Imperia Online България  
Април 25, 2024, 17:35:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Скръбна вест  (Прочетена 9432 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« -: Февруари 24, 2010, 05:04:19 »

Вчера щайгата изпуши... Cry

Вярно ми служи последните 5-6 години, за които не е изключвана освен когато е имало токов удар и не съм бил в нас, веднага пак да я пусна! За съжаление обаче енергото напоследък просто прекалява, а аз не мога да си позволя UPS, затова сега в най-добрия случай освен UPS, ще трябва и ново захранване... Това е порочния кръг на бедноста, колкото е по-зле, толкова по-зле става...

П.П. Вече и аз не съжалявам, че се прецаках толкова тъпо и тази ера, защото явно е било писано да се прецакам по един или друг начин... И се надявам проблемът да е отстранен за следващата, иначе знам - много ще ви липсвам  0:)
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2010, 07:43:41 »

Не си единствен ;( На мен онзи ден ми изгасна едното LSD. Добре, че имам едно старо CRT, та закърпих положението.
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2010, 07:51:38 »

Не си единствен ;( На мен онзи ден ми изгасна едното LSD. Добре, че имам едно старо CRT, та закърпих положението.
Мда и аз имам резервен монитор, ако се наложи, но нямам резервно захранване... Всъщност, даже веднъж съм го сменял вече. Затова предполагам че пак е то, поне по миризмата на изгоряло, мисля че на захранването е специфична Wink Ако е нещо друго, просто отива в кофата тази щайга, не си струва да се сменят ключови и скъпи компоненти, на нещо толкова старо, особено когато дойде момента в който смениш едно, развали се друго...

П.П. Та чак сега се докопах до един лаптоп, ми дадоха за 2 дни... колкото да довърша ерата...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2010, 08:00:30 »

Адска мъка е този лаптоп обаче, усещам как никога няма да си купя... Измъчих се...

И последната версия на калкулатора е отвратителна, освен тази простотия windows7 да е причината да върви толкова гадно... Накой има ли по-стара, но все пак актуална версия на калкулатора?
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2010, 14:09:20 »

Мда... Определено е захранването...

Някой случайно да се намира в София, да има излишно захранване, да се намира на не повече от 30 минути(не мога да изпускам партида леки копия) от Люлини или да има път насам и да има желание да го продаде?

П.П. Нямам нерви с този недъгав лаптоп... А магазин наблизо просто не знам да има, но и да намеря, нямам как да отида до там, да купя и да се върна в рамките само на 1 час...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2010, 15:17:35 »

Не съм много на ти с хардуера, та някой ако може да ми препоръча, какво захранване да си взема за това дърво...

Това е точния модел на дъното:


А захранването мисля че е същото, като тук:
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2010, 15:27:25 »

ъъ-ъ аз знам че не ме бива в компютрите ама тука май никъде не виждам захранване?  *xxx*
Активен
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2010, 15:28:19 »

колкото повече тежи  - толкова по-добре. за предпочитане Фортрон или Кодеген. около 50 - 75 лв. и си вземи разклонител Шуко.
400ватово би трябвало да ти стигне,но ако няма вземи по-голямо.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2010, 15:38:02 »

Не съм много на ти с хардуера, та някой ако може да ми препоръча, какво захранване да си взема за това дърво...

Ако не ти се дават пари за скъпо марково захранване(което според мен не си заслужава за такава конфигурация), си вземи някое обикновено 350-400-460W. Захранването трябва да има 24 пинов конектор за дъното и 4 пинов конектор който влиза пак на дъното за процесора. Ако използваш SATA твърд диск, трябва и захранването да има такъв конектор да захраниш харда.
Активен

ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2010, 16:25:53 »

Не помня "оригиналното" колко W е било, но ме съмнява да е било повече от сегашното, което е 300W... Или в най-добрия случай да е било 350W, че нещо имам спомен че мъчих първо с 250W след първото изгаряне и не му стигаше, освен ако не махна някой от вентилаторите, понеже тогава и този на процесора беше заминал, та като го смених и нещо не се получи... Та после с това от 300W си бачка няколко години.

Не че ще мога да си го поправя сам, ако проблема въобще е решим де... Но ако "новото" захранване не е нещо в рамките на 20-тина лева, май по-добре да се опитам Wink

В момента се чудя дали единия от двата високоволтови транзистори не е здрав, защото на единия ми дава че има напрежение, на другия не... Има съвсем леко бучене през цялото време когато е включено, но се чува само когато е отворено? Или първичната намотка на импулсния трансформатор не е здрава, защото почти веднага след подаване на ток към захранването засмърдява зверски и просто не виждам друга намотка, която може да го предизвика...

Ест. аз не знам от къде да си купя тези части и още по-малко имам с какво да ги сменя Smiley Даже просто поялник нямам, такаче май ще се ориентирам към подмяна на цялото захранване, но нещо не намирам такова, на прилична цена...

Накрая май ще си взема на старо за 10 лева... Както беше това и смятам изкара предостатъчно  Grin

Просто вариант 50 лева да дам няма, още повече когато не съм сигурен дали няма и други поражения по цялостната архитектура. А някой мръшляк само за да го погледне и да ми каже това което мога и сам да установя, ще ми иска още толкова... А то целия компютър толкова не струва, това е парадокса...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #10 -: Февруари 24, 2010, 16:34:37 »

ъъ-ъ аз знам че не ме бива в компютрите ама тука май никъде не виждам захранване?  *xxx*
По принцип става ясно от втората снимка, но щом настояваш ще ти дам и единствената схема, която намерих с пълно описание на стойностите на елементите. И смятам че както повечето, така и моето захранване по нея е правено:

Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2010, 16:37:42 »

Иначе това например много ми харесва, обаче цената никак не ми харесва...

http://www.kolko.bg/bg/fortron-zahranvane-350w-fortron-atx-350pnf-passive-pfc-silent-120mm-ventilator-bg/p/1143060
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2010, 16:43:17 »

Иначе това например много ми харесва, обаче цената никак не ми харесва...

http://www.kolko.bg/bg/fortron-zahranvane-350w-fortron-atx-350pnf-passive-pfc-silent-120mm-ventilator-bg/p/1143060

май това захранване е различно от снимката на дъното по-горе?
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #13 -: Февруари 24, 2010, 16:58:16 »

май това захранване е различно от снимката на дъното по-горе?
Снимка не съм дал, защото не намерих, схема дадох на моето. А по снимката на дъното и на това захранване нещо не мога да установя дали са съвместими, макар че би трябвало всяко ATX да е. Просто предполагам че това е което предлага фантома. Само не виждам никъде да пише колко пиново е, макар че явно и това не е толкова важно, тъйкато моето е 20 с преходник за 24 и няма проблем...
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #14 -: Февруари 24, 2010, 17:35:52 »

Мисля, че стана вече твърде много.

Има специализирани сайтове, в които можеш да намериш хардуер на каквато цена искаш, а и там можеш да си обсъждаш хардуерни проблеми с потребителите.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!