Imperia Online България  
Април 26, 2024, 22:21:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двадесет и седма вълна  (Прочетена 14528 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
FeniX
Гост
« -: Февруари 17, 2010, 15:40:42 »

Атака номер 27
Тип на атаката: ОПОЖАРЯВАНЕ във всички провинции
Пълководец: Judith
Състав на базовата армия:

Копиеносци - 20000
Фаланги - 10000
Елитни стрелци - 10000
Паладини - 7000
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2010, 16:10:05 »

Неефективна за спиране при игра за НЕТО .. но иначе прекалено лесна .. май е намерен добър баланс ... но да посмятаме още да видим Wink
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
FeniX
Гост
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2010, 16:14:27 »

Ефективна си е, ама си искам обратно гвардейците.  Cry Cry Cry *crazy* *crazy* *crazy*
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2010, 16:20:09 »

Атаката е перфектен капан  *bravo* *bravo* *bravo* Свалям шапка на този, който я е измислил  *rose*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2010, 16:20:18 »

Ефективна си е, ама си искам обратно гвардейците.  Cry Cry Cry *crazy* *crazy* *crazy*
Ето защо не ги разкарах моите !!!

Ресурса ще стигна само за това:

Копиеносци = 12000
Фаланги = 26000
Елитни Стрелци = 16000
Гвардейци = 26000
F Паладини = 16000


Даже пуснах малко казарми и една военна медицина, та пак ще е с клизма, но какво да се прави, от тук нататък ще е все така. Добре че паднах до х1.4  *freak*
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2010, 16:44:04 »

otnowo не виждам смисъл от гвардията ....ще попълня лекинко с леки мечове ...по добре се държат от гвардията по време на битка
Активен

varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2010, 16:45:10 »

Икономията, майка на мизерията Smiley Набутах се с леките пики предната вълна и сега ще трябва да правя фаланги като замян.
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2010, 17:14:04 »

Аз пък виждам смисъла и от гвардията Wink Това което съм дал по-горе е армията която ще направя, ако въобще не спя... Ако спя, копията ще са повече, ако ли пък много спя, може и аз да мина и на леки мечове накрая. И най-накрая може и да не спирам в 4 провки, ако има риск, вече нищо не ми пречи да пусна някой друг неизгоден пожар Wink

П.П. Така и не се научих, по скоро не запомних, как се смяташе военния приход... Някой ако може да ми припомни, ще съм му много благодарен  Wink
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
FeniX
Гост
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2010, 17:29:12 »

Аз пък виждам смисъла и от гвардията Wink Това което съм дал по-горе е армията която ще направя, ако въобще не спя... Ако спя, копията ще са повече, ако ли пък много спя, може и аз да мина и на леки мечове накрая. И най-накрая може и да не спирам в 4 провки, ако има риск, вече нищо не ми пречи да пусна някой друг неизгоден пожар Wink

П.П. Така и не се научих, по скоро не запомних, как се смяташе военния приход... Някой ако може да ми припомни, ще съм му много благодарен  Wink
Военният приход е 50 % от загубената армия на противника.
Един пример:
В доклада от битката ми дава, че Сахо губи 34 000 точки.
Това е армия, така че се дели на две за да получиш колко ресурс струва тази армия.
34 000/2 = 17000 злато
Делиш още един път на две за да получиш военният приход
17000/2= 8500 злато
След това остава да го разпределиш между желязо и дърво.
Желязото е 2/3 от стойността
(8500*2)/3 = 5666 злато
Във вид на желязо е 2266 желязо
Остатъка е дърво 2833*2= 5666 дърво
Значи 5666 дърво и 2266 желязо, от една провинция.
Активен
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2010, 17:33:10 »

Аз пък виждам смисъла и от гвардията Wink Това което съм дал по-горе е армията която ще направя, ако въобще не спя... Ако спя, копията ще са повече, ако ли пък много спя, може и аз да мина и на леки мечове накрая. И най-накрая може и да не спирам в 4 провки, ако има риск, вече нищо не ми пречи да пусна някой друг неизгоден пожар Wink

П.П. Така и не се научих, по скоро не запомних, как се смяташе военния приход... Някой ако може да ми припомни, ще съм му много благодарен  Wink
Ами общо-взето вземаш половината от цената на армията, която е загубил .противника. За да си на нула, трябва съотношението загубена/избита войска да е 1 към 2. В тоя ред на мисли, дори и по принципа на мечо пух, при тази армия която идва на мен калка ми дава 12/6 к точки и военноя приход става нула. От там нататък единствено значение има загубеното население, както и издръжката на войската на час, така че моя личен избор е да пусна двата пожара и да си спя спокойно. Чувствам се малко уморен от това лудо наемане на войски Smiley
Активен
ZAX
Групата на ZAX
*

Karma: +40/-235
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2010, 17:42:15 »

Мен ми се струва че няма смисъл да се пуска повече от един пожар, а именно този в равнината, вече ако си с повече равнини, не знам Wink
Активен

Съжалявам, понякога забравям че когато имаш IQ над 150, хората не разбират какво им говориш...

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.

Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ!
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2010, 17:46:18 »

Относно златния еквивалент, не съм се задълбавал много, но бях забелязал, че калкулатора един палдин се оценява на 300 злато, а той всъшност струва 450 злато в златен еквивалент. Или би следвало да е 0.9 точки ( съответно един гвардеец да е 0.45 точки, а един ел.стрелец/фаланга да са 0.225 точки). Ето тази битка го потвърждава:

Нападателят е загубил 570 войника (паладини).
Нападателят губи 513 точки. 570 по 0.9 е точно 513 Smiley
 
Активен
varnahouse
Лейтенант
***

Karma: +48/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2010, 17:50:16 »

Мен ми се струва че няма смисъл да се пуска повече от един пожар, а именно този в равнината, вече ако си с повече равнини, не знам Wink
Е то аз ако можех, щях да ги спра и четирите, ама как да извадя 120к фаланги за един ден. Спрях грабежите на косъм  Embarrassed Изобщо съм много зле с армията. Явно с тази тактика, да чакам да видя какво ще пуснат и тогава да почна да правя войска, няма да я докарам далеч вече Smiley За следващата вълна, ще са ми готови осмиците и ще се минава на принципа на мечо пух Smiley
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2010, 17:54:15 »

Относно златния еквивалент, не съм се задълбавал много, но бях забелязал, че калкулатора един палдин се оценява на 300 злато, а той всъшност струва 450 злато в златен еквивалент. Или би следвало да е 0.9 точки ( съответно един гвардеец да е 0.45 точки, а един ел.стрелец/фаланга да са 0.225 точки). Ето тази битка го потвърждава:

Нападателят е загубил 570 войника (паладини).
Нападателят губи 513 точки. 570 по 0.9 е точно 513 Smiley
Това е защото калкулатора е правен за свят едно, там армията дава 3 пъти повече точки от ресурса необходим за наемането й.
В номадите армията струва с 50% повече, но като точки се отчита х2.
Най- долният ред в доклада, за загубените точки, дава коректни резултати за двата варианта.
Активен
LUMROG
Редник
*

Karma: +4/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2010, 19:10:26 »

Това е защото калкулатора е правен за свят едно, там армията дава 3 пъти повече точки от ресурса необходим за наемането й.
В номадите армията струва с 50% повече, но като точки се отчита х2.
Най- долният ред в доклада, за загубените точки, дава коректни резултати за двата варианта.
значи калкулатора изтеглен от менюто няма да ни подведе нали ?
може да си го ползваме ?
Активен

Нужни са 43 мускула,за да си намръщен,а за една красива усмивка са необходими само 17
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!