Imperia Online България  
Април 29, 2024, 09:09:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Идеалното отношение между броя единици от всеки вид.  (Прочетена 39041 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #45 -: Юли 27, 2010, 22:45:41 »

...чакай да те видя ей за тая битка какво ще ми кажеш  Grin -
 ПОЛЕВА - РАВНИНА


П.П.  - за следната битка не се допускат за участие - Крокодила и Феникса.... Grin Grin Grin

 *rose* Kiss
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Boreto
Капитан
****

Karma: +499/-474
Неактивен Неактивен

Публикации: 300


Какво му трябва на човек.................


Профил
« Отговор #46 -: Юли 27, 2010, 22:53:04 »

айде една задачка за майсторите - без да ползвате калкулатор  ;D - гледате армиите и на първо четене казвате кой бие
ПОЛЕВА - ПЕЧЕЛИ НАПАДАТЕЛ ИЛИ ЗАЩИТНИК?



Без да ползвам калка , на поглед печели нападателя, тежките стрели би трябвало на 2-3 рунда да избият леките копия, така че фланга на нападателя е свободен да мачка центъра и фланга на защитника, дори там ще помогнат и тежките копия.
Активен

Boreto
Капитан
****

Karma: +499/-474
Неактивен Неактивен

Публикации: 300


Какво му трябва на човек.................


Профил
« Отговор #47 -: Юли 27, 2010, 22:55:58 »

...чакай да те видя ей за тая битка какво ще ми кажеш  Grin -
 ПОЛЕВА - РАВНИНА


П.П.  - за следната битка не се допускат за участие - Крокодила и Феникса.... Grin Grin Grin

тук наистина е интересно, тактиката на падащия морал, според мене бие защитника, защото избива много стрели и копия, така всеки рунд нападателя губи макс морал, но пък и фланга е добър. 80% за защитника 20% за нападателя.
Активен

Азазел
Редник
*

Karma: +13/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 30


Профил
« Отговор #48 -: Юли 30, 2010, 16:36:16 »

Аз пък съм играл само с елитни стрели и бяха идеални за стратегията ми - с 8ца под 100 000 нетни. Останалите бяха леки.
Активен
m.m.1974
Редник
*

Karma: +8/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 44



Профил
« Отговор #49 -: Юли 30, 2010, 16:52:57 »

от малкото което разбирам от играта мисля че задължителното в една войска е да може да искараш паладинете на фланга и определено стрелците играят голяма роляи не трябва да се подценяват макар че аз много не наблягам на тях
Активен
mario65
Сержант
**

Karma: +4/-53
Неактивен Неактивен

Публикации: 70



Профил
« Отговор #50 -: Октомври 16, 2010, 22:38:23 »

аз мисля че има и друг начин  Tongue Tongue ... най-доброто съотношение ИЗМИСЛЯНО НЯКОГА е това с ЧЕКЪРА.. 50000 хиляди милиони паладини на 3тия ден и правиш сички на боб чорба!  *freak* *freak* *freak* *freak*
Активен

ЗАРАДИ ТОВА ОБИЧАМ БЛИЦ
10 blitz   ник: m4r1o
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #51 -: Октомври 16, 2010, 22:40:22 »

аз мисля че има и друг начин  Tongue Tongue ... най-доброто съотношение ИЗМИСЛЯНО НЯКОГА е това с ЧЕКЪРА.. 50000 хиляди милиони паладини на 3тия ден и правиш сички на боб чорба!  *freak* *freak* *freak* *freak*
мисля ,че те предупредиха да си правиш сметка какво вършиш и какво говориш преди да те отключат  ....да не стане пак играчка плачка
Активен

speedcar
Редник
*

Karma: +4/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 25


Профил
« Отговор #52 -: Октомври 18, 2010, 17:42:25 »

Аз действам на друг принцип. 1/3 * (фаланги + гвардейци) = паладини. Идеята е, че ако конната армия е 1/3 от пехотата (тук стрелците не оказват влияние), голяма част отиват по фланга, където получават бонус към атаката си. Eдна част от конницата остава в средата и бие там - като силна единица от нея има полза и в центъра. Паладините може и да се направят повече, но тогава много ще останат в центъра и няма да се използва добре потенциала им.  Например на 7500 фаланги + 7500 гвардейци трябва да има 5000 паладини.
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 17:57:23 от speedcar » Активен
ceco06
Лейтенант
***

Karma: +32/-34
Неактивен Неактивен

Публикации: 104



Профил
« Отговор #53 -: Ноември 16, 2010, 17:50:56 »

Аз пък смятам, че няма перфектна армия-всичко опира до врага, а в защита...само, ако сте сред първите 3-5ма в света /като не изоставаш на много от първия/ можеш да си по-сигурен за защитата.  Smiley Все пак играта позволява до 2х нетните да се бием, НО може и по-развити да трепят, което значи, че не можеш да имаш сигурна защита, а в атака ти треа просто добър шпионаж и добра икономика за правене и поддържане на силна и достатъчна армия.  Wink Мое мнение е това и не смятам, че трябва да се трупа под дадено съотношение и да се самозалъгваме, дори да имаме 8ца крепост и стрелци и т.н.-винаги има и по-добър и когато най-малко очакваш ще те нападнат.  Tongue
Активен

Горделивостта предшествува падението.
Интригата е силата на слабите.
Дръж главата си високо, но не си вири носа.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #54 -: Ноември 16, 2010, 17:55:34 »

Аз пък смятам, че няма перфектна армия-всичко опира до врага, а в защита...само, ако сте сред първите 3-5ма в света /като не изоставаш на много от първия/ можеш да си по-сигурен за защитата.  Smiley Все пак играта позволява до 2х нетните да се бием, НО може и по-развити да трепят, което значи, че не можеш да имаш сигурна защита, а в атака ти треа просто добър шпионаж и добра икономика за правене и поддържане на силна и достатъчна армия.  Wink Мое мнение е това и не смятам, че трябва да се трупа под дадено съотношение и да се самозалъгваме, дори да имаме 8ца крепост и стрелци и т.н.-винаги има и по-добър и когато най-малко очакваш ще те нападнат.  Tongue
Трябва да промените малко вижданията си , иначе нищо добро не ви чака в земите имперски..Темата е за съотношението между единиците.. Wink
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #55 -: Януари 10, 2011, 15:48:20 »

Аз действам на друг принцип. 1/3 * (фаланги + гвардейци) = паладини. Идеята е, че ако конната армия е 1/3 от пехотата (тук стрелците не оказват влияние), голяма част отиват по фланга, където получават бонус към атаката си. Eдна част от конницата остава в средата и бие там - като силна единица от нея има полза и в центъра. Паладините може и да се направят повече, но тогава много ще останат в центъра и няма да се използва добре потенциала им.  Например на 7500 фаланги + 7500 гвардейци трябва да има 5000 паладини.

Да бе, ама фалангите като станат на кайма с трески, се губи доста (едно директно в развитието на самата битка, второ заминава и население). Полезни са срещу вража конница, евтино заемат място и да изтикаш своята кавалерия по фланговете. Но врагът ти колко коне ще има си е съвсем друг въпрос... имаше една тема "Победи войската на предишния" или нещо такова, тя е доста по-актуална.

Според мен идеалното съотношение на войската е 1:5. Колкото имаш мобилизирана, пет пъти по толкова скрита на подаръци. Тъкмо няма да има нужда от празнична протекция, понеже никой по-разумен човек не би нападнал някого с пет-шест подаръка в профила.
Активен

matanasov
Майор
*****

Karma: +72/-153
Неактивен Неактивен

Публикации: 588



Профил
« Отговор #56 -: Януари 13, 2011, 14:06:38 »

Да де ама подаръците свършиха  Tongue а иначе съм съгласен с предния пост, може да се губи население в копията но се правят бързо и са евтини и много ефикасни в защита, а в атака дават много доблест.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #57 -: Януари 13, 2011, 14:11:23 »

Не само това е причината.Паладините са най-силната единица..Когато са на фланга. Няма по ефикасен начин от фалангата да ги изкараш там.Не е за подценяване и факта , че издръжката им е най-евтина сред елитните войници..Така че , при защитен модел на игра или при дебнене със значително по развит икономически от теб играч може да замениш част от гвардията с фаланга..Въпроса е около 95% от паладините ти да са флангови. Smiley

Едит: В повечето случаи , врагът ако има огромно количество паладини и сте си в обхват , е за сметка на другите единици , което тотално дебалансира армията. Smiley
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 14:13:30 от ahilix » Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
perun
Гост
« Отговор #58 -: Януари 14, 2011, 12:22:43 »

Не само това е причината.Паладините са най-силната единица..Когато са на фланга. Няма по ефикасен начин от фалангата да ги изкараш там.Не е за подценяване и факта , че издръжката им е най-евтина сред елитните войници..Така че , при защитен модел на игра или при дебнене със значително по развит икономически от теб играч може да замениш част от гвардията с фаланга..Въпроса е около 95% от паладините ти да са флангови. Smiley

Едит: В повечето случаи , врагът ако има огромно количество паладини и сте си в обхват , е за сметка на другите единици , което тотално дебалансира армията. Smiley

А пък този който има повече паладини си прави и подобаващо количество стрелци , за да се пази от фаланги...
Затворен кръг ... В крайна сметка се съобразяваш с противника
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #59 -: Януари 14, 2011, 12:24:27 »

А пък този който има повече паладини си прави и подобаващо количество стрелци , за да се пази от фаланги...
Затворен кръг ... В крайна сметка се съобразяваш с противника
Стрелците не изкарват коне на фланга Wink И тогава се получава дисбаланс. *pardon*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!