Imperia Online България  
Април 19, 2024, 09:59:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Номадски нашествия" Ера 4  (Прочетена 17915 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #30 -: Февруари 24, 2010, 13:34:12 »

И аз мисля, че коефициентите за разлика в атаките тр малко да се променят, защото ако след 20та вълна някой не е в топ 20 то той почти сигурно няма шанс за топ 10, а за топ 3 да не говорим. Просто след вълна 20 тия които са в топ 10 могат спокойно вече да пускат  нерентабилни пожари, а от значително по-високия в приход от грабежите да пускат важни проучвания, което още повече ги отделя от долните нива Smiley Някой ще кажат, че и загубите са по-големи, да така е, но цената на всички проучвания е еднаква за всички, определя се само от личното ниво уни и при приход в размер на 2КК в злато примерно можеш да направиш едно нещо, а при приход 4КК съвсем друго. Според мен коефициентите тр да са 1,1; 1,2; 1,3; 1,4 и 1,5 за топ 10. Така до голяма степен неизвестните ще са повече и стратегийте по-различни Smiley
Активен
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #31 -: Февруари 24, 2010, 13:34:18 »

моето предложение е да не се пращат атаки към не активните играчи - тези които не се си активирали премиума и тези които са с "-" животи. това ще намали значително времето за изчисляване на битките.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #32 -: Февруари 24, 2010, 13:48:51 »

според мен коефицента трябва да се запази но да почва от топ 100 през 10

това би оставило поне 100 играчи на терена до края за разлика от до сегашните ери дето и 50 не артисват Wink
« Последна редакция: Февруари 24, 2010, 13:52:38 от rayh » Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
zahir
Сержант
**

Karma: +54/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 64



Профил
« Отговор #33 -: Февруари 24, 2010, 13:54:28 »

Така е, може би по-плавен коефициент не би бил толкова стресиращ - за мен най-шокиращ беше момента, в който след битка с базова армия, се наложи да посрещам х 1,4. Единственото положително в този момент беше, че се случи след разграбвания, та поне приходите ми бяха поносими, но не и достатъчни ...
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #34 -: Февруари 24, 2010, 14:12:49 »

Липасата на коефицент ще намали стратегическите възможности за маневри. Лично Аз смятам че и различните доходи за ТОП 10 увеличаваха възможностите за различни стратегически подходи и изненади в последните дни .. в момента такива няма  *pardon* (поровете за победителите в 1-ва и 2-ра ера и вижте техните мнения за стратегията им) ...
И най-доброто е всяка ера да има леки промени в правилата за да не се зацикля в еди и същи действия ... които се очертават като оптимални Wink

Само, като има нови правила е хубаво и да работят от самото начало на ерата  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #35 -: Февруари 24, 2010, 14:41:35 »

Аз пък освен че искам пазар като в блица, искам и натрупването на коефициента, както беше във втора ера, че да ни е още по-сладко да играем за непобедени Wink
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
LadyROVENA
Сержант
**

Karma: +127/-101
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Nobody move.. I droped my brain!


Профил
« Отговор #36 -: Февруари 24, 2010, 14:41:52 »

За фиксираният пазар, не съм съгласен нещата да се променят.
Много по- добре е цените да са фиксирани.  Cool
за първи път да съм сагласна с Феникса за нещо - много по-добре е пазара да си остане фиксиран...все пак е важно как и кога си планираш нещата и до доста сметки  *write* *xxx*
Активен

Тук всеки е НЯКОЙ, ако някой не е НЯКОЙ - той не е тук!*BOSS*
Ако се довериш на някого напълно - ще получиш или приятел за цял живот или урок за цял живот
FeniX
Гост
« Отговор #37 -: Февруари 24, 2010, 14:49:43 »

Аз пък освен че искам пазар като в блица, искам и натрупването на коефициента, както беше във втора ера, че да ни е още по-сладко да играем за непобедени Wink
може би коефициент, но без натрупване.
Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #38 -: Февруари 24, 2010, 14:55:41 »

Аз пък освен че искам пазар като в блица, искам и натрупването на коефициента, както беше във втора ера, че да ни е още по-сладко да играем за непобедени Wink

коефицента в ера 2 доведе до безумия поне в оня му варянт
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #39 -: Февруари 24, 2010, 14:58:45 »

Липсата на коефициент е от изгода само на топ 50 играчите. Ако няма коефициент и пращам еднакви атаки:
-при положение, че пратя на всички атаки, равносилни на коефициент х2 или х1,8 ще настане масово клане и огромна част от играещите ще умрат бързо;
-при положение, че пратя на всички атаки, равносилни на базовите армии или до коефициент х1,6, топ играчите няма да бъдат затруднени и ще могат да играят за всички възможни награди;

Много хора сравняват този турнир със спринт 100 метра с препятствия например. Мислят си, че не е честно едните да трябва да прескочат 10 препятствия, а другите 20. Да, това наистина е така, но в условията на съперници, които са относително равнопоставени. В нашият турнир съперниците далеч не са равнопоставени, като от едната страна стоят хора с 4 годишен опит в играта, а от другата такива само с 4 месечен. Няма как да ги отделим. Искаме да предоставим достатъчно предизвикателство в състезанието за наградите на първите и достатъчно забавление и база за трупане на опит на вторите без да ги унищожаваме. Аз лично съм доволен със системата на коефициентите и не смятам, че промените трябва да се насочват там. Промени са нужни в намаляването на времеемкостта на турнира:
-опашка за наемане на войници(това ще се реализира за следващото издание);
-увеличаване на капацитета на казармите(евентуално);
-премахване на времето за транспорт или увеличаване на капацитета на количките(евентуално).

Фиксираните цени бяха въведени с единствената цел да се предотврати манипулирането на пазара. Т.к. играта с повече от 1 акаунт е позволена, а друга допирна точка за експплоатиране между 2 акаунта освен пазара няма, това беше логичната стъпка. Не искаме шмекериите с изкуствено завишаване/намаляване на цените да влизат като стратегии и тук. Фиксирани цени = по-стабилни в дълъг срок стратегии.

Ерата се получи наистина много интересна, с масирано участие и присъствие на много звезди. Grin За следващата ера ще трябва да пускам 100к паладини ама не за ZAX, ами за Fight, че няма бутане направо. Той ZAX така или иначе ще проспи някоя атака. Grin Благодаря за участието на всички!
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #40 -: Февруари 24, 2010, 15:08:35 »

Промени са нужни в намаляването на времеемкостта на турнира:
-опашка за наемане на войници(това ще се реализира за следващото издание);
-увеличаване на капацитета на казармите(евентуално);
-премахване на времето за транспорт или увеличаване на капацитета на количките(евентуално).

...

За следващата ера ще трябва да пускам 100к паладини ама не за ZAX, ами за Fight, че няма бутане направо. Той ZAX така или иначе ще проспи някоя атака. Grin Благодаря за участието на всички!
ОБЕЩАНО!

Вие това направете и ако може върнетеи опашката за проучванията и сградите, нея защо махнахте? Пък да видим ще се успя ли  Grin
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #41 -: Февруари 24, 2010, 15:11:03 »

Липсата на коефициент .....................

Круме точно това имах предвид за коефициента. Той тр да се запази, но да е малко по-поносим, защото ако примерно аз играя за нетна и в 16та атака допусна грешка и тя ме върне в топ 30 или 40 примерно, то реално за мен няма да има сми да доигравам ерата и просто ще зарежа, както направиха голяма част от играчите. От друга страна един човек, който е играл сълго време извън топ 50 и в един момент заради това непрекъснато отказване на играчи в ерата от една атака в която е бил извън топ 50 влезне примерно в топ 30, то той само теоретично би имал шансове да оцелее цял и сух. Според мен сегашният вариант ще накара доста играчи, които още в началото са решили да играят за непобеден да играят с 2 или 3 провки, за да са сигурни, че накрая няма да влизат в топ 50, а тия които играят за нето в средата щом допуснат грешка, просто ще се отказват както става и в момента, защото разликите от 0,2 за всяко ниво в топ 50 е просто прекалено голяма и веднъж изпуснеш ли връзката, то останалото е просто доиграване на ерата и набиване на кредити с ясно съзнание, че нищо няма да постигнеш Smiley
Активен
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #42 -: Февруари 24, 2010, 15:12:35 »

Добър турнир се получи Smiley Аз като шахматист човек, ще се изкажа може би малко странно за повечето от вас Smiley Та моето предложение е за ясни прочвания на нападателя, за фиксирани нива на морала при който се разбягват армиите, както и за ясни атаки от началото до края ( или поне да се виждат следващите 3 във всеки момент). Това ще премахне всякакъв хазартен елемент от играта. Все пак е турнир и трябва да победи най-добрата стратегия, а не най-големия късметлия според мен. Сега се налагаше да си настройваме армиите от по-рано но аз специално доста често оставах изненадан от следващата атака. Може би защото ми беше първа ера Smiley И последното предложение е коефициента на атаките да се определя във фиксиран час ( например един час преди всяка атака )
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #43 -: Февруари 24, 2010, 15:30:59 »

 Grin Предусещам, че КрумЪТ ще се сдобие с честта да е таргет в моя конкурс следващата ера....  Grin
Активен

delenda est!
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #44 -: Февруари 24, 2010, 17:11:37 »

Grin Предусещам, че КрумЪТ ще се сдобие с честта да е таргет в моя конкурс следващата ера....  Grin

най много да ни свети маслото рано рано  ;D но на кой му пука  Grin Grin Grin Grin
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!