и вики4 пише от моето ИП, това означава ли че аз и вики сме един и същ човек, сигурно и tany ако почне да пише във форума най-вероятно съм пак аз или някой друг , едно и също ИП не означава един и същи човек ако си беше направил труда да провериш през деня и вечерта ИП-та тогава можеше да разбереш че не става дума за един и същи човек.
Иначе как да хванеш армията на даден играч има много начини, разбира се най-важното нещо е да може да разбиеш армията ако не можеш само ще гледаш отстрани как си олихвява парите и ще ревеш че въпросния играч играе с чекър.
Ето ти една тактита на разбиване на тази армия - пускане на атака към противника която точно в 00:01 часа е в столицата на противника /ако естествено е лихвар/ 3-4 такива атаки и да видим дали ще държи армията си или няма да я праща да се бие като няма пари да я издържа.
Ето ти друг вариант който според мен е най-лесния - засичане на картографията на противника и съотвено засичане на неговата армия или на контра атаката или на връщане от каси.
Трети вариант - масови атаки - палеж + грабеж в рамките на 1 минута във всички провинции /целта на тази атака по скоро е икономическа с цел да се разбие икономиката на играча, минус от армията не може да я мърда и готово/

Както казах трудно е и се изисква време за разбиването на такъв играч, но точно това е интересното че е трудно, а не 6 часа да знаеш че го няма  и да го разбиеш.

П.П. Почти съм сигурен че повечето играчи който се радват на този 6 часов блок ще са най-прецакани от всичките други по простата причина че те не играят редовно и не са развити кой знае колко добре и с 6 часов блок и без него пак ще ги бият само че тоя път ще ги бият по лошо.
Активен
tany
Сержант
**

Karma: +205/-255
Неактивен Неактивен

Публикации: 65



Профил
« Отговор #176 -: Април 27, 2010, 14:32:12 »

За 6 часовия блок -ако става дума за чекера , според мене трябваше да се премахне с други технически способи .Със 6 ч блок няма само да се премахне чекера , а коренно ще се промени стила на игра , като се дава приоритет на военните акаунти.А те като искат да си играят в този стил си има и др версии с часов блок и никой не ги спира да си играят там . Не знам точно какво ще стане след въвеждането му при нас , обаче си мисля ,че това ще направи играта по-трудна и по напрегната .Ама ние сме все пак българи , а българинът обича да му е трудно и гадно.Сега ще се разрази шпионажа вътре в съюзите и спокойно могат да те атакуват през този 6 ч бан и да те върнат месец назад.За какво да играем тогава ? Да трошим нерви ? А може би ще ни направите услуга и най-накрая да се откажем  *stop* от зависимоста от ИО?
Активен

viki4
Гост
« Отговор #177 -: Април 27, 2010, 14:46:38 »

прочетох много мнения и коментари но за мен истината е само една с това ново правило искат всеки играч да усети тръпката на 6 часов бан само се дава едно предимство - да си избереш кога да си го наложиш, ако пропуснеш 6 часа оф в рамките на 24 часа, то екипът ти го налага служебно  Cool е това е демокрацията  Tongue
Активен
Borqna
Редник
*

Karma: +37/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #178 -: Април 27, 2010, 15:55:15 »

Не мога да разбера какво толкос ви бърка тоя 6 часов Блок?Huh??Ми вие по този начин си признавате , че със технически средства присъствате нон-стоп в играта!!!!Всеки нормален човек , ако не друго трябва да спи , да яде , да се къпе , да се люби и т.н.!Просто решавате кога да са тия 6 часа , похарчвате всичко , сейфате армията и туй то!:))) А освен това има и политика , ще уважавате съседите си , няма да ги тормозите , не си създавайте врагове и е най-вероятно никой да не ви нападне през тия 6 часа , то няма и за какво да ви нападат-като няма армия и ресурс , освен може би да ви позапалят , ако сте ТЪПКАЛИ някого без причина , но то и палежа може да се случи само един път седмично , ми нека и вие понесете малко щети , а не само ние които от обстоятелствата сме принудени да сме всеки ден с повече от 6 часов Блок!
Активен
viki4
Гост
« Отговор #179 -: Април 27, 2010, 16:10:16 »

Не мога да разбера какво толкос ви бърка тоя 6 часов Блок?Huh??Ми вие по този начин си признавате , че със технически средства присъствате нон-стоп в играта!!!!Всеки нормален човек , ако не друго трябва да спи , да яде , да се къпе , да се люби и т.н.!Просто решавате кога да са тия 6 часа , похарчвате всичко , сейфате армията и туй то!:))) А освен това има и политика , ще уважавате съседите си , няма да ги тормозите , не си създавайте врагове и е най-вероятно никой да не ви нападне през тия 6 часа , то няма и за какво да ви нападат-като няма армия и ресурс , освен може би да ви позапалят , ако сте ТЪПКАЛИ някого без причина , но то и палежа може да се случи само един път седмично , ми нека и вие понесете малко щети , а не само ние които от обстоятелствата сме принудени да сме всеки ден с повече от 6 часов Блок!
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Мерси за полезните съвети как да харчим и сейфаме, а съвет за любенето ще дадеш ли,че ми стана интересно? Grin Grin Grin Grin Grin
« Последна редакция: Април 27, 2010, 16:17:45 от viki4 » Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!