Imperia Online България  
Април 19, 2024, 07:01:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще позволим ли България да се превърне в един голям биг-брадър?!  (Прочетена 5661 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
aleko
Редник
*

Karma: +20/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


Човек не обича истински,ако не обича вечно


Профил
« -: Януари 13, 2010, 20:57:55 »

При положение, че има полицаи, които работят с организираната престъпност, каква е гаранцията, че те утре няма да подлушват този и онзи и да издават я фирмени тайни на конкуренцията, я кой е склонен да плати за откуп, я нещо друго.Знаем че пътят към ада е постлан с добри намерения. И за мен отговора на въпроса "каква гаранция имаме, че данните няма да се използват некоректно и няма да се злоупотребява" даден от депутат на ГЕРБ, а именно "Гаранция е отговорното управление на ГЕРБ" не само, че не ми е достатъчна но ме и хвърля в смях. Предвиденото максимално наказание за разрушаването на живота на някой е глоба. И те ще разполагат с достъп до данните на абсолютно всички граждани!
Престъпление не оправдава престъпление - това е в основата на правораздаването и в конституцията ни!
Защото вече е доказано в практиката, ако нещо може да бъде употребено лошо, то винаги се употребява лошо.
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 20:59:50 от aleko » Активен
Goshosi
Гост
« Отговор #1 -: Януари 13, 2010, 21:01:11 »

Ако говориш за интерфейса, те май го отхвърлиха...засега.
Активен
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #2 -: Януари 13, 2010, 21:15:56 »

Гаранция няма но предпочитам да знам че ако се случи нещо  може да се провери бързо със справка разговор. Нека ме знаят кой ,съм каквото за мен и вас ,такова и за престапниците . Картите се регистрираха , злоупотреби ще има но се надявам ползата да е много по-голяма. Българина не е научен да пази , а само да руши , поне да ни сложат малко в ред сложиха камери навсякде  Cool Cool
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
FallenAngel
Гост
« Отговор #3 -: Януари 13, 2010, 21:19:52 »

БългаринЪТ трябва да се научи къде се слагA пълен член и тогава да дава общи заключения
Активен
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #4 -: Януари 13, 2010, 21:21:23 »

а бЪрка ли ме мен ? Aз сЪм Унгарец  Grin
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
FallenAngel
Гост
« Отговор #5 -: Януари 13, 2010, 21:24:50 »

а бЪрка ли ме мен ? Aз сЪм Унгарец  Grin
Какво те интересуват тогава българските закони?
Активен
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #6 -: Януари 13, 2010, 21:25:36 »

Имам фирма на мое име  ;D
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #7 -: Януари 13, 2010, 21:57:53 »

Имам фирма на мое име  ;D
Офшорка ?  Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
aleko
Редник
*

Karma: +20/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


Човек не обича истински,ако не обича вечно


Профил
« Отговор #8 -: Януари 13, 2010, 22:10:59 »

Имам фирма на мое име  ;D
Кой ти гарантира,и с какво,че утре копумпиран съдия и корумпиран полицай няма да продадат на конкурети всичките ти търговски таини?
Активен
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #9 -: Януари 13, 2010, 22:13:31 »

Никой, както и никой не ми гарантира че утре няма да ме бласне кола  *pardon*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
FallenAngel
Гост
« Отговор #10 -: Януари 13, 2010, 22:16:06 »

Господа,

Държавата, в лицето на МВР и военните, винаги са били акционери в мобилните оператори, и винаги  e ималa отдели за следене. Tова, че го озаконяват сега не  толкова страшно
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 22:58:58 от FallenAngel » Активен
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #11 -: Януари 13, 2010, 22:17:50 »

Господа,

Държавата, в лицето на МВР и военните, винаги са били акционери в мобилните оператори, и винаги  e имало отдели за следене. Tова, че го озаконяват сега не  толкова страшно

Кажи им го  *gamer*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
VellEll
Редник
*

Karma: +28/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 43



Профил
« Отговор #12 -: Януари 13, 2010, 22:19:12 »

При положение, че има полицаи, които работят с организираната престъпност, каква е гаранцията, че те утре няма да подлушват този и онзи и да издават я фирмени тайни на конкуренцията, я кой е склонен да плати за откуп, я нещо друго.Знаем че пътят към ада е постлан с добри намерения. И за мен отговора на въпроса "каква гаранция имаме, че данните няма да се използват некоректно и няма да се злоупотребява" даден от депутат на ГЕРБ, а именно "Гаранция е отговорното управление на ГЕРБ" не само, че не ми е достатъчна но ме и хвърля в смях. Предвиденото максимално наказание за разрушаването на живота на някой е глоба. И те ще разполагат с достъп до данните на абсолютно всички граждани!
Престъпление не оправдава престъпление - това е в основата на правораздаването и в конституцията ни!
Защото вече е доказано в практиката, ако нещо може да бъде употребено лошо, то винаги се употребява лошо.


Независимо дали ни харесва или не можеш да бъдеш на 100% убеден, че и сега се подслушват хора, фирми, политици, магистрати....чете се фирмена кореспонденция - всичко това или се продава или се използва за натиск. Лично аз си мисля, че ако нещата се регламентират ще има възможност за някакъв контрол върху т.нр. "Биг Брадър" и това определено е по добрия вариант.
Активен
Goshosi
Гост
« Отговор #13 -: Януари 13, 2010, 22:19:48 »

Ако неможеш да ги победиш-стани един от тях, а след това гази, еби, тъпчи и ги смажи. Но понякое време някой ще ти подари приказка за стълбата и ще се чудиш какво е това и защо ти е да го четеш. Тези, които прокарват тези закони и имат изгода от тях, в повечето случай не са познавали мизерията и липсата на материалното, в следствие искат още и още. Искат да те управляват, да лъскат на теб, ти да им бъдеш роб. Тези по-низши от червеи същества ще го постигнат това по един или друг начин. Ако се приеме този закон в Бъргария не вярвам отначало да е така, но ще стане и ще бъде каквото и да правите. Затова има 2  начина, стани един от тях и да не ти пука или стани един от тях и всяка вечер си припомняй кой си ти.  Каквото и да се юркате, това е само начин да изкажете възмущението си, да отчетете активност. Жалко е, но това сме хората, почти всички стигат до там, дори и да не го мислят.

П.П.: В сесия съм, така, че по принцип не съм нередовен, ама нещо ме прихвана просто... Grin
Активен
aleko
Редник
*

Karma: +20/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


Човек не обича истински,ако не обича вечно


Профил
« Отговор #14 -: Януари 13, 2010, 23:15:43 »

Господа,

Държавата, в лицето на МВР и военните, винаги са били акционери в мобилните оператори, и винаги  e ималa отдели за следене. Tова, че го озаконяват сега не  толкова страшно
И аз нямам какво да крия,обаче истината е че те пак няма да хващат престъпниците а ще следят неудобните.Кои според теб са неудобните?Тези които мислят не със промитите си от телевизия,реклами ,удобна преса, глави.Това се прави с цел да мислим еднакво,тоест това,което те искат да знаем,това да знаем.Нещо подобно със конгреса на герб,където единодушно избраха Б.Б.,не,че имаше друг кандидат де.А там където се мисли еднакво,май никой не мисли.Разбираш ли ме?Те искат това.Послушание.И повярвай ми след това следене престъпноста няма да спадне.По скоро свободата на словото ще изчезне.Ти вече мислиш така както те искат.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!