Imperia Online България  
Юни 16, 2024, 20:26:05 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двадесет и осма вълна  (Прочетена 17996 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #30 -: Февруари 19, 2010, 00:45:10 »

Повече леки копия, свалят загубите.
Горе долу от 4 битки спестявам, 6-8к точки, а това е колкото дневният ми добив в момента.
От друга страна, леките копия, може да се разпуснат след битката.
Загубите от разпускането, се покриват за 25 часа.

Не споря ... Аз все пак до сега не съм ставал да наемам по нощите  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
FeniX
Гост
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2010, 00:48:19 »

Не споря ... Аз все пак до сега не съм ставал да наемам по нощите  *pardon*
Това си е фактор.  Grin Grin Grin Grin Wink Wink
Аз ставах само снощи, по- скоро си имах други причини за да не спя.
Активен
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2010, 00:54:44 »

Повече леки копия, свалят загубите.
Горе долу от 4 битки спестявам, 6-8к точки, а това е колкото дневният ми добив в момента.
От друга страна, леките копия, може да се разпуснат след битката.
Загубите от разпускането, се покриват за 25 часа.

Повечето леки копия позволяват и да се спира с по-малко паладини, защото все пак всичките отиват само на фланга. Правят се бързо и с големи казарми за 20ч споко могат да се изкарат 150К Smiley
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2010, 02:36:51 »

Да де, но номера с разпускането не минава всеки път, защото за следващата вълна трябват още и още... Аз примерно разпуснах само 8К леки мечове и 17К леки копия след битката. Оставих 40К леки копия, които е по-добре да разпусна. Но после за да ги възстановя, няма да мога да наема достатъчно фаланги, което значи още повече копия, за сметка на фалангите и то става един порочен кръг... Наспах се и аз като пич 2+2+5 часа, изпуснах само едно наемане и поне за сега всичко е по план Wink Ако наемам до края фаланги... Разбира се ресурса никога не стига и пак минусите ще са зверски, но това е положението Wink


Р
Копиеносци = 56000
Елитни Стрелци = 5457
Гвардейци = 20000
F Паладини = 19000

РГ

Фаланги = 40000
Елитни Стрелци = 5456
Гвардейци = 20000
F Паладини = 15000


Елитните стрелци, гвардията и паладините бяха налични, с много леки допълнения. Ще помпам само фаланги до откат и добрия стар заместител, леките копия ако се наложи Wink

П.П. Кой каза че има готови осмици за тази атака? Респект!
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2010, 02:42:48 »

Да де, но номера с разпускането не минава всеки път, защото за следващата вълна трябват още и още... Аз примерно разпуснах само 8К леки мечове и 17К леки копия след битката. Оставих 40К леки копия, които е по-добре да разпусна. Но после за да ги възстановя, няма да мога да наема достатъчно фаланги, което значи още повече копия, за сметка на фалангите и то става един порочен кръг... Наспах се и аз като пич 2+2+5 часа, изпуснах само едно наемане и поне за сега всичко е по план Wink Ако наемам до края фаланги... Разбира се ресурса никога не стига и пак минусите ще са зверски, но това е положението Wink


Р
Копиеносци = 56000
Елитни Стрелци = 5457
Гвардейци = 20000
F Паладини = 19000

РГ

Фаланги = 40000
Елитни Стрелци = 5456
Гвардейци = 20000
F Паладини = 15000


Елитните стрелци, гвардията и паладините бяха налични, с много леки допълнения. Ще помпам само фаланги до откат и добрия стар заместител, леките копия ако се наложи Wink

П.П. Кой каза че има готови осмици за тази атака? Респект!
Аз имам две ама кел файда. Само в планината ще свърши работа и то донякъде, защото ще губя полева преди това. Иначе като ви гледам армиите на всички и не мога да повярвам  . Наемам като луд и все на изпарения посрещам. Едвам ще събера 50 к палдини до утре.
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2010, 04:01:00 »

Аз имам две ама кел файда. Само в планината ще свърши работа и то донякъде, защото ще губя полева преди това. Иначе като ви гледам армиите на всички и не мога да повярвам  . Наемам като луд и все на изпарения посрещам. Едвам ще събера 50 к палдини до утре.
Еми те мойте да не са много повече, имам само 61К... Вярно че са готови, но това е нож с две остриета, че трябва и да се хранят... И ще имам ресурс само за още 3К, ако искам всичките да са на фланга. И дори тези 3К ще пусна 9 часа преди битката, не по-рано, както винаги правя с абсолютно всички войски, то и затова все се прецаквам... Пестя максимално и минималната грешка е фатална, но пък съм спал достатъчно днес, да видим Wink А и няма алтернатива, дори така ще съм от -4М до -3М злато преди битката... Разбира се дохода след това ще компенсира и упражнението си струва, но има още 5 вълни  *freak*

А съм само х1.6... Ти какво посрещаш, че планинска 8-мица не ги спира  Shocked
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #36 -: Февруари 19, 2010, 09:53:29 »

Еми те мойте да не са много повече, имам само 61К... Вярно че са готови, но това е нож с две остриета, че трябва и да се хранят... И ще имам ресурс само за още 3К, ако искам всичките да са на фланга. И дори тези 3К ще пусна 9 часа преди битката, не по-рано, както винаги правя с абсолютно всички войски, то и затова все се прецаквам... Пестя максимално и минималната грешка е фатална, но пък съм спал достатъчно днес, да видим Wink А и няма алтернатива, дори така ще съм от -4М до -3М злато преди битката... Разбира се дохода след това ще компенсира и упражнението си струва, но има още 5 вълни  *freak*

А съм само х1.6... Ти какво посрещаш, че планинска 8-мица не ги спира  Shocked

Това посреща :
Фаланги - 18000
Елитни стрелци - 18000
Гвардейци - 25200
Паладини - 10800
Требучети - 900

И аз това посрещам, ама с 70К палки и многоооооооооо фаланги и л копия Smiley Ако скоро провките останат без нас ще е ясно от къде идва това Smiley
Активен
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #37 -: Февруари 19, 2010, 10:22:54 »

Еми те мойте да не са много повече, имам само 61К... Вярно че са готови, но това е нож с две остриета, че трябва и да се хранят... И ще имам ресурс само за още 3К, ако искам всичките да са на фланга. И дори тези 3К ще пусна 9 часа преди битката, не по-рано, както винаги правя с абсолютно всички войски, то и затова все се прецаквам... Пестя максимално и минималната грешка е фатална, но пък съм спал достатъчно днес, да видим Wink А и няма алтернатива, дори така ще съм от -4М до -3М злато преди битката... Разбира се дохода след това ще компенсира и упражнението си струва, но има още 5 вълни  *freak*

А съм само х1.6... Ти какво посрещаш, че планинска 8-мица не ги спира  Shocked

 Когато си на - в дадена провка, може ли да се мести армията от там? Мисля че са предостатъчни дори и 50к паладини за 1.6. Ще посрещам със следната конфигурация аз.

                       планина          р.г              равнина
л.пики              20к                                   20к
фаланга                                 42к              50к
ел.стрели          9/29к             18к              6к
гвардия             12к                10к              6к     
паладини            8к                13к               16к
Сигурно има и по-добра комбинация, но за сега не съм я намерил. Дано да съм полезен на някой Smiley



Активен
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #38 -: Февруари 19, 2010, 10:33:21 »

Когато си на - в дадена провка, може ли да се мести армията от там? Мисля че са предостатъчни дори и 50к паладини за 1.6. Ще посрещам със следната конфигурация аз.

                       планина          р.г              равнина
л.пики              20к                                   20к
фаланга                                 42к              50к
ел.стрели          9/29к             18к              6к
гвардия             12к                10к              6к     
паладини            8к                13к               16к
Сигурно има и по-добра комбинация, но за сега не съм я намерил. Дано да съм полезен на някой Smiley


Иво сметни си пак планината ако нападателя дойде с 15ки проучвания и 120 морал ( за морала съм 100% сиг, че това ще е минималния )




Активен
Weldozer
Welderon, BG-7
Редник
*

Karma: +18/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Grow crops, raise goats, make children.


Профил
« Отговор #39 -: Февруари 19, 2010, 10:46:20 »

Ден на маистора e...  *freak* Пак промени в плана, но надеждата умира последна. Smiley
Активен

Google > YPPedia - Gulfstream
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #40 -: Февруари 19, 2010, 11:05:55 »

Иво сметни си пак планината ако нападателя дойде с 15ки проучвания и 120 морал ( за морала съм 100% сиг, че това ще е минималния )





Аз винаги смятам с 200 морал за нападателя и 17-ки проучвания Smiley
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #41 -: Февруари 19, 2010, 11:10:52 »

Аз винаги смятам с 200 морал за нападателя и 17-ки проучвания Smiley
Понякога, може да печелиш, при проучвания 17, а да губиш при 14-15.
Активен
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #42 -: Февруари 19, 2010, 11:16:40 »

Понякога, може да печелиш, при проучвания 17, а да губиш при 14-15.
Неправилно се изразих Smiley Като ги смятам със 17, пробвам и с 14 все пак Smiley
Активен
SOMEBODY
Лейтенант
***

Karma: +342/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 218


Профил
« Отговор #43 -: Февруари 19, 2010, 11:19:28 »

Аз винаги смятам с 200 морал за нападателя и 17-ки проучвания Smiley

Еми аз съм малко старомоден и още я смятам 8цата на стария 7 + 34 форт, че не ми се чакат тия доклади Smiley и в 2 от 50 случая ми даде че губиш единия на 16 другия на 12, а в ост 48 ги избиваш до крак Smiley
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2010, 11:23:27 »

Понякога, може да печелиш, при проучвания 17, а да губиш при 14-15.

Моят калкулатор зарправя, че разликата 14-18 техни проучвания не е от голямо значение в тая битка. или поне в мойта конфигурация. *scratch* Пак мек център....
Активен

delenda est!
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!