Imperia Online България  
Април 24, 2024, 06:38:05 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За програмите за закупуване на ресурс!  (Прочетена 5155 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
stilena
Редник
*

Karma: +5/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #15 -: Октомври 04, 2009, 21:28:16 »

Не съм икономист, но животът ме принуди да се интересувам от икономика. Да, съгласна съм, че това е игра, но е стратегическа игра, а не просто едно млатене. На началната страница пише: "Възможност за общуване и съревнование с хиляди хора Пълен реализъм на военния и икономически модел Развитие базирано на ежедневни решения". Смятам, че борсата е едно силно оръжие и който умее да борави с нея, може да дръпне сериозно напред в развитието на империята си. Нямам представа какво е в другите светове и ери, аз играя само в Бг4 и ми харесва. Но пък затова е форумът, да се чуе мнението на повече играчи по дадена тема и да се направят промени, надявам се към усъвършенстване, а не към връщане назад. Нямам какво повече да добавя.  Wink
Активен
abettor
Сержант
**

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« Отговор #16 -: Октомври 06, 2009, 12:11:54 »

Не съм икономист, но животът ме принуди да се интересувам от икономика. Да, съгласна съм, че това е игра, но е стратегическа игра, а не просто едно млатене. На началната страница пише: "Възможност за общуване и съревнование с хиляди хора Пълен реализъм на военния и икономически модел Развитие базирано на ежедневни решения". Смятам, че борсата е едно силно оръжие и който умее да борави с нея, може да дръпне сериозно напред в развитието на империята си. Нямам представа какво е в другите светове и ери, аз играя само в Бг4 и ми харесва. Но пък затова е форумът, да се чуе мнението на повече играчи по дадена тема и да се направят промени, надявам се към усъвършенстване, а не към връщане назад. Нямам какво повече да добавя.  Wink

Би ли ми обяснила, при нормално продаваема цена за желязото от 5.5, да речем, каква е "реалистичната полза" на някой "играч" да пусне огромен ресурс на 0.1? Смятай сама 5000 пъти по евтино ли е?
И би ли обяснила как това изчезва незабавно, за 2-3 секунди.
Ок. Аз ще ти обясня. Както се вижда и от пълната липса на мнения от модераторите. Некои хора се кефят от това, че са "императори". Те играят играта или за нетни точки, или за военни, не за кеф. Заради тях беше въведен новия пазар, новите правила, новите програми.
Аз я играя за кеф и ще си доиграя ерата. Но, за съжаление, пазара е пълна шитня. Даващ тотални възможности да се източват ресурси.

Приятен ден!
Активен
stilena
Редник
*

Karma: +5/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2009, 13:28:46 »

 ;D Един вариант да имаш реалистична полза от пускането на ресурс на цена 0,1 е да го продадеш светкавично и да си измъкнеш армията, ако е на минус. Но трябва да се предвиди, че една оферта излиза на пазара в рамките на 1 час, т.е. може да излезе на 2-та, 28-та или 51-та минута например, това е риск. Аз самата съм пускала ресурс на такава цена в такава ситуация. Да, загубата е голяма, но ако ми разбият армията, загубата ще е още по-голяма, така че се измъкнах. Това беше в началото на ерата, когато много неща не ми бяха ясни. След това с удоволствие съм изкупувала ресурс на цени 0,1 когато съм имала такъв случай. Нямам представа и не ме интересува кой го беше пуснал така и защо. Естествено, че се изкупува за секунди. Дали има програми или няма, откровено казано не ме вълнува, защото дори и да има програми, аз не желая да ги използвам, предпочитам да тествам собствените си възможности за измисляне и прилагане на стратегии. За първи път попадам в подобна игра и няма пред кого да се доказвам тук, където трябва съм се доказала. В играта ме интересува икономическата, политическата, дипломатическата, психологическата и още една стратегия, съответно ги изпробвам върху другите играчи и наблюдавам реакцията им. Не се вълнувам от нетни и военни точки. Който се вълнува, да си ги гони.
Чета из форума, това било честно, онова било нечестно. Когато се играе с живи хора, винаги ще има честно и нечестно. Правилата задават някакви граници на очаквано поведение и в случая администраторите са арбитрите, които трябва да следят за тяхното спазване. Но, ако абсолютно всички спазват абсолютно точно всички правила, убедена съм, че ще си умрем от скука. Ако някой очаква от другите да не нарушават правилата, мисля, че се самозалъгва. В такъв случай по добре да си играе на карти с компютъра, обаче след няколко раздавания вече знаеш какъв е следващият ход, защото компютърът играе точно по правилата. Но има и една подробност, който не спазва правилата трябва да може да си понесе наказанията, а не да реве на "моля другарката". С това не искам да кажа, че толерирам нечестната игра, просто очаквам някои хора да играят нечестно, това не ме изненадва, не ми и пречи. По скоро ме предизвиква да измисля противодействие, защото от всяка ситуация има изход, важното е да го откриеш и в това аз намирам провокацията в тази игра.
А относно борсата и цените, ако някой пуска ресурс на цена 0,1 аз ще го изкупувам и ще си правя спекулацийте. Ако се въведат фиксирани цени, ще играя и така, според новите правила. Играчите трябва да играят съобразно поставените правила, а не непрекъснато да се опитват да променят правилата, съобразно личната си стратегия и защото нещо не им е удобно.

Темата е доста обширна, а не ми се иска да досаждаме на останалите, защото като гледам само двамата си говорим. Ако те интересува още нещо, пиши ми с ЛС и ще ти отговоря.

PS Това е личното ми субективно мнение относно повдигнатите въпроси за борсата. Не претендирам за изчерпателност, защото нямам опита на дългогодишен играч в ИО, но пък имам опита на играч на реалната борса, а там да видиш какво означава думата "стратегия" ......  Grin
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2009, 13:56:31 »

Всяка оферта на 0.1 е измама..Не виждам смисъл да се носи вода от 100 кладенеца..По въпроса 2 мнения няма..Като колко ресурс трябва да продадеш ако си на минус примерно 1 млн за да си оттървеш армията? Хайде сега да не подценяваме интелигентността на хората срещу нас..Има идеи за регулация на пазара и се надявам скоро да видят бял свят ,защото именно това е което в най - голяма степен / заедно със съюзните каси/ опорочава иначе добра идея ,каквато  е новата версия.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
php_sessid
Лейтенант
***

Karma: +77/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 229


...като мене няма...няма и да има...


Профил WWW
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2009, 13:57:42 »

Най-добре беше пазара да има фиксирана минимална цена ( пр. дърво = 0.5; желязо = 2.5; камък = 1 )и от там вече всеки да си слага каквато си поиска.
и аз съм напълно съгласен с това така може би ще е най добре !
Активен

Човек може да живее без храна един месец, без вода един ден, без въздух една минута, а без акъл - цял живот
VellEll
Редник
*

Karma: +28/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 43



Профил
« Отговор #20 -: Октомври 06, 2009, 14:56:10 »

Всяка оферта на 0.1 е измама..Не виждам смисъл да се носи вода от 100 кладенеца..По въпроса 2 мнения няма..Като колко ресурс трябва да продадеш ако си на минус примерно 1 млн за да си оттървеш армията? Хайде сега да не подценяваме интелигентността на хората срещу нас..Има идеи за регулация на пазара и се надявам скоро да видят бял свят ,защото именно това е което в най - голяма степен / заедно със съюзните каси/ опорочава иначе добра идея ,каквато  е новата версия.

+1
Активен
Stoimenov
nase772
Сержант
**

Karma: +137/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 70


Профил WWW
« Отговор #21 -: Октомври 06, 2009, 23:02:18 »

Всяка оферта на 0.1 е измама..Не виждам смисъл да се носи вода от 100 кладенеца..По въпроса 2 мнения няма..Като колко ресурс трябва да продадеш ако си на минус примерно 1 млн за да си оттървеш армията? Хайде сега да не подценяваме интелигентността на хората срещу нас..Има идеи за регулация на пазара и се надявам скоро да видят бял свят ,защото именно това е което в най - голяма степен / заедно със съюзните каси/ опорочава иначе добра идея ,каквато  е новата версия.
Иво според правилата не е измама оферта от 0,1 Smiley ако помниш още при пускането на новия пазар попитах диларите /не че ми беше отговорено Grin/измама е наглеждането и купуването на рес в последствие от този акаунт Wink а и относно новата версия кажи ми някой от преимуществата срещу старата че аз я мъча почти година вече и единствения значим плюс е че можеш да си криеш рес на пазара *pardon*
Активен

jorometala-RONIN (БГ3) = ИЗМАМНИК- 1 ера няколко бана Grin НАЙ- великия
http://www.vbox7.com/play:4e8e2d8b
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #22 -: Октомври 07, 2009, 16:50:45 »

... След кратки математически сметки се получават граничните стойности на отделните ресурси: 1 дърво = 0,55 злато; 1 желязо = 2,75 злато; 1 камък = 1,1 злато. Под тези стойности е изгодно да се купува, над тези стойности е изгодно да се продава.

Това не важи за провинциите с бонуси на ресурсите - там цифрите са по-ниски.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #23 -: Октомври 07, 2009, 17:03:15 »

Иво според правилата не е измама оферта от 0,1 Smiley ако помниш още при пускането на новия пазар попитах диларите /не че ми беше отговорено Grin/измама е наглеждането и купуването на рес в последствие от този акаунт Wink а и относно новата версия кажи ми някой от преимуществата срещу старата че аз я мъча почти година вече и единствения значим плюс е че можеш да си криеш рес на пазара *pardon*
Ами конструктивните часове са добра идея , ограничаването на пожарите - също , новия интерфейс е по добър от стария/ като се приспособиш към него / , новата съюзна система плюс постовете на изследователи , дипломати и т.н...Новата система за приятелски съюзи...И доста още неща..Но пазара без регулации и проблема със съюзните каси си стои...Мисля ,че скоро ще имат решение и ще направят версията доста по интересна..Между другото и това с криенето на ресурси трябва да се промени според мен - твърде много станаха негативите там за атакуващ тип играчи..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2009, 17:30:07 »

Ами конструктивните часове са добра идея , ограничаването на пожарите - също , новия интерфейс е по добър от стария/ като се приспособиш към него / , новата съюзна система плюс постовете на изследователи , дипломати и т.н...Новата система за приятелски съюзи...И доста още неща..Но пазара без регулации и проблема със съюзните каси си стои...Мисля ,че скоро ще имат решение и ще направят версията доста по интересна..Между другото и това с криенето на ресурси трябва да се промени според мен - твърде много станаха негативите там за атакуващ тип играчи..

Безумното подаряване на доблест (даваща възможност за много изкривявания) , играта с атаки само по касички .... нечовешкото 24 часово присъствие, ограничените възможности за комуникации в съюза ....  *hmm*

Не е неободимо да изядеш цялото яйце за да разбереш, че е развалено  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2009, 17:45:57 »

Безумното подаряване на доблест (даваща възможност за много изкривявания) , играта с атаки само по касички .... нечовешкото 24 часово присъствие, ограничените възможности за комуникации в съюза ....  *hmm*

Не е неободимо да изядеш цялото яйце за да разбереш, че е развалено  *pardon*
Безумно ,според кого? Щото аз откакто я играя тая игра съм на мнение ,че щом нещо може да се ползва от всички , значи няма проблем..и къде е разликата че получават всички по 3 или никой не получава..Това с атаки само по каси го има и в старата версия - стил на игра..Нечовешкото присъствие рано или късно води до определено място..Или не четеш да разбити уж пасове , за отнемане на проучвания , за банове заради нагласена търговия...Това за комуникацията съм съгласен - редно е особено масовите да се виждат от всички..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2009, 17:54:13 »

Безумно ,според кого? Щото аз откакто я играя тая игра съм на мнение ,че щом нещо може да се ползва от всички , значи няма проблем..и къде е разликата че получават всички по 3 или никой не получава..Това с атаки само по каси го има и в старата версия - стил на игра..Нечовешкото присъствие рано или късно води до определено място..Или не четеш да разбити уж пасове , за отнемане на проучвания , за банове заради нагласена търговия...Това за комуникацията съм съгласен - редно е особено масовите да се виждат от всички..

Ежедневното подаряване на доблест, води до непрекъснати атаки с по 1000 войника за да не може даден асс да се развива .. в класиката това май го няма ... Дава безмислен бонус на нападателя, който е копал цялата ера и не е провел и половин битка , срещу този играл за военни противопоставял се е на вргове и респективно палил или връщал атаки ....

Атакуването на каси в обхват извън х 10 ... май го няма в старата версия ... а в новите светове се появиха ассове Сталкери на ниски точки Wink

Това, че има масови проблеми с наглеждането ... до голяма степен е ПРЕДИЗВИКАНО от 24-часовото присъствие ....  *pardon*

Но темата, май не беше за предимствата и недостатъците на новата версия ... извинявам се за спама ...  *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2009, 17:59:52 »

Ежедневното подаряване на доблест, води до непрекъснати атаки с по 1000 войника за да не може даден асс да се развива .. в класиката това май го няма ... Дава безмислен бонус на нападателя, който е копал цялата ера и не е провел и половин битка , срещу този играл за военни противопоставял се е на вргове и респективно палил или връщал атаки ....

Атакуването на каси в обхват извън х 10 ... май го няма в старата версия ... а в новите светове се появиха ассове Сталкери на ниски точки Wink

Това, че има масови проблеми с наглеждането ... до голяма степен е ПРЕДИЗВИКАНО от 24-часовото присъствие ....  *pardon*

Но темата, май не беше за предимствата и недостатъците на новата версия ... извинявам се за спама ...  *beer*
Ами като си атакуваш с по 1000 войника и смяташ да си губиш доблестта по тоя начин - твоя проблем..Тоя дето се е противопоставял на врагове освен подарената доблест има и заслужена такава - пак съотношението е едно и също..Атакуването на каси извън Х10 обхвата какво променя - ако такъв ти е стила все ще намериш и в 10 обхвата..Появиха се ассове и дойдоха и наказанията и ревове и едно чудо...А 24 часовото присъствие ,нали ти казах - рано или късно води до едно и също място..И тогава на някои им се иска да не са го правили.. Smiley П.П Мда , темата е за друго..Извинявам се и аз.. Smiley
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
abettor
Сержант
**

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« Отговор #28 -: Октомври 07, 2009, 19:17:58 »

Само нещо да те питам модераторе, щото темта явно е интересна - имате ли някава възможност като модератори не само да триете спама и да заключвате теми, но и да говорите с Екипа?
Че пазарът не може да продължи така е повече от ясно.
На всички.
Поне така ви чета.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #29 -: Октомври 07, 2009, 19:54:27 »

Само нещо да те питам модераторе, щото темта явно е интересна - имате ли някава възможност като модератори не само да триете спама и да заключвате теми, но и да говорите с Екипа?
Че пазарът не може да продължи така е повече от ясно.
На всички.
Поне така ви чета.
От момента в който новия пазар е налице - демек от повече от година сме предупредили за евентуални вредни въздействия върху играта и вероятни измами..За чест на модераторското тяло в ИО опасенията и прогнозите ни се оказаха 101% вярни..Мисля ,че и Екипа го разбира и доколкото знам се работи по създаването на някакви регулации ,които да спрат определени порочни практики..Оттук нататък , чакаме и се надяваме..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!