Imperia Online България  
Април 24, 2024, 07:48:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: По време на война  (Прочетена 2237 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
aleman
Редник
*

Karma: +4/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« -: Февруари 21, 2010, 16:33:47 »

Имайки предвид, че войните са еманацията на Империята и всеки хвърля страшно много от личното си време по време на война, предложението ми е просто: след като една война стане активна, членовете да не могат да напускат съюза или да бъдат изключвани, защото няма как да е справедливо след много мислене и изчисления, хваната армия да се окаже извън вражеския съюз и точките да заминат на вятъра, а победата да мине за съюза, който по-малко я заслужава. Не една война съм виждал да се изгуби, понеже се изключват играчи, които знаят, че в рамките на 1 час ще изгубят половината си армия и съответно войната, но след това доволно се връщат в съюза все едно нищо не се е случило, че и си взимат доходи от войната, ако са участвали в предишни битки. А в периода между обявяването и активизирането на войната всякакви рокади би трябвало да са позволени, за да може все пак атакуваният съюз малко-от-малко да се подготви. Смятам, че всичко друго противоречи на справедливостта и е причина за смъртта на милиони нервни клетки. Благодаря.
Активен
unqnown
Ясен
Лейтенант
***

Karma: +41/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Профил
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2010, 17:17:01 »

Имайки предвид всичките ви бисери досега, бих препоръчал първо да се научите да четете и търсите из форума и чак след това да пускате милион и едно предложения, дъвкани неведнъж тук.
По-добър вериант е и да се научите да играете по съществуващите вече правила, но естествено изобщо не е задължителен.
Активен
aleman
Редник
*

Karma: +4/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2010, 17:28:21 »

Да, благодаря за доброжелателните съвети, като нямам избор съм се научил и по тези правила да играя. Мястото обаче е за предложения и ще помоля да се въздържате от категоризиране на изказванията ми, защото са на място. А ако трябва да прочета всички ваши забележки по въпроси, които сте "дъвкали" тук, трябва да вися по цял ден в този форум, за да си комуникирам с вас, като мога да прекарам времето си по къде-къде по-приятни начини
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 17:30:09 от aleman » Активен
zelenko
Лейтенант
***

Karma: +52/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 222


Профил
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2010, 17:43:08 »

а ако даден играч внезапно му спре нета , или му изпуши компютъра ?? тогава какво да прави лидера ? да стои и да гледа как губят заради някаква ... Абсолютно безсмислено е според мен , По-скоро не трябва да се гонят членове на съюза Агресор . Все пак те замислят войната..Във всеки един момент може да се наложи на даден играч да напусне съюза си , когато е във война , поради куп други причини.Всеки трябва да може да прави каквото си иска, нали сме свободна държава  *hahaha*
Активен

Soon.
aleman
Редник
*

Karma: +4/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2010, 17:52:06 »

Да, има резон в това агресорът да е санкциониран по-строго. Но общо взето при пристрастените играчи (имам предвид силно-развитите, които играят почти непрекъснато) именно това да спре нетът е единственият начин да спечелиш война - тогава казваш "мал-шанс" и толкова. Не може аз да се бъхтя да изчислявам и да хвана някой, който цяла седмица не мигва и ми бяга, и в крайна сметка го сгащвам и хоп! - хайде той изключен, а моят съюз, макар и съставен от далеч по-добри играчи, да изгуби, защото са позволени такива демократични волности. Така както има извънредни правила по време на война в други отношения, така трябва да се разглежда и този въпрос. Според мен, разбира се. Предишният коментирал обаче твърди, че много е спорено по  този казус, ако бъде така добър да предостави линк към темата, може би ще се убедя, че е безсмислено да настоявам на това, ако твърде много хора поддържат сега-действащите правила.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 17:53:44 от aleman » Активен
zelenko
Лейтенант
***

Karma: +52/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 222


Профил
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2010, 17:56:31 »

Но съюзът защитник така да го кажа , с какво са виновни членовете , че на са готови за война и не искат такава , те от какъв зор да стоят да взимат пожарите и разграбванията ?А и Агресора да помисли малко преди да обявява война , това не е като да кажеш "да си купя ли дъвка или не" ...
Активен

Soon.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2010, 18:29:36 »

Но съюзът защитник така да го кажа , с какво са виновни членовете , че на са готови за война и не искат такава , те от какъв зор да стоят да взимат пожарите и разграбванията ?А и Агресора да помисли малко преди да обявява война , това не е като да кажеш "да си купя ли дъвка или не" ...

 Има 8 часа да решат дали да се бият или не ... Ако им е малко да го върнат отново на 24 часа . След като минат тези часове значи са решили да водят войната щом не са напуснали съюза или модирали , и да берат последсвията , ако ще нета им да спира ако ще сърварите да забиват ...
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
zelenko
Лейтенант
***

Karma: +52/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 222


Профил
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2010, 18:32:00 »

а на 3тия ден от войната , ако на теб ти изпуши компа ?? аз ще стоя и ще гледам как губя заради теб ли ?  ;D Всеки си решава какво да прави , поне засега  *pardon*
Активен

Soon.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2010, 18:33:35 »

а на 3тия ден от войната , ако на теб ти изпуши компа ?? аз ще стоя и ще гледам как губя заради теб ли ?  ;D Всеки си решава какво да прави , поне засега  *pardon*

 Ще хвърляш боб преди войната , ще ми гръмне ли компа , няма ли да ми гръмне  ;D
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
aleman
Редник
*

Karma: +4/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2010, 18:38:21 »

Ами Zelenko, нали трябва да има риск. Както се казва "война е". Все нещо може да се обърка, това е интернет игра - какво друго да се случи, освен да изгубиш заради изгорялата лан-карта на някой съотборник. Който иска такива дреболии като личния компютър да не го спъват по пътя към победата, да отиде да воюва на живо. Аз така го възприемам поне. Затова и съм дал това предложение.
Активен
zelenko
Лейтенант
***

Karma: +52/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 222


Профил
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2010, 18:40:49 »

А тези предложения как ги даваш ? наред каквото ти хрумне ,без да мислиш за последствията ?  Shocked
Активен

Soon.
aleman
Редник
*

Karma: +4/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2010, 18:48:10 »

А ти как искаш: да си ги разграфя в таблички и да мисля по всяко деление 24 часа ли? Много ясно, че предлагам, каквото си мисля за полезно. А какви са последствията не мога да разбера - някаква вреда ли ти нанасям?
Активен
zelenko
Лейтенант
***

Karma: +52/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 222


Профил
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2010, 18:58:19 »

предлагаш това което мислиш за полезно ...но полезно за теб , за другите ,за екипа или за играта ? я си отговори ...и помисли пак ..а не да ми се правите на интересни ..и да спорите за неща които дори не сте виждали  *hmm*
Активен

Soon.
aleman
Редник
*

Karma: +4/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2010, 19:07:49 »

ти явно си врял и кипял в играта и си виждал какви ли не невъобразими неща. аз обаче от скромната позиция, която заемам, си давам предложение, което изглежда справедливо в духа на играта. от твоето становище достигам до извода, че не една война си печелил по начина, за който говорим. ясно. аз дадох предложение, ти си изказа аргументите, благодаря за това. оттук-нататък, твоето участие е опит за печелене на внимание. дано и друг някой се изкаже, че да се сондира мнението на повече играчи
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!