Imperia Online България  
Април 18, 2024, 15:56:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За програмите за закупуване на ресурс!  (Прочетена 5150 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
abettor
Сержант
**

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« -: Октомври 04, 2009, 04:42:33 »

Уважаеми, админи!
Първо вижте какъв е часа на постинга ми!
Да, доста нощен час, българско време.
Продавам ресурс. Щракам на офертите, обновява ми се на 2 секунди. Връзката ми е перфектна.
В един момент виждам, че мога да купя желязо на 0,2.....60 000.
Изчезна незабавно.
Това, уважаеми, става само с програма!
И с източване на ресурси!
Или вземете мерки, или променете правилата на пазара.
Защото аз играя със СМС-и некакси ми е ясно, че нямам шанс срещу такива играчи и програми.
Или имам шанс - да си предложа наличните ми 120 000 желязо на 0,1 на мой приятел?
И не заключвайте темата, това е много болна тема за всички сериозни играчи!

 
Активен
greedy
Лейтенант
***

Karma: +28/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


the most distrusted member


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2009, 07:36:59 »

Проблема с пазара не е от вчера,но да си кажем чесно-никой нищо не направи до този момент Smiley.Така,че не се хаби приятел,няма смисъл.....
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2009, 09:40:27 »

Няма нищо добро в този пазар...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2009, 11:02:53 »

Най-добре беше пазара да има фиксирана минимална цена ( пр. дърво = 0.5; желязо = 2.5; камък = 1 )и от там вече всеки да си слага каквато си поиска.
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2009, 11:28:36 »

Най-добре беше пазара да има фиксирана минимална цена ( пр. дърво = 0.5; желязо = 2.5; камък = 1 )и от там вече всеки да си слага каквато си поиска.
Ще развалят рахатлъка на мултаците, как ще вдигат нетни точки . Иначе и аз съм за фиксирани минимални цени, но пак ще кажат ,че пазара бил свободен  *pardon*.
П.П. -  След орязване на съюзни касички ,цените на пазара в БГ4 скочи с 50% .
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2009, 11:31:55 »

Не знам как е в бг4, но в 50 цените са двойни. Желязо под 7 или 8 е все едно да видиш бяла акула в черно море
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2009, 11:38:25 »

цените в 50 са ниски... не моа си пълня касата както трябва  Cry
а по темата... тов ас програмите наистина е гадно, но неизбежно... или го има тоя пазар или не, такива работи като фиксирани цени са глупости. Самата идея на пазара когато се въведе беше съвсем друга Smiley а именно и играчите да го регулират със своите оферти, а не да има минимални и максимални цени...
Активен

abettor
Сержант
**

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2009, 13:58:08 »

Най-добре беше пазара да има фиксирана минимална цена ( пр. дърво = 0.5; желязо = 2.5; камък = 1 )и от там вече всеки да си слага каквато си поиска.

Тотално съм съгласен с теб!
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2009, 14:00:50 »

Всички са съгласни, освен Екипа.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2009, 14:28:09 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=22414.15

Дайте да искаме едно нещо всички и да не предлагаме различни варианти, защото се получава разнобой.
Смятам, че най-доброто решаване на проблемите с пазара е връщането му в стария вариант.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2009, 14:53:51 »

Всички са съгласни, освен Екипа.
и аз не съм  *stop*
Активен

stilena
Редник
*

Karma: +5/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 04, 2009, 18:40:50 »

Ще развалят рахатлъка на мултаците, как ще вдигат нетни точки . Иначе и аз съм за фиксирани минимални цени, но пак ще кажат ,че пазара бил свободен  *pardon*.
П.П. -  След орязване на съюзни касички ,цените на пазара в БГ4 скочи с 50% .

Цените в Бг4 скочиха не заради орязване на съюзни касички, а поради факта, че останаха много малко активни играчи, има много каси, натрупване на злато, което трябва да се реализира някъде и това става на борсата, т.е. търсенето на ресурс се повиши, затова се повишиха и цените. Това е елементарно икономическо правило. Моето мнение е, че пазарът функционира много добре, в абсолютно съгласие с икономическите правила на търсенето и предлагането, човек може да направи прогнози и да спекулира на него, ако желае. Думата "спекулация" изобщо не е лоша дума, но е натоварена с отрицателен смисъл от едни предишни времена.
Фиксираните цени правят всеки пазар безсмислен и това може да се докаже много лесно.
Активен
lamq
Редник
*

Karma: +3/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #12 -: Октомври 04, 2009, 20:05:45 »

Хем нещем фиксирани минимални цени на пазара, хем ревем като магарета, когато се предлага ресурс на 0.1 или 0.2. При това положение няма да има промени според мен. И след като смисъла на пазара в този му вариант е ръководенето на минимални и максимални ценови прагове от самите играчи, защо аджеба толкова се реагира за оферти от сорта 0.1 или 0.2. Вярно е, че са несправедливи и нагласени, но в края на краищата пазара ги допуска, екипа обаче ги отрича и раздава наказания за тях. Аз също съм против тази практика и мисля, че поставянето на минимални цени от сорта на 0.49, 2.49 и 0.99 съответно за дърво, желязо и камък няма да опорочат пазара, а напротив само биха били от полза. И въпреки всичко промени скоро едва ли ще има така че... пазара за момента е такъв незавимо дали ни харесва или не - остава ни единствено да се приспособим към сегашния му вариант  Smiley.
Активен
stilena
Редник
*

Karma: +5/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 04, 2009, 20:27:39 »

Вземаме като основа формулата, написана в правилата за базово производство на 100 цивилни, а тя е 10 дърво = 2 желязо = 5 камъка = 5 злато. Приемаме и предпоставката, че е достигнато 11 ниво търговия, тогава комисионната при продажба на пазара е 10%. След кратки математически сметки се получават граничните стойности на отделните ресурси: 1 дърво = 0,55 злато; 1 желязо = 2,75 злато; 1 камък = 1,1 злато. Под тези стойности е изгодно да се купува, над тези стойности е изгодно да се продава.
Въпросът е на какви стойности да се фиксират цените, щом това е проблем и как ще се отрази това на пазара. Готова съм да се поправя, ако съм допуснала неволна грешка някъде, но тази дискусия ми е интересна.  Smiley Продължавам да твърдя, че когато говорим за борса, фиксираните цени нямат място там.
Активен
bateemo
Сержант
**

Karma: +61/-102
Неактивен Неактивен

Публикации: 76


Профил
« Отговор #14 -: Октомври 04, 2009, 20:55:36 »

Вземаме като основа формулата, написана в правилата за базово производство на 100 цивилни, а тя е 10 дърво = 2 желязо = 5 камъка = 5 злато. Приемаме и предпоставката, че е достигнато 11 ниво търговия, тогава комисионната при продажба на пазара е 10%. След кратки математически сметки се получават граничните стойности на отделните ресурси: 1 дърво = 0,55 злато; 1 желязо = 2,75 злато; 1 камък = 1,1 злато. Под тези стойности е изгодно да се купува, над тези стойности е изгодно да се продава.
Въпросът е на какви стойности да се фиксират цените, щом това е проблем и как ще се отрази това на пазара. Готова съм да се поправя, ако съм допуснала неволна грешка някъде, но тази дискусия ми е интересна.  Smiley Продължавам да твърдя, че когато говорим за борса, фиксираните цени нямат място там.
По принцип си права, но има няколко големи НО-та Wink
- но това е игра и да прилагат окономичски принципи /вярвам че си икономист по това което пишеш/в нея не винаги е добра идея Wink
- но пазара във версия 4 според мен /а мисля и според други/ е най-долямата недомислица на екипа внедрена в ИО и затова много от нормалните играчи се дръпнаха от световете с версия 4 - явно трябва да има промени в този пазар.
- но ако се търси максимален реализъм на ИО с прилагането на "свободен" пазар, то тогава е логично да се направят и други промени в икономическия модел на играта което ще доведе или до прекалено усложняване на играта и загуба на играчи /потребители/ или до пълна безмислица ;-)


П.П. - дефинирам : "нормални играчи" - немултаци или други мамещи индивиди
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!