Imperia Online България  
Април 24, 2024, 17:03:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нужда от корекция  (Прочетена 2257 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mitko256
Редник
*

Karma: +6/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« -: Октомври 31, 2009, 19:45:02 »

  Прочетох правилата на форума.Аз като един вече съвестен потребител на този форум искам да отбележа че в правилата не са записани имената на още трима в точка 4.Администратори и модератори - Ahilix,Lady_black и chingiz(надявам се да съм изписъл правилно имената на латиница).Може да има и други,които не съм забелязъл,ако ги забележа своевременно ще информирам имащите отношение по въпроса.
 Използвам и възможноста да благодаря на този който ми е разрешил достъпа до форума,защото според правилата няма фиксирано време в което да ми изтича наложеното наказание(забрана) и можеше още да съм наказан.
 Разбира се вече като запознат с правилата на форума ще информирам за всяко нарушение свързано с правилата на форума,което забележа,а вие ще прецените дали да накажете дадения участник.
 Имам и въпроси от морална гледна точка - В точка 5 от правилата е записано че при нарушаване на форумните правила,можете да забраните участието ни във играта.Какво предполага тази връзка?Това някаква наказателна санкция ли е?Има ли правило ако нарушим правилата на игарата,да ни забраните достъпа до форума?
 И още една молба - Ако може линк към правилата на играта,ще е добре да е на български,че не съм много добър с английския.
 
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 20:31:38 от mitko256 » Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2009, 19:56:19 »

Абсолютно прав сте за корекцията..Повдигали сме въпроса - надяваме се да бъде оправено..При влизане в играта на линк Екип мисля е оправено вече..Относно правилата и изписването им на български - докладвали сме го преди повече от 20 дни и чакаме промяната да бъде направена..Има точка ,която предполага и наказание в играта за неспазване на форумните правила..Досега нямам спомен да се е случвало и касае изключителни груби нарушения...Ще Ви бъда благодарен ако забележите нарушение на правилата да ни информирате своевременно..Накрая , но не на последно място..Този Форум е ваш и е направен и функционира заради вас..Ние сме просто необходимия коректив..Не смятам ,че съм безгрешен ,даже напротив..Предполагам и тук съм допускал много грешки - понякога съм бил по толерантен , а не е трябвало , друг път пък може би прекалено строг...Човек съм ...И аз греша както всички останали..Винаги обаче съм действал спрямо принципите и убежденията си и съм се опитвал да бъда справедлив и да меря с еднакъв аршин , така щото да не се срамувам после от самия себе си..Приятна вечер Ви желая и успех и в играта и тук..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
mitko256
Редник
*

Karma: +6/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2009, 20:23:42 »

 В правилата на форума не е записано и кога се заключва дадена тема,в този аспект модераторите са в нарушение,записано е това  "Администраторите и модераторите на форума запазват правото си да изтриват отделни потребители, съобщения или теми без предупреждение или аргументация",не пише никъде за заключване..Основно нарушения са извършвани и по точка 1.2  - Публикуването на доклади за нечестна игра.В това число и аз съм нарушавал правилата на форума.Добре е че Крум описа как става докладването за такъв проблем.
  Във връзка с така изписаните правила,вие не би трябвало да сте модератори  и не би следвало да взимате отношение по случая,незнам защо се е получило така.
 Ако е възможно да изпратите линк с правилата на играта на английски,тъй като виждам че сте добре запознат с нещата.
 
Активен
mitko256
Редник
*

Karma: +6/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2009, 20:36:20 »

 Означава ли това че щом няма правила на български,а тези на английски са неразбираеми за българския потребител играем играта без правила и еднакви ли ще са правилата с тези които са записани на английски.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2009, 20:46:58 »

Не мога да съм в нарушение на нещо ,което не съществува..Ако намерите място където е упоменато кога се заключва дадена тема и кога не  и аз го наруша- тогава може да се говори за нарушение..Във всички останали случаи администрирането на Форума по какъвто и да е начин е единствено и само в правото на администриращите..Не виждам откъде вадите и извода ,че не би трябвало да сме модератори..Моля за пояснение..Правилата , такива каквито са , са по подразбиране еднакви за всички независимо от езика на който са написани..Неразбирането или непознаването на дадени правила , не оправдава нарушаването им...Трябва да обърнете внимание на факта ,че за да играете ИО , трябва да се съгласите с правилата..Ако не го направите - не може да играете..Ако не ги разбирате - не се съгласявате и съответно не играете..Т.1.2  за която говорите , се следи внимателно от Екипа и постове с такива доклади биват отстранявани при констатирането им..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
mitko256
Редник
*

Karma: +6/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2009, 21:24:57 »

 Да разбирам ли че всеки който има табелка с надпис модератор или администратор(независимо че в правилата не е посочен като такъв) има право да прави каквото прецени за добре,независимо какви са правилата на форума и тези правила важат само за обикновенния потребител?
 И ще помоля пак за линк към правилата на играта,макар и на английски,тъй като виждам че ви е обягнала от погледа тази моя молба.
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 21:53:56 от mitko256 » Активен
mitko256
Редник
*

Karma: +6/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2009, 21:29:25 »

 Извинявам се,вече сте посочени като модератори и администратори в правилата на форума.
Активен
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2009, 21:49:15 »

Ето малко правила за играта на хамерикански.
http://www25.imperiaonline.org/imperia/game/rules.php
Активен

ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2009, 21:56:14 »

 Файт ме е изпреварил..Благодаря за съдействието..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
FallenAngel
Гост
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2009, 22:52:16 »

кодексът да не започва така: Аз, стария кокал, се заклевам .....  Smiley
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2009, 22:52:46 »

кодексът да не започва така: Аз, стария кокал, се заклевам .....  Smiley
wassup
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2009, 23:46:50 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=26.0

Много интересно. Shocked « Последна редакция: Днес в 19:41:17 от ahilix »

Това значи ли, че правилата на форума може да се редактират ежедневно и ежечасно?
Не трябва ли поне да могат да се редактират не от глобалните модератори, а от някой над тях?
Не е ли правилно когато има някаква редакция на правилата да се съобщава по някакъв начин, за да не се обърка някой и да не бъде изтрит например... ?
Не е ли уместно , щом толкова много хора могат да променят правилата на форума , да остава видима поне последната редакция ( да не говорим за всички)?
И изобщо, правилно ли е да се променят правилата, при положение, че даден потребител се е ргистрирал при определени правила и се е съгласил с тях... ?
Не трябва ли правилата (поне) да са написани така, че да не се налагат непрекъснати промени.....
...

Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2009, 00:01:08 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=26.0

Много интересно. Shocked « Последна редакция: Днес в 19:41:17 от ahilix »

Това значи ли, че правилата на форума може да се редактират ежедневно и ежечасно?
Не трябва ли поне да могат да се редактират не от глобалните модератори, а от някой над тях?
Не е ли правилно когато има някаква редакция на правилата да се съобщава по някакъв начин, за да не се обърка някой и да не бъде изтрит например... ?
Не е ли уместно , щом толкова много хора могат да променят правилата на форума , да остава видима поне последната редакция ( да не говорим за всички)?
И изобщо, правилно ли е да се променят правилата, при положение, че даден потребител се е ргистрирал при определени правила и се е съгласил с тях... ?
Не трябва ли правилата (поне) да са написани така, че да не се налагат непрекъснати промени.....
...


Естествено , че могат да се редактират ежедневно и ежечасно..Даже и ежеминутно..Правилата , като играта търпят развитие..В случая не се налага съобщение тъй като редакцията се състои в добавяне на имената на Глобалните модератори , а не на самите правила..Щом имам достъп до редакция на правилата , значи е преценено ,че имам право да ги редактирам..Още повече що се отнася до правила на Форум ,който и за администрирам..Правилно е да се променят правилата и ако потребителя не е съгласен с тази им промяна може спокойно да намери бутон изход от Форума..В конституциите по света се правят промени , какво остава за правилата на един Форум?! А и внушението непрекъснати промени не отговаря на истината , за което получавате предупреждение..Второ е за неверни внушения , още повече че няма НИКАКВА промяна на самите правила..Трето няма да има..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #13 -: Ноември 01, 2009, 00:43:14 »

Естествено , че могат да се редактират ежедневно и ежечасно..Даже и ежеминутно..Правилата , като играта търпят развитие..В случая не се налага съобщение тъй като редакцията се състои в добавяне на имената на Глобалните модератори , а не на самите правила..Щом имам достъп до редакция на правилата , значи е преценено ,че имам право да ги редактирам..Още повече що се отнася до правила на Форум ,който и за администрирам..Правилно е да се променят правилата и ако потребителя не е съгласен с тази им промяна може спокойно да намери бутон изход от Форума..В конституциите по света се правят промени , какво остава за правилата на един Форум?! А и внушението непрекъснати промени не отговаря на истината , за което получавате предупреждение..Второ е за неверни внушения , още повече че няма НИКАКВА промяна на самите правила..Трето няма да има..
Извинявам се за думата непрекъснати, като уточнявам, че говорих по принцип, без намерение да внушавам каквото и да е.
За разлика от Вас, който се опитва да ми внуши страх със заплахи от наказание и то за някакви си две нарушения в един пост... Shocked
Взех отношение по принцип, не познавам създателя на темата, но се дразня когато се нарушават правата и се действа силово.
Не ми пречи бан. Но имайте в предвид, че в тоя форум почти не остана за четене (щото почти няма кой да пише).
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #14 -: Ноември 01, 2009, 00:47:57 »

Извинявам се за думата непрекъснати, като уточнявам, че говорих по принцип, без намерение да внушавам каквото и да е.
За разлика от Вас, който се опитва да ми внуши страх със заплахи от наказание и то за някакви си две нарушения в един пост... Shocked
Взех отношение по принцип, не познавам създателя на темата, но се дразня когато се нарушават правата и се действа силово.
Не ми пречи бан. Но имайте в предвид, че в тоя форум почти не остана за четене (щото почти няма кой да пише).
Предполагам и за думите двоен стандарт и за оценката на Екипа дето била субективна и неправилна и това не са внушения..Не желая да Ви внушавам страх..Вие специално сте ми дали 1001 повода да ви отстраня от Форума , чисто по правилата ,ако гледаме..Както виждате - пишете , постовете и темите Ви стоят и са обект на внимание от страна на същите тези модератори дето ви внушават страх..Няма нарушени права и не се действа силово - ето ви пак неверни внушения - това че пишете ,доказва тезата..Иначе имаме в предвид всичко..И за Форума и за играта и за пророците дето от години предричат краха и на двете..Благодаря Ви за загрижеността!
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!