Imperia Online България  
Април 19, 2024, 13:07:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стратегия "Отложен старт" (Delayed Start Strategy)  (Прочетена 32773 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #15 -: Декември 17, 2007, 01:16:06 »

Тактиката е добра, но за мен да атакуваш касички е мн долно и противно и ги атакувам само ако ми трябва бърз доход, иначе обичам да си разбивам армията у някой и да си взимам военните точки колкото и малко да са  Cool
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #16 -: Декември 17, 2007, 01:18:21 »

вие се базикате с мен аз на 20тия ден можех да изкарам по 1000 тежки коня

Ти конете ще си ги извадиш, но ако тая тактика върви наистита и въпросните играчи които я използват не са близо до мен, хич няма да ги гледам, толкова ме мързи да шпионирам на по-далечко, че пушек се дига
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
iliikata
Капитан
****

Karma: +27/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 266



Профил
« Отговор #17 -: Декември 17, 2007, 09:10:44 »

вие се базикате с мен аз на 20тия ден можех да изкарам по 1000 тежки коня на ден и още армия не нзма каква си... на мен не ми е за цел да се бия отначаолото иначе и аз щях да бъда недостижим и то не от каси... може и самохвалн ода звучи ама тая 5тица ти я бутам за 3-4 дена... защо няма и такива герои при нас в свят 3. а само да отбележа, че не можах да се развия като хората и съм назад с развитието и то доста нищо, че съм сред първите по нетни... И аз съм против касите, защото се губи интереса всеки гледа да граби каси и така се губи самата тръпка от играта... Аз си имам моя система за развитие отначалото на ерата особено ако ще съм фермер, но аз се развивам така че в един момент ще почна да се бия и не ме интересува фермерстването.. не знам как ви звучи за 26 дена игра всички бойни еденици без паладините и то някои провинции не са ми от най-хубавите. нямам нито една битка в надение.. замислете се над това. може би няма човек около вас който да залага на боя. миналата ера за 2 месеца станах 5ти в крайното всеки може да види злата на славата... което си е факт е...
  това може да се случи в 4-месечните ери В 8 -месечните ери е невъзможно да се изкара тежка войска толкова бързо
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #18 -: Декември 17, 2007, 10:48:20 »

  това може да се случи в 4-месечните ери В 8 -месечните ери е невъзможно да се изкара тежка войска толкова бързо
ми брат тогава с леки ще те прегазя, което още по зле за теб.. ама аз имах фаланги на 22рия ден не знам това как да го тълкуваш, затова не е много сигурн, че няма да имам и тежки на 20тият в 8 месечната... от снощи имам гвардия гледай кой ден е само... реших да играя защитно иначе до ся да имам и паладини т.е. взех кофти провки за да заобградя планината...
Активен

nigg
Майор
*****

Karma: +258/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 919


Профил
« Отговор #19 -: Декември 17, 2007, 10:50:05 »

ми брат тогава с леки ще те прегазя, което още по зле за теб.. ама аз имах фаланги на 22рия ден не знам това как да го тълкуваш, затова не е много сигурн, че няма да имам и тежки на 20тият в 8 месечната... от снощи имам гвардия гледай кой ден е само... реших да играя защитно иначе до ся да имам и паладини т.е. взех кофти провки за да заобградя планината...
играл ли си в някой от дългите светове, та си толкова убеден в нещата които пишеш?
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #20 -: Декември 17, 2007, 10:57:07 »

е, че и да не съм по-различно ли ще е? същото е само дето са други изискванията... Освен ако не сте променили релефите и добиви на ресурси... Сигурен съм, защото си е така опита го казва сам... Вие поне сте модератор и имате правата влезте ми в ацц-то и вижте как съм развит на 27мият ден. А ако бях заобградил 7ма и взел 1ва спокойно сега щях да пускам паладини...
Активен

Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #21 -: Декември 17, 2007, 11:22:41 »

в дългите тежките единици искат две степени повече на всички проучвания,цв струва мамата си трака на първо ниво,а след това по 2.и армията струва наполовина повече.една пика е 9 желязо и 22,5 дърва.сметни си сам колко ресурс в повече трябва да вкараш за същия резултат.не забравяй и много повечето време за проучвания,а и нямаш университет на високо ниво,нали.горе-долу развитие за елитни в късите ти стига за тежки,а елитните - още повече.само си помисли най-простата елитна единица,стрелецът - как се прави 14 стрелба.а 14 брони ...
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #22 -: Декември 17, 2007, 11:29:38 »

не виждам смисъла да се пускам да ви докажа, че за 20 дена мога да имам всички тежки единици без да се бия... т'ва със цените не го знаех... университета ми е 10, но за дълга ера бих направил най-малко 15 то и там си изисква друга стратегия за игра не става като в малките, на мен ми е ясно това, ама все пак си е възможно Smiley
Активен

jorometala
Капитан
****

Karma: +126/-356
Неактивен Неактивен

Публикации: 392


АКО НЕ МОЖЕШ ДА ПОБЕДИШ ЧЕСТНО, РЕВИ НА АДМИНА


Профил
« Отговор #23 -: Декември 17, 2007, 11:42:18 »

а аз на 20тия ден не съм почнал да играя, все пак трябва малко преднина да се даде на бързащите, да не се откажат преди финала  Cool Cool Cool Cool Cool
Активен

Spiridon
Сержант
**

Karma: +57/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 67


Профил
« Отговор #24 -: Декември 17, 2007, 13:59:54 »

не виждам смисъла да се пускам да ви докажа, че за 20 дена мога да имам всички тежки единици без да се бия... т'ва със цените не го знаех... университета ми е 10, но за дълга ера бих направил най-малко 15 то и там си изисква друга стратегия за игра не става като в малките, на мен ми е ясно това, ама все пак си е възможно Smiley

Ами смисълът на доказателството е да го направиш, а не да хвърляш бомбастични изказвания от типа "вервайте ми" във въздуха. Аз не съм сигурен, че е невъзможно, но без битки ми се струва, че просто няма как да се събере ресурсът за централизациите. Не си спомням кога точно имах проучванията за всички видове тежка войска, но със сигурност беше след повече от месец игра. При това първите две колонизации направих с доста добри обири.
Активен
Skeletan
Подлеций
Капитан
****

Karma: +675/-272
Неактивен Неактивен

Публикации: 441


В душата ми е мрака!


Профил
« Отговор #25 -: Декември 17, 2007, 14:20:55 »

Стратегията с касички е чудесна, но трябва да се вземат предвид няколко нейни недостатъци, когато се играе в силен свят от четиримесечните:
 - всички дебнат касичките под 500, всички знаят за тях, всички чакат изтичането на последната минута от седемдневния период - събирането на значителна сума от касички би било доста затруднено, особено в началото;
 - всички харчат кредити в началото като луди, има значителен брой играчи, влагащи всичко в икономика и правещи го рационално;
 - със сигурност още на първото успешно разграбване на касичка вече ще направите впечатление с плячката си и ще предизвикате нездрав интерес. Някой чужденец ще дойде и ще се разбие, ресурса ще остане, но армията за атака и защита ще намалее, от което може да се възползва някой лош чичко. Ще се загуби време за обучение на нова войска;
 - изведнъж се оказва, че рационалните играчи вече не могат да бъдат настигнати с развитие независимо от събраната сума, защото е изразходвано прекалено много време.

Очевидно стратегията е по-печеливша за дълги светове, особено с по-големи номера. Там неактивните играчи са в изобилие, обикновено с ниски крепости, малко хора слухтят като луди цял ден и дебнат в полето "атака". Не може бързо да се колонизира, съответно не може бързо да се избяга с развитие. За свят 1 нещата обаче изглеждат по-различно, а за свят 10 докато изкочат първите касички хората вече са бригадни генерали.
 Smiley
Активен

Компромисът е добър чадър, но лош покрив.
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #26 -: Декември 17, 2007, 16:57:16 »

Стратегията с касички е чудесна, но трябва да се вземат предвид няколко нейни недостатъци, когато се играе в силен свят от четиримесечните:
 - всички дебнат касичките под 500, всички знаят за тях, всички чакат изтичането на последната минута от седемдневния период - събирането на значителна сума от касички би било доста затруднено, особено в началото;
 - всички харчат кредити в началото като луди, има значителен брой играчи, влагащи всичко в икономика и правещи го рационално;
 - със сигурност още на първото успешно разграбване на касичка вече ще направите впечатление с плячката си и ще предизвикате нездрав интерес. Някой чужденец ще дойде и ще се разбие, ресурса ще остане, но армията за атака и защита ще намалее, от което може да се възползва някой лош чичко. Ще се загуби време за обучение на нова войска;
 - изведнъж се оказва, че рационалните играчи вече не могат да бъдат настигнати с развитие независимо от събраната сума, защото е изразходвано прекалено много време.

Очевидно стратегията е по-печеливша за дълги светове, особено с по-големи номера. Там неактивните играчи са в изобилие, обикновено с ниски крепости, малко хора слухтят като луди цял ден и дебнат в полето "атака". Не може бързо да се колонизира, съответно не може бързо да се избяга с развитие. За свят 1 нещата обаче изглеждат по-различно, а за свят 10 докато изкочат първите касички хората вече са бригадни генерали.
 Smiley
Smiley *bravo* *bravo* *bravo* *beer* .... просто чаках да видя кой ще им го напише на момчетата .... не са попаднали в правилния свят за тестване Smiley)) ... но ако желаят след месец време ще могат да пробат и там как е Smiley
Активен

DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #27 -: Декември 17, 2007, 18:39:38 »

    Все пак нека коментираме реални неща, а не 'ако' беше. Продължавам да твърдя, че с касички или без една начална войска от примерно 800 меча 200 коня ще донесе значитено повече доход отколкото спестяването на ресурс и население. Гледам, че в момента е ден 27 в свят 3 и 'The_God' има 0 атаки, така че не виждам как щеше да попречи и ако бях там...( за справка миналата ера играх в 3 и завърших първи по нетни ) Колкото и играчи да има винаги ще има "лесни пари" , които е грехота да си седят така :-) За касичките съм твърдо против и аз самия, това вече съм го написал.

Поздрави, DimDragon
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #28 -: Декември 17, 2007, 19:20:38 »

aз нали това обяснявах в тая дема, че не иска мда се бия и затова съм на тоя хал сега без атаки иначе дали нямаще да имам... пък и нашите каси няма смисъл да ги атакувам за по 5к злато. ето ти проучванията моята игра е друга.. аз това ти казвам, че до 3 дена имам паладини и тогавам почвам да се бия... въпрос на стратегия... взел съм тъпи провинции и пак постоянно правя ферми... според теб дали ако реша няма да изкарам подобаваща армия за 2-3 дена??? и преди можех и сега го мога просто искам да се бия със супер елит направо...
Проучване Ниво
Атака - Стрелец 10
Атака - Меле 9
Бойни коне 5
Брони 9
Университет 10
Централизирана власт 5
Бюрокрация 11
Архитектура 10
Медицина 8
Търговия 1
Тактики 5
 
Въпрос на стратегия...
   
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #29 -: Декември 17, 2007, 19:21:25 »

Ами смисълът на доказателството е да го направиш, а не да хвърляш бомбастични изказвания от типа "вервайте ми" във въздуха. Аз не съм сигурен, че е невъзможно, но без битки ми се струва, че просто няма как да се събере ресурсът за централизациите. Не си спомням кога точно имах проучванията за всички видове тежка войска, но със сигурност беше след повече от месец игра. При това първите две колонизации направих с доста добри обири.
дали щях да го казвам ако не беше възможно...
Активен

Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!